دوشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 22 Apr 2019
 
۰
رویس:

احساس خطر اسرائیل از گسترش نفوذ ایران

پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸
رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا با بیان اینکه «اگر آمریکا در خاورمیانه فعال نباشد، ایران قطعا بهره خواهد برد»، گفت: «اسرائیل از گسترش نفوذ ایران احساس خطر می‌کند.»
احساس خطر اسرائیل از گسترش نفوذ ایران
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم، کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه میزبان جلسه استماعی در مورد سیاست های آمریکا در خاورمیانه است، منطقه ای که شرایط آشفته ای دارد.

اد رویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا در سخنان خود برای آغاز جلسه گفت: رئیس جمهوری آمریکا درست می گوید که مردم خاورمیانه باید خود سرنوشتشان را تعیین کنند، اما معنای این حرف این نیست که آمریکا منافع ملی حیاتی در آنجا ندارد و یا اینکه آمریکا نباید ثبات، تحمل و رعایت حقوق بشر را ترویج کند.

اد رویس در سخنان آغازین خود که متن آن را پیشتر منتشر کرده بود، گفت: اگر آمریکا در خاورمیانه فعال نباشد، ایران قطعا بهره خواهد برد. تهران هم اکنون نیز قادر و تهاجمی عمل می کند، امری که کمیته امورخارجی مجلس نمایندگان نیز آن را می داند.

وی افزود: ایران از پولی که به خاطر برجام بدست آورده برای کمک به حزب الله لبنان استفاده می کند تا این گروه موشک هایش را در نزدیکی اسرائیل مستقر کند، بشار اسد را همچنان تقویت کند و نیروهای آمریکایی را در عراق تهدید کند.

اد رویس ادامه داد: ایران بحران انسانی در یمن را با حمایت از حوثی ها بدتر کرده است. اسرائیل، نزدیک ترین همکار آمریکا در منطقه به طور فزاینده ای از گسترش نفوذ ایران احساس خطر می کند.

رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفت: توافق برجام کاستی هایی دارد و کمیته از نزدیک آنها را بررسی کرده است و دولت آمریکا به درستی می خواهد به مسئله موشک های بالیستیک ایران رسیدگی کند و نظام بازرسی ها را تقویت کند و مشکل بند «انقضا» در توافق برجام را حل کند.

رویس گفت: در این مسیر، بریتانیا، فرانسه و آلمان لازم است که آمریکا را همراهی کنند.
کد مطلب: 605422
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *