يکشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 20 May 2018
 
۱
۲۵
به بهانه طرح نام «عارف» برای کرسی شهردار پایتخت

عارف از همه‌جا مانده و رانده/ چرا آقای رئیس نمی تواند هیچ کنشی در عالم سیاست داشته باشد؟

پنجشنبه ۳۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۵
خبر تمایل عارف برای شهرداری به گوش می رسد ولی بر اساس گزارش رسانه های منتسب به کارگزاران به نقل از وی آمده که دعوت نامه ای از بهشت برای وی ارسال نشده که او خبر شهردار شدن را تایید یا تکذیب کند!
عارف از همه‌جا مانده و رانده/ چرا آقای رئیس نمی تواند هیچ کنشی در عالم سیاست داشته باشد؟
گروه سیاسی جهان نيوز: کار محمدرضا عارف در میان اصلاح طلبان به کارهای دفتری و سطح پایین خلاصه شده و خیلی وقت است که او جدی گرفته نمی شود.

به گزارش جهان نيوز، محمدرضا عارف هیچ گاه نتوانسته در میان اصلاح طلبان به سیاستمدار درجه اول تبدیل شود و ردای رهبری این حزب را برتن کند. حتی برخی از اصلاح طلبان او را به عنوان اصلاح طلب بدخیم و منتسب به حاکمیت می دانند که هرگز نمی تواند برای اصلاحات نفعی داشته باشد و اگر همراهی رئیس دولت اصلاحات با او نبود، عارف خیلی وقت پیش حذف شده بود.

مروری بر سراشیبی سقوط عارف در عرصه سیاسی نشان می دهد از زمانی که وی به اجبار از نامزدی ریاست جمهوری در سال 92 کنار گذاشته شد، وی به اصطلاح آن آدم سابق نشد. ریاست شورای عالی سیاستگذاری تنها عنوان فرمالیته برای عارف بود تا او به آنتی تز اصلاح طلبان در عرصه سیاسی تبدیل نشود و بی جهت رقیبی برای خود نترانشند که هر از گاهی با مصاحبه و اظهارنظر علیه دولت و اصلاح طلبان سوژه به دست رقبا دهد.

علی رغم رای بالای مردم تهران در انتخابات مجلس سال 94، عارف هرگز نتوانست به پشتوانه این رای، کنش سیاسی داشته باشد و ترجیح داده با سکوت و محافظه کاری دوران سیاسی خود را به سمت بازنشستگی پیش ببرد. این سکوت عامدانه او نیز دست آویزی برای اصلاح طلبان و حتی طنز نویسان شده  است.

حال پس از انزوا و حاشیه نشینی عارف در مجلس شورای اسلامی و عدم تحقق انتظارات رای دهندگان به وی در انتخابات مجلس، شایعه شهردار شدن او به گوش می رسد. این نکته هم خوب است گفته شود که در انتخابات ریاست جمهوری 96 نیز اخباری بر تمایل عارف برای نامزدی وجود داشت ولی همین حد خبر نیز به مذاق اصلاح طلبان خوش نیامد و به شدیدترین نحو تمایل احتمالی عارف را منکوب و سرکوب و این سیاستمدار بی آزار را سرزنش کردند.

به هر روی، حال خبر تمایل عارف برای شهرداری به گوش می رسد ولی بر اساس گزارش رسانه های منتسب به کارگزاران به نقل از وی آمده که دعوت نامه ای از بهشت برای وی ارسال نشده که او خبر شهردار شدن را تایید یا تکذیب کند! در همین زمینه، علی اعطا؛ سخنگوی شورای شهر در واکنش به این خبر گفته است: « در خصوص مطلب منتشر شده در شماره امروز روزنامه سازندگی به نقل از دکتر عارف که از قول او درباره شهردار شدنش نوشته شده: "کسی من را برای شهرداری دعوت نکرده تا جواب مثبت یا منفی بدهم" گفت: فرآنید این است که اعضای شورا ، گزینه های خود را پیشنهاد دهند.»

درماندگی محمدرضا عارف در میان اصلاح طلبان به حدی شدید و حاد است که وی به عنوان سیاستمدار ترسو، بی جربزه و بزدل شناخته می شود که به زعم آنها نمی تواند به مانند تندروهای اصلاح طلب یقه دریده و نهادهای انقلابی و حاکمیتی را به چالش بکشاند. صادق زیباکلام، فعال سیاسی اصلاح طلب در زمینه احتمال شهردار شدن عارف همین نکات را مطرح کرده است: « مردم با هزار امید رای داده‌اند و نمایندگان نباید با تهدید دادستان، اینگونه عقب نشینی می‌کردند. نتیجه این نوع عقب‌نشینی نهادهای انتخابی در مقابل نهادهای انتصابی، انتخاب شهرداری با خصوصیات محمدرضا عارف است که با یک نگاه چپ دادستان، تا یزد عقب‌نشینی خواهد کرد.»

این نحوه برخورد زننده با عارف داستان درازی دارد و هر از گاهی که وی زبان به نقد دولت باز می کند و این نقد نیز بسیار لطیف هم باشد، رسانه های اصلاح طلب حامی دولت چنان با او برخورد می کنند که این برخورد حتی با رقبا نیز با این ادبیات نیست. برای مثال سایت اصلاح طلب و حامی دولت انتخاب در واکنش به نقد عارف از دولت این گونه وی را نواخته بود: « عارف دست‌بردار نیست! همان کسی که در میان قحط الرجال سال‌های اخیر که براثر کناره‌گیری یا کنارگذاشتن برخی چهره‌های اصلی جریان اصلاحات، یک‌باره «مهم» شد! او حالا تصور می‌کند رییس یک جبهه بزرگ به‌نام اصلاح‌طلبان است. او حالا پس از انتخابات تصور می‌کند روحانی مدیون او و شورای کذایی اصلاح‌طلبان است (و نه پیکره عظیم اصلاح‌طلبی) و به‌دنبال سهم‌خواهی‌هایی هست که بار دیگر، نزاع و اختلاف را برمی‌انگیزد و ناراحتی مردم را موجب می‌شود.»

اصلاح طلبان با چنین رویه ای بود که هرگز از عارف برای ریاست مجلس و حتی کمیسیون های تخصصی حمایت نکردند و مشخص نیست عارف با چنین برخوردهای خفت باری، خود را همچنان وارد بازی های اصلاح طلبان حامی دولت و تندرو می کند. بدون شک رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان از اینجا مانده و از آنجا رانده است و هرگز نمی تواند با چنین اتمسفری برای خود جایگاه درخوری در عالم سیاست تعریف کند.
کد مطلب: 605224
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ایشان چون سخنور ضعیفی هستند بدرد هیج پستی در هیچ سطحی نمی خورند . فقط فامیل ایشان ادم را یاد خواننده فیلم سلطان قلبهای مرحوم فردین می اندازد و البته ژن برتر اقا زادگی که بصورت کاملا خدا دادی به پسر ایشان و تمامی مسولین داده شده است
Iran, Islamic Republic of
این که عارف به درد میخوره یا نه خیلی ثابت نشده
اما اینکه تو به جای یک مدیر کاری دنبال سخنران هستی ضعف عقلت و ثابت میکنه
Iran, Islamic Republic of
ایشان دکترای خودش را از دانشگاهی گرفته که تو را حتی درب اونجا هم راه نمیدن
وزیر بوده
معاون ریس جمهور بوده
نماینده مجلس هم هست
حالا چه جوری بعضی ها میگن عارف هیچ جا نبوده تعجب اور هست
Canada
همه حرفهات تا حدى درست. اما اين پدر بزرگ سن بازنشستگى اش گذشته و الان بايد با نوه هاش برن به كفترها دون بدن!
Iran, Islamic Republic of
اگه به سن باشه که خیلی از اصولگراها هم سن پدربزرگ ایشان هستند و هنوز هم در قدرت هستند
Canada
اين بنده خدا از اول هم اشتباهى بود....
Canada
يعنى وا رفته نيست؟!!!
Iran, Islamic Republic of
عارف سهم خودش و هفت جد آبادش از از ایران پیشخور کرده است باید منتظر روزهای پس دادن آن ها باشد البته به شرط حیات
Iran, Islamic Republic of
شماها جاتون تو تلگرام گرمه ؟ راحتین؟ جابجا نشین ها یه وخ !
علی
Iran, Islamic Republic of
از ژن نا سالمی است که دارد وگرنه این چنین نبود هر کسی نون اعمال خود را می خورد و ادم ها نمی توانند همیشه پشت نقاب باشند
Iran, Islamic Republic of
در مورد به بازی گرفتن، هیچ فرقی بین اصلاح طالبان و اصول سواران وجود ندارد. هر دو گروه یک یا چند پدرخوانده دارند که در سایه مشغول طراحی هستند و هرچه ایشان بگویند اجرا خواهد شد والا عارف چه مزیتی بر نفر قبلی و یا هر اصلاح طلب و اصول سوار حاکم چهل سال گذشته دارد؟
فقط باید عضو مطیع قبیله باشد و بر حسب مورد وظیفه ای به او واگذار خواهد شد
مهدی
Iran, Islamic Republic of
بسمه تعالی
از این نان به نرخ روز خورهای موج سوار با ژن برتر که محصول اشرافیت بوجود آمده در حکومت هستند چه انتظاری دارید؟
اینها آنقدر حقیرند که فقط به فکر جیفه دنیا هستند .
دلم برای کسانی که با طناب اینها به چاه افتادند میسوزد.
Iran, Islamic Republic of
شهردار باید فردی شجاع وبدون نقطه ضعف باشد تا در مقابل هر اقازادها وارگانها وقدرتهای که باعث فساد ودزدی است استعفا ندهد
Iran, Islamic Republic of
درست مثل قالى باف !!!
Iran, Islamic Republic of
به لیست فله ای های امید هیچ امیدی نیست .
Iran, Islamic Republic of
انتخاب این مدعی ژن خوب و پر مدعا به هر سمتی خیانتی اشکار است
Iran, Islamic Republic of
شهرداري مدير إجرائي ميخواهد نه ستادي
امثال نجفي و عارف كه فقط كار ستادي كردند توان اداره مجموعه پيچيده اي مثل شهرداري را ندارند . غير از قاليباف و كرباسچي هيچ شهردار ديگه اي نتونسته تهران را مديريت كنه .
رضا
Iran, Islamic Republic of
احسنت حرف درستى زدى آقاجون ! انگار دوستان شوراى شهر فرق مدير ستادى و اجرائى را نفهميده اند ! شهردارى جاى ساده اى نيست طرف بايد گرگ بارون ديده باشه ، قدَر ، قالتاق و پاكدست !
پاكدست واقعى نه مثل اوس محموت كه هنوز چهار پنج مليون يوروى سپاه رو برنگردونده ! جالب اونجاست كه ميگه سردار به ما گفته خارج از روال ادارى و هر طور كه صلاح ميدونيد خرجش كنيد !
با مال كافر هم اين طور برخورد نمى كنند بابا اوس محموت ! يادت مياد ١٦ ميليارد دانشگاه ايرانيان را با چه مكافاتى پس دادى ؟! الان هم همون وقته دولت كه نمى تونه حاتم بخشى كنه خودت آقايى كن و بردار بيار تا قال قضيه بخوابه.
Iran, Islamic Republic of
همان "ژن مرغوب" دنیا و اخرت ایشان را کفایت میکند.
Iran, Islamic Republic of
نماداصلاحات!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
به نظرم عارف آزاده است. من هیچ وقت به اصلاح طلبا در عمرم رای ندادم ولی به همه طرفداران جناحها همیشه توصیه کردم که به حرهای خودشان رای بدن. من یه اصلاح طلب و اصول گرا که ظاهر و باطنش یکیه رو خیلی بیشتر می پسندم تا اصولگرا یا اصلاح طلب ریاکار.
Iran, Islamic Republic of
اقای عارف خود و خانواده اش را زن خوب و سوپر من میداند ...
Iran, Islamic Republic of
لیست فله ای ها ... امید همینه .
Iran, Islamic Republic of
فله ای ...
Iran, Islamic Republic of
نه بدار نه به باره! جهان نیوز ورفقا درحا جز وولز! دراوج ..........