چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 21 Apr 2021
 
۴
۲۸
رهبر انقلاب در دیدار وزیر و جمعی از کارکنان وزارت اطلاعات:

جناح‌بازی در وزارت اطلاعات گناه است/ کوچک‌ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود/ ردپای دستگاه‌ اطلاعاتی دشمن در ماجرای اخیر بازار ارز مشهود است

چهارشنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: 605069
وزیر، مدیران و کارکنان وزارت اطلاعات پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
جناح‌بازی در وزارت اطلاعات گناه است/ کوچک‌ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود/ ردپای دستگاه‌ اطلاعاتی دشمن در ماجرای اخیر بازار ارز مشهود است
به گزارش جهان نيوز، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار وزیر و مسئولان و جمعی از کارکنان وزارت اطلاعات، مجموعه وزارت را برآمده از انقلاب و فرزندان امام و انقلاب خواندند و با تأکید بر لزوم حرکت انقلابی و انقلابی ماندنِ صد درصدِ وزارت اطلاعات، با اشاره به ابعاد گوناگون جنگ اطلاعاتی جبهه وسیع دشمنان با نظام اسلامی، گفتند: یکی از محورهای مهم و اصلی این جنگ، «نفوذ و تأثیرگذاری بر نظام محاسباتی مسئولان» و «تغییر باورهای مردم» است که در این جنگ، علاوه بر دفاع و بستن نفوذگاهها، باید تهاجم نیز انجام، و از هرگونه غفلت و ساده اندیشی جداً پرهیز شود.

رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود با اشاره به حلول ماه شعبان، این ماه را همچون ماههای رجب و رمضان، بستری مناسب برای ارتباط بیشتر با خدا و انس با قرآن و استفاده از دعاهای پرمضمون وارده و معرفت اندوزی برشمردند و با اشاره به شکل‌گیری وزارت اطلاعات بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، افزودند: مجموعه اطلاعاتی از ابتدا، سالم و خالص تشکیل شد و تاکنون نیز به همین صورت باقی مانده و امتحان های خوبی پس داده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه آحاد وزارت اطلاعات پدید آمده‌ی انقلاب و فرزندان امام و انقلاب هستند، خاطرنشان کردند: بر همین اساس وزارت اطلاعات و همه کارکنان آن باید همواره صد درصد انقلابی بمانند و انقلابی حرکت کنند.

ایشان، وزارت اطلاعات را تابع سیاست‌های نظام دانستند و گفتند: در همه جای دنیا، دستگاههای اطلاعاتی تابع سیاست‌های نظامِ حاکم بر کشورها هستند.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه چارچوب سیاستهای نظام جمهوری اسلامی را امام(ره) مشخص کرده و این چارچوب براساس وصیت نامه و فرمایشات ایشان شکل گرفته است، خاطرنشان کردند: در این چارچوب، رهبری هم بخشی از نظام است و نه خودِ نظام.

ایشان با تأکید بر اینکه هرگونه جناح‌بازی در وزارت اطلاعات گناه است، گفتند: در وزارت اطلاعات یک جناح وجود دارد و آن، جناحِ انقلاب است.

رهبر انقلاب اسلامی، همه اجزاء وزارت اطلاعات را به مطالعه دقیق وصیت نامه و فرمایشات امام(ره) توصیه مؤکد کردند و گفتند: باید همه بخشها و بدنه وزارت با مبانی و اصول انقلاب کاملاً آشنا باشند و در این چارچوب، انقلابی عمل کنند.

ایشان در ادامه سخنان خود به جنگ بزرگ و پیچیده جبهه مقابل با نظام جمهوری اسلامی اشاره کردند و افزودند: ما در میانه یک میدان بزرگ جنگ قرار داریم که یک طرف آن، نظام جمهوری اسلامی و طرف دیگر آن، جبهه وسیع و قدرتمندی از دشمنان است.

حضرت آیت الله خامنه ای، سرویس های جاسوسی طرف مقابل را محور اصلی این رویارویی دانستند و گفتند: دستگاههای اطلاعاتی جبهه مقابل که برغم همه امکانات خود، تا بحال نتوانسته اند هیچ غلط مهمی انجام دهند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: البته اگر در این جنگ دچار غفلت شویم مغلوب خواهیم شد و اگر دچار ساده اندیشی شویم ضربه خواهیم خورد.

حضرت آیت الله خامنه ای سپس با اشاره به ابعاد این جنگ پیچیده اطلاعاتی، گفتند: در این جنگ، شیوه ها و روش های مختلفی در دستور کار است، از «نفوذ و سرقت اطلاعات» و «تغییر محاسبات تصمیم گیران» و «تغییر باورهای مردم» تا «ایجاد نابسامانی مالی و اقتصادی» و «ایجاد آشفتگی های امنیتی».

ایشان با اشاره به مسائل اخیر در بازار ارز، افزودند: هنگامی که در این مسائل دقت بیشتری می‌شود، رد پای بیگانه و دستگاههای اطلاعاتی آنها مشهود است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: باید در این جنگ و در مقابل برنامه های جبهه مقابل ایستاد و برای غلبه بر دشمن، علاوه بر دفاع باید برنامه تهاجم نیز داشت به گونه ای که زمین بازی بوسیله دستگاه اطلاعاتی ما تعیین شود.

حضرت آیت الله خامنه ای برنامه ریزی بلندمدت با پیش بینی رویدادهای آینده، و تحلیل و بررسی دقیق اطلاعات را یکی از راههای مقابله مجموعه اطلاعاتی کشور با طراحی جبهه مقابل برشمردند.

ایشان یکی دیگر از راههای مقابله با تهاجم جبهه مقابل را جدی گرفتن موضوع نفوذ دانستند و افزودند: فردی که می خواهد در نظام جمهوری اسلامی، امانت‌دار کشور و مردم باشد باید صلاحیت داشته باشد لذا کوچک‌ترین تردید درباره صلاحیت افراد باید منعکس شود و دستگاهها نیز موظف به عمل براساس نظر وزارت اطلاعات هستند.

رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود، دستگاههای اطلاعاتی کشور را به همکاری، هم‌افزایی و رقابت حرفه ای توصیه کردند.

ایشان همچنین به موضوع «مبارزه با فساد» اشاره کردند و گفتند: باید موضوع مبارزه با فساد بسیار جدی گرفته و با شریان‌های اصلی آن مقابله شود، زیرا فساد موجب انهزام و شکسته شدن روحی و روانی افراد و جامعه می شود.

رهبر انقلاب اسلامی، فساد را در بسیاری از موارد ناشی از روحیه زیاده‌طلبی و اشرافی‌گری و تجمل‌پرستی دانستند و خاطرنشان کردند: اینکه امام بزرگوار بارها بر حفظ زیّ طلبگی و داشتن زندگی ساده و معمولی مسئولان تأکید داشتند، به همین علت بود.

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مسئولان در نظام اسلامی نمی‌توانند این تصور را داشته باشند که چون مسئولان در کشورهای دیگر از امکانات گوناگون برخوردارند، پس در نظام اسلامی نیز چنین مواردی مباح است.

ایشان تأکید کردند: در جمهوری اسلامی ما با نام اسلام به‌دنبال حکومت پیامبر اسلام(ص) و امیرالمومنین(ع) هستیم، بنابراین باید با روحیه اشرافی گری و شهوترانی به شدت مقابله شود.

حضرت آیت الله خامنه ای در پایان سخنانشان خطاب به کارکنان وزارت اطلاعات گفتند: سلام من را به آحاد مجموعه وزارت در سراسر کشور و به خانواده های خود برسانید و بدانید که بخش مهمی از ثواب کارها و فعالیت ها متعلق به همسران شما است زیرا این کارها و فعالیت ها نتیجه همکاری و تحمل زحمات از سوی آنان است.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین علوی وزیر اطلاعات با بیان گزارشی از فعالیت‌ها و رویکردهای این وزارتخانه، گفت: آمادگی همه سربازان گمنام را برای مقابله با ایادی نظام سلطه و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهان‌خوار، صهیونیسمِ جنایت‌کار و آل سعودِ کودک‌کش و دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی تا آخرین قطره خون خود اعلام  می‌کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Germany
...
Turkmenistan
مصداق تمامی فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کم کاری ها یا بد کاری ها را ملت شریف ایران در عرصه هایی که ایشان به درستی فرمودند به عینه دارند می بینند . اگر وزارت محترم مربوطه همانند سپاهمان , انقلابی و الهی باقی مانده بود و قبل از اینکه رهبری آن را گوشزد کنند خودشان به وظایف ذاتی دستگاهشان عمل میکردند هم الان وضع دیگری داشتیم و هم دیگر نیازی به این تذکر جدی و هشدار بزرگ نبود .
Iran, Islamic Republic of
شریان اصلی فساد ماییم شهروندان درجه 2 .
Iran, Islamic Republic of
بله شما ضدانقلاب، شریان اصلی فسادید و درجه 5 هم نیستید. اصلا ما ضدانقلاب را داخل آدم نمیدانیم.
Germany
تو کی هستی که به همه میگی ضد انقلاب ؟ به والله قسم اگر تو کوچکترین حقی در به ثمر رسیدن این انقلاب داشته باشی. ...
Iran, Islamic Republic of
قسمت مال خودت. من، پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه و ولی فقیه، و عذاب ضدانقلاب مجوسم تا پای جان.
همه هم ضدانقلاب نیستند. تو، دوستت، و سایر ضدانقلاب ها، ضدانقلابند و همان طور که گفتم، شریان های اصلی فساد، شمایید و باید قطع شوید.
والسلام
Iran, Islamic Republic of
آفرین
Turkmenistan
ملت ایران یک شانس بزرگ آورد و آن اینکه فردی چون حضرت آیت الله خامنه ای رهبری این کشور را در دست دارد . و یک بد شانسی بزرگ هم آورد و آن اینکه سایر مسئولین کشور ...
Iran, Islamic Republic of
اشتباه مثبت زدم نه همه مسئولین باید گفت برخی دوست عزیز
Iran, Islamic Republic of
افرین واقعا خیلی هم شانس اورد.شما تصور کنید بعضی از این اقایان در قم و یا سیاست مداران که هر ساعت یک رنگی عوض می کنند رهبر این مملکت می شد.واقعا جای شکر دارد که خدا کسی را رهبر این مملکت قرار دادکه یک روشنفکر واقعی . یک عالم متدین و با تقواکه اشراف کامل به تمام مسائل روز دارندرهبر این مملکت شد
Iran, Islamic Republic of
ببخشید آنچه آقای وزیر اطلاعات کفته درسته و تآئید تاکبد و بر فرمایشات امام خامنه ای حفظه الله مبنی بر ولایی و آماده شهادت بودن بدنه و کارشناسان این وزارتخانه بوده و کاملا درست است . ولی آقای علوی و دیگر مسئولین رده بالای وزارت خانه که گرفتار سیاست و جناح بازی هستند هم همین مرام را دارند ؟ عملکرد پنج سال اخیر حضرات این را نشان نمیدهد . حداقل به فساد های اقتصادی مسئولین ، گند زدن برادر رئیس جمهور و برادر معاون وی ، فعالبت قاچاق آقای وزیر ، فعالبت های گسترده جواسیس حتی در تبم مذاکره کننده هسته ای ، خرابکاری های گسترده دو تابعیتی ها ، اغتشاشات دراویش گنابادی در بیخ گوش وزارتخانه و .... میتوان اشاره کرد ، بس نیست ؟ واقعاَ در این مقولات وزارت اطلاعات کجاست ؟؟؟ !!!!!
Turkmenistan
قدیم اگر یادتان باشد تا امام خمینی رحمت الله علیه و یا سایر بزرگان انقلاب نظیر شهید بهشتی شهید مطهری رهبر معظم انقلاب و سایر مسئولان بیانات مهمی ایراد میکردند برخی از جلات ایشان را بلافاصله در ادارات و نمازهای جمعه و مدارس و کوچه و خیابان به عنوان کلمات قصار با خط خوش و عبارات جالب منعکس و تکثیر میکردند . آیا الان هم این کار میشود تا فراموش نشود ؟. اگر فقط همین یک سخنرانی امروز حضرت آیت الله خامنه ای آنطور که باید و شاید با گوش جان شنیده و با توکل و ترس و توجه به خداوند اجرا شود 80 درصد راه را رفته ایم و توطئه های دشمنان را خنثی کرده ایم اما همه میدانیم که فقط به به و چه چه همه بلند میشود و خیلی طبیعی و بی خیال به دست فراموشی سپرده میشود و هیچ کس هم فردا از کسی اجرای آن را طلب نمیکند . نه مجلسی نه دولتی نه بازرسی . خدا عاقبت ما را به خیر کند .
Turkmenistan
قاعدتا این فرمایشات مقام معظم رهبری قبل از هر کس و هر چیز باید به ذهن وزیر محترم مربوطه برسد و به شکل اجرایی از دستان پر توانشان خارج گردد !! اما وقتی وزیر مربوطه خودش میگوید من این کاره نبوده و نیستم و عین یک مجسمه ساکت و آرام و مودب فقط گویی برای تزیین یا نمایش یا دکور یا چوب خشک قرار داده شده است دقیقا معلوم میشود ایشان آمده تا هیچ کدام از اتفاقات و سناریوهایی که رهبری با مظلومیت و سوز دل فرمودند واقع نشود . و در واقع قدرتی به جز رهبری در نظام هست که خطش و دیدش و منافعش در مقابل خواسته و دید و صلاحدید و منافع نظام و ملت و رهبری است !!!! لذا اگر بخواهیم واقعا درست شویم باید این را چاره کنیم اساسی .
Iran, Islamic Republic of
چه خبره بابا اينهمه كامنت ميذارى ؟!
كم گوى و گزيده عموجون !
Germany
اي رهبر همه چيز فهم ما خدا نگهدارت
Iran, Islamic Republic of
به نظرم باید وزارت اطلاعات از دولت خارج و پس از بازسازی به نظام برگردد چون دولت ها این وزارت را بازیچه خودشان می کنند
محسن
Iran, Islamic Republic of
احسنت به شما ، اوایل انقلاب شاید باور اینکه دولتهایی بر سر کار بیایند که در مقابل انقلاب اسلامی نقش اپوزسیون داشته باشند قابل باور نبود برای همین در ترکیب وزارت اطلاعات برایش وزیر تعیین کردند اما تجربه دولتهای دهه هفتاد به بعد نشان داد که باید بازنگری اساسی در وزارت اطلاعات در زمینه مدیرت آن داشته باشیم عاقلانه این است که تشکیلات وزارت اطلاعات مستقل از دولت ها باشد تا مانع نفوذ در آن شد چیزی که امروز بسیار عیان شده رفتار جناحی وزارت اطلاعات هست که هزینه های زیادی بر کشور وارد کرده نمونه آن عدم شفافیت در مورد مدیران دو تابعیتی که واقعا" مایه تاسف هست البته یادمون نره بدنه این وزارت که به حق همان سربازان گمنام امام زمان (عج ) نامیده شدن اند از این پلشتی های ذکر شده مبرا هستند ...
Iran, Islamic Republic of
عزیزان سایت ، ادامه مطالبم رو منتشر نکردید اشکالی نداره اما جناب زاکانی به عنوان یک مسئول و دلسوز نسبت به آن باید حساس بود منظورم دو قطبی شدن بدنه وزارت اطلاعات هست .
Iran, Islamic Republic of
به نظرم باید وزارت اطلاعات از دولت خارج و پس از بازسازی به نظام برگردد چون دولت ها این وزارت را بازیچه خودشان می کنند
Turkmenistan
... چه میشد اگر مثل آقای خامنه ای به تعداد مسئولیتهای مهم کشور میداشتیم .
SAABER
United States
در جمهوری اسلامی ما با نام اسلام به‌دنبال حکومت پیامبر اسلام(ص) و امیرالمومنین(ع) هستیم، بنابراین باید با روحیه اشرافی گری و شهوترانی به شدت مقابله شود .....
...
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر آمریکا
مرگ بر ضدولایت فقیه
مرگ بر منافق
Iran, Islamic Republic of
اونوقت اونایی که منفی دادن آمریکایی ضدولایت فقیه منافق هستند وا چه افتخار هم می کنند به این همه بدنامی
Iran, Islamic Republic of
چه جالب تو این سایت مرگ بر روسیه سانسور میشه !!!
Russian Federation
الحمدلله وزارت اطلاعات انقلابی بوده هست و خواهد بود . خداوند بر تاییداتشان بیافزاید .
Iran, Islamic Republic of
جناح بازی نباشد یعنی اینکه جناحی جز حکومت نباشد که ایجاد مزاحمت کند
Iran, Islamic Republic of
ایشون فرمودند رهبری را تمام نظام حساب نکنید رهبری هم بخشی از نظام است.در تعجبم که پس چگونه بعضی ها به اسم ولایت مداری رهبری را تا مقام خدایی می برند که حق نداریدال کنیدو بل کنید.البته اینها دانسته یا ندانسته دشمن واقعی انقلابند.اتفاقا خارجیها هم دوست دارند رهبری را همه نظام معرفی کنند تا کم کاریها و اشتباهات مسئولین رامتوجه ایشان بدانندوبگویند همه گناهان متوجه ایشان است یا مثل زمانی که حضرت امام فوت کردند این را بگویند که حکومت ایران دیگر به پایان خط رسید.پس از این به بعد از مسیر تکفیرومنافق خواندن بقیه بخاطر یک نامه نوشتن دست بردارید.
Turkmenistan
سخنان رهبر عزیز ایران به اندازه کافی شفاف گویا مستند و مستدل هست که نیاز به تفسیر نداشته باشد . البته آن قلیل که به دلیل کفر و نفاقشان خداوند کور و کرشان کرده نه با این سخنرانی و نه با هیچ شکل دیگری به جز شمشیر حجت حق بیدار نخواهند شد .