يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 Jan 2019
 
۱
۲۱

احمدی نژاد بعضا نظرات خود را وحی قلمداد می‌کرد

سه شنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۰
مواضع اخیر احمدی‌نژاد و حلقه اطرافش این روزها چنان تند شده که 43 نفر از وزرا و معاونان سابقش را دست‌به‌قلم کرده تا در بیانیه‌ای سرگشاده به صورت شفاف راه خود را از رئیس دولت سابق‌شان جدا کنند.
احمدی نژاد بعضا نظرات خود را وحی قلمداد می‌کرد
به گزارش جهان نيوز، سیدمحمد حسینی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت دهم، درخصوص بیانیه 43 نفر از اعضای دولت نهم و دهم و اعلام برائت از رفتارها و مواضع احمدی‌نژاد گفت: «به‌طور طبیعی اعضای دولت و وزرای نهم و دهم، به دلیل اینکه همکاران آقای احمدی‌نژاد بودند، همواره از ناحیه مردم مورد این سوال قرار می‌گرفتند که نسبت به رفتارهای ایشان چه موضعی دارند. البته معمولا به‌طور پراکنده و جداگانه در نشست‌ها و گفت‌وگوهای مختلف پاسخ این پرسش‌ها را می‌دادیم و مواضع‌مان نسبت به ساختارشکنی‌ها روشن بود، ولی این اعلام مواضع‌ محدود بود.»

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین افزود: «به عبارتی همواره این سوال وجود داشت که آیا وزرای دولت‌های نهم و دهم نیز مواضع و رفتارهای آقای احمدی‌نژاد را تایید می‌کنند؟! به‌عنوان مثال، با وجود توصیه مقام معظم رهبری مبنی‌بر عدم کاندیداتوری ایشان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 96، آقای احمدی‌نژاد ثبت‌نام کردند و بعد از آن علیه برخی از ارکان نظام موضع‌گیری‌هایی را عنوان داشتند یا انتخابات زودهنگام ریاست‌جمهوری را مطرح کردند. مردم به دنبال این بودند که آیا کابینه نهم و دهم همچنان همراه با مواضع آقای احمدی‌نژاد هستند یا مواضع ایشان رویکرد شخصی است.

باید گفت درست است که ما نسبت به عملکرد دولت، مجلس و حتی نسبت به برخی کاستی‌هایی که در دستگاه قضایی وجود دارد انتقاد داریم، ولی اینکه موضع مخالفان و اپوزیسیون را بخواهیم اتخاذ کنیم، درست نیست. مقام معظم رهبری هم تاکید کردند درست نیست کسانی که سال‌ها مسئولیت داشتند، بعد از پایان مسئولیت‌شان به مقابله با آرمان‌ها و اصول نظام بپردازند.»

حسینی در ادامه خاطرنشان کرد: «ما شاهد بودیم متاسفانه شبکه‌های بیگانه و مخالفان نظام مواضع آقای احمدی‌نژاد را به صورت گسترده بازتاب می‌دهند و از این مواضع اظهار خرسندی می‌کنند، تا آنجا که شبکه «من و تو» ضمن ابراز خرسندی از رفتارهای آقای احمدی‌نژاد اعلام کرد که بهتر است ایشان این‌گونه رفتارها را ادامه دهد، چراکه به ضرر نظام اسلامی خواهد بود.»

وی با اشاره به بیانیه 43 نفر از کابینه دولت نهم و دهم تاکید کرد: «تصمیم وزرای دولت نهم و دهم این بود که یک بیانیه و اعلام موضع جمعی داشته باشیم مبنی‌بر اینکه اگرچه خدمات دولت نهم و دهم را تایید می‌کنیم و همه دست به دست هم دادیم تا خدمات به مردم ارائه شود، ولی با مواضع اخیر آقای احمدی‌نژاد همراهی نداریم و این نظر را شفاف و صریح اعلام کردیم. اگرچه از زمانی که عده‌ای متوجه شدند مواضع آقای احمدی‌نژاد با دیدگاه‌های امام و رهبری زاویه گرفته است، راه خود را از ایشان جدا کردند. ولی لازم بود این جدایی به صورت شفاف به مردم و هواداران دولت نهم و دهم اعلام شود.»

سیدمحمد حسینی همچنین تصریح کرد: «البته ما در ابتدای این بیانیه وضع موجود را هم نقد کردیم. اگر ما از رویکرد نادرست آقای احمدی‌نژاد سخن می‌گوییم، به این معنا نیست که بگوییم عملکرد و مواضع عوامل فتنه در سال 88 درست بوده یا وضع کشور در حال حاضر وضعیتی مطلوب است. ما انتقاد خود از وضع موجود و عملکرد دولت را در جای خود داریم، اما این انتقادات نقدهایی مشفقانه و دلسوزانه است.»

وی درخصوص تعداد امضاکنندگان این بیانیه هم گفت: «ما به 43 نفر از وزرای دولت نهم و دهم دسترسی داشتیم و البته بودند کسانی که ما به آنها دسترسی نداشتیم و بعد از انتشار این بیانیه آنها نیز به جمع ما پیوستند. به‌عنوان مثال، آقای دکتر کامران باقری لنکرانی (وزیر بهداشت دولت نهم) یا حجت‌الاسلام سقای بی‌ریا که مشاور رئیس‌جمهور در امور روحانیت بودند و به صورت جداگانه به جمع امضاکنندگان این بیانیه پیوستند.»

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم تاکید کرد: «یک معنا و مفهوم این بیانیه هم این است که امروز با کمال تأسف از جمع وزرای دولت‌های نهم و دهم حتی به تعداد انگشتان یک دست هم کسی نیست که روش‌ها و مواضع فعلی آقای احمدی‌نژاد را تایید کند و همه خوشبختانه راه تقویت نظام، ولایت و ارزش‌های اسلامی را دنبال می‌کنند.»

حسینی دلیل ورود احمدی‌نژاد به ورطه فعلی را روحیات خاص احمدی‌نژاد توصیف و تاکید کرد: «احمدی‌نژاد به‌خاطر دوستی و علاقه به چند نفر، بقیه دوستان و نزدیکان سال‌های سال خود را نادیده گرفت و به حرف حلقه خاص اطرافش توجه کرد و وضعیت فعلی را برای خود رقم زد. از طرف دیگر شاید ایشان می‌خواست به هر نحو شده به قدرت بازگردد و مجدد رئیس‌جمهور شود، به همین جهت در حال حاضر شاهد مواضع افراطی و تند از ایشان هستیم که به هیچ وجه زیبنده نیست. به‌هرحال کسی که فرصت خدمت به مردم را در هشت سال پیدا کرده، باید شاکر باشد و اینکه حتما بخواهد همیشه در قدرت و مسئولیت اجرایی باشد، روحیه مناسبی نیست.»

وزیر فرهنگ و ارشاد دولت دهم تصریح کرد: «احمدی‌نژاد در دوره ریاست‌جمهوری نیز نظرات خاصی داشت که در مواردى با معاونان و وزرا اصطکاک به وجود می‌آمد، ولی به‌هرحال سعی می‌شد این اختلافات به جامعه کشیده نشود و به نوعی حل شود. از جمله ویژگی‌های وی این بود که بعضا نظرات خود را وحی منزل قلمداد می‌کرد و فکر می‌کرد حتما باید انجام شود. به‌طور کلی روحیه مشورت‌پذیری در احمدی‌نژاد ضعیف بود و این روحیات برای وزرا و معاونان مشکل‌ساز می‌شد.»

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامى افزود: «به‌عنوان مثال، در وزارت ارشاد یک موضعی می‌گرفتیم و ایشان به صورت علنی با آن مخالفت می‌کرد. به‌عنوان نمونه در بحث روزنامه ایران و مساله‌ای که بین آقای جوانفکر و نیروی انتظامی پیش آمد، آقای احمدی‌نژاد توقع داشت که بلافاصله و به صورت علنى علیه نیروی انتظامی موضع بگیریم و به دنبال تشدید تنش‌ها بین دولت و دستگاه‌های دیگر بود. یا مثلا در بحث استیضاح آقای شیخ‌الاسلامى اظهارات ایشان در مجلس تنش‌آفرین شد. این روحیات باعث می‌شد هر از چندى وزرا با ایشان دچار مشکل شوند. البته این روحیات تا حدودى قابل‌چشم‌پوشی بود، ولی رفتارها و مواضع فعلی آقای احمدی‌نژاد همنوایی با نیروهای افراطی اصلاح‌طلب و مخالفان نظام است. اینکه از مهندسی انتخاب سخن گفته شود یا اینکه توقع دارند با حرف ایشان رئیس یک قوه را عزل کنند، به هیچ وجه قابل‌توجیه نیست.»

سیدمحمد حسینی در نهایت تاکید کرد: «در مواضع فعلی آقای احمدی‌نژاد رعایت مصالح ملی وجود ندارد. ایشان در گذشته چه‌بسا از قوه قضائیه تعریف و تمجید هم می‌کردند و در حال حاضر به‌صرف دستگیری و بازداشت نزدیکان‌شان، اساس قوه قضائیه را زیر سوال می‌برند. اینکه امام خمینی(ره) تاکید داشتند که حفظ نظام اسلامی از اوجب واجبات است، همواره باید مورد توجه قرار بگیرد و به تعبیری به‌خاطر یک دستمال نباید قیصریه را به آتش کشید.»

منبع : روزنامه فرهیختگان
کد مطلب: 604790
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


امین
Iran, Islamic Republic of
یعنی انتخاب کسی مثل شما به عنوان وزیر هم وحی ده بود؟؟ از کجا وحی شده بود؟؟
Iran, Islamic Republic of
ان فتنه گران سال 88هم که نظرشان نسبت به اقای احمدی نژادهمین بود که الان شما در بوق و کرنا میکنیداقای حسنی عزیز
Iran, Islamic Republic of
دقیقا همینطور، و این بی مروت ها آن زمان که پست بوده است ، استعفا و چیزی نگفتند و حالا سر زبان در آورده اند.آقای حسینی الان دقیقا کجایی احمدی نژاد نیست،
Canada
پس چقدر روحیه احمدی نژاد شبیه روحیه مقام معظم رهبری و خمینی بود
Iran, Islamic Republic of
ببند دهنتو
Iran, Islamic Republic of
نه اینکه کس دیگه ای نیست که نظرش به وحی نماند!!
ماشاالله
Iran, Islamic Republic of
از صدر تا ذیل مسئولین ، شکرخدا همه معصوم و حاملان وحی اند!
کافی است نقدشان کنی که برادر من ! کارت درست نیست یا بهتر است اینگونه عمل کنی را بهشان بگی.آنوقت میشوی ضد ولایت فقیه....ضد انقلاب...بی سواد و بی شناسنامه و ....
من مانده ام زمان ظهور حضرت امام عصر عج، اینان در مقابل نقد که هیچ، تیغ عدالت گستر و پرسشگر امام عج چه موضعی خواهند گرفت؟!
تمکین یا تقابل؟
فرض بفرمایید همین سوال معمول ملت که همیشه بی جواب است را که مسئولین میزان دارایی، اموال و املاک خود و بستگان درجه اول خود را اعلام کنند را امام عصر عج مطالبه کند، بنظرتان همین مسئولین چه خواهندکرد؟
کدامشان با فراغ بال و مطمئن اعلام می کند؟ کدامشان تمرد می کنند؟
کدامشان جرات اعلام دارد؟
همین یک سوال و پاسخ مسئولین، تکلیف حضرات را زمان ظهور معلوم می کند!
البته اگر مغلطه و سفسطه نکنند که شان امام اجل از این سوال است؟!
چرا که اولین کاری که امام علی ع در روزهای اولین تشکیل حکومتش کرد همین سوال" از کجا آورده اید و سهم شما از بیت المال چیست" بود!
دقت بفرمایید دقیقا همین سوال بود. وامام مهدی عج دقیقا همان سیره امام علی ع دنبال می کند.
رضا
Iran, Islamic Republic of
شما سهم حزب موتلفه در کابینه آقای دکتر احمدی نژاد بودید!
کارتون که تموم شد ...
Iran, Islamic Republic of
نه عزیزم بزار دقیقش را بگویم ایشان سهم آقای جنتی در دولت بود،آقای جنتی در زمان تبعید خانه پدر ایشان سکونت داشتند.
مردم
Iran, Islamic Republic of
عجب آدمای... پیدامی شن اگه احمدی نژاد شمارو وزیر نمی گذاشت واقعا کسی پیدا می شه شمارو رئیس یه اداره کوچک بزاره آ....
Iran, Islamic Republic of
این 43 نفر صد برابر احمدی نژاد ...سوابق دارن.
شما سواد نداری و نمیشناسیشون تقصیر خودته.
بیشتر خدمات دولت نهم و دهم رو همین آدمها انجام دادن تا امروز احمدی نژاد بیاد پزشو بده، وگرنه 4 تا قزمیت مثل مشایی و بقایی و جوانفکر و جزء خراسانی که الان دور احمدی نژاد هستن که عرضه ندارن خشتکشون رو بالا بکشن
Iran, Islamic Republic of
سایت جهان نیوز به خدا وندی خدا حمله وهجمه ی شما به احمدی نژاد فقط وفقط نشانه ی بی تقوایی شماست چطور این پیام زشت و انتشار میدی وپیامهایی که هیچگونه توهینی به کسی و شخصی نیست. را سانسور می‌کنی به خدا شما به سیم آخر زده آید تا چند مدت دیگر هرکس به احمدی نژاد و همفکران او فحش وناسزاهای زشت ناموسی هم بدهد شما آن را انتشار میدهید چون فعلا هدف شما وسیله را توجیه می کند این رسم مسلمانی وشیعه وپیرو ولایت است آفرین بر شما ولایتمداران
که به اصطلاح برای رسیدن به هدف مقدس به خودتان اجازه می دهید از هر نوع ابزار ناپسند استفاده کنید توقعی نیست این کامنت و منتشر کنید انشاالله که سزای این اعمال ناشایست شما
با مرد عدالت و ولایت علی ( ع ) شما بااین همه
ادعای انقلابی‌گری و ولایتمداری روی افسادطلبان را سفید کردید اسلام با فحش و توهین و افترا وعربدکشی هیچگاه رونق نیافته!!!!!
Iran, Islamic Republic of
انگار مشکل مملکت فقط شده احمدی نژاد جهان نیوز خدا عاقبت شمارو بخیر کنه/////درود بر احمدی نژاد
محسن
Iran, Islamic Republic of
...
کاربر محترم.با تشکر. مطلب خود را کوتاه کنید.جهان نیوز
محسن
Iran, Islamic Republic of
مطلب ارسال شده شرح مبسوط تری دارد به کسی هم توهینی نشده دارای استدلال های منطقی هست برای دوستانی که برای گرفتن اطلاعات به سایت شما مراجعه می نمایند شما مطالب طولانی تر از این را هم انتشار داده اید نمی دانم چرا واهمه دارید که انتشار بدهید
محسن
Iran, Islamic Republic of
متاسفم از این نوع برخوردتان
علی
Canada
خیلی ها در تاریخ رسالت خودشان را در دنیا الهی می دیدند!!! هیتلر و موسولینی اینطور بودند و تندروهای اسرائیل و آمریکا هم مبارزه ی خود با اسلام را الهی میدانند.!!!! ای وای بر خرافه پرستان دنیا!!! چه آمریکایی و اسرائیلی و وهابی و چه سایرین!!!
علی
Iran, Islamic Republic of
با بودن ادمهای خرافاتی باید هم این شیاطین ادعای وحی داشته باشند هر چه می کشیم از نادانی خود است
از اول صبح منتظر بودم نکنه امروز برعلیه احمدی نژاد مطلبی نزنید و گناهکار بشید!!!دلم خنک شد .چون توی مملکت گل و بلبل همه فرشته اند و فقط احمدی نژاد شیطان رجیم شده
Iran, Islamic Republic of
ای کاش رهبری فرصت داشتن تا این مقاله ها را بررسی میکردند شما سایت جهان نیوز را مدعی ولایتمداری هستید را بشناسند که چطور در صدد هستید به اسم و طرفداری از انقلاب و رهبر با او بجنگید و روز به روز مردم را از قطار انقلاب پیاده کنید هرگز رهبری رضایت به این کینه وبغض تمام نشدنی نسبت به احمدی نژاد ندارد آقای زاکانی شما که چفیه روی دوش خود می اندازی تا ازت عکس بگیرند به والله بسیجیان واقعی بی ادعایند
هرچند که سالها در جبهه باشند وبه درجه خانبازی نائل آمده باشندگیریم که شما در زمان احمدی نژاد به وزارت رسیده بودی میخواستی چه گلی به سر مردم بزنی
روز و روزگاری مردم شما به عنوان متدینین انقلابی
می‌شناختند ولی اکنون ... پس چرا به فکر آخرت وشب اول قبر خود نیستید وهر روز به احمدی نژاد
می تازید امروز اقلیتهای مذهبی هم در این مملکت حق وحقوقی دارند آیا احمدی نژاد جز شهروندان این مملکت نیست پناه بر خدا شماها روز به روز جری تر می شوید و کینه ورزیتان بیشتر میشود فعلا بتازید و بکوبید دشنام دهید ببینیم به کجا می‌رسید!!!!!
Iran, Islamic Republic of
حکمت سکوت شما وبزرگتر ازشما در انزمان چه بود!