يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 Jan 2019
 
۰

گفت‌وگوی تلفنی جانسون و ظریف

يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۷
وزیر امور خارجه انگلستان امروز در تماسی تلفنی با همتای ایرانی خود در خصوص مشارکت کشورش در حمله موشکی به سوریه توضیحاتی ارائه کرد.
گفت‌وگوی تلفنی جانسون و ظریف
به گزارش جهان نيوز، «بوریس جانسون» وزیر امور خارجه انگلستان امروز (یکشنبه) در تماسی تلفنی با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در خصوص مشارکت انگلستان در حمله موشکی به سوریه توضیحاتی ارائه کرد.

ظریف در این گفت‌وگوی تلفنی ضمن محکومیت حمله خودسرانه به سوریه، مجددا بر مخالفت جمهوری اسلامی ایران با کاربرد هرگونه سلاح شیمیایی تاکید و با یادآوری سابقه کاربرد سلاح شیمیایی علیه ایران توسط صدام با حمایت آمریکا، انگلیس و فرانسه از برخورد دوگانه غرب انتقاد کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان اقدام به حمله قبل از ورود بازرسان سازمان منع سلاح‌های شیمیایی را سؤال برانگیز خواند و افزود: دو حمله‌ای که به بهانه سلاح شیمیایی به سوریه انجام شد درست در مقاطعی بود که ارتش سوریه دست برتر را در مقابل تروریست‌ها داشت و آنها را در آستانه شکست قرار داده بود.

ظریف به وزیر امور خارجه انگلستان یادآور شد: از ابتدای مطرح شدن خلع سلاح شیمیایی سوریه اعلام کردیم که گروه‌های مسلح تروریستی سلاح‌های شیمیایی در اختیار دارند که به آن توجه نشد.

وزیر امور خارجه کشورمان در پایان با انتقاد از اقدام خودسرانه، غیرقانونی و یکجانبه آمریکا، انگلیس و فرانسه در تجاوز به سوریه به وزیر خارجه انگلستان یادآور شد که هیچ کشوری به طور خودسرانه حق اجرای مقرراتتنبیهی علیه سایر کشورها را خارج از موازین بین‌المللی ندارد.

به گزارش فارس، آمریکا، فرانسه و انگلیس بامداد شنبه (25 فروردین) به بهانه استفاده از سلاح شیمیایی در دوما به چند نقطه در سوریه حمله  موشکی کردند. 

ظریف وزیر خارجه ایران روز گذشته پس از این حمله با ولید المعلم همتای سوریه‌ای خود تلفنی گفت‌وگو و ضمن محکوم کردن تجاوز موشکی آمریکا، فرانسه و انگلیس به سوریه، از مقاومت مردم این کشور تمجید کرد.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز روز گذشته با صدور بیانیه‌ای این تجاوز را به شدت محکوم کرد و درباره آثار و پیامدهای منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای آن هشدار داد.

منبع: فارس
کد مطلب: 604143
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *