پنجشنبه ۱ فروردين ۱۳۹۸ - 21 Mar 2019
 
۱
۴۵
زاکانی در همایش "نقش فناوری‌های نوین در اقتدار ایران اسلامی"

مذاکرات برجام به شدت غیرکارشناسی انجام شد/ حمله امریکا به سوریه از مواضع انفعال است نه قدرت

وارد کردن موضوع هسته‌ای به رقابت‌های سیاسی اشتباهی بزرگ بود
جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
پس از تغییر ادبیات آمریکا، پیشنهاداتی به ایران دادند، برای مثال از آنجا که حرف خود را اول و آخر می‌دانستند، خواستند تنها با آنان مذاکره کنیم که ما قبول نکردیم و آنان خواستار ادامه مذاکرات پس از انتخابات 92 شدند، همه اتفاقاتی که در عرصه بین‌المللی افتاد موجب شد آمریکا راهی برای شکست ما انتخاب کند و در سال 92 با اتفاقاتی که در کشور ما افتاد و منشا تصمیمات جدی شد، ما نیز راه به معامله گذاشتن موضع هسته‌ای را انتخاب کردیم.
مذاکرات برجام به شدت غیرکارشناسی انجام شد/ حمله امریکا به سوریه از مواضع انفعال است نه قدرت
گروه سیاسی جهان نيوز: علیرضا زاکانی در همایش " نقش فناوری‌های نوین در اقتدار ایران اسلامی " به میزبانی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار کرد: وقوع انقلاب اسلامی، یک تقابل جدی در عرصه‌های بین‌المللی را به همراه داشت و مخالفان داخلی و خارجی مکتب امام با پیروان این مکتب به تقابل و دشمنی پرداختند زیرا انقلاب تمام تحولات کشور، منطقه‌ای و جهانی را برهم زد و نظام کلی حاکم بر جهان از این تحول بیزار بود.
         
به گزارش جهان نيوز، وی افزود: موضوع هسته‌ای به قبل از انقلاب اسلامی برمی‌گردد و در آن زمان تحقیقاتی در دانشگاه استنفورد انجام شد که ایران تا سال 1375 و در مسیر رشد خود باید از فناوری هسته‌ای استفاده کند و از این‌رو شرکت‌های خارجی از قبیل فرانسه به ایران آمدند و قراردادهایی بسته شد اما با انقلاب اسلامی این قراردادها متوقف شد و طرف‌های خارجی قرارداد ساخت نیروگاه‌ها و همه مفاد قرارداد را رها کردند، از آن زمان دیگر امکان دسترسی ایران به فناوری هسته‌ای را یک نوع خط قرمزی دانستند.
            
دبیر مجمع عالی بسیج کشور ادامه داد: این تغییر رویکرد به دلیل تقابلی بود که انقلاب اسلامی در همه عرصه‌های تفکر و منافع بین‌المللی به وجود آورد، بنابراین آنچه توسط خود غرب نسخه‌پیچی شده بود علاوه بر اینکه از آن گذر کردند مانع دستیابی ما به این فناوری هم شدند، ما را از این حق طبیعی خود محروم کردند بنابراین ما با روس‌ها قرارداد بستیم.

این مسئول تصریح کرد: از دهه 60، ما در حوزه هسته‌ای وارد فعالیت و کارهای تحقیقاتی شدیم و با سانترفیوژ نسل یک که از پاکستان وارد ایران شد، الگوبرداری کردیم و مسیر را ادامه دادیم و تا پایان دهه 70 حاصل جدی در این حوزه نداشتیم اما در اواخر سال 79، ظرفیتی خلق شد تا ما دانش هسته‌ای را بومی کنیم و بتوانیم تجهیزات را بسازیم، حاصل آن هم در سال 81 به دست آمد که دعواهای جدی ما با آمریکا آغاز شد و ما یک دهه ایستادگی بر سر یک حق ملی را تجربه کردیم، این یک دهه چه زمانی که حجت‌الاسلام حسن روحانی دبیر شورای عالی امنیت ملی بودند و چه آقای جلیلی، برای ما حیاتی بود تا نهایتا آمریکایی‌ها قانع شدند که نمی‌توانند جلوی رشد هسته‌ای مارا بگیرند و از طرف سلطان قابوس پیام فرستادند که حاضرند با شروطی فناوری هسته‌ای ما را به رسمیت بشناسند.
          
زاکانی یادآور شد: می‌دانیم که انقلاب اسلامی با تمام مکاتب مادی جهان تقابل دارد، بنابراین آمریکا طرح خاورمیانه بزرگ را به هدف دستیابی به ایران اسلامی ایجاد کردند اما ناموفق شدند، لذا سطح رقابت ما با آمریکا است و اگر امروز می‌بینیم مدافعان حرم در سوریه مبارزه می‌کنند نشان دهنده برهم زدن معادلات جدید آمریکایی‌ها است و اکنون مجبور شدند تا دوباره حملاتی را به سوریه  طراحی کنند که البته این حملات از مواضع انفعال است نه قدرت.
              
وی افزود: پس از تغییر ادبیات آمریکا، پیشنهاداتی به ایران دادند، برای مثال از آنجا که حرف خود را اول و آخر می‌دانستند، خواستند تنها با آنان مذاکره کنیم که ما قبول نکردیم و آنان خواستار ادامه مذاکرات پس از انتخابات 92 شدند، همه اتفاقاتی که در عرصه بین‌المللی افتاد موجب شد آمریکا راهی برای شکست ما انتخاب کند و در سال 92 با اتفاقاتی که  در کشور ما افتاد و منشا تصمیمات جدی شد، ما نیز راه به معامله گذاشتن موضع هسته‌ای را انتخاب کردیم.
             
دبیر مجمع عالی بسیج کشور گفت: شرایط سال 92 به گونه‌ای پیش رفت که پای موضوع هسته‌ای ما به رقابت‌های سیاسی کشیده شد، وارد کردن موضوع هسته‌ای به رقابت‌های سیاسی اشتباهی بزرگ بود که نامزدهای دو جناح با انتقاد از مقاومت و یا سازش، حوزه هسته‌ای را به اقتصاد مردم گره زدند، در صورتی که این موضوع به هیچ وجه نباید دست خودش مسائل سیاسی شود، ما حق نداریم برای منافع سیاسی خود، منافع ملی را زیرسوال ببریم، این عمل اشتباه موجب شد تفکری اشتباه در مردم شکل بگیرد که اگر می‌خواهیم از تکانه‌های اقتصادی رها شویم، هیچ راهی جز مذاکره نداریم و جناب روحانی با سخنان خود جامعه را به این سمت سوق داد.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: ما در جامعه سه سطح تاثیرگذار داریم، رهبری، خواص جامعه و نهایتا عموم مردم همیشه نقش‌آفرین هستند و آنچه در ایران حاکم است مردم‌سالاری دینی است، یعنی مردم هم حق انتخاب دارند و در انجام امورات باید سهیم باشند و هم حق دارند تا ناظر بر مسئولان منتخب خود باشند، بنابراین چون در جامعه ما نظری رای آورد و خواص یک نفع ملی را به صحنه سیاست کشاندند، رهبری انقلاب دست به انتخاب مذاکره زدند.

زاکانی ادامه داد: در حالت برای ما مشخص می‌شود که ولی‌فقیه به تنهایی نمی‌تواند در این مسئله کاری کند، امام معصومش زمانی که اراده کند می‌تواند عالم و آدم را نابود کند اما اگر تنها بمانند شهید خواهند شد، ولی اگر تنها بماند خواص او را مجبور می‌کنند، این دلیل بر اهمیت لایه خواص در جامعه است،البته عموم مردم هم مهم هستند، لذا رهبری ما نیز براساس نظر اکثریت مردم و خواص رای به مذاکره دادند، اما آنچه مهم بود نوع مذاکره بود، مجوز معامله که قبل از دولت روحانی صادر شده بود اکنون باید چگونگی‌اش تشخیص داده می‌شد.
          
وی مذاکره هسته‌ای را معامله‌ای نادرست دانست و بیان کرد: معامله‌ای که ما در مذاکرات بر سر انرژی هسته‌ای خوب نبود زیرا ما بر سر همه دستاوردهای هسته‌ای که در مذاکره‌های قبلی با آمریکا داشتیم معامله کردیم، همه را کنار گذاشتیم و از نقطه صفر شروع کردیم، آنها هم فرقی بین صلح‌آمیز یا غیرصلح‌آمیز قائل نمی‌شوند و ما را به کل از این حوزه منع می‌کنند و نهایتا سندی که به عنوان برجام مورد توافق قرار گرفت در واقع شروط آمریکا بود که ایران تنها اصلاحاتی بر آن انجام داد، آن هم بدون کارشناسی، بنابراین می‌توان گفت این مذاکره به شدت غیرکارشناسی بود، با بررسی‌هایی که ما نیز در کمیسیون برجام انجام دادیم از آقای عراقچی پرسیدم که آیا این سند به عنوان دوست آمریکا امضا شد یا دشمن، اگرچه ایشان پاسخ دادند دشمن اما امروز ثابت شد که از نوع دوستی و غیرکارشناسی بود، متاسفانه همه مواردی که ما در گزارش بررسی برجام اشاره کردیم امروز دقیقا اجرا شد و این ناراحت کننده است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی افزود:  فناوری هسته‌ای که ما به کار گرفتیم کاملا صلح‌آمیز بود اما به علت اینکه این دانش را کسب کردیم برای آنان تهدید به عمل می‌آمدیم، پزشکی هسته‌ای نزدیکترین حوزه از نظر بهره‌مندی به انرژی هسته‌ای است و به هیچ وجه به درد بمب اتمی نمی‌خورد و ما از این فناوری برای درمان بیماران استفاده کردیم اما در سال 87 آنان به بهانه تحریم، تجهیزات مورد نیاز این حوزه را قطع کردند زیرا برای آمریکا فرقی ندارد ما در چه حوزه‌ای کار می‌کنیم و دعوای آنان با ملت ایران بر سر نظام اسلامی است، آنان همواره در مواردی مانند هسته‌ای، موضوعات منطقه‌ای و پیشرفت ایران با ما اختلاف دارند و حرف زور می‌زنند.

وی در پایان با تاکید بر زورگویی دشمن گفت: استکبار متکبر نیست، بلکه مستکبر است و خود را حق مطلق می‌داند، برای همین است که در برابر زورگویی‌های خود پاسخی نمی‌دهد، به دنبال این است تا با موضع دفاعی و موشکی انقلاب را در داخل مرزهای ما محصور و ضعیف کند و با موضوع حقوق بشر در پی انقراض داخلی انقلاب است، در این راه می‌خواهند آنچه مولفه انقلابی است را با فرهنگ غربی از بین ببرند.     
کد مطلب: 603762
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


اهورا
Iran, Islamic Republic of
...از بابکها و کوروشها و داریوش ها خجالت بکشید؟!
Iran, Islamic Republic of
خداوند شماها را شفا دهد.
Iran, Islamic Republic of
خاتمی ار قلم نیافته عزیزان !!!!!!!!!!!!!!!!!!.
Iran, Islamic Republic of
غير كارشناسى ؟! نه بابا ؟! وقتى توى مجلس تصويبش كرديد حاليتون نبود غير كارشناسيه ؟!
Iran, Islamic Republic of
دکتر زاکانی از مخالفین اصلی برجام بود و در کمیسیون بررسی برجام نقائص این قرارداد رو اعلام کردند اما متاسفانه مجلس به زحمات 40 روزه این کمیسیون توجهی نکرد و این گونه خسارت محض برجام به کشور و مردم تحمیل شد.
Iran, Islamic Republic of
دکتر زاکانی درست انتقاد میکرد...
Iran, Islamic Republic of
له له برای ریاست جمهوری!!!!
آقای کارشناس! اون موقع که از احمدی نژاد حمایت می کردید و هر روز جلیلی کارشناس!!!! تحریم جدیدی را برای ملت ایران به ارمغان می آورد ‌شما یعنی شخص شما، به ایشان افتخار می کردید ...
United Arab Emirates
جناب کارشناس بعد از برجام چرا تحریم شدیم ما که به تعهداتمان عمل کردیم
Iran, Islamic Republic of
اتفاقا چون عمل نکردیم اینگونه شد
Iran, Islamic Republic of
شما از امکانات خودت مایه بزار و اونجور که فکر میکنی درسته تعهدات نسبت به شیطان رو انجام بده امیدوارم وضع اقتصادیت خوب بشه
Iran, Islamic Republic of
تحریم نشدیم عزیز کجا تحریم شدیم . چرا مطالعه نمیکنی لطفا با اهل فن گفنگوووووووووو کن!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
هیلاری کلینتون: تحریمهای بانکی و نفتی جمهوری اسلامی در حمایت از سبزها و اصلاح طلبان بود.
Iran, Islamic Republic of
خ !
Iran, Islamic Republic of
هیلاری رئیس جمهور بود نانمان تو روغن زیتون بود
Canada
شما هم به ارسال گاز مجانی به ترکیه توسط شیخنا حسن افتخار کن. گازی مجانی که پولش صرف ساختن سد برای جلوگیری از رسیدن آب رودخانه به ایران میشود.
سعید
Netherlands
اخه قابل باور نیست که تو بدانی و مقامات عالی کشور ندانند که سر خود گاز میدهند تا شاهد بی آبی بیشتر باشیم،. ولی اگر همه این موضوع را میدانند باید پرسید ایا اهمیت ای موضوع از مطبوغات و یونسکو و شهرداری تهران کمتر است که جلوی این خیانت گرفته نمیشود؟. می ایی دفاع کنی از مثلا ولایت مداران ولی تیشه به همه چیز می زنی. فردا جواب مردم را در خشکسالی کی باید بدهد ؟
Iran, Islamic Republic of
چرا انزمان که معجزه هزاره سوم شما این قرار داد را ابطال کرد گوش به حرف هیچ کارشناسی نکرد حالا باید ملت تاوان اشتباهات فراوان ایشان را با فروختن گاز مجانی به کشور ترکیه پرداخت کند
Iran, Islamic Republic of
روزی بنام عدالت به مردم تاختید... و حالا دارسد رجز چه می خوانید
بهتره بابت کارهایی که کردید حداقا خجالت بکشید
Iran, Islamic Republic of
ضعیفترین تحلیلی بود که تا بحال از اقای زاکانی خوانده بودم
Iran, Islamic Republic of
اگه مردم اصلا انرژی هسته ای نخوان چکار باید بکنند!!!!!!.فعلا تمام بد بختی ما مردم از سال 88به بعد مربوط به همین انرژی هسته ای هستش. انرژی هسته ای که برای 1000مگا واتش میلیارد های دلار سرمایه مردم رو نزدیک به 30ساله هدر داده در صورتی که سد کارون 1؛2؛3و4هر کدوم 1000مگاوات انژی تولید میکنه
United Arab Emirates
شما یه عده معدود حق ندارین از طرف مردم صحبت کنین مردم انرژی هسته ای رو میخان و بارها در شعارهایشان در راهپیماییها تاکید کرده اند
Canada
پس چه کسانی صنعت هسته ای را نابود کردند؟ مگه مردم به همانها رای ندادند؟
Iran, Islamic Republic of
شما یه عده معدود هستید . انرژی هسته ای منسوخ شده . و پاک نیست . این همه زمین بایر چرا از پنل هاز خورشیدی استفاده نمی کنیم
Iran, Islamic Republic of
حرف مفت نزن. عربستان و امارات دارن نیروگاه میسازن. واسه تنبلا و شکم پرستا که نمیخوان زحمت برای استقلال بکشن منسوخ شده
Canada
دوست عزیز! برو مطالعه کن ببین پنل خورشیدی چقدر راندمان داره و نیروگاه اتمی چقدر؟
حالا یه چیزی شنیدین و نفهمیده هی تکرار می کنین.
Iran, Islamic Republic of
آنهایی که مخالف هسته ای هستن فقط یک عده معدود هستند در حد 2 میلیون یا کمتر.
علی
Iran, Islamic Republic of
بعدا عقل کل اب دریا رو باچی شیرین می کنی. حتما اونم پنل خورشیدی میذاری. تاکی یکه سویه نگاه کردن. ای خدا. اخه اینجاهم جابودمن به دنیا اومدم؟ ایکاش تانزانیا بدنیا می اومدم با اینجور ادمای سطحی نگر هم وطن نبود. حتما کشورمون هم پر آبه. پس اب هم نمیخوایم.
Iran, Islamic Republic of
کدوم مردم .اصلا من دروغ میگم وشما راست میگید و انتخابات 92و94و96هم نشانگر خواست ملت نبوده واگه از رفراندوم ترسی ندارید ادعای خویش را با درخواست رفراندوم ثابت کنید...
Iran, Islamic Republic of
اکثریت مردم ایران خواهان انرژی صلح آمیز هسته ای هستن شک نکنید.
Netherlands
کدوم مردم ؟ ۱ رفراندوم بزارید ببینید مردم کی هستند . اون ۲ میلیونی که شما بهشون پول میدید مردم شما هستند اون ۸۲ میلیون باقی چی ؟
Iran, Islamic Republic of
در زمان قاجار هم یک عده میگفتن نفت نمی خواهیم یک ماده کثیف و چرب و بدبو است بدهیم به انگلیس ببرد !
Iran, Islamic Republic of
تو که تاربخ را خوانده ایی بگو انان چه کسانی بودند چون اگر من بنویسم صد در صد و نقطه چین جایش عوض میشود
امیر حسین
Iran, Islamic Republic of
از طرف مردم حرف نزن انرژی هسته ای خیلی از کارون مهمتر اگه هسته ای باشه هم کارون درست میشه هم داروی سرطان میسازیم همه چی درست میشه
صامین
Iran, Islamic Republic of
اگه شما دوست داری به سبک دوران قجر زندگی کنی به خودت مربوطه اما ما دوست داریم کشورمون به فناوری های روز از نوع بومیش دست پیدا کنه
Iran, Islamic Republic of
برو عمو دوره شومن بازی تموم شده..
Iran, Islamic Republic of
جناب ذاکانی میشه تو صحبت نکنی و در امور بزرگترها که مربوط به تو نمیشه دخالت نکنی؟؟
Iran, Islamic Republic of
نجاست خصوصا" زمانی که آفتاب برآن تابیده باشد هرچه که زیر و رو کنند بوی متعفن آن بیشتر و آزاردهنده تر میشود.این مطالب هم سوای از هرنقصی که داشته ودارد بالاخره بعنوان یک میثاق بین المللی باید به آن تن داد.هر چند باید منافع آن را مردم کوچه وبازار درزندگی خود لمس میکردنداما نشد و ملت درحال حاضردرک مشترکی نسبت به بود ونبود آن ندارند.درحین برگزاری جلسات هسته ایی، آراء مثبت مردمی بر حل آن از الان بیشتربود .حداقل یک چیز را درنزد افکار عمومی جهان ثابت کرد که ایران هرگز بدنبال سلاح اتمی نبوده و نیست تاجائی که اخیرا" پامپئو وزیرپیشنهادی خارجه ترامپ به سنا براین موضوع هم تاکید کرده که حتی قبل از برجام قرائنی حاکی از اینکه این کشور بسمت ساخت سلاح اتمی برود بدست نیامده، پس چه چیزی این کشورهای ۵+۱ را تشنه حضور در این جلسات مینموده وبه این اهمیت درصدراخبارجهان قرارمی دادند مگر نه اینکه همه جهانیان پی بردند به اینکه ما برای ایجاد حس اعتماد عمومی ملتها صرفنظر از دروغ های شاخ دار دولتها اقدام به امضاء قراردادنموده ایم چون براین باوریم که بعضی دولتهای مستکبر همه اینها را برای اجماع بین المللی و سرنگونی دولتی مشروع برخاسته از آراء مردمی بهانه کرده بودند. چون میدانستند با این نظام سیاسی امکان غارت منابع این کشوردست یافتنی نخواهدبود.هرچه زمان بگذرد حقایق بنفع جمهوری اسلامی به پیش خواهد رفت ولیکن این ذهنیت که با آمدن برجام معجزه رخ میدهد مردم بتدریج از آن درحال فاصله گرفتن هستند. شماها قضایای سوریه را درنظربگیریدآن کسانیکه این کشور فاقدامکانات وزیربناها را با وجود بشاراسدبرنمی تابندبرای چیست ؟قطعا" بهمان نکته ایی میرسید که برای جمهوری اسلامی نسخه پیچی کرده اند .روسیه هم که روزی جزئی از سه کشوردیگرآمریکا وانگلیس وفرانسه درجنگ جهانی دوم بود که بیش از نیمی از خشکیهای جهان را در اختیار داشتند .امروزه به این نتیجه رسیده که تمام منافعی که از قدرت بین المللی عایدش میشد بتدریج درحال ازدست دادن میداند نمونه آن استقرارناتو در اروپای شرقی است به یقین رسیده که تمام مرزهای او درمعرض تهدید است واگر کوتاه بیاید قطعا"سیلی محکمی میخورد .مقصودازنظرمن گرچه نگرانی دربین هست اما موضوع را درداخل پیچیده تر نبایدبکنید.عزت زیاد
Canada
... برای اینکه به تروریسم اتمی یعنی آمریکا اثبات کنند که دنبال بمب اتمی نیست تمامی داشته های علمی ایران را نابود کردند. علی برکت ا...
سپهر
Iran, Islamic Republic of
برای اینکه شورای امنیت هر روز برای مان قطع نامه صادر میکرد و ما را در مسیر نفت در بربر غذا قرار داده بود و در کشور دارو پیدا نمیشد و تورم تا 40 در صد رشد کرده بود و میدان گازی مشترک توسط قطر خالی میشد و ما تماشاگر بودیم وما نفت خودمان را به زنجانی ها و امثالهم میدادیم تا بفروشند و کاسبان داخلی تحریم ها ملت را به صلابه کشیده بودند.و....و..... نظام تصمیم گرفت برجام را تنظیم و امضا و عمل کند . هر چند در کنار برجام تحقیقات هسته ای و دستاوردهای ان در کشور ادامه دارد روز بیستم فروردین محصولات ان را مشاهده کردیم .
Iran, Islamic Republic of
کمتر کسی است که نداند ترویست که تقریبا "دربیش از دو دهه گذشته لقه لقه زبانها شده است آمریکاست اگر بعضی کشورها ی مرتجع منطقه ما رامتهم به دخالت در کشورها میکنند بدانید که امریکا سر امد تمام این اتهامات در دنیاست که ما با قوه ایمانی خود در برابر انان ایستاده و حاضر به تایید یک شهروند درجه دو در دنیا نشده وقدر و منزلت و عزت خود را میدانیم .جهانخواری مثل امریکا درهرحرکتی فورا"سایر کشورهای نزدیک بخود را همراه میکند .بدانید تلاش ما بر احترام به منشور سازمان ملل بوده و فاصله انداختن در همراهان او نه خود آمریکا باورکنید ما از عهده امریکا بخوبی بر میآییم .اجماع بین المللی چیزی نیست که شما آن را بشوخی تعبیر کنید. سیاست ، ذکاوت و هوشمندی برای کشور داری مهمند.
Iran, Islamic Republic of
دوست عزيز ! كى پمپئو چنان حرفى زد ؟! با كمال تاسف برخى از سايتها و خبركزارى هاى داخلى سر خود و براى جهت دادن به افكار عمومى در اخبار دست مى برند، تمام سخن پمپئو ناظر به رفتار ايران بعد از برجامست و نه قبل از آن ! براى آنكه به صحت عرضم پى ببريد به خبرى كه فارس در اين خصوص تنظيم كرده مراجعه كنبد
Iran, Islamic Republic of
از جهاننیوز به خاطر انتشار تمام نظرات موافق و مخالف تشکر فراوان میکنم.
Iran, Islamic Republic of
ای خدا !۱۱۱
ای خدا ؟؟؟؟؟
ای خدا !!!!!!!!!! زاکانی جان توهم زدی داداش /
...
Iran, Islamic Republic of
معما چون حل شود اقای زاکانی بگو اسان شود .. تا دیروز که تو مجلس بودید هر روز که از اقای ظریف تشکر و قدردانی میکردید که اگر برجام نبود ما ناراحت بودیم . حال شد غیر کارشناسی .. چرا شما تو مجلس کارشناسی نکردید مگر دکتر ظریف تاکید نمی کرد که نمایندگان بررسی کنید تا اشکالات را تو متن درست کنیم ولی انقدر ذوق زده بودید که نخوانده فقط اوکی دادید ....
کاربر محترم . با تشکر. بیشتر مطالعه و با کارشناسان فن که در آن روزها فریادشان بلند بود گفتگو کنید. جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
بله درسته . 90 درصد مجلس اصولگرا به برجام رای داد . حالا حرفهای ظریف که همیشه تاکید میکرد که بخوانید بعد امضا کنید یادم میافته . ولی طوری امضا میکردند که خودکار کم اوردند