چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ - 27 Mar 2019
 
۰
۴

آیت‌الله جوادی: باید فرهنگ اقتصادی مردم رشد کند

جمعه ۲۴ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۰۳
آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: قرآن که یک کتاب جهانی است و ادعای مدیریت و اداره جهان را دارد در رابطه با اقتصاد می‌گوید که ثروت جامعه نباید مانند آنچه در حکومت‌های سوسیالیستی است در دست دولت باشد و نباید مانند آنچه در کاپیتالیسم غرب است در دست سرمایه‌داران باشد و حتی نباید خصولتی باشد، بلکه باید در دست عموم مردم باشد و هرکس بنابر استعدادش آن را در اختیار داشته باشد.
آیت‌الله جوادی: باید فرهنگ اقتصادی مردم رشد کند
به گزارش جهان نيوز، این مرجع تقلید گفت: فرهنگ اقتصادی مردم باید رشد کند و سرمایه‌های خود را در بخش تولید داخلی و اشتغال سرمایه گذاری کنند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد علوم وحیانی اسراء، آیت‌الله عبدالله جوادی‌آملی در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: قرآن که یک کتاب جهانی است و ادعای مدیریت و اداره جهان را دارد در رابطه با اقتصاد می‌گوید که ثروت جامعه نباید مانند آنچه در حکومت‌های سوسیالیستی است در دست دولت باشد و نباید مانند آنچه در کاپیتالیسم غرب است در دست سرمایه‌داران باشد و حتی نباید خصولتی باشد، بلکه باید در دست عموم مردم باشد و هرکس بنابر استعدادش آن را در اختیار داشته باشد.

وی با اشاره به برخی از معضلات اقتصادی کشور بیان کرد: طبق بیان قرآن کریم، ربا و بانکداری ربوی موجب آبروبری است که ما به آن دچار هستیم، از طرف دیگر سرمایه‌های کشور با سوء مدیریت به بخش مسکن هدایت شد که نتیجه و حاصل آن تولید مسکن‌های انبوهی است که خالی افتاده‌اند.

آیت‌الله جوادی آملی ابراز کرد: پیغمبر فرمود: کشوری که مشکل مالی داشته باشد دینش در خطر است! این را پیغمبری می‌فرماید که سه سال را در شعب ابیطالب گذرانده، در نتیجه این دعای حضرت برای مردم جامعه است که از خدا می‌خواهند بین مردم و نان مردم فاصله نیندازد. اگر سهل‌انگاری در بخش‌های مدیریتی و اقتصادی کشور صورت بگیرد آسیب دیدن دین مردم قطعی است!

این مرجع تقلید تاکید کرد: فرهنگ اقتصادی مردم باید رشد کند و سرمایه‌های خود را در بخش تولید داخلی و اشتغال سرمایه گذاری کنند.

آیت‌الله جوادی آملی با اشاره به آیات کلام الله مجید بیان کرد: قرآن کریم از کسی که ندار است به «فقیر» یاد می‌کند؛ فقیر یعنی کسی که ستون فقراتش شکسته است و قدرت قیام ندارد! چنین کشوری نمی‌تواند اقتصاد مقاومتی داشته بادش، بیان قرآن این است که کسی که جیبش خالی است اهل املاق و تملق خواهد بود.

این مرجع تقلید در ادامه اشتغال‌زایی و رونق تولید داخلی مبتنی بر مدیریت عقلانی و علمی را مورد تاکید قرار دادند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود مسؤولان کشور را به وحدت و پرهیز از اختلاف توصیه و اظهار کرد: حضرت امیر (ع) صراحتا می‌فرماید هیچ کس در امت رسول خدا (ص) نیست که به اندازه من مردم را به وحدت دعوت کرده باشد، من بر اساس سنت الهی می‌گویم هیچ ملتی در طول تاریخ از گذشته الی یوم القیامه با اختلاف به جایی نرسیده است.

آیت الله جوادی آملی ادامه داد: در جهنم اینگونه است که هر کس دیگری را متهم می‌کند و آبروی او را می‌ریزد، کشور نباید این چنین باشد، بلکه کشور باید بهشت گونه اداره شود.

وی اضافه کرد: طبق بیان اهل بیت (ع)، کشوری که شهید در آن آرمیده است طیب و طاهر است و کشور طیب طبق بیان قرآن محصول و میوه اش فراوان است، ما سرزمین طیب داریم، اما نتوانستیم از این طیب بودن حاصلی ببریم که امیدواریم با تلاش و کوشش بیشتر مسؤولان مشکلات برطرف گردد و کشور به جایگاه اصلی‌اش برسد.

در ابتدای این دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور و نیز برخی تحولات منطقه ارائه کرد.

منبع: فارس
کد مطلب: 603760
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


تندیس
Iran, Islamic Republic of
چه بگوییم که گوش شنوا وجود ندارد . درد از این بالاتر که میگویند روحانیت کشور را به این وضع مبتلا کرده . اما والله اگر نظر این علما مورد توجه قرار میگرفت کشور به اعتلا همه جانبه میرسید . بعد انقلاب اقتصاد ما به سرعت صبغه سوسیالیستی به خود گرفت و مصیبت اینکه تندروترین کاپیتالیستهای امروز تندرو ترین سوسیالیستهای دیروز بودند. وقتی در زمان جنگ افرادی چون مقام معظم رهبری در مورد خطر اقتصاد دولتی هشدار میدادند و فریاد میزدند اقتصاد باید بدست مردم اداره شود همین آقایان کاپیتالیست
امروز به ایشان و همفکرانشان انگ تفکر غربی و اقتصاد سرمایه داری زده و جلسات دولتشان را تحریم کرده و در غیاب ایشان جلسه هیئت وزیران برگزار میکردند . همانها امروز نیز اقتصاد مقاومتی که مبتنی بر ایده های اقتصاد اسلامی است را برنمیتابند و گاه به ناچار فقط در حد لقله زبان به آن می پردازند. یادم نمیرود فریاد این فیلسوف فرزانه در دوره احمدینژاد را که میفرمود توزیع یارانه ، توزیع فقر است و بجای اینکه به پند حکیمانه اش توجه کنند عده ای سبکسر خشکه مقدس نفهم به او حمله کردند و اسائه ادب نموده تا جایی که عمامه از سر مبارکشان انداختند و لگد مال کردند. آری اگر خردمندان ارج نهاده شوند جامعه شکوفا خواهد شد و اگر تهی مغزان صدر نشینند جامعه ویران خواهد شد
ناامید
Iran, Islamic Republic of
چرا سانسور کردی جهان نیوز شما از خدا بترسید و سخنان آقای آملی را حذف نکنید(آنکه روسری خود را بر سر چوب می کند با قرآن مخالف نیست، بلکه با این شرایط کشور مخالف است، )
ali
Iran, Islamic Republic of
جهان جان بدجور سانسور کردی.نکن ازین کارا
Iran, Islamic Republic of
...