جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹ - 30 Oct 2020
 
۰
ظریف در جمع خبرنگاران مطرح کرد:

هدف سفر به چهارکشور آفریقایی و آمریکای جنوبی

دوشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
کد مطلب: 602620
وزیر امور خارجه گفت: سفر به چهار کشور آفریقا و آمریکای جنوبی برای تقویت روابط دوجانبه و روابط اقتصادی است که بدین منظور هیاتی از مدیران بخش خصوصی و دولتی ایران همراه ما هستند.
هدف سفر به چهارکشور آفریقایی و آمریکای جنوبی
به گزارش جهان نيوز، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه که بامداد امروز در صدر هیاتی سیاسی اقتصادی و در آغاز سفر منطقه ای خود وارد سنگال شد، اهداف و برنامه های این سفر را در جمع خبرنگاران تشریح کرد و اظهار داشت: سفر به چهار کشور آفریقا و آمریکای جنوبی برای تقویت روابط دوجانبه و روابط اقتصادی است که بدین منظور هیاتی بزرگ از مدیران بخش خصوصی و دولتی ایران همراه ما هستند.

وی افزود: ما روابط خوبی با سنگال داریم و همکاری های اقتصادی خوبی هم وجود دارد، در این سفر علاوه بر مذاکره در خصوص روابط دوجانبه در مورد موضوعات اقتصادی با سنگال به عنوان یک کشور مهم در حوزه آفریقا صحبت خواهیم داشت. 

وزیر امور خارجه با بیان اینکه ایران در حوزه اقتصادی و تولید خودرو در سنگال حضور دارد، تصریح کرد: زمینه های همکاری خوب و بیشتری میان این دو کشور وجود دارد.

ظریف ادامه داد: امیدواریم در این سفر بتوانیم گسترش روابط و توسعه زمینه صادرات غیرنفتی را با دوستان سنگال و در مراحل دیگر سفر با دوستان دیگر کشورها داشته باشیم. 

منبع:مهر
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *