سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ - 22 Oct 2019
 
۰
۳

تشریح تهدیدات تلگرام از زبان بروجردی

يکشنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۴۸
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اطلاعات رد و بدل شده در تلگرام در اختیار انگلیس، آلمان و رژیم صهونیستی قرار می‌گیرد بنابراین باید با ایجاد اعتماد مردم به شبکه‌های داخلی و اطلاع رسانی پاسخگوی نیاز مردم در چارچوب قانون باشیم.
تشریح تهدیدات تلگرام از زبان بروجردی
به گزارش جهان نيوز، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بحث تلگرام مبحث گره خورده با امنیت کشور است و تنها مختص ایران نیست، اظهار داشت: وقتی کشور انگلیس به عنوان کشور شاخص غربی در سطح نخست وزیری اعلام می‌کند تلگرام بستر تولید تروریست است و کشورهایی، چون چین و پاکستان تلگرام را فیلتر می‌کنند نشان دهند این واقعیت مهم است که تلگرام عملا با طراحی‌های صورت گرفته و پیچیدگی‌های پشت پرده عملا تهدید امنیتی و اختصاصی به جمهوری اسلامی است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به دلیل تهدید امنیتی تلگرام کشور‌ها آن را فیلتر کردند و از شبکه‌ها و پیام رسان‌های داخلی و ملی خود استفاده می‌کنند، ما هم به عنوان کشور شاخص طبیعتا باید در این جهت فعال باشیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم با اشاره اینکه صاحب تلگرام روسی‌الاصل و یهودی زاده است، گفت: این شخص که به دلیل امنیتی از روسیه خارج شد و تابعیت دیگری گرفته است صحنه گردان این ماجرا است، نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی خطاب از پاول دوروف که مالک و سرمایه گذار تلگرام است به عنوان سرمایه بزرگ برای اسرائیل یاد می‌کند و شکرگزار این سرمایه است.

وی ادامه داد: نتانیاهو اعتقاد دارد که پاول دوروف از برادر به او نزدیک‌تر است و وی گوید او در همه مسائل مختلف با امنیت اسراییل از اینترنت، فضای مجازی تا کمک به ارتش قهرمان و پلیس شهری یک الگو در میان یهودیان ساکن در اسرائیل است.

این نماینده مجلس اظهار داشت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی چندی پیش شخصا به حضور او رسیده و در سمیناری به عنوان قدردانی از این سرمایه دار اسراییلی گفته بنده کمال قدردانی از زحمات شما که از برادر به من و کشور اسرائیل نزدیک‌تر و مهربان‌تر هستید را دارم.

بروجردی با اشاره به صحبت‌های نتانیاهو اظهار داشت: با این صحبت‌ها ماهیت تلگرام مشخص است و ایران بیشترین کاربر تلگرام را دارد بنابراین باید به موضوع تلگرام با نگاه منافع ملی و امنیت ملی نگریست.

وی با تاکید براینکه کشور‌های مهم و شاخص دنیا از پیام رسان‌های ملی استفاده می‌کنند، گفت: حتی کشوری مانند کره جنوبی شبکه ملی خود را تعریف کرده و از آن استفاده می‌کند، بنابراین ما حتما باید به گونه‌ای عمل کنیم که اجازه ندهیم دشمنان بتوانند از طریق تلگرام رخنه و مشکل آفرینی کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه بخشی از تهدید‌های امنیت کشور در تلگرام رقم می‌خورد، گفت: مسئولیت فضای مجازی با شورای عالی فضای مجازی است و در آنجا در واقع تصمیم گیری شده، برخی تعابیر دیگری از این موضوع داشتند، در خصوص فضای مجازی نهایتا شورای عالی امنیت یا شورای عالی فضای مجازی تصمیم گیری می‌کنند.

بروجردی تاکید کرد: دراین مدت با وجود ارتباط دولت با مدیر تلگرام در جهت فیلتر کانال‌هایی که مشوق ضد امنیت بودند مسئولان تلگرام با ایران همکاری نکردند، آن‌ها به دنبال این هستند که برای افرادی که برای مسائل مالی وارد این شبکه مجازی می‌شوند مشکل آفرینی کنند.

وی با تاکید براینکه باید با هوشمندی دنبال حفظ منافع و امنیت ملی کشور باشیم، اظهار داشت: از فیلتر کردن تلگرام از منظر حفظ امنیت ملی دفاع می‌کنم ضمن اینکه بسیار مهم است که مسئولان قضایی و امنیتی کشور تشویق کننده پیام رسان داخلی و ملی باشد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی افزود: اطلاعات رد و بدل شده در تلگرام در اختیار انگلیس، آلمان و رژیم صهونیستی قرار می‌گیرد بنابراین باید با ایجاد اعتماد مردم به شبکه‌های داخلی و اطلاع رسانی به عنوان نظام شاخص و قدرتمند در منطقه به گونه‌ای عمل کنیم تا پاسخگوی نیاز مردم در خصوص شبکه‌های پیام رسان و جریان آزاد اطلاعات در چارچوب ضوابط قانونی باشیم.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید به دشمن اجازه سوءاستفاده از تلگرام داده شود، اظهار داشت: در حوادث ضد امنیتی چندی پیش چنین سوءاستفاده‌ای را شاهد بودیم، با این حال معتقدم باید به ملت در خصوص این تصمیم ملی اطلاع رسانی شود و مردم در حفظ امنیت خود و تقویت ساختار‌های ملی کمک کنند تا بتوانیم ضمن تقویت ساختار داخلی در ارتباط با کانال‌های اطلاع رسانی از سوء استفاده دشمن جلوگیری کنیم.

منبع: خانه ملت
کد مطلب: 601001
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


United Kingdom
به والله این حرفها دیگه قدیمی شده . هر چی این مدلی رفتار کنید میزان مخالفانتون بیشتر میشه . کره شمالی ام با داشتن سلاح هسته ایی فهمید که با پرتاب موشک نمیشه موفق شد و اماده توافق و مذاکره شد ولی متاسفانه عده ایی در ایران هنوز در خوابن
Iran, Islamic Republic of
با همه دشمنی که تلگرام در حق این مردم انجام داده و پایبند حتی به قوانین عدم اشاعه و ترویج خشونت و دخالت در حاکمیت کشور دیگری کرده فیلتر نکردن آن هرروز که میگذرد ضربات جبران ناپذیری را به دنبال دارد امیدوارم هرچه زودتر یک پیام رسان بومی جایگزین آن شود البته تعدادی از کسانی که نظر مخالف راجع به فیلتر تلگرام میدهند و توهین و فحاشی به نماینده مردم ایران میکنند همچون زمان آشوبهای بوجود آمده که مشخص شد برخی از آنان از خارج از کشور بودند
Iran, Islamic Republic of
در این صفحه از تهدیدات شبکه تلگرام نوشته شده و ضرورت جانشینی شبکه ملی به جای آن و در همین صفحه تبلیغ عضویت در کانال تلگرام جهان نیوز دیده می شود. سعی کنیم حرف و عمل ما مغایرتی با هم نداشته باشند. (رطب خورده منع خرما چون کند)؟