دوشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۷ - 23 Apr 2018
 
۳
۲۹

چه کسانی از «مقدسات» برای پیشبرد منافع دنیوی سوءاستفاده کردند؟/ آقای وزیر! «بیشعور» خطاب کردن فرماندار با کدام سیره اخلاقی منطبق است؟

پنجشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۸
آیا وزیر بهداشت از خاطر برده‌اند که در واکنش به درخواست های فرماندار شهر محروم بدره، بجای قول برای حل مشکلات مردم لب به سخنان ناپسند گشوده و با توهین خطاب به این فرد گفتند: " تو غلط کردی که نماینده مردمی، اگر گذاشتم یک روز بمانی اینجا بی شعور!"
چه کسانی از «مقدسات» برای پیشبرد منافع دنیوی سوءاستفاده کردند؟/ آقای وزیر! «بیشعور» خطاب کردن فرماندار با کدام سیره اخلاقی منطبق است؟
گروه سیاسی جهان نيوز: چند روز پیش گفتگویی از وزیر بهداشت در رسانه ها منتشر شد که وی در آن بجای پاسخگویی درباره عملکرد وزارتخانه متبوع خود در سال 96، به اتخاذ مواضعی پرداخته است که کمترین مشابهتی با روند عملکردی وی و دولت ندارد!

در این مجال بر آن هستیم تا پاسخی مستند به ادعاهای ایشان بدهیم و امیدواریم با ماجرایی همچون شکایت ایشان از حسین دهباشی مواجه نگردیم!

به گزارش فارس، قاضی زاده هاشمی در این گفتگو اتفاقات رخ داده در دوران انتخابات را تلخ ترین اتفاق سال گذشته معرفی و مدعی شده است: " اتفاقاتی در جریان انتخابات و مناظره ها و حواشی آن رخ داد که دل دلسوزان انقلاب و میهن را به درد آورد. چرا که شایسته نبود برخی برای مناصب دنیوی از دین و امام رضا (ع) و... هزینه کنند"!

مشخص نیست این ادعای وزیر بهداشت دولت تدبیر و امید بر اساس چه مبنایی می باشد اما آنچه واضح و مبرهن است که با مرور مواضع برخی دولتمردان نمی توان این دلسوزی قاضی زاده هاشمی را باور کرد!

"درس مذاکره گرفتن از قیام عاشورا" جنجالی ترین سواستفاده از مقدسات مذهبی مردم بود. این سخن که واکنش های متعددی در پی داشت درست در روزهایی که مذاکرات نتوانسته بود رضایت عمومی ای ایجاد کند و باعث ایجاد فضای شک اجتماعی نسبت به رویکرد منفعلانه سیاست خارجه دولت یازدهم شده بود از سوی روحانی در ایام محرم مطرح شد تا شاید بتوان با استناد به دلیلی ضعیف راه مذاکره را در افکار عمومی امتداد راه قیام حسینی جلوه دهد.

این رویکرد پیرامون سیاست خارجه دولت و مساله برجام با استفاده از الفاظی همچون "برجام را خدا آورد" و سپس در نتیجه از آن با عبارت "برجام یک نعمت الهی است چرا شکر نعمت نمی کنید؟" ادامه پیدا کرد.

مساله ریزگرد های خوزستان و ناکارآمدی دولت در مواجهه با آن که با نارضایتی گسترده مردم جنوب مواجه شد رییس دولت را وادار کرد تا دست به دامان تقدیرات الهی شود. در حالی‌که افکار عمومی در انتظار پاسخگویی دولت تدبیر و امید نسبت به عملکرد زیست محیطی خود پیرامون این بحران بود یکی از دولتمردان به جای پاسخگویی در مقام مسوول، آن را نتیجه "عذاب الهی" دانست.

در این میان شاید تامل برانگیزترین سواستفاده دولت یازدهم از مقدسات مردم جهت توجیه اقدامات خود مربوط به مصاحبه تلویزیونی وزیر اطلاعات میشد که در بخشی از آن با اشاره به نحوه انتخاب برای این سمت گفت: "به آقای روحانی گفتم، شما با توجه به کدام سابقه کاری این مقام به من پیشنهاد می‌دهید؟ اگر بگویید وزارت کشور، من با این پُست آشنایی دارم، اگر بگویید وزارت ارشاد، بنده 9 سال سرباز مقام معظم رهبری و نماینده ایشان در ارتش بودم، کارهای فرهنگی از جمله عکاسی در زمان کودکی، نقاشی در دوران نوجوانی، بازیگری تئاتر در روزهای جوانی را انجام داده ام اما در مورد وزارت اطلاعات با چه آورده ای این مسوولیت را قبول کنم؟دیدم آقای دکتر با یک حالت عجیبی که من را منقلب کرد گفت علوی تو آورده ای نداری؟تو فرزند فاطمه زهرا(س) از مادرت کمک بخواهی بچه اش را رها می کند؟این را که گفت بغض گلویم را گرفت اشک در چشمانم جمع شد و گفتم حالا که اسم مادرم زهرا(س) را آوردید چشم!"

اقای وزیر! موارد بالا تنها گوشه ای از انبوه سواستفاده دولتمردان از مقدسات است و علاوه بر سوء استفاده های متعدد دولت متبوع شما از مقدسات، آن فرد که شما مدعی هستید از مقدسات استفاده کرده است؛ رویه اخلاقی اش تغییر نکرده و همچنان همان سلوک رفتاری را دارد و تاکنون هیچ فکت مستند در مورد سوء استفاده ها از انتخابات ارایه ندادید و اکنون سوالی که برای همگان پیش می آید این است که چرا وزیر بهداشت در این موارد واضح و آشکار دغدغه مقدسات را پیدا نکرده و اکنون برای تحکیم جایگاه خود در نزد رئیس دولت به اتهام پراکنی علیه دیگران مشغول است؟

قاضی زاده هاشمی در بخش دیگری از این گفتگوی خود به مقوله "اخلاق" پرداخته و گفته است: "ما انقلاب اسلامی را به خاطر ارزش های آن می خواستیم و می خواهیم که در صدر این ارزش ها چیزی نیست جز آنچه پیامبرعظیم الشان ما به خاطرش مبعوث شد؛ یعنی اخلاق. اما آنچه در جریان مناظره ها دیدیم بی اخلاقی هایی بود که هیچ سنخیتی با ارزش های انقلاب اسلامی نداشت."!

در پاسخ به این بخش از سخنان وزیر بهداشت هم واضح است که مواضع و سخنان حسن روحانی در بی اخلاقی انتخاباتی در نوع خود بی سابقه بود. مواضعی که به شدت مورد استقبال جریانات ضد انقلاب از منافقین گرفته تا...قرار گرفت اما در مورد شخص وزیر بهداشت هم باید به ایشان، قول خداوند متعال در آیه 2 سوره مبارکه «صف» را یادآوری کرد که می فرماید:" یَأَیهَا الَّذِینَ ءَامَنُوا لِمَ تَقُولُونَ مَا لا تَفْعَلُونَ  اى کسانى که ایمان آورده‌اید! چرا سخنى مى‌گوئید که عمل نمى‌کنید؟"

آقای قاضی زاده هاشمی که اینگونه دغدغه اخلاق را دارند و برای آن فلسفه بافی می کنند؛ آیا خاطره تلخی که از خود در اسفندماه 95 در استان ایلام بجا گذاشتند؛ را بیاد دارند؟

آیا از خاطر برده اند که در واکنش به درخواست های فرماندار شهر محروم بدره، بجای قول برای حل مشکلات مردم لب به سخنان ناپسند گشوده و با توهین خطاب به این فرد گفتند: " تو غلط کردی که نماینده مردمی، اگر گذاشتم یک روز بمانی اینجا بی شعور!"

آیا انقلاب اسلامی برای این بوجود آمد که شخصی مانند شما در قامت وزیر اینگونه با بی اخلاقی با دیگران سخن بگوید؟

آیا جناب قاضی زاده هاشمی که تلاش می کند از بی اخلاقی ها گلایه کند، تاکنون درباره رویکرد رئیس دولت با مردم و منتقدان به وی تذکر داده است؟

آیا ایشان لیست بلندبالای نزدیک به 60 توهین مستقیم رییس دولت را مشاهده کرده اند که در آن از "حواله به جهنم" گرفته تا "کم عقل" معرفی کردن منتقدان وجود دارد؟

این سخنان نه از لسان رقبای انتخاباتی که توسط شخص رییس جمهور در نزدیک به 5 سال تکیه بر صندلی ریاست جمهوری صادر شده است اما هیچگاه وزیر مدعی اخلاقمداری دولت واکنشی در انتقاد از این رفتار نداشته است!

کاش جناب وزیر بهداشت بجای اتخاذ این مواضع غیر واقعی و اتهام پراکنی علیه دیگران، پاسخگوی شکست طرح تحول سلامت خود باشد!

طرحی که قرار بود هزینه درمان مردم را پایین بیاورد اما امروز تنها موجب بالا رفتن درآمد پزشکان شده و به علت بدهی های کلان با توجه به عدم پذیرش دفترچه سلامت در مراکز درمانی، کم کم باید فاتحه آن را خواند!

آقای وزیر چرا پاسخ نمی دهند اکنون که تداوم مسیر غلط تحول نظام سلامت باعث شد که کشور در سال 96 از این طریق با کسری 16 هزار میلیارد تومانی مواجه شود و در سال 97 این رقم به 20 هزار میلیارد تومان خواهد رسید، چه توجیهی در پیشگاه مردم برای این اقدام خود دارد؟

اینکه امروز با ادامه این طرح، بی عدالتی در نظام درمانی کشور به اوج رسیده و هم اینک در نظام پرداختی حوزه سلامت، یک نفر 100 میلیون تومان، یکی 10 میلیون تومان و دیگری یک میلیون تومان درآمد دارد، نیازمند پاسخگویی وزیر بهداشت است یا اتخاذ مواضع غیر مرتبط با حوزه فعالیت وی؟
کد مطلب: 600193
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
...دولت بعد از انقلاب

تا 1400 هم باید تحملشون کنیم
Iran, Islamic Republic of
23 میلیون از مردم خودمون پای درختی که 4 سال ثمری نداشته امید ثمردهی داشتند و دارند

مقصر اصلی این مشکلان خود خود مردم هستند

من هیچ ایرادی به جناعت کارگزاران اصلاحات و ایبرالها ندارم چون ازشون انتظاری ندارم

اما از مردم خودمون انتظار داشتم که موقع انتخابات ساده لوحی نکنن ...
Iran, Islamic Republic of
...
این طرح حتی با تصرف پول کارگران صندوق تامین اجتماعی هم نجات نمی یابد چون
...
Iran, Islamic Republic of
فارس این نظر را کامل گذاشت
شما تیکه پاره کردید؟
حسین
Iran, Islamic Republic of
راست میگه بنده خدا او این حرفها نزنه کی بزنه
نمیبینی در حیطه وظایفش همه چیز خوبه ...آرامش خاطر همه کشور را فرا میگیره
Iran, Islamic Republic of
مرسی تذکر دادید حتما به گوش ایشان می‌رسانم
Canada
سریالی هر روز یک سوژه وسط میاندازند تا که عملکردهای خانمانسوزشان و ... دیده نشود و درپی فرصتهای جوشکنانه ... هستند تا که مغزهای بغارت رفتگان را خسته از ادامه تعقیبات کنند ...
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
چهارسال اول فقط احمدی نژاد را کوبیدند
حالابرای چهار سال دوم رئیسی در دستور کارشان قرار گرفته
چرا ؟
احساس خطر می کنند چون دولت که نتوانسته کارنامه مثبتی ارائه کند می خواهند رقیب آینده شان را تخریب کنند
چون احتمالا جهانگیری یا قاضی زاده یا یکی دیگر از اینها می خوان کاندید بشن
اینها برنامه ریزی شده
United Arab Emirates
برخلاف نظر جهان نیوز آقای دکتر فردی بسیجی و سخت کوش و مورد عنایت مقام معظم رهبری و مراجع عظام می باشند کافی است به کلیپی که در آن آیت الله عظیمی مکارم شیرازی از ایشان میخواهند که در منصب خود باقی بمانند مراجعه کنید. تلاش نادرست و بی تقوایی برای تخریب افراد خدوم آنهم در آغازین روزهای سال برای سایت جهان نیوز مایه نگرانی و .... است. به قول قرآن اتقواالله کن مواضع التهم
Belgium
خواهش می کنم برای انسان مثل ایشان ...از رهبری مایه نگذارید.یکی از مسئولان اشرافی که رهبری در همه سخنرانی های اخیرشان اشاره می کنند همین اقا است .که ثروتی بالای هزار میلیارد دارد.ایشان طاقت کوچکترین انتقادی را هم نداردوبا منتقدان با بدترین نوع وسخنان زشت برخورد می کنند.حتی تحمل یک برنامه با نام هاشیه های پزشکی که از هشت و سی پخش می شد نداشت و برنامه را حذف کردندودرسته دراین کشور با کسی که خوب باشند ازنظر سیاسی برخوردی نمی شود...
Iran, Islamic Republic of
عزیزم اگر امثال شما هم بجای تنبلی و نق زنی در زندگی آمثل ایشان علاوه بر حضور در جبهه آنهم در کسوت یک بسیجی ، درس میخواندی و کسی برای خودت و‌خانواده آن میشدی شاید کمتر مبتلا به تهمت زدن و‌حسودی می‌شدی
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
پدر بنده در سال 1352 از دانشگاه صنعتی شریف لیسانس گرفت. آن زمان امثال آقای دکتر مدرک نداشتند. ایشان از سال 1354 مدرس دانشگاه و پس از آن هیات علمی گردید. در سال 1382 با مدرک دکتری بازنشسته گردید. حقوق سال گذشته ایشان 3 میلیون تومان بود. اتفاقا در هنگام جنگ معاونت جنگ دانشگاه بود ولی برای خویش کیسه ای ندوخت. لطفا افراد خدوم و متعهد را بشناسید و اشراف و ثروت اندوزان را خدمتگذار ننامید
در ضمن فرهنگ بسیجی اشرافی گری نیست
تهرانی
Iran, Islamic Republic of
جسارتا خیلی ساده و ظاهر بینی جناب!
Iran, Islamic Republic of
بسیجی پورشه سوار!
Iran, Islamic Republic of
...
Belgium
تا قبل از انتخابات وضع بیمارستان ها وکلا طرح سلامت بد نبود .خیلی خوب نبود.اما قابل قبول بود.ولی ظاهرا ... بعد از انتخابات کلا این طرح نابود شد.یک امپولی که تا قبل از انتخابات با قیمت زیر سی هزار تومان به بیماران در بیمارستان ها تزریق می کردند.حالا در بیمارستان ها از نوع ایرانی ان استفاده می کنند که به نظر اکثر پزشکان بدرد نمی خورد.با مبلغ پانصد هزار تومان باید در مراکز خصوصی تزریق شود.دفترچه های بیمه سلامت هم که فقط برای دفترچه یاداشت کارایی دارد.
مهدی
Australia
باسلام
آقای قاضی زاده هاشمی وزیربهداشت در این گفتگو اتفاقات رخ داده در دوران انتخابات را تلخ ترین اتفاق سال گذشته معرفی و مدعی شده است: " اتفاقاتی در جریان انتخابات و مناظره ها و حواشی آن رخ داد که دل دلسوزان انقلاب و میهن را به درد آورد.
بله وقتی آقای روحانی برای رای جمع کردن جمهوری اسلامی را می کوبد و
میگوید آنهائی که درطول 38سال فقط اعدام وزندان بلد بودند.
واضافه میکند ومیگوید: بدانید در پیاده‌روهای ما هم دیوار خواهد بود. شما آنها را نمی‌شناسید، من آنها را می‌شناسم. آنها روزی در جلسه‌ای تصمیم گرفتند که در تهران و در پیاده‌رو دیوار بکشند. آنها می‌خواستند پیاده‌رو زنانه و مردانه ایجاد کنند، جواب بده آقای وزیر بهداشت
بله واقعاً دل ملّت را بدرد آوردو رای جمع کرد.
Iran, Islamic Republic of
کاش می‌پرسیدین برای تعویض روغن موتور پورشه جایی آشنا دارن ما هم ببریم همون جا؟
Iran, Islamic Republic of
از طرح سلامت بگید که همه از پزشک تا مریض و پرستار همه رو ناراضی کرده
Iran, Islamic Republic of
درود بر قاضی زاده هاشمی.
پورشه نسوار
United Arab Emirates
خدا شفات بده.
دلسوز
Iran, Islamic Republic of
سیر یک روز طعنه زد به پیاز/که تومسکین چقدر بد بویی/ گفت از عیب خویش بی خبری/ زان ره از خلق عیب میجویی/ گفتن از زشترویی دگران/ نشود بعث نکورویی. اقای وزیر به گفته ها وعملکرد خود و همفکرانت یک مروری بکن بعد سخن بگو
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز!بعد از چهل سال اه وپیف کی خوبه!
حامد
Iran, Islamic Republic of
در این دولت هزینه های درمان چند برابر شد. دیگر بسیاری از اقشار پولی برای ترمیم دندان خود ندارند و فقط مجبور به کشیدن دندان می شوند. بسیاری به علت هزینه بالا از درمان محروم می شوند. قیمت دارو و آزمایشات و هزینه ویزیت چند برابر شد.

یک مثال هم از بیمه ها می زنم. من بیمه تکمیلی فرهنگیان هستم. 6 ماه است هزینه بیمه را به فرهنگیان بازپرداخت نکرده است. 6 ماه! یعنی من ماهانه 56 هزار تومان حق بیمه تکمیلی می دهم اما حدود 80 هزار تومان پولی که باید بیمه تکمیلی از بابت چند ویزیت و هزینه دارو به من می داد را 6 ماه است نداده. می گویند دولت سهم خود را پرداخت نکرده به این علت.
ایرونی
Iran, Islamic Republic of
وزیر پورشه سوار کجا درد ما ملت رو میفهمه!؟؟
Sweden
خدا میدونه بعضی ها که قیافه خشن و روح ناارام ...کاملا پیداست.
سرور
United Arab Emirates
برخی دنیا بدجور مره کرده اما با لقلقه دین برای آخرت چانه می زنند.
هم نمی توان با پورشه و خانه های آنچنانی مانور تفاخر داد و هم ادعای دفاع از دین واشت.
Iran, Islamic Republic of
جناب هاشمی وزیر باهوشی است و زحمات قابل تقدیری هم کشیده است اما ایشان با سیاست و سیاست ورزی ناآشناست و اظهارنظرهای سیاسی اش که معمولا برای دلخوش کردن اصلاح طلب ها صورت می گیرد وضع او را خراب می کنه. بنابراین بهترین توصیه به دکتر هاشمی کم صحبت کردن و بیشتر کار کردن است. ضمنا پورشه سواری برازنده وزیر جمهوری اسلامی نیست. پیشنهاد می کنم دکتر هاشمی پورشه را بفروشند و پول آن را صرف کودکان سرطانی کنند.
5 سال که که با بی تدبیری وزارت ایشان وبا مشاوران تحصیل کرده انگلیسی و با شعار راه بنداز جا بنداز این وزارت تبدیا به وزارت پول ساز فقط برای پزشکان تبدیل کرده...