شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷ - 15 Dec 2018
 
۰
مدیر دوتابعیتی نداریم

پاسخ وزارت اطلاعات به ادعای برخی نمایندگان

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۵۴
وزارت اطلاعات با صدور اطلاعیه‌ای انتصاب افراد دو تابعیتی در پست‌های مدیریتی را تکذیب کرد.
پاسخ وزارت اطلاعات به ادعای برخی نمایندگان
به گزارش جهان نيوز؛ متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
 
در پی اظهارات و درج برخی مطالب در رسانه ها مبنی بر اشتغال و انتصاب افراد دو تابعیتی در پست های دولتی، به آگاهی می رساند وزارت اطلاعات حسب وظایف و ماموریت ذاتی خود تاکنون موضوع شناسایی افرادی را که در مظان دو تابعیتی بودند، با جدیت در دستور کار داشته و در فرآیند بررسی‌های اطلاعاتی؛ تعدادی از افراد دارای تابعیت مضاعف، متقاضی انتصاب و اشتغال در بخش‌های دولتی شناسایی گردیده‌اند که پس از بررسی‌های به عمل آمده با انتصاب آنها در پست‌های دولتی مخالفت شده است.

لازم به توضیح است که منطبق با گزارشاتی که طی مراحل مختلف به مسئولین ذیربط و به ویژه ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، کمیسیون امینت ملی و سیاست خارجی، هیات تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی و دادستان محترم کل کشور ارسال گردیده است، انتصاب افراد دو تابعیتی در پست های مدیریتی و انتصابی تکذیب می گردد.

علاوه بر آن، حتی برخی از افرادی که قبلاً در پست های مدیریتی منصوب شده و یا پس از انتصاب، اقدام به اخذ تابعیت نموده بودند؛ پس از شناسایی، اعلام نظر صریح و قاطع و پیگیری وزارت اطلاعات، با همکاری روسای محترم سازمان های ذیربط، از پست های مدیریتی عزل و برکنار گردیده اند.
هفته گذشته هاجر چنارانی در نطق خود در مجلس گفته بود: وزارت اطلاعات ۲۰۰ مدیر ۲ تابعیتی را شناسایی کرده است.
کد مطلب: 599186
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *