يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ - 24 Mar 2019
 
۰
حجت‌الاسلام فرحانی در نطق میان دستور خبرگان:

انتقاد از بازگشت خوی اشرافی‌گری و فساد و تبعیض

چهارشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۴
نماینده مجلس خبرگان با بیان اینکه اتاق فکری وجود دارد که در پی ارتجاع فرهنگی و اقتصادی و در تقابل با اندیشه امام است،‌گفت: نتیجه آن بر زمین ماندن مطالبات رهبری و سهل انگاری در حل مشکلات مردم است.
انتقاد از بازگشت خوی اشرافی‌گری و فساد و تبعیض
به گزارش جهان نيوز، حجت‌السلام والمسلین فرحانی در نطق میان دستور خبرگان به ریشه‌یابی مجموعه مشکلات موجود کشور پرداخت و اظهار داشت: وقتی که مشکلات مختلف موجود را شماره‌گذاری می‌کنیم، می‌بینیم که رهبر انقلاب در همه حوزه‌های مختلف در سه دهه اخیر، رویکرد و مطالبات راه گشایی را تبیین کرده‌اند، لکن در مجموعه سی سال با بی توجهی مجموعه اجرایی کشور مواجه شده‌ایم.

فرحانی ادامه داد: دغدغه‌ها، هشدارها و راهکارهای ایشان در باب ارتجاع فرهنگی، اشرافی‌گری، فساد مالی، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با قاچاق، فضای مجازی و مقولاتی از این دست، در جلسات متعدد با متولیان این امور مضبوط گشته است، اما با گذشت قریب به سی سال از جنگ تحمیلی و نگاه به وضعیت موجود، این سوال به ذهن می‌آید ، که علت بر زمین ماندن این مطالبات چیست؟

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به فرمایشات رهبری مصادیق این مطالبات را مطرح کرده و افزود: ایشان در اردیبهشت سال 72 فرمودند بعد از جنگ تلاش هایی که شده که وضعیت به حالت قبل از انقلاب برگردد، یعنی حرکت رو به عقب، قهر با مذهب و با بنیانهای بومی، دلبستگی و وابستگی بی قید و شرط به غرب ، بزرگ شمردن هر آنچه مربوط به بیگانه و حقیر نمودن هر آنچه مربوط به خودی است. 

وی تصریح کرد: اکنون بعد از 20 سال رهبر انقلاب مجدداً در دیدار مردم تبریز ارتجاع انقلاب را تبیین می‌کنند و فرمودند ارتجاع یعنی بازگشت به عقب و چیز خطرناکی است، یعنی بازگشت خوی اشرافی گری و فساد و تبعیض. ارتجاع وقتی اتّفاق می‌افتد، معنایش این است که همان آدم‌های انقلابیِ سابق سرِ کارند امّا خط را عوض کرده‌اند، راه را عوض کرده‌اند؛ کأنّه انقلاب شده بود برای اینکه آنها بروند و ما بیاییم سرِ کار!

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان ادامه داد: نهایتاً وقتی هشدارهای 20 ساله آقا ملاحظه و بررسی شود، به نفوذ یک اتاق فکر در برنامه ریزی کلان کشور در تقابل با اندیشه انقلابی پی خواهیم برد، اتاق فکری با رویکرد ارتجاع از روحیه انقلابی به روحیه اشرافی گری، عدم جدیت در مبارزه با فساد، عدم توجه به بنیادهای داخلی در فرهنگ و اقتصاد و تلاش برای حذف آنها مشاهده می‌شود.

وی افزود: سال گذشته دبیر شورای عالی فضای مجازی و امسال فرمانده کل سپاه در اجلاسیه خبرگان تصریح کردند که اراده‌ای برای حل مشکلات مربوطه وجود ندارد، وقتی بحث نقد معصوم و نقد رهبری و بی توجهی به مطالبات مذکور مطرح می‌شود، وقتی در باب حقوق شهروندی و فضای مجازی مطالبی در راستای همین ارتجاع و بازگشت رو به عقب مطرح شود، وقتی در بحث جبهه مقاومت ما شاهد مقاومت داخلی و مانع تراشی داخلی حتی در شورای امنیت باشیم و از طرفی دستگاه دیپلماسی کشور نتواند از این پیروزی خوب استفاده کند،‌ وقتی اعتراضات و اغتشاشات اخیر با تدبیر حضرت آقا و هوشیاری مردم در 22 بهمن جمع می شود، می‌بینیم مسئله رفراندوم و سوار کردن اصحاب فتنه و همه آنهایی که از قطار انقلاب پیاده شدند را مطرح می‌کنند.

فرحانی با بیان اینکه مجموعه این عملکرد این تحلیل را تایید می‌کند که اتاق فکری وجود دارد که در پی ارتجاع فرهنگی و اقتصادی و در تقابل با اندیشه امام و مطالبات مقام معظم رهبری است،‌گفت: نتیجه آن بر زمین ماندن مطالبات ایشان و سهل انگاری در حل مشکلات مردم است، چرا باید کار به آن جا برسد که ایشان بخاطر عدم تحقق عدالت عذرخواهی کند.

نماینده مجلس خبرگان در پایان به نقش مهم مجلس خبرگان در این زمینه پرداخت و اظهار داشت: سوال بنده این است که این مجموعه فکری و انقلابی ارزشمند خبرگان چه کرده‌اند؟ در حالی که چندین بار مقام معظم رهبری به اهمیت نقش خبرگان در عرصه اشاره کرده‌اند؛ چرا مجلس خبرگان نمی‌تواند قطع نامه صادر کند؟ آیا وقت آن نرسیده است که با اصلاح فوری بعضی آیین‌نامه‌ها و فرآیندها زمینه همراهی جدی و به هنگام خبرگان در این موارد را تعریف کنیم.

وی یادآور شد:‌ مجلس خبرگان ظرفیت و پتانسیل بالایی در تحقق منویات رهبری و حل مشکلات مردم دارد که برای به فعلیت رساندن آن ، مسیر قانونی آن باید تعریف و تبیین شود؛ امیدوارم با حضور به وقت مجموعه علما و اعضای مجلس خبرگان، 40 سالگی انقلاب، سال تحقق مطالبات در زمینه عدالت ، مبارزه با فساد و اشرافی گری باشد و این همان چیزی است که تسکین درد مردم خواهد بود.

منبع: فارس
کد مطلب: 599164
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *