پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 13 Dec 2018
 
۰

واردات خودرو از ۷۰ هزار دستگاه گذشت

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۴
گمرک ایران با انتشار جدیدترین آمار از واردات انواع خودروی سواری در سال جاری واردات خودرو تا روز گذشته را ۷۰ هزار و ۴۷۳ دستگاه اعلام کرد.
واردات خودرو از ۷۰ هزار دستگاه گذشت
به گزارش جهان نيوز، از­ روابط عمومي گمرک ايران؛­ ارزش خودروهاي وارداتي امسال­ بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه جامع گمرکي و پنجره واحد تجارت فرامرزي گمرک تا ديروز ­به رقم يک ميليارد و 853 ميليون دلار رسيد.
 
بر اساس اين گزارش؛­ گمرک ايران با ايجاد بزرگترين بانک اطلاعات خودروهاي وارداتي، اطلاعات کامل مجوزهاي صادر شده از جمله مجوز ثبت سفارش را ثبت کرده و جزئي ترين اطلاعات واردات خودرو از ابتداي­ سال ­تاکنون در بزرگترين بانک اطلاعات خودروهاي وارداتي ­­­قابل بهره برداري است.
بر اين اساس اطلاعات کامل خودروهاي ترخيص شده از گمرکات از طريق سامانه جامع گمرکي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در بانک اطلاعاتي­ ذخيره سازي شده و کاملا شفاف­­ در دسترس است.

بر اساس اعلام گمرک ايران،­ امکان ترخيص حتي يک دستگاه خودرو بدون­ دريافت ­مجوز ثبت سفارش سازمان توسعه تجارت از گمرک وجود ندارد و گمرکات کشور فقط­ پس از دريافت مجوز ثبت سفارش اقدام به انجام تشريفات گمرکي ترخيص خودرو مي کنند و­ همه ­خودروهايي که از گمرک ترخيص شده اند داراي مجوز ثبت سفارش و تاييديه شماره VIN نامبر بوده و اين موضوع به صورت سيستمي ثبت و کنترل مي شود .­

همچنين مشخصات فني­ همه­­­ خودروهاي وارداتي در زمان ثبت سفارش توسط سازمان توسعه تجارت دريافت­­­و به صورت الکترونيکي به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي گمرک ارسال مي شود و در زمان اظهار تاييديه نمايندگي هاي رسمي خودرو به صورت الکترونيکي از سازمان توسعه تجارت استعلام و تاييديه نمايندگي ها به صورت الکترونيکي از طرف سازمان توسعه تجارت ثبت مي شود.­

گمرک ايران همچنين اعلام کرد­ اين سازمان متولي صدور مجوز ثبت سفارش و ساير مجوزهاي واردات کالا به کشور نيست و وفق مقررات صادرات و واردات، گمرک صرفا مجري مقررات تجارت خارجي و تغييرات تعرفه اي است که از سوي سازمان توسعه تجارت جهت اجرا به گمرک ابلاغ مي شود.

گمرک ايران تاکيد کرد: با الکترونيکي شدن گمرک­ همه ­عمليات گمرکي کشور در يک اتاق شيشه اي قرار گرفته و تراکنش هاي گمرکي ­شفاف قابل رصد است و نه تنها خودرو بلکه اطلاعات­ همه ­کالاهاي وارداتي به تفکيک جزئيات کامل، مجوزها، اطلاعات اظهاري، ميزان حقوق و عوارض پرداختي و ديگر اطلاعات در سامانه جامع گمرکي و پنجره واحد تجارت فرامرزي ثبت شده و کاملا ­شفاف اين اطلاعات قابل رصد است و در صورت نياز هر يک از نهادهاي نظارتي و رفع هر گونه ابهامي گمرک ايران آماده است اين اطلاعات را در اختيار آنها قرار دهد.

اين گزارش مي افزايد ؛ ديروز­­گمرک ايران با توجه به الکترونيکي کردن­ همه ­تشريفات گمرکي و هوشمند سازي خدمات گمرکي و تشکيل بزرگترين بانک اطلاعات تجارت خارجي کشور در جشنواره ملي فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) بعنوان دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونيک معرفي شد.

منبع:صداو سیما
 
کد مطلب: 598780
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *