يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ - 24 Mar 2019
 
۰

درخشش گمرک ايران در جشنواره ملي فاوا

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۸
گمرک ایران در جشنواره ملی فاوا بعنوان دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونیک معرفی شد.
درخشش گمرک ايران در جشنواره ملي فاوا
به گزارش جهان نيوز، از روابط عمومي گمرک ايران؛ هفتمين جشنواره ملي فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) با حضور محمد جواد آذري جهرمي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات برگزار شد و برگزيدگان نهايي جشنواره فاوا در سال 1396 معرفي و­ قدرداني شدند.
 
در اين مراسم، بر اساس اعلام دبيرخانه جشنواره فاوا­­در محور «دستگاه برتر در ارائه خدمات الکترونيک»، گمرک جمهوري اسلامي ايران رتبه نخست، شرکت مديريت منابع آب ايران رتبه دوم و سازمان سنجش آموزش کشور به همراه سازمان جمع آوري و فروش اموال تمليکي رتبه سوم را بدست آوردند.

گمرک ايران پيش از اين هم در سيزدهمين جشنواره شهيد رجايي به عنوان سازمان برتر معرفي شد و­ آقاي روحاني تنديس و لوح عنوان سازمان برتر را به فرود عسگري­ رئيس کل گمرک ايران اعطا کرد.
هم اکنون همه ­عمليات گمرکي به روش الکترونيکي انجام مي شود که مي توان به واردات الکترونيکي، صادرات الکترونيکي، ترانزيت الکترونيکي، کارشناسي مجازي،­ پنجره واحد مجازي، سامانه آنلاين ارزش کالا، پروانه الکترونيکي، کيف پول الکترونيکي، ­سامانه پيشخوان الکترونيک، آمار برخط تجارت خارجي و مکاتبات الکترونيکي با گمرکات سراسر کشور اشاره کرد.

در جديدترين اقدام به منظور آسان سازي امور خدمت گيرندگان و تسهيل و توسعه تجارت به کمک گمرک الکترونيک امکان اظهار قبل از ورود کالا در گمرک فراهم شده است.

هم اکنون خدمات اصلي گمرک ايران به صورت اينترنتي انجام مي شود و خدمت گيرندگان مي توانند بدون نياز به مراجعه حضوري و صرفا از طريق سامانه جامع گمرکي و پنجره واحد تجارت فرامرزي در سايت گمرک ايران خدمات گمرکي را دريافت کنند.

اقدامات گمرک ايران در ارائه خدمات الکترونيکي تاکنون مورد تحسين رئيس جمهور، رئيس مجلس شوراي اسلامي، معاون اول رئيس جمهور، سازمان جهاني گمرک، روساي چندين گمرک مهم جهان، نمايندگان ملت در مجلس و ديگر مسئولان کشوري قرار گرفته است.

منبع:صداوسیما
کد مطلب: 598637
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *