سه شنبه ۶ فروردين ۱۳۹۸ - 26 Mar 2019
 
۰
۴

حجاب انتخاب فطری بانوان ایرانی است

سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۲
به اذعان بسیاری از مورخان و بر اساس یافته‌های بسیاری از مردم‌شناسان فرهنگی ، بانوان ایرانی از دیر باز پیوند و احساس بسیار خوبی با " پو شش " داشته‌اند.
حجاب انتخاب فطری بانوان ایرانی است
به گزارش جهان نيوز، «سعید منتظر المهدی» سخنگوی نیروی انتظامی  در یادداشت روزنامه «جام جم» نوشت:

یک . به اذعان بسیاری از مورخان و بر اساس یافته های بسیاری از مردم شناسان فرهنگی ، بانوان ایرانی از دیر باز پیوند و احساس بسیار خوبی با " پوشش " داشته‌اند.

آنان همواره بر این باور بوده اند که "پوشش نماد و جلوه ای فاخر از کرامت و پاکدامنی است" و با " پوشش کامل" است که می توان گام در راه تمدن ، فضیلت جویی و تعالی گرایی نهاد.چنین باوری از پشتوانه مصداق فراوانی برخوردار است .

کافی است هر یک از ما اندکی در تاریخ این مرز و بوم کاوش و کنکاش کند تا صدها " زن فرهیخته " ، " بانوی اندیشمند" و " شاعره نام آور" را نشان کند که هریک از آنها اندیشمندی و فرهیختگی و فرزانگی را با پوشش و پوشیدگی و کرامت زن بودن" در آمیخته اند و آن دو را در کنار و توام با هم معنا و مفهوم ساخته اند.

فیلم/ سخنان رهبرانقلاب درباره تعرض به زنان غربی

" جانان بیگم" " بانو مستوره اردلان" ، " بانو پروین اعتصامی " ، " بانو نصرت امین " ، " شاه بیگم " ، " جهان ملک خاتون" ، " فخر الدوله" ، " شهربانو" تنها تنی چند از انبوه بانوان اندیشمند و فرهیخته ایرانی هستند که همواره و همیشه پوشش را قدر دانسته اند و آن را مایه فخر و مباهات خود تلقی کرده اند.

جالب است بدانیم که در جستجوی تاریخی بسیار به سختی می توان بانوی فرهیخته و فرزانه و با فضیلتی را نشان کرد که از پوشش روی گردانده باشد.

از مجمل سطور بالا چنین می توان استنباط کرد که هم در ایران باستان و هم در ایران پس از ظهور آخرین دین الهی ، اسلام، در این ملک و در میان این ملت بزرگ و پر قدرت و افتخار آفرین ، پوشش در شمار اصیل ترین و پایدارترین " هنجارهای پذیرفته شده جامعه " بوده است و روی آوردن به چنین هنجاری از سر ذوق و شوق و رضایت درونی محض بوده است . به تعبیر دیگر ، همه شواهد از این واقعیت حکایت دارند که " پوشش انتخاب ایرانیان بوده است " و کسی آن را به آنان تحمیل نکرده است.

واضح تر بگویم ایرانیان و دیگر زنان مسلمان ، پوشش کامل را انتخاب کرده اند چون با فطرت و ذات آنان همسو و هماهنگ بوده است .

از همین روی، هر آنگاه که حاکمان دورافتاده از فطرت انسانی در اینجا و آنجا در صدد برگرفتن پوشش از سر و تن بانوان بزرگوار برآمدند ، بلافاصله نه تنها با مقاومت شدید خود بانوان مواجه شده اند بلکه مردان نیز از سر ستیز با آن تلاش های " فرهنگ ستیز"برآمده اند و حامیان و حاملان چنان سیاست هایی را ناگزیر از دست کشیدن از اقدام خود نموده‌اند.

اینک چند صباحی است که هیاهویی برخواسته است و تعدادی انگشت شمار از افراد جامعه ستیز و هنجارگریز و بیگانه با فرهنگ و ذهن و اندیشه بانوان نکونام و با فضیلت این دیار، در تلاش برآمده اند تا "ضد ارزشی" به نام بی حجابی را به جای ارزش رفیعی همچون پوشش و حجاب بنشانند و بانوان را دعوت به فرو شدن در مسیر رو به ناکجا آباد و طریق رو به گمراهی و انحراف و بی فرهنگی کنند.

غافل از اینکه پیش تر و بیش تر از آنها، دیگرانی گام در چنین راه سراسر خطا و انحرافی نهادند و هر بار با مخالفت نه اکثریت بانوان ایرانی بلکه تقریبا همه بانوان این سرزمین دینی و فرهنگی روبه رو شدند و ناگزیر پی حقارت و انزوا و طردشدگی و حتی رسوایی را به تن مالیدند و جز ننگی برای خود محصولی را فرا چنگ نزدند.

بانوان امروز جامعه ما نیز که در فضیلت و دانایی و فرزانگی و دیانت و دراخلاق و نیکنامی، سر آمدند نه تنها به تلاش های ضد فرهنگی و اختلاف ستیز و هنجارگریزانه برخی فریب خوردگان جامعه ستیز را وقعی نمی نهند بلکه مصمم تر از پیش و جدی تر از همیشه از حریم عفت و کرامت و انسانیت انسانی خود حراست می‌کنند و از ترکیب پوشش و کرامت و فرهیختگی خویش برای رشد و تعالی خود و جامعه بهره می گیرند.

یافته های پیمایشی و مشاهدات میدانی این روزها نیز گواهی صادق در تائید این نظرات چه در یک پژوهش پیمایشی مشخص شده است که اکثریت بانوان ایرانی مخالف صریح هر نوع بدپوششی و تن‌نمایی زنان هستند.

یادمان باشد که حجاب موهبتی است الهی که خداوند به زنان و مردان ما عطا نموده و می بایست قدر دان و شاکر این نعمت الهی باشیم.

 
کد مطلب: 598591
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Netherlands
حق پوشش اختیاریست نه اجباری . در هیچ کجای کلام خدا هم صحبتی از اجبار نیست و در ضمن اگر اجباری بود در تمام کشورهای مسلمان دنیا اجباری می شد . ازادی پوشش هیچ فسادی بیشتر از این تو جامعه نمیاره بلکه اختلاس و دزدی و بیکاری مردم باعث فساد میشه . اینکه در گذشته حجاب داشتن یا نه اون هم اختیاری بوده .البته اونهم به این صورت بوده که برای حفظ از سرما یک شال روی سرشون می نداختن و یا برای جلوگیری از افتاب یک پارچه به روی صورت که همین الان در اروپا هم اینکار انجام میشه و اسم اون را حجاب نمیزاشتن . حق پوشش اختیاریست البته نون تو حجاب هست و اگر پوشش ازاد بشه این همه بند از بودجه که برای حجاب صرف میشه از نیروی انتظامی و بسیج و حوزه علمیه و 100 تا نهاد دیگه کی بخوره !
Iran, Islamic Republic of
نون شما در برهنگی زنان است. در اسلام هم خیلی چیزها که مضر برای فرد و جامعه است ممنوع شده است از جمله بی حجابی یا شرابخواری و روزه خواری و زنا و رشوه و ربا و.... و همه اینها اگر در ملا عام انجام شود مجازات دارد. عقل این را می گوید. غربی ها هم زنان را برهنه کردند تا از آن ها به عنوان کالای جنسی برای صنعت و سینما و فروش لوازم آرایشی و...استفاده و پول در بیاورند. شماها هم دنبال هم مسیر و هدفید. شما هم نمی خواهد دین خودمان را به خودمان یاد بدهی! شما به فکر کشورت فرانسه باش که آمار فساد و فحشا و تجاوز و همجنس بازی و نابودی کانون خانواده اش و...دارد آن را نابود می کند.
Iran, Islamic Republic of
حجاب فطری است یعنی دختران با چادر و مقنعه به دنیا می آیند.!!!!
Iran, Islamic Republic of
منظورش اینست که تمایل به پاکی و حیا و عفت در فطرت زن هست تا این که هوای نفس یا محیط فاسد و تعلیم و تربیت غلط از طریق والدین یا آموزش و پرورش یا شبکه های مجازی و...بعضی از خانم ها را از فطرتشان دور کرده و بدام شیطان بیندازد.