يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - 16 Dec 2018
 
۰

کتابی برای انیمیشن‌سازها و فیلمنامه‌نویسان

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۵
تجربه چند ساله استودیو رضوان در تولید انیمیشن های کوتاه، سریال و سینمایی، این نکته بسیار واضح بوده که صنعت انیمیشن ایران دچار ضعف شدیدی در مساله فیلمنامه نویسی است.
کتابی برای انیمیشن‌سازها و فیلمنامه‌نویسان
به گزارش جهان نيوز، کتاب مبانی کارگاهی فیلمنامه نویسی انیمیشن به تالیف امیرمسعود علمداری و با حمایت استودیو رضوان به چاپ رسید.

امیرمسعود علمداری فیلمنامه نویس و مدرس اصول فیلم نامه نویسی در این باره گفت: طی سالها تدریس اصول فیلم نامه نویسی و فیلمنامه نویسی انیمیشن و همچنین سالها تجربه تالیف فیلمنامه های مختلف به صورت جدی خلا وجود یک متن تخصصی برای فیلم نامه نویسی انیمیشن احساس می شد. در همین راستا از چند سال قبل تدوین کتاب حاضر آغاز گشت که در زمستان 1396 به چاپ رسید.
همچنین اسدالله دیانتی مدیر استودیو رضوان در این باره اظهار داشت: تجربه چند ساله استودیو رضوان در تولید انیمیشن های کوتاه، سریال و سینمایی، این نکته بسیار واضح بوده که صنعت انیمیشن ایران دچار ضعف شدیدی در مساله فیلمنامه نویسی  است. در همین راستا استودیو رضوان به عنوان یک پروژه پژوهشی از اقدام آقای علمداری در تالیف این اثر حمایت کرد و امید است که به زودی گامهای بزرگی در راستای ارتقای فیلم نامه نویسی انیمیشن کشور روی دهد.

گفتنی است کتاب فیلم نامه نویسی انیمیشن که توسط انتشارات نشر فرس در 366 صفحه به چاپ رسیده، شامل چهار ده بخش و چهل و سه فصل است و به صورت کتاب متن آموزشی دانشگاهی تدوین شده است.

منبع:مشرق
کد مطلب: 598475
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *