چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - 19 Dec 2018
 
۰

سعدالحریری وارد کارزار انتخاباتی شد

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
نخست‌وزیر لبنان اسامی نامزدهای حزب «تیار المستقبل» را که رقیب اصلی حزب الله در انتخابات پیش روست، اعلام کرد.
سعدالحریری وارد کارزار انتخاباتی شد
به گزارش جهان نيوز، فعالیت‌های انتخاباتی در لبنان ادامه دارد و در آخرین اتفاق، «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان اسامی نامزدهای حزب «تیار المستقبل» را با شعار «مهره آبی (چشم زخم)» اعلام کرد.

مقصود حزب سعد الحریری (المستقبل) از شعار «چشم‌زخم» آن است که المستقبل خود را به مثابه «مهره آبی چشم زخم» می‌داند که لبنان را در برابر آسیب‌ها حفظ می‌کند. 

بر اساس گزارش سایت «النهار»، الحریری 37 نامزد برای شرکت در 8 حوزه انتخاباتی معرفی کرد؛ 22 نامزد معرفی شده، جدید هستند و در بین آنها چهار زن از جمله «بهیه الحریری» (عمه سعد الحریری) وجود دارد.
الحریری طی صحبت‌های خود هنگام اعلام اسامی نامزدهای جریان المستقبل گفت: رأی دادن به جریان المستقبل در انتخابات پارلمانی به معنای تجدید اختیارات مردمی برای پیگیری اجرای پروژه بزرگی است که هر روز بر روی آن کار می‌کنیم و بر اساس حمایت از کشور و ثبات آن است.

وی تأکید کرد: طرح ما حمایت از کشور، امنیت اجتماعی، پول ملی و توسعه اقتصادی است و هر روز بر روی این طرح کار می‌کنیم، با این تعریف، رأی به جریان المستقبل مانند «مهره آبی» است که شما برای حمایت از کشور در صندوق رأی می‌اندازید و شعار ما حمایت از لبنان و نماد آن «مهره آبی» است.

جریان المستقبل و حزب‌الله بازیگران اصلی در انتخابات پارلمانی لبنان هستند که قرار است در 16 اردیبهشت 1397 بر اساس قانون «تناسبی» برگزار شود.حزب‌الله در هفتم بهمن با شعار «نَحمی و نَبنی» (حمایت می‌کنیم و می‌سازیم) قطار انتخاباتی خود را به راه انداخت.

منبع: فارس
کد مطلب: 598379
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *