يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - 16 Dec 2018
 
۰

اوپک قیمت نفت را حدود ۶۰ دلار نگه دارد

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۸
وزیر نفت گفت: ایران می‌خواهد اوپک قیمت‌های نفت را حدود ۶۰ دلار در هر بشکه نگه دارد تا مانع افزایش چشمگیر تولید نفت شیل آمریکا شود.
اوپک قیمت نفت را حدود ۶۰ دلار نگه دارد
به گزارش جهان نيوز، «بیژن زنگنه» به وال‌استریت ژورنال گفت: اگر سطح قیمت‌ها به حدود ۷۰ دلار در هر بشکه برسد، موجب افزایش هر چه بیشتر نفت شیل آمریکا می‌شود.
 
 سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که از سال ۲۰۱۷ با هدف خارج کردن شرکت‌های نفتی آمریکا از بازار و جلوگیری از کاهش قیمت‌های نفت با برخی کشورهای غیراوپک متحد شد، اکنون به نوشته این نشریه آمریکایی، خود در حال تقسیم به دو گروه است.
در یک طرف عربستان قرار دارد که می‌خواهد قیمت‌های نفت ۷۰ دلار یا بیشتر باشد و در طرف دیگر ایران است که خواهان قیمت ۶۰ دلار در هر بشکه است.

نشریه یاد شده نوشت؛ این تقسیم ناشی از دیدگاه‌های متفاوت در مورد این است که آیا قیمت ۷۰ دلار در هر بشکه موجب افزایش چشمگیر تولید شرکت‌های نفت شیل که می‌تواند سقوط قیمت‌های نفت را در پی داشته باشد، می‌شود؟

وال‌استریت ژورنال اضافه کرد، توافق کاهش تولید اوپک و غیراوپک که به بهبود وضع بازار نفت و ایجاد تعادل در آن کمک کرد، در خطر است.
تولیدکنندگان نفت شیل از تولیدکنندگان اوپک زرنگ‌تر هستند و از فناوری‌هایی استفاده می‌کنند که بسته به قیمت نفت به آنها اجازه افزایش یا کاهش تولید را می‌دهد.
 
منبع: ایرنا
کد مطلب: 598363
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *