يکشنبه ۴ فروردين ۱۳۹۸ - 24 Mar 2019
 
۰
ظریف در بدو ورود به اسلام‌آباد عنوان کرد

گسترش همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
وزیر امور خارجه کشورمان گفت:‌به دنبال این هستیم که با راحت‌تر شدن روابط بانکی و تسهیلات تعرفه ترجیحی بین ایران و پاکستان به سمت تجارت آزاد و گسترش همکاری‌ها بین 2 کشور در حوزه اقتصادی برویم.
گسترش همکاری های اقتصادی ایران و پاکستان
به گزارش جهان نيوز، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان ساعتی قبل در رأس هیأتی و به منظور انجام سفری سه روزه وارد اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شد، وی در بدو ورود در جمع خبرنگاران درباره این سفر عنوان کرد:‌ پاکستان یک همسایه بسیار نزدیک جمهوری اسلامی ایران است و ما روابط بسیار ویژه‌ای با پاکستان داریم، در این سفر در ادامه گفت‌وگوهای بسیار خوبی که در چند سال گذشته مخصوصا ماه‌های گذشته در سطوح عالی سیاسی و نظامی بین 2 کشور بوده، این سفر را همراه با یک هیأت سیاسی و اقتصادی انجام دادیم.

وی افزود:‌ امیدواریم هم در اسلام‌آباد و هم در کراچی بتوانیم جلسات خوبی داشته باشیم. در اسلام‌آباد بیشتر جلسات سیاسی و یک جلسه اقتصادی است و در کراچی هم یک جلسه اقتصادی است و امیدواریم بخش خصوصی ما فرصت کند در این سفر با شرکا و همتایان خود از بخش خصوصی پاکستان آشنا شوند و آنهایی که ارتباطاتی داشتند ارتباطات را گسترده‌تر کنند و زمینه برای همکاری بیشتر فراهم شود.

رئیس دستگاه دیپلماسی با ذکر این نکته که افزایش قابل توجهی در حجم روابط اقتصادی داشتیم، یادآور شد: ولی هنوز ظرفیت بسیار بیشتری داریم و به دنبال این هستیم که با راحت‌تر شدن روابط بانکی و تسهیلات تعرفه ترجیحی بین 2 کشور به سمت تجارت آزاد و به سمت گسترش همکاری‌ها بین 2 کشور در حوزه اقتصادی برویم.

ظریف یادآور شد: در حوزه سیاسی روابط بسیار خوب است و رفت و آمدهای بسیار خوبی داشتیم و امیدواریم این رفت و آمدها را گسترش بخشیم.

منبع:جام جم
کد مطلب: 598334
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *