پنجشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۷ - 20 Sep 2018
 
۰

چندگانگی قوانین در حوزه واردات خودرو

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۶
کارشناس خودرو گفت:مشکل اصلی آشفتگی بازار خودروهای خارجی آنجاست که تصمیمات چندگانه در دولت گرفته می‌شود.
چندگانگی قوانین در حوزه واردات خودرو
به گزارش جهان نيوز، بهرام شهریاری کارشناس مسائل خودرو، اظهار کرد: مشکل اصلی آشفتگی بازار خودروهای خارجی آنجاست که تصمیمات چندگانه در رابطه با واردات خودرو در شاکله دولت گرفته می‌شود.

وی با اشاره به پایین بودن کیفیت خودروهای داخلی، افزود: زمانی که تغییری در ساختار خودروی داخلی ایجاد نمی‌شود، مردم به دنبال خرید خودروهای خارجی می‌روند.

شهریاری با اشاره به منع واردات خودروی بالای 2000 سی‌سی در مناطق آزاد، گفت: تنوع قوانین مختلف در حوزه خودرو باعث سرگردانی مردم و فعالان اقتصادی شده است.

وی تصریح کرد: دولت به جای اینکه خودروسازی داخلی را به دست بخش خصوصی واقعی بسپارد، همیشه به دنبال حمایت بی‌مورد از کارخانه‌های خودروسازی داخلی بوده است و در این میان حضور مدیران دولتی برای این شرکت‌های خودرویی موجب رانت‌بازی و فساد شده است.
این کارشناس خودرو، بیان کرد: امروز دیگر مردم به خرید خودروی داخلی تمایلی ندارند، زیرا کیفیت این خودروها پایین بوده و نمی‌توانند ذائقه مشتریان خود را تأمین کنند، بنابراین بسیاری از خودروسازان به دنبال آوردن خودروی‌های خارجی در خط تولید خود هستند.

شهریاری تصریح کرد: خودرو پژو 206 سال‌هاست از خط تولید جهانی خارج شده است، اما همچنان در ایران اصرار به تولید خودروهای این چنینی داریم.
وی در پایان یادآور شد: در صورتیکه امنیت سرمایه‌گذاری در کشور وجود داشته باشد،‌ خودروسازان داخلی با مشارکت خودروسازان خارجی تقویت شده و می‌توانند خودروهای روز دنیار را تولید کنند.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 598264
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *