پنجشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۸ - 23 Jan 2020
 
۰

تکرار اتهامات ضدایرانی نتانیاهو

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۲
کد مطلب: 598254
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر با تکرار اتهامات ضدایرانی خود، از تهران به عنوان سه تهدید اصلی رژیم صهیونیستی نام برد.
تکرار اتهامات ضدایرانی نتانیاهو
به گزارش جهان نيوز، «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در گفت‌وگو با شبکه «فاکس‌نیوز» بار دیگر ادعاهای ضدایرانی خود را تکرار کرد و ایران را بعنوان سه تهدید اصلی رژیم صهیونیستی عنوان کرد.وی در پاسخ به سؤال مجری شبکه فاکس‌نیوز در خصوص بزرگترین تهدید خارجی که تل‌آویو با آن روبرو است، گفت: «ایران. شما سه تهدیدی که اسرائیل با آن روبرو است را می‌خواهید؟ ایران،ایران،ایران».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به برنامه موشکی ایران نیز اشاره کرد و مدعی شد: «ایران تنها برای اسرائیل (برای هدف قراردادن اسرائیل) موشک‌های بالستیک بین‌قاره‌ای نمی‌سازد، بلکه برای (هدف قرار دادن) شما (آمریکا و اروپا) نیز این موشک‌ها را می‌سازد».

نتانیاهو در توضیح خطاب کردن ایران بعنوان سه تهدید اصلی رژیم صهیونیستی گفت: «ایران تلاش دارد تا یک امپراطوری تهاجمی به وجود آورد....حاکمان ایران تلاش دارند تا مردم خود را سرکوب کنند و باقی خاورمیانه را تصرف کنند و نظرشان این است که در نهایت از طریق اسلام ستیزه‌جوی شیعه خود بر جهان سلطه بیابند».
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر ایران را کشور حامی تروریسم جهانی خواند و ادامه داد: «ایران نه تنها به دنبال تشکیل یک امپراطوری در زمین است بلکه آنها به دنبال تولید سلاح‌های هسته‌ای هستند و این چیزی است که باید متوقف شود».

وی در حمایت از سیاست‌های «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در قبال ایران گفت: «ترامپ تغییر مهمی در سیاست آمریکا برای متوقف کردن ایران در دسترسی به سلاح‌های هسته‌ای ایجاد کرد».

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای گذشته مجدداً ایران را به حمایت از گروههای تروریستی در جهان متهم کرد و گفت:‌«می‌توانید تصور کنید که رژیم افراطی اسلامی با موشک‌های بالستیک که از گروههای تروریستی حمایت کند و بمب‌های اتمی داشته باشد، نه تنها تهدیدی برای اسرائیل به حساب می‌آید بلکه تهدیدی برای آمریکا و برای تمام جهان است و تقریباً همه در خاورمیانه و همه دولت‌های عربی با من هم‌نظر هستند و بنابراین به اعتقاد من این چالش درجه اولی است که ما داریم».

نتانیاهو در بخش دیگری از سخنان خود به تصمیم جنجال‌برانگیز اخیر ترامپ در به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت اسرائیل اشاره کرد و گفت:‌«فکر می‌کنم تمام اسرائیلی‌ها این درک و فهم را تحسین می‌کند».

منبع:فارس
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *