سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - 18 Dec 2018
 
۰

گذر موفق از پیک تابستان با مدیریت مصرف

دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۲
مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران گفت: با مدیریت مصرف از سوی مشترکین می‌توانیم از تابستان، بدون خاموشی عبور کنیم.
گذر موفق از پیک تابستان با مدیریت مصرف
به گزارش جهان نيوز، غلامرضا خوش‌خلق مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران  با بیان اینکه برق منطقه‌ای تهران بیشترین مشترک برق کشور را دارد، اظهار کرد: شرکت برق منطقه‌ای تهران با ۲۰ درصد از شبکه برق و ۲۵ درصد مشترکین کشور حوزه فعالیت وسیعی در تامین برق دارد.
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه برای عبور از پیک مصرف در تابستان ۹۶، اقداماتی گسترده‌ای صورت گرفت، بیان کرد: برای تابستان سال ۹۶ با انجام پروژه‌هایی به ارزش ۵۵۰ میلیارد تومان با وجود افزایش پیک ۶ درصدی، تابستان ۹۶ را با کمترین میزان خاموشی پشت سرگذاشتیم.
وی افزود: از اواخر تابستان ۹۶ با تصویب پروژه‌هایی به ارزش ۵۰۰ میلیارد تومان اقداماتی برای پایداری و آماده سازی شبکه برای سال تابستان ۹۷ در نظر گرفته که بسیاری از آن تکمیل شده است.

خوش‌خلق ادامه داد: نتیجه عملکرد این گردش مالی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی، انجام پروژه‌های متعدد و همچنین فروش ۴۴ میلیارد کیلووات انرژی در ساعت از طریق شبکه توزیع برق است.

به گفته وی؛ در شبکه توزیع برق تهران پیک ۱۰ هزار مگاواتی را شاهد هستیم که ۲۰ درصد پیک مصرفی کشور است.
مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران با بیان اینکه در استفاده از منابع باید مسائل اقتصادی و استفاده آیندگان از این منابع را مدنظر داشت، تصریح کرد: متاسفانه سرانه مصرف آب و برق در کشور بالاتر از میانگین جهان است و قطعا با مدیریت مصرف از سوی مشترکین می‌توانیم از تابستان بدون خاموشی عبور کنیم.

وی با اشاره به تاثیر کاهش باران بر میزان تولید برق، اذعان کرد: با توجه به اینکه امسال، میزان بارش به حد نصاب نرسیده است به نظر می‌رسد سد‌های آبی نتواند با ظرفیت کامل، تابستان را پشت سر بگذارد و ظرفیت تولید برق آبی در کشور کاهش خواهد داشت.
خوش خلق در پایان گفت: پیش بینی می‌شود میزان مصرف برق در تابستان سال آینده مانند تابستان ۹۶، ۶ درصد افزایش یابد و به ۱۰ هزار ۷۰۰ مگاوات در زمان پیک مصرف برسد که در این میان افزایش دما نیز تاثیر مستقیمی در افزایش مصرف خواهد داشت.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 598245
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *