چهارشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۷ - 19 Dec 2018
 
۰
معاون سازمان سینمایی وزارت ارشاد:

۱۰۲ سالن سینما به ظرفیت موجود افزوده‌ شد

يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۱
دامغان - معاون سازمان سینمایی وزارت ارشاد با بیان اینکه در سال جاری ۱۰۲سالن سینما به ظرفیت موجود کشور افزوده‌ شد، گفت: ۶۲ شهرستان همچنان فاقد سینما هستند.
۱۰۲ سالن سینما به ظرفیت موجود افزوده‌ شد
به گزارش جهان نيوز، علی حیدری خلیلی عصر شنبه در حاشیه افتتاح طرح سینمایی در دامغان و در جمع خبرنگاران، ضمن اشاره به افزایش ۱۰۲ سالن سینما به ظرفیت موجود کشور از ابتدای سال جاری تاکنون، تأکید کرد: باوجوداین افزایش همچنین ۶۲ شهرستان ما فاقد سینما هستند که در این راستا حمایت از بخش خصوصی و همچنین تجهیز سالن‌ها در دستور کار وزارتخانه قرار دارد.

وی افزود: متوسط کمکی که دولت برای هر سالن سینما می‌کند، ۷۰ میلیون تومان است که سعی می‌شود با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی شاهد راه‌اندازی سالن‌های بیشتری در سطح کشور باشیم.

معاون سینمایی وزارت ارشاد بابیان اینکه واگذاری سینما به مردم فرصت فیلم دیدن را برای آحاد جامعه فراهم می‌کند، تأکید داشت: حمایت از بخش خصوصی و همچنین افزایش کیفی و کمی سالن‌های سینما در سال آتی نیز در زمره سیاست‌های وزارت ارشاد خواهد بود.

حیدری خلیلی بابیان اینکه ۱۰ پرده سینما در استان سمنان وجود دارد که هفت مورد آن‌ها در سال جاری ساخته‌شده است، افزود: دو مجتمع فرهنگی و سینمایی نیز در شاهرود و میامی در دست ساخت قرار دارد.

وی بیان کرد: افتتاح خانه مستند استان سمنان از دیگر برنامه های وزارت ارشاد است.

منبع:مهر
کد مطلب: 598003
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *