پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ - 13 Dec 2018
 
۰

۴۳ درصد افغانستان در اختیار طالبان است

شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۸
وزیر خارجه پاکستان اعلام کرد: طالبان گروه قدرت‌مندی است و نیازی به حمایت اسلام آباد ندارد، آنها علیرغم حضور آمریکا ۴۳ درصد از خاک افغانستان را در اختیار دارند.
۴۳ درصد افغانستان در اختیار طالبان است
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم،  خواجه محمد آصف اعلام کرد: آمریکا توقع دارد ما مطابق دستورات آنان اقدام کنیم ولی اسلام‌آباد چنین موضوعی را نخواهد پذیرفت.

وزیر امور خارجه پاکستان تصریح کرد: : اسلام آباد موظف به حمایت و محافظت از منافع هیچ کشوری نیست و صرفا حافظ منافع خود خواهد بودوی ادامه داد: صلح در افغانستان خواسته مردم پاکستان و افغانستان است نه قدرت‌های جهان.

عضور ارشد حزب نواز  در ادامه اظهاراتش از اینکه آمریکا، پاکستان را به پناه دادن به شبکه حقانی متهم می‌کند به شدت انتقاد کرد.

وی با اشاره حضور آمریکا در پاکستان افزود: آمریکا مدعی داشتن قویترین ارتش جهان است ولی آنها نتوانستند تولید مواد مخدر در خاک افغانستان را کنترل کنند و اینک شاهد افزایش حجم تولید مواد مخدر از 200تن به 9000تن هستیم

وزیر دفاع سابق پاکستان گفت: بهترین ارتش جهان 43 درصد از سرزمین را در مقابل طالبان از دست می‌دهد. طالبان نیازی به ما ندارد. این گروه 43 درصد از افغانستان را تحت کنترل دارد.

روابط میان آمریکا و پاکستان پس از اتهام‌زنی‌های ترامپ با تنش مواجه شده و طی ماه‌های اخیر سیاست‌مداران کاخ سفید نتوانسته‌اند راه حلی برای این مشکل پیدا کنند.
کد مطلب: 597807
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *