چهارشنبه ۷ فروردين ۱۳۹۸ - 27 Mar 2019
 
۰

گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهيد مهدی الهام

شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۵۸
گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهيد مهدی الهام یکی از شهدای هشت سال دفاع مقدس را در اینجا بخوانید.
گوشه‌ای از زندگی‌نامه شهيد مهدی الهام
به گزارش جهان نيوز، حماسه دفاع مقدس روز به روز بالنده‌تر شد و جوانان ما چونان کوهی استوار در برابر تهاجم دشمن ایستادند. مقدس‌ترین و با ارزش‌ترین استقامت، دفاع از عقیده است و بدون شک دوران هشت ساله جنگ تحمیلی عراق علیه ایران از افتخارات بزرگ و بی‌نظیر ایران اسلامی است.

شهادت زندگانی جاودانه یافتن است؛ اوج و عروج تعالی است. شهادت تکامل ایمان و نهایت خلوص قلب‌هاست. شهادت مردن تحمیلی نیست، انتخاب آزادانه و آگاهانه است؛ خلوت عاشق و معشوق است.

شما می‌توانید در ادامه شرح کوتاه زندگی شهيد مهدی الهام یکی از شهدای دوران دفاع مقدس را بخوانید؛

شهید مهدی الهام در اردیبهشت سال 1343 در خانواده ای متوسط در سلماس به دنیا آمدتحصیلات خود را به پایان رساند ودیپلم گرفت.

شهید به بالا رفتن معلومات خانواده اهمیت زیادی می داد. در دنیا به هیچ چیز دلبستگی نداشتو هرگز پایبند ظواهر زندگی نبود.

ایشان با رضایت پدر و شادی فراوان عازم جبهه شدند و سرانجام در عملیات مسلم بن عقیل در سومار با یک دست اسلحه و با دست دیگر پرچم سبز لااله اله الله اولین نفر در خط مقدم جبهه شجاعانه حاضرشد و دلیرانه با کفارجنگید و مظلومانه شهید شد.

فرازی از وصیت نامه شهید مهدی الهام
بسم الله الرحمن الرحیم
در آغاز وصیت نامه خود لازم میدانم که از درگاه خداوند متعال متواضعانه کمال تشکر داشته باشم که توفقیق قدم نهادن در راه خودش را به ما عنایت فرمود.وصیت من به تمام دوستان عزیز خویش این می باشد که برادران اگر ما بخواهیم به هرکاری اقدام نماییم در جلو راه مانعی مشاهده خواهیم کرد که همانا تزکیه خودمان می باشد ولی بعدازبرطرف نمودن این مسئله در هرکاری موفق و پیروز خواهیم شد و عمل و حرکت ما موثر خواهد شد.

منبع:باشگاه خبرنگاران
کد مطلب: 597601
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *