يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ - 29 Mar 2020
 
۰
۱
محمد هاشمی:

اعاده اموال نامشروع اعتماد مردم به نظام را افزایش می‌دهد

پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۸
کد مطلب: 597270
عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر مردم مطلع باشند که مسئولان امانتدار آنان هستند، اعتمادشان به نظام را افزایش می‌دهد.
اعاده اموال نامشروع اعتماد مردم به نظام را افزایش می‌دهد
به گزارش جهان نيوز، محمد هاشمی عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان، اظهار کرد: نخست باید اموال نامشروع را شناسایی کنند و این مقوله در قانون هم وجود دارد.

هاشمی با اشاره به تاثیر این طرح بر افکار عمومی جامعه، ادامه داد: اگر مردم مطلع باشند که مسئولان امانتدار آنان هستند و از جایگاه و موقعیت خودشان سوءاستفاده نکرده و نمی‌کنند، تاثیر مثبتی دارد و اعتماد به نظام را افزایش می‌دهد. اگر موردی هم پیش بیاید که مسئولی خطایی کرده است باید طبق قانون مجازات بشود.

وی ادامه داد: قانون به برخی مقامات اشاره می‌کند و می‌گوید باید قبل و بعد از مسئولیت اموال آنان بررسی شود و اگر اموال‌ شان نامتعارف و یا غیر شرعی اضافه شده است به بیت‌المال بازگردانده شود.

عضو پیشین مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: به یاد دارم که نمایندگان در گذشته طرحی دادند و دایره مقاماتی را که شامل قانون اموال می‌شدند، وسعت داده بودند در مجمع تشخیص مصلحت نظام هم اصلاحاتی صورت گرفت و طرح به قوه قضائیه برای نوشتن آئین نامه فرستاده شد، فکر می‌کنم هنوز اجرایی نشده است.

هاشمی طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان را مثبت و سازنده ارزیابی کرد و درباره چگونگی اجرای آن، گفت: قانونگذار نحوه اجرا را مشخص می‌کند مثلا براساس قانون قبلی مقامات باید لیست اموال خود را قبل و بعد از مسئولیت گرفتن به قوه قضائیه اعلام کنند.

وی تصریح کرد: در واقع قوه قضائیه در این بخش مسئولیت تطبیق اموال مسئولان بعد و قبل از مسئولیت را دارد و کم و زیاد شدن اموال  را باید بررسی کند و نظرش را بدهد.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


محمد
Iran, Islamic Republic of
چرا زمان مسو لیت خود واخوی محترم پیگر این قانون نبودید ک باه این جا نرسد