جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ - 14 Dec 2018
 
۳
۸۷
حجت‌الاسلام ذوالنور:

احمدی نژاد را یک ضدانقلاب تمام عیار می دانم

چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
رییس فراکسیون روحانیت مجلس که اخیراً از ۱۴ ساعت مذاکره خود با حجت‌الاسلام کروبی درطول حصر سخن گفته، نظراتش درباره حصر و مسائل پس از انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۸ را تشریح کرد و ضمن تاکید بر این‌که احمدی‌نژاد هیچ تقصیری در وقوع آن حوادث نداشته است، معتقد است که احمدی‌نژاد را یک ضدانقلاب تمام‌عیار است.
احمدی نژاد را یک ضدانقلاب تمام عیار می دانم
به گزارش جهان نيوز،  حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور یکی از ۳ نماینده قم در مجلس است و رییس فراکسیون روحانیت. اما نفوذ سیاسی او در بخش‌هایی خاص از حاکمیت، مربوط به امروز و دیروز نیست و اگر به‌دنبال ردِ کاریزما و تنفذ سیاسی این روحانی اصولگرا بگردیم، قطعاً باید به زمان‌هایی بسیار دورتر، مدت‌ها پیش از آن‌که او پس از احمد امیرآبادی فراهانی و علی لاریجانی، به‌عنوان سومین و آخرین نماینده قم راهی پارلمان شود، برگردیم.

ذوالنور پیش از آن‌که وارد مجلس شود و ریاست کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی را برعهده بگیرد، از تیرماه سال ۷۸ در مقام جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران نقشی موثر در مسائل سیاسی-امنیتی کشور برعهده داشت، در سال ۹۰ و در آستانه انتخابات مجلس نهم، از این ارگان نظامی خارج شد و باوجود آزمودن شانس خود برای حضور در مجلس، در این راه ناکام ماند تا این‌که ۴ سال بعد، درحالی بالاخره نماینده مردم قم شد که اصالتاً اهل ملایر است و شاید همین ویژگی قومیتی باعث شد که وقتی قرار به دیدار ۳ چهره سیاسی با حجت‌الاسلام والمسلمین مهدی کروبی ازجمله محصوران انتخابات ریاست‌جمهوری ۸۸ شد، نام او نیز به‌عنوان یکی از این ۳ گزینه به میان آمد. دیداری که بنابر شواهد و قرائن چندی پیش انجام شده است، حال آن‌که ذوالنور هرگز به‌صراحت این مسئله را تایید نکرده، مگر در بخشی از همین گفت‌وگو که در ادامه می‌خوانیم.

یکشنبه هفته جاری وقتی نمایندگان پس از یک هفته تعطیلات، بار دیگر جلسات علنی مجلس را از سر گرفتند، مجتبی ذوالنور بالاخره سکوت چندماهه خود درباره دیدار با کروبی را شکست و از دیدارهایی که طی سال‌های اخیر با دبیرکل حزب اعتماد ملی داشته است، سخن گفت.

این نماینده اصولگرا که تاکید دارد، او را ازجمله اعضای جبهه پایداری از احزاب تندروی اصولگرا معرفی نکنند، در پایان نشست علنی روز یکشنبه به ایلنا گفت که طی سال‌های که میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد در حصر به‌سر می‌بردند، حدود ۱۴ ساعت با کروبی گفت‌وگو کرده و با وجود آن‌که برای مذاکره با میرحسین موسوی اقدامی انجام نداده، اما مشکلی برای گفت‌وگو با او نیز ندارد.

خبرنگار ایلنا، ساعتی پس از این اظهارات کم‌سابقه ذوالنور، در گفت‌وگویی مفصل با او، نظرات این روحانی متنفذ را درباره محصوران و مسائل پس از انتخابات سال ۸۸ جویا شد که در ادامه مشروح این نظرات را می‌خوانیم.

۳ راه‌حل پیشنهادی ذوالنور برای رفع حصر

* شما یکی از کسانی بودید که با آقای کروبی دیدارد کردید. مدتی است صحبت‌هایی درباره احتمال رفع حصر تا پیش از عید نوروز مطرح است. نظرتان در این رابطه چیست؟

فکر می‌کنم به‌طور کلی ۳ راه برای حل موضوع حصر وجود دارد. اول اینکه این افراد آزاد شوند. با این حال اگر نظام یک‌جانبه این افراد را آزاد کند، نمی‌تواند جواب مردم را بدهد. مردم سوال خواهند کرد که چطور کسی که ککتلی به سمت بانک انداخته، کسی که موتوری آتش زده، کسی که ماموری را مجروح کرده را مجازات کردید اما چطور کسانی که در راس این جریانات بوده و همه خسارات را به بار آوردند، یک‌جانبه آزاد کردید. بنابر این نظام به تخلف از عدالت و ضعیف‌کشی متهم خواهد شد و این شدنی نیست.

دوم این است که نظام این افراد را محاکمه کند. باتوجه به استدلالات و مدارکی که در اختیار داریم، اگر بنابه محاکمه این افراد باشد‌، چیزی کمتر از اعدام در انتظارشان نخواهد بود.

* چه مدارکی؟

اعترافاتی از عاملیتی که آقایان در وقوع این حوادث داشتند.

* این اعترافات از خود محصورین به دست آمده است؟

بله بله!

* محصورین که در نامه‌شان حرف دیگری می‌زنند.

خب آن‌ها چنین می‌کنند اما آن‌چه ما داریم، از چیز دیگری حکایت دارد.

* یعنی اعترافات در شرایط خاصی صورت گرفته است؟

شرایط خاصی نبوده، محاکمه یا بازجویی خاصی نبوده است. ما اسناد مختلفی در اختیار داریم که البته این اسناد مخفی نبوده و مبتنی بر اظهارات آقایان است، نشان می‌دهد که آن‌ها خودشان مسبب این اتفاقات بوده‌اند.

* با این حساب اسناد شما دال بر اظهارات میرحسین موسوی در فلان بیانیه یا سخنان آقای کروبی در بهمان نامه یا سخنرانی است. آیا تشخیص این‌که این اسناد مجرمانه است، نیاز به قاضی و تشکیل دادگاه ندارد؟

اگر قرار باشد، محاکمه‌ای صورت بگیرد، این اظهارات رو خواهد شد.

* پس باید قاضی صدق و کذب اسناد را تعیین کند.

قطعاً قاضی تشخیص می‌دهد. من صرفاً می‌گویم این نظر بنده است. من نگفتم حکم قضایی که قاضی صادر خواهد کرد یا صادر کرده، بر این اساس است. گفتم به نظر بنده این ۳ گزینه برای حل مشکل وجود دارد.

* بله بفرمایید. ۳ گزینه را تشریح می‌فرمودید؟

من اعتقادم این است که اگر محاکمه‌ای اتفاق بیافتد، کمتر از اعدام در انتظار سران محترم فتنه نیست. و اگر چنین اتفاقی بیافتد، یقینناً به نفع آن‌ها نخواهد بود و چون رسانه‌های دنیا در اختیار ما نیست، رسانه‌ها و شریان اطلاع‌رسانی دنیا در اختیار غول فضای مجازی است که سرورهایش در اختیار بیگانگان است و همان‌ها هم در دوران فتنه، نهایت حمایت را از آن کرده و افکار عمومی را تحت تاثیر قرار دادند و در جریان آشوب‌های اخیر نیز این آشوب‌ها را پوشش دادند که مردم دست رد بر سینه آن‌ها زدند. بنابر این در چنین فضای نابرابری که در فضای مجازی داریم، قاتل را جای قربانی خواهند نشاند.

حصر با نظر شورای‌عالی امنیت ملی است

بنابر این جمهوری اسلامی تدبیر و عقل دارد و در بین دو شرایط، شرایطی را انتخاب می‌کند که ضرری کمتر برای مردم به همراه داشته باشد. همین است که در حصر هستند و حصر این افراد نیز با نظر شورای‌عالی امنیت ملی است.

* راه نخست آزادی محصورین بود که فرمودید به‌صورت یک‌جانبه امکان‌پذیر نبوده و نظام را متهم به نقض عدالت می‌کند. راه دوم اینکه محصورین محاکمه شوند و می‌فرمایید کمترین حکم، اعدام خواهد بود. و اما راه سوم؟ تداوم حصر؟

خیر. درباره سومین راه هم توضیح می‌دهم. سومین راه این است که این‌ها بیایند در پیشگاه مردم عذرخواهی کنند. اعتراف به اشتباهشان کرده، عذرخواهی کنند و در مسیر جبران حرکت کنند. طبیعتاً اگر این اتفاق بیافتد، حصری باقی نمی‌ماند اما اگر این اتفاق نیافتد، دو راه نخست هم که ممکن نیست و نمی‌توان راه چهارمی برایش تصور کرد.

* با این حساب بگذارید درمورد همین راه سوم صحبت کنیم. آیا این راه سوم در راستای عذرخواهی محصوران، یک‌طرفه خواهد بود. درواقع در این شرایطی که به نظر قرار است مذاکره و تعاملی صورت گیرد، طرفین ماجرا نقشی برعهده نمی‌گیرند.

تعاملی نیست. آنها عامل بروز این حوادث و خسارت به کشور بودند و حالا باید عذرخواهی کنند.

* فقط محصوران مقصر بودند.

بله! فقط آنها بودند. آنها بودند که فراخوان دادند، چارچوب قانون را شکستند، مسیر کج رفتند، به قانون تمکین نکردند و درنتیجه به کشور خسارت وارد شد. وقتی حرکت علیه نظام به راه انداخته، مرگ بر اصل ولایت فقیه گفتند و عکس حضرت امام و مساجد را آتش زدند، ماموران را کشتند و بانک‌ها را آتش زدند، طبیعتاً ماموران که نمی‌روند آن‌ها را ناز کنند و خشاب‌شان را پر کنند.

طبیعتاً نظام از موجودیت خود، مردم و حق مردمی که رییس‌جمهور انتخاب کرده، دفاع خواهد کرد. قطعاً نظام نمی‌آید از نتیجه انتخابات بگذرد و به کسانی که رای دادند، خیانت کند. پس آن کسانی که به قانون تمکین نکرده و عامل این حوادث بودند، اگر گردن به قانون می‌گذاشتند، حادثه‌ای پیش نمی‌آمد؛ بنابراین آن‌ها مسبب این موضوع هستند و قرار نیست با آن‌ها تعامل شود. آن‌ها باید عذرخواهی کرده و خیانت‌هایی که کردند را جبران کنند. راه حل مشکل فقط این است و راه دیگری وجود ندارد. مگر این‌که مجازات شدیدی که انجام می‌شود.

* آیا این‌ها را به آقای کروبی هم گفته‌اید؟

هر کس که از بنده بپرسد، آیا با آقای کروبی دیدار کرده یا نکرده‌اید، بنده نه تایید کرده‌ام، و نه تکذیب.

* اما بعضاً گفته می‌شود شما مسئول پیگیری موضوع شده‌اید؟

چه کسی گفته من مسئول پیگیری موضوع شده‌ام. آن‌ها نظر خودشان را گفته و بنده هم نظر خودم را می‌گویم.

* اما شورای‌عالی امنیت ملی نیز این مسئله را تایید کرده است؟

شورای‌عالی امنیت ملی چه گفته است؟

* از ۳ نفر نام برده شد و گفتند این ۳ نفر یا با محصوران دیدار کرده‌اند یا قرار است دیدار کنند که نام شما هم یکی از این ۳ گزینه بود.

پس باید از شورای‌عالی امنیت ملی بپرسید.

* نکته دیگر این است که شما ۳ راه مطرح کرده و معتقدید تمام تقصیرها برعهده یک طرف ماجرا است؛ سوالی که پیش می‌آید این است که با این حساب چرا با این افراد دیدار کردید؟!

ببینید، قطعاً یک طرف مقصر است. اساساً دو طرف وجود ندارد. یک نظام و یک حکومت و یک قانون وجود دارد. یا افراد در چارچوب قانون حرکت می‌کنند یا خیر. اگر در چارچوب قانون حرکت کنند، مشکل حل می‌شود. اگر خروج از قانون داشت، بحث یک طرف و دو طرف نیست که بگویید چرا چنین شد. یک کسانی خروج از قانون داشته‌اند. لذا ما این را درگیری دو جریان و دو جناح نمی‌دانیم. ما این‌را درگیری قانون و نظام قانونی با یک جریانی که قانون‌شکنی کرده و از قانون تمکین نکرده، می‌دانیم. البته خیلی‌ها هم بودند که اصلاح‌طلب بودند اما پشت سر این‌ها حرکت نکردند. خیلی‌ها مستقل بودند اما در این جریان گرفتار نشدند. ممکن بود، کسانی باشند، به ظاهر اصولگرا باشند و در همین جریان غلتیدند. ما این را دو جبهه کشور تلقی نمی‌کنیم.

احمدی‌نژاد درگیر مسائل پس از انتخابات ۸۸ نبود

* بحث لزوماً درباره دو جبهه نیست. بحث درمورد درگیری و اختلاف‌نظر دو کاندیدای یک انتخابات است.

نه! اساساً در جریان این درگیری‌ها آقای احمدی‌نژاد درگیر نبود. یک انتخاباتی برگزار شد، یک محصول و خروجی داشت.

* به هر حال بخشی از این محصول و خروجی این بود که کاندیدای پیروز، باقی رای‌دهندگان را «خس و خاشاک» نامید.

این‌طور نبود. من از منتقدان کاندیدای پیروز هستم و همه‌جا هم صحبت‌هایم ثبت شده است.

* از چه زمانی؟

از سال سوم دوره نخست ریاست‌جمهوری ایشان.

* پس زمان انتخابات هم منتقد احمدی‌نژاد بودید؟

بله بله. من انتقاداتم را مطرح هم کرده‌ام.

هیچ‌گاه به احمدی‌نژاد رای ندادم

* احیاناً به احمدی‌نژاد رای هم ندادید؟

خیر. رایم در انتخابات دور دوم احمدی‌نژاد به ایشان نبوده است؛ کما اینکه دور اول هم به ایشان رای ندادم. اما چون خروجی یک انتخابات قانونی بوده، بحث متفاوت است. مشروعیت انتخابات بر ۲ اصل است. یک رای مردم، دوم تنفیذ رهبری. در ادوار قبل از آن نیز همین‌طور بوده است. وقتی آقای خاتمی رییس‌جمهور شدند، بنده از ایشان به‌عنوان رییس‌جمهور حمایت کردم. البته نقد هم به کارهایش داشتم.

نه با خاتمی رای دادم، نه احمدی‌نژاد

من نه به خاتمی رای دادم، نه به احمدی‌نژاد، اما وقتی احمدی‌نژاد به ریاست‌جمهوری رسید، از رییس‌جمهوری حمایت کردم و هرجا هم که نقد داشتم، با صدای بلند و بدون روتوش نقدم را گفته‌ام. الان آقای روحانی خروجی صندوق رای و تنفیذ رهبری هستند، بنده نیز ایشان را رییس‌جمهوری قانونی کشور دانسته و می‌دانم و هرجا خوب کار کردند، حمایت کرده و هرجا هم که خطا دیدم، نقد کرده‌ام. بنابر این حرف ما در قصه انتخابات این است که یک طرف برنده انتخابات است و یک طرف هم بازنده انتخابات. فصل‌الخطاب قانون و مجاری قانونی است.

این‌ها به قانون و مجاری قانونی تمکین نکرده و گفتند انتخابات ابطال شود. ما سوال می‌کنیم هر کسی سر سوزنی عقل داشته باشد، می‌تواند بدون سند، مدرک و دلیل بگوید انتخابات باطل بوده و نتیجه رای مردم را باطل کند؟ اگر چنین اتفاقی بیافتد، طبیعتاً همیشه در هر انتخاباتی یک پیروز داریم و یک بازنده و همیشه طرف بازنده، می‌گوید انتخابات ابطال شود. مسئله این است که چرا نفر بازنده، نباید بگوید انتخابات ابطال شود. آیا در این صورت انتخاباتی شکل می‌گیرد.

وقوع تقلب در انتخابات نه محال عقلی است، نه محال عملی

* آیا امکان دارد به هر حال در یک انتخابات هم تقلب شود. در واقع آیا شما امکان وقوع تقلب و تخلف در انتخابات را از اساس نادیده می‌گیرید؟

نه محال عقلی است، نه محال عملی. بنابر این ممکن است و طرف معترض باید این را اثبات کند.

* در این جایگاه آیا اگر کاندیدای شکست خورده و معترض در آن بازه زمانی انتخابات طرح دعوی نکند، چه زمانی شکایت خود را عنوان کند؟ وقتی دولت پیروز تشکیل شد؟

در آن بازه زمانی باید چگونه طرح دعوی کند. آقای میرحسین موسوی ۲۴ هزار ناظر در انتخابات داشت. اگر هر ناظر فقط یک تخلف را ثبت کرده باشد، می‌شود ۲۴ هزار تخلف.

* مشکل این بود که کاندیدای معترض مدعی بود ناظرانش از ستادهای انتخاباتی اخراج شده و اساساً حضور نداشتند که ثبت تخلف کنند.

همین هم قابل اثبات است. گزارش ناظران و شهود خود را بیاورد و اثبات کند که ناظران اخراج شده‌اند.

* آیا در حال حاضر امکان قضاوت در این باره وجود دارد؟

الان نمی‌توانیم قضاوت کنیم. این قضاوت زمان دارد. مثلاً می‌گویند برای تجدیدنظر در یک حکم، ۲۰ روز فرصت دارید. یک سال یا دو سال بعد که نمی‌توانید بگویید همچنان اعتراض دارم. قانون مسیر کاندیداتوری را برای آقای موسوی،‌ کروبی، احمدی‌نژاد و هرکس دیگر را تعیین کرده است. همچنین این قانون پروسه زمانی و زمان‌بندی را نیز تعیین کرده و گفته کاندیدای معترض در این مقطع، می‌تواند سند خود را ارائه کند.

شورای نگهبان در این موضوع به نفع معترضان ۱۰ روز این مهلت را تمدید کرد. شورای نگهبان گفت من حاضرم ۱۰ درصد صندوق‌ها را، یا صندوق‌هایی که شما بر آن ادعا دارید یا به‌طور رندوم با حضور شما و ناظران شما و چشم دوربین‌هایی که از تلویزیون پخش مستقیم می‌کنند، صندوق‌ها را بازشماری کنم. اگر نتیجه‌ای تاثیرگذار در انتخابات دیده شد، با قضاوت و در حضور شما، حاضرم همه صندوق‌ها را بازشماری کنم اما آقایان نپذیرفتند. چرا نپذیرفتند؟

من با کروبی صحبت کردم!

من با آقای کروبی صحبت کردم. آقای کروبی می‌گوید من نمی‌گویم در انتخابات تقلب شده است. بلکه به مقدمات آن اعتراض دارم. می‌گویم چرا احمدی‌نژاد که در این قد و قواره نبود، ازسوی شورای نگهبان تاییدصلاحیت شد. نمی‌گویم اگر بازشماری کنند، رایم در حد پیروزی است. من می‌گویم احمدی‌نژاد در قد و قواره ریاست‌جمهوری نبوده، چرا شورای نگهبان او را تایید کرده است.

* پس شما قبول کردید که با آقای کروبی صحبت کردید؟

( باخنده) من نگفتم چه زمانی صحبت کردم! فقط گفتم صحبت کردیم.

* فارغ از این بحث، شما می‌فرمایید اگر اعتراضی بوده باید در یک بازه زمانی مشخص اعتراض می‌کردند. مسئله این است که تعدادی از فعالان ستادهای انتخاباتی این دو کاندیدا حتی پیش از انتخابات ۸۸ بازداشت شده بودند...

چند نفر بودند؟

* معدودی بوده‌اند.

نه مهم است. چند نفر بوده‌اند؟

* اصلاً یک نفر بوده است.

خب این ممکن است همه‌جا این اتفاق بیفتد. ستاد آقای موسوی که فقط ۲۴ هزار ناظر داشته، با دستگیری یک نفر از کار افتاده است؟ روسای ستاد و مسئولان بخش‌ها که بوده‌اند. اصلاً چنین چیزی نیست.

* اجازه بدهید. حداقل این ادعا درمورد ستادهای تهران مطرح شده است.

 اتفاقاً در تهران که رای آقای موسوی نصاب بالایی داشته است. در جاهای دیگر پایین‌تر بوده است.

* خب ممکن است بالاتر از این مقدار بوده باشد.

اینکه نمی‌شود. با سند صحبت کنید تا با سند جواب بدهم. شما باید دقیقاً بگویید چه کسی و چگونه بازداشت شده و مسئولیتش در ستاد آقای موسوی چه بوده تا من جواب بدهم. وگرنه با ادعای موهوم، کلی و فضایی که نمی‌شود نتیجه انتخابات را زیرسوال برد.

* یعنی می‌گویید هیچ بازدداشتی صورت نگرفته است؟

اسم ببرید. شما باید بگویید چه کسی به‌چه عنوان در ستاد آقای موسوی بازدداشت شد که ما نیز افکار عمومی را به مدد و قضاوت بگیریم و بگوییم اگر فلان فرد بازداشت شد، موجب شکست آقای موسوی شده است.

* افراد زیادی بودند، آقای تاجزاده یا حجاریان از این جمله بودند و کسانی دیگر.

شما گفتید فعالان ستاد. باید ببینیم این افراد فعالان ستاد انتخابات بودند یا خیر. درواقع باید ببینیم اگر کسی دستگیر شده چه مسئولیتی در ستاد آقای موسوی داشته است. همچنین باید ببینیم مثلاً جرم آقای تاجزاده یا هر کس دیگری چه بوده است.

* ببینید، هدفم از طرح این موضوع آن بود که بگویم مدعیان تقلب یا تخلف در انتخابات، به دلیل همین بازداشت‌ها فضای انتخابات را فضایی آزاد نمی‌دانستند. آن‌ها مدعی بودند به‌دلیل موارد متعدد اعم از اخراج ناظران ستادها، بازداشت فعالان ستادی و مواردی از این دست، فضای انتخابات به‌نوعی نبود که بتوان با اعتماد اعتراض‌شان را پیگیری کنند.

خیر ممکن است بازداشت‌ها از جریانات مختلف باشد.

* از جریانات مختلف نبودند. از یک جریان بودند.

شما آقای هاشمی رفسنجانی را در چه کتگوری بررسی می‌کنید؟

* بستگی به زمان دارد...

به هر حال. در مجموع؟

* البته این مسئله درمورد همه سیاستمداران صدق می‌کند و قید زمان بسیار موثر است اما در آن مقطع زمانی خاص، ایشان به کاندیدای اصلاحات نزدیک‌تر بود.

تکلیف آقای خاتمی هم که معلوم است؟

* بله.

آقای روحانی هم که در هر دو دوره تکلیفش مشخص است؟

* بله!

آقای احمدی‌نژاد هم که لااقل در دوره نخست، درحالی وارد انتخابات شد که دولت اصلاحات برگزارکننده انتخابات بوده است. چطور ممکن است در تمام این ادوار فضای انتخابات خلاف میل آقایان نبود اما در یک دوره این‌طور شد.

دوم، همه عالم و آدم می‌دانند اگر رییس‌جمهوری در یک دوره رای آورد، با زمینه‌سازی‌هایی که می‌کند، دور بعد هم رییس‌جمهور است و رایش از رقبا بیشتر است.

سوم، ما اسناد داریم. حرف‌های خودشان را داریم که در جلسات متعدد ازجمله در جلسه روحانیون مبارز که هم آقای خاتمی حضور داشت و هم باقی اعضاء، گفته بودند احمدی‌نژاد با کارهایی که کرده و یارانه‌ها و سفرهای استانی، قطعاً پیروز انتخابات است و ما هیچ امیدی به پیروزی نداریم.

شما همه این شرایط را نادیده می‌گیرید و بعد می‌گویید اگر کسی باخت، با جرزنی شرایط آزاد انتخابات فراهم نبود. این چه حرفی است؟! بیایند با سند اثبات کنند که یک جایی رای ما را دزدیدند. نگذاشتند کسی که می‌خواست به ما رای بدهد، رایش را به صندوق بیاندازد. این چه حرفی است؟! اگر فقط به ادعاست که در مثل است که به فردی گفتند وسط کره زمین کجاست، گفت آنجا که من میخ الاغم را کوبیده‌ام، گفتند به چه دلیل این را می‌گویی، گفت قبول نداری، اندازه بگیر!

کروبی نگفت رایم بیشتر است، گفت چرا شورای نگهبان احمدی‌نژاد را تایید کرده است

شورای نگهبان اعلام کرد اگر اعتراض دارید، بگویید. زمان را تمدید کرد و گفت حاضرم مقابل دوربین‌های تلویزیون آرا را بازشماری کنم. ضمن آن‌که من خودم با آقای کروبی صحبت کردم، آقای کروبی گفت من نمی‌گویم رای ما بیشتر است، نمی‌گویم اگر بازشماری کنند، پیروز انتخابات احمدی‌نژاد نیست، می‌گویم چرا شورای نگهبان او را که در قد و قواره ریاست‌جمهوری نبوده، تایید کرده است.

نمی‌شود گفت چون احمدی‌نژاد قدش کوتاه و لباسش چروک بود، نباید تایید می‌شد

من عرض کردم، منتقد احمدی‌نژادم اما (نمی‌شود که بگویید) چرا در قد و قواره ریاست‌جمهوری نیست! مگر قالیباف که کاندیدا شد، چه کاره بوده است؟ آقای غرضی چه کاره بوده است؟ آقای احمدی‌نژاد از ابتدای انقلاب استاندار بوده و بعد هم که شهردار تهران بوده که جایگاه مدیریتی‌اش قطعاً از یک وزارتخانه بالاتر است. چرا؟! چون احمدی‌نژاد قدش کوتاه بوده است، چون لباسش چروک است، چون اصلاح نکرده، پس چرا تاییدش کردند.

باید پیش از شورای نگهبان، یک کمیته روانشناسی کاندیداها را بررسی کند

* بحث رفتار و کردار سیاسی احمدی‌نژاد است که مورد نقد اصلاح‌طلبان بوده و امروز هم که همه انتقاد می‌کنند.

آقای روحانی که در مصاحبه‌اش گفته کسانی که دولت را نقد می‌کنند از کم‌عقلی‌شان است، این آدم عقل دارد. اگر من بودم که می‌گفتم قبل از تایید شورای نگهبان باید یک کمیته روانشناسی تشکیل شود و این‌ها را از نظر روانی تایید کند. چرا نمی‌گویید چرا شورای نگهبان روحانی را تایید کرد؟

* ببینید منظور از رفتار سیاسی خلاف انتظار برای رجل سیاسی آن است که مثلاً شما در یک مناظره زنده، برگه کاغذی را نشان بدهید و وانمود کنید سندی علیه رقیب دارید. این رفتار یک رجل سیاسی است؟

این نظر شماست. به هر حال یا آن کار احمدی‌نژاد در رایش تاثیر داشت یا تاثیر نداشت. اگر آن کار در رایش تاثیر نداشت، برای چه می‌سوزند، اگر هم که تاثیر داشته و عوام‌فریبی بوده که این توهین به مردم است که می‌گویید مردم عوام هستند و شعور سیاسی ندارند.

اگر توجیه‌تان این است؛ مردم رفتار سیاسی آقای موسوی را دیده‌اند، رفتار احمدی‌نژاد هم دیده‌اند، قضاوت و انتخاب کرده‌اند. چرا به این شعور سیاسی توهین می‌کنید؟ چرا خروجی شعور سیاسی مردم را قبول ندارید؟ چرا از مردم به‌عنوان ابزار استفاده می‌کنید. هرجا شما را تایید کنند، تایید می‌کنید و هرجا شما را تایید نکنند، آن‌چنان که زمانی آقای ابطحی گفتند فلان شخصیت، به فلان استان رفت و مردم گله‌وار آمدند، توهین می‌کنید!

احمدی‌نژاد را یک ضدانقلاب تمام‌عیار می‌دانم

چرا هرجا یک شخصیتی خلاف نظر شما از کسی استقبال کنند، می‌شوند گله و گوسفند، اگر دولت منتخبتان را نقد کنند، کم‌عقل و بی‌عقل هستند، ولی هرجا مردم ابزار تحقق اهداف شما باشند، می‌شود مردم، جمهوریت نظام، مشروعیت نظام و میزان رای ملت است و فلان. چرا استاندارد دوگانه دارید؟ من احمدی‌نژاد بارها نقد کرده‌ام و او را یک ضدانقلاب تمام‌عیار می‌دانم.

* به‌خاطر نامه‌ای که به رهبری نوشت؟

خیر. به‌خاطر بسیاری مسائل که از سال سوم دوره اول مطرح کردم. اما اگر همین احمدی‌نژاد چارچوب را رعایت کرد، قابل احترام است.

* آیا احمدی‌نژاد را یک رجل سیاسی می‌دانید؟

تشخیص با من و شما نیست. نمی‌شود ۸۰ میلیون نفر بگویند فلانی رجل سیاسی است یا خیر. قانون باید تعیین کند، چه کسی رجل سیاسی است یا خیر. اگر قرار باشد شما بگویید شورای نگهبان درمورد تایید احمدی‌نژاد اشتباه کرد، یک نفر دیگر هم می‌گوید شورای نگهبان درباره خاتمی اشتباه کرد. به هرحال باید یک جا فصل‌الخطاب باشد و آن قانون است. با یک بام و دو هوا نمی‌شود.

* اگر کسی گفت انتخابات برخلاف قانون مهندسی شده، باید حصر شود؟ الان احمدی‌نژاد چنین گفته است، آیا باید حصر شود؟

علت حصر این بود؟! پس چرا بقیه را به حصر نمی‌اندازند؟! الان چند نفر هستند که می‌گویند انتخابات مهندسی شده است.

* آیا این گفته تخلف هم نیست؟

ببینید یک فتنه ۸ ماهه در کشور رخ داده و زلف هم رسانه‌های بیگانه با زلف فتنه‌گران گره خورده و تحریم‌هایی انجام شد که به‌دنبال کدهایی بود که از داخل دادند و گفتند ما از درون می‌زنیم، شما از بیرون دُزِ تحریم‌ها را زیاد کنید.

شخصاً روی پروژه‌ای برای رفع ابهامات قانون اساسی کار می‌کنم

* برای این گفته هم سند دارید؟

بله! پسرهای آقای هاشمی پیام دادند. گفتند فشار را بیشتر کنید. ببینید به هر حال آن‌چه مسلم است، ایرادهایی درباره نحوه تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری داریم و بنده، شخصاً روی پروژه‌ای که ابهامات و ایرادهای قانون اساسی را رفع کند، کار می‌کنم.

* آیا یکی از این ایرادهای قانون آن نیست که احمدی‌نژاد باوجود همه مسائل، همچنان عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام است؟

خیر. ممکن است احمدی‌نژاد به درد عرصه‌ای نخورد اما در بخشی دیگر به کار آید.

* شما جایی در یک مصاحبه گفته‌اید احمدی‌نژاد ذره‌ای پایبندی به قانون و دین ندارد. چگونه چنین فردی می‌تواند عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام باشد؟

من نگفتم ندارد. گفتم اگر ذره‌ای قانون و دین داشته باشد،‌ این حرف‌ها را درمورد مهندسی انتخابات نمی‌زند. (باخنده) ضمن آن‌که مگر شرط ورود به مجلس‌مان مسلمان بودن است.

تدبیر درستی است که افراد مختلف در مجمع تشخیص حاضر باشند

* برای مجمع تشخیص هم چنین شرطی نداریم؟

مجمع تشخیص محل تضارب آراست و اتفاقاً هرچه نظرات متفاوت باشد‌ که خروجی مجمع سلیقه یک جریان خاص نباشد، ترجیح دارد. لذا تدبیر درستی است که افراد مختلف در مجمع حضور داشته باشند.

احمدی‌نژاد می‌تواند نماینده اپوزیسیون در مجمع تشخیص باشد، می‌تواند هم نباشد

* (باخنده) یعنی احمدی‌نژاد به‌عنوان نماینده اپوزیسیون در مجمع تشخیص حضور دارد؟

(باخنده) می‌تواند نماینده اپوزیسیون باشد و می‌تواند هم نباشد. نماینده اپوزیسیون، اصل نیست و ما قانونی هم نداریم که نمایندگان اپوزیسیون حضور نداشته باشند.
کد مطلب: 596974
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
بيخودي گرد و خاك نكنيد انقلاب بدون مردم كشكه يه رفراندوم برگزار كنيد تا ببينيد مردم كي را قبول دارند
Iran, Islamic Republic of
طبق تحقیقات مفصل و عالمانه بهاری، بنده به این نتیجه رسیدم که شونصد و شصت و شش درصد مردم ایران حامی ایشان هستند به ضرس قاطع
Iran, Islamic Republic of
اصلاحاتی ها تازه فهمیدن چقد در مورد به ینده خدایی اشتباه کردن که دوازده سال توپخونه رو به سمتش گرفته بودند. فکر میکردن طرف از اون فضایی های دلواپسه که در به در دنبال آرمان و اخلاق و عدالت می گرده، اما حالا بعد 12 سال فهمیدن که نه بابا! ایشون اهل هاپولی نیس که هس، اهل آزادیای یواشکی نیس که هس، اهل بستن با کدخدا نیس که... هست! اهل جام زهر دادن نیس که...هست!! حالا فقط موندن چطور آب رفته رو به جوب برگردونن. قضیه حاج آقا عالیجناب دوباره تَکرار میشود
Iran, Islamic Republic of
تا برگزرای یک دادگاه علنی و آزاد از همه افراد و گروههای درگیر در سال 88هیچ حرفی قابل قبول نیست
Iran, Islamic Republic of
دادگاه قابل قبول نیست. زور هم نزن. کسی منتظر تأیید یه فتنه گر نیست.
Iran, Islamic Republic of
زور زدن که کار شماست ولی فایده نداره
Iran, Islamic Republic of
به ضرس قاطع
Iran, Islamic Republic of
عمرا اگه احمدی نژاد۶میلیون ازمملکت۸۰میلیونی طرفدارداشته باشه .طرفدارهای فعلیش ضدانقلاب و برخی ساده لوحان اندکه نمی دانند فریادمردم وعدالتخواهیش دردقدرت است.آنچه برایش مهم نیست مردم است
Iran, Islamic Republic of
یک نظر خواهی میدانی بشه ببینید از هر10نفر چند نفر ضد انقلاب نیستند
Iran, Islamic Republic of
تو بگو 100 نفر. انقلاب اسلامی، به فضل خدا، با یاری مؤمنین و مسلمین، ادامه دارد. کفار هم ملاک نیستند.
Iran, Islamic Republic of
😂😂😂
قوربون توی انقلابییییییییی..

هر کاری کنین نمیتونین محنود رو از دله خیلیا بیرون کنین.
چرا؟!!!!!!! چونکه واسه ی قشر عظیمی از مردم کارها و خدماتی کرد ک توی ذوالنور ک هیچی اون رییس و روساتم تو ۴۰ سال واسه این مردم ک قرار بود صاحب اصلی انقلاب بشن؛ یک درصد از اون خدمات رو انجام ندادین
Iran, Islamic Republic of
مردم بدون انقلاب کشکن، نه انقلاب بدون مردم.
انقلاب اسلامی، دهان کفار و مشرکین را خرد خواهد کرد و به ضدانقلاب فتنه گر، باج نخواهد داد.
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر فتنه گران فتنه 88
در فتنه 88، مقصر شما افسادطلبان به خصوص سران فتنه اید و باید اعدام شوید و میشوید.
Iran, Islamic Republic of
جرات یه محاکمه رو ندارین برادر اون وقت دم از اعدام میزنین؟
Iran, Islamic Republic of
تا دیروز که به شماها از بودجه می بخسید و سکه میداد و طرفداری می کرد حق بود . امروز که دیگه حرف حق میزنه و سکه و پول پخش نمی کنه شد نامحرم و ضد انقلاب ؟ مردم را چی فرض کردید ؟ مردم به والله جیگر نیستن فقط خیلی خوبن خیلی
جهان نیوز. مشکل اصلی کشور احمدی نژاد نیست
Iran, Islamic Republic of
در اردوگاه انقلابی ضد استکباری و ضد اشرافی پرداختن بیش از حد به این موضوع
یک فرسایش است
در حالیکه در طرف مقابل یک بسیج خارجی و داخلی علیه این اردوگاه قرار دارد

دیپلمه قدیم / یا حق
Iran, Islamic Republic of
آی کیو. رفراندوم همین 22 بهمن بود. چشمات رو خوب باز می کردی جمعیت رو می دیدی. گوش هات رو خوب باز می کردی شعارهای انقلابیشون رو می شنودی. این رو هم بدان اگر شما مطمن می بودید جمعیتتون زیاد هست تا حالا روی داعش رو سفید می کردید.
Iran, Islamic Republic of
شما که از خودتدن مطمءن هستید چرا از رفراندوم میترسید یه رفراندوم برگزار کنید مشخص میشه مردم شمارا میخواهند یا احمدی نژاد را
Iran, Islamic Republic of
اینکه مردم کی را قبول دارند را در انتخابات می گویند.
Iran, Islamic Republic of
یعنی این ذوالنوری هم همین طوری حرف میزنه
الان ملاک ضد انقلاب به تمام معنا کیه واقعا؟
خیمه امام
Iran, Islamic Republic of
...
امروز نیز همین جماعت در خیمه انقلابند.....تلاش کردند و می کنند سلمانها و ابوذرهای مجاهد و ساده زیست را در چشم علی منفور کنند و اگر بتوانند حکم قتلشان را صادر کنند!
اینان علی را برای علی بودنش نمی خواهند که برای تحفظ قدرت و ثروت خود می خواهند و اگر بالاتر از علی زمان در کشور بود، نسخه او را نیز می پیچیدند!
به چه دلیل چنین ادعا داریم؟
به دلیل تمرددهایشان از امر ولی و بر زمین گذاشتن اوامرش...برجام و قراردادهای نفتIPC و یند 2030 یونسکو....فتنه 78 و 88 و توهین منقل و کاغذ و نامه بدون سلام و تهدید امیز و .....
آری در خیمه انقلاب، برای بعد علی زمان نیز کم خواب ندیده اند!
و باید دید مقتدای ما با این جماعت از خود راضی و فرصت طلب برای امنیت انقلاب و کور کردن چشم فتنه های جمل نشینان چه می کند!
Iran, Islamic Republic of
آقای ذوالنورررررر، از معده حرف نزن !
بیخودی خط تقابل را هموار نکن .
احمدی نژاد، فرزند پاک و خدوم انقلاب هست و از امسال تو به آرمانهای انقلاب پایبند تر است.
Iran, Islamic Republic of
پاکی توی نوشته شما موج ...
رسول
Iran, Islamic Republic of
شیخ کفر گویی می کنی احمدی نژاد را جناح شما دولت امام زمانی و موفق ترین دولت بعد از مشروطه می دانستند حال که بر خلاف میل شما حرکت می کند شده ضد انقلاب....
Iran, Islamic Republic of
ایشون که یار غار آقای کروبی هستند
Iran, Islamic Republic of
آقای ذوالنور خوب حوسشون جمع کنه تودام فتنه گران غرق نشه به جای کمک به حل مشکل خودش مشکل نشه
اکبر
Iran, Islamic Republic of
چه توهمی؟؟؟
ایشان خودش را خط کش انقلاب می داند؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
ن.. این جوری ک ایشون میگه پرگار انقلاب هستن و شعاع افراد انقلابی توسط ایشون مشخص میشه😂😂😂

...
ايرج
Iran, Islamic Republic of
اين كارخانه ضد انقلاب سازي شما حد و مرزي نداره
Iran, Islamic Republic of
... !!خیانت را الانی ها می کند انگ ضدانقلابی را به قبلی می زنی !برو تو همین سایت رقص را ببین !
Denmark
اخبار رقص و دختران خیابان انقلاب و دختران ریشدار استادیوم آزادی ترفند اون دوقطبی کاذب برای سرگرمی ملت و فراموشی تخم مرغ 700 تومانی است. خدا این سرگرمی ها را از این ملت نگیره...
فرشید
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد ضد انقلاب نیست شما وامثال شما خیلی سعی و تلاش دارید که از او ضد انقلاب بسازید و مردم را از او جدا کنید چرا که روش ومنش او مردم داری و خدمتگزاری بوده و هست!!
بنده خدا
Iran, Islamic Republic of
من اينجوري كردم! من اونجوري گفتم! اين من من كردن از كم خرديه آقاي ذوالنور! همه مي خوان از پشم مخالفت با احمدي نژاد براي خودشون كلاهي بدوزن. اين يكي كه ميگه من از همه زودتر فهميدمو باهاش مخالفت كردم :)
Iran, Islamic Republic of
... فقط حالا باید متر بیاریم متر کنیم ببنیم تو راست میگی یا احمدی نژاد./
رسولی
Iran, Islamic Republic of
...
بهرامی
Iran, Islamic Republic of
نه جانم ایشان تا قدرت داشت عملکرد مثبت و خوبی داشت الان هم کاره ای نیست و دونفر ببخشید سه نفر بیشتر طرفدار نداره مشایی بقایی و رفیق من یوسفی
Iran, Islamic Republic of
همین الان بیش از هشتاد درصد مردم ایران خواهان احمدی نژاد هستند
علی
Iran, Islamic Republic of
آقای ذالنور- یکجا دچار خطای فاحش شده اید_ گفته اید: احمدی نژاد ضد انقلاب تمام عیار است، در اینصورت انتصاب او نه تنها در مجمع تشخیص، حتی بعنوان کارمند طبق قانون مدیریت خدمات کشوری جرم است
برهان خلف
Iran, Islamic Republic of
بدترین حالتش این است که رهبری عادل و شجاع ما و ولی فقیه، بصیرت جناب ذوالنور را نستجیر بالله ندارد که احمدی نژاد را منصوب در مجمع فرموده است!
با وصف ذوالنور نستجیربالله با این انتصاب توسط رهبری،عدالت حضرتش زیر سوال است!
اگر احمدی نژاد همین جملات را در مورد ذوالنور بگوید،چه اتفاقی می افتد؟!
به جرم توهین،تهمت و نشر اکاذیب تحت تعقیب و حبس و محاکمه و بخاطر دفاع از جایگاه روحانیت،اعدام احمدی نژاد! واجب می شود!
چقدر این سالها هوای تنفسی و ذهنیات، الوده و مسموم شده است.
الهی....رحمتت را عطا کن
Iran, Islamic Republic of
شیخ!
تقوای الهی پیشه کن
Iran, Islamic Republic of
...
جمجمک
افاضات جواهربار یکی دیگه از اساتید مسلم و بی رقیب مکتب "یکی به نعل,یکی به میخ!"... بنظرم سی چهل سالی هست که امثال ایشون رآس کار تشریف دارند! و اوضاع اینطور گل و بلبله !!!!
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد را یک ضدانقلاب تمام عیار می دانی؟
خب بقیش رو هم بگو
احمدی نژاد را یک ضدانقلاب تمام عیار می دانم ولی قبلا در حد یاران امام زمان بالا بردمش
Iran, Islamic Republic of
این مصاحبه آقای ذلنور نشان از حقانیت احمدی نژاد است . و ایشان گفته های قبلیش در مورد احمدی نژاد قبول ندارد و حقانیتش را قبول دارد . ولی متاسفانه آنقدر جسارت ندارد از گذشته اش در مورد گفته هایش در مورد احمدی نژاد توبه کند . خبر نگار اور را تهت فشار قرار داده که آن حرف های گذشته را تکرار کند . مصاحبه آقای ذلنور منصفانه بود . آن چند کلمه که علیه احمدی نژاد گفت جز توهین چیزی نبود من فکر می کنم در این مصاحبه چاره ای جز تایید آن چه قبلا گفته بود و حالا به آن ایمان ندارد . نداشت . به هر حال در کل مصاحبه خوب و منطقی بود
Iran, Islamic Republic of
شیخ ، از کروبی چه خبر؟
ضد انقلاب تمام عیار شمایید که به قول مقام معظم رهبری جای جلاد و شهید را عوض می کنید
دیروز اصلاح طلبان جای جلاد و شهید را عوض کردند امروز شما جای خادم و خائن را
نروید این راه را که کژ راهیست....
آدمیزاد
Colombia
جناح بندی ها بکنار ،آقای احمدینژاد عزیز اگر خوبی کشور را میخواهد باید هشیار باشد که ابزار دست دشمنان ایران نشود ،
Iran, Islamic Republic of
ایشان برای ما عزیز و دوست داشتنی هستند برای اینکه دو رو نیستند همانی که نشان میدهند هستند و به این خاطر من به ایشان احترام خاصی قاعل هستم
مهدی
Australia
باسلام
اصلاً آقای احمدی نژاد ضد انقلاب ولی مادیدیم
که درآن هشت سال وزارتش واقعاً کارکرد شب و
روز نداشت خدایش درزمان ایشون کارگررا شلاق
زدند ؟درزمان ایشون حقوق کارگرها عقب افتاد؟
درزمان ایشان سیاست خارج ما عزّت نداشت؟
درزمان ریاست جمهوری ایران صادرات ما عالی
نبود؟ آیا آقای احمدی نژاد مثل دولّت تدبیر امید
بیشتر از 50 توهین بملّت شهید پرور ایران کرد؟...
علی
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد از همه شماها انقلابی تر و مردتره.
هشت سال با چپ و راست جنگید و از منافع ملت و پابرهنگان دفاع کرد و از هیچ چیزی هم ترسی به دل راه نمی داد.
آقای ذوالنور مردم صره را از ناصره میتونن تشخیص بدن امثال شما نمیخواد به زور به مردم القا کنید که کی چکاره هست و کی نیس
Iran, Islamic Republic of
فعلا درگیر احمدی نژاد باشید وقتی بیدار شدید می فهمید روحانی باهاتون چکار کرده.
Iran, Islamic Republic of
یک نفر به این ذوالنور که بر خلاف نام فامیلی اش تاریکی مطلق از تمام قیافه اش می بارد بگوید که تو در مقابل دکتر احمدی نژاد اصلا عددی به حساب نمی ایی . ...
Iran, Islamic Republic of
... بعد 5سال یادش انداخته اند که از دکتر احمدی نژاد بدگویی بکنه . علی برکت الله...
Iran, Islamic Republic of
حضرت آقا یعنی می فرمایید حمایت و تعریف رهبر محترم از احمدی نژاد اشتباه بوده؟
آیا جبرییل امین علاوه بر آورنده برجام از نزد خداوند (العیاذ باالله)بر شما هم نازل شده؟
من اگر نیک و اگر بد تو برو خود را باش!
Iran, Islamic Republic of
کار مهم احمدی نژاد این بوده و هست که به ما مشکل واقعی را نشان داد. به عبارت دیگر مشکل اصلی در زمان حال امثال شماهایی هست و نه مثلا ...
همانطور که سال 88 مشکل اصلی هاشمی بود و نه میرحسین موسوی.
Iran, Islamic Republic of
بنازم بصیرت شیخ ذوالنور
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سلام ذولنور عزیز، برادر حزب اللهی ام! ما به شدت نسبت به عملکرد احمدی نژاد چه در دوره دهم و چه الان که متاسفانه آن حرکت های بچه گانه ای که انجام داد به خصوص نامه ... که به حضرت آقا نوشت دلمون خونه، اما اینکه گفته اید ایشان یک ضد انقلاب تمام عیار هستند به هیچ وجه با عقل جور در میاد!
این طور که شما می گید یعنی حضرت آقا خدای ناکرده یک ضد انقلاب را عضو مجمع تشخیص کردند؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
یه مدافع
Iran, Islamic Republic of
من با نظر آقای ذوالنور موافقم.اگه اندکی طرفداران بهاری احمدی نژاد دقت داشته باشند و تعصب کورکورانه را کنار بگذارند متوجه می شوند ایشون گفته از دوره دوم و سال سوم به بعد ضد انقلاب شده است.من که به شخصه از اول دور دومش این روحیه ضد ولایت فقیه شدنش را در رفتار و مواضعش دیدم.ما که خدمات و زحمات 4 سال اولش را فراموش نمی کنیم.حالا حالاها باید بدوند تا به گرد پای احمدی نژاد 84 برسند.ولی از وقتی جلوی نصایح و توقعات ولایت ایستاد تا حضرت آقا به صورت علنی اقدام کنند این فرد از چشم برخی انقلابیون افتاد(عدم انتصاب مشایی به معاون اولی-عدم شرکت در انتخابات و...)با اون مرتاض بازی های مشایی و امثال علی یعقوبی که دیگه لگد زد به هر چی خدمته.ملاک ولایت است یا فرد؟الان همون راه اشتباهی که هاشمی-خاتمی و روحانی رفتند را داره طی میکنه و اون ایستادن مقابل امام است.(قرار بود سپر بلای آقا باشه)
Iran, Islamic Republic of
خداوند از نور جناب ذوالنور کمی بر دل شما بتاباند تا تعصب و ظلمت نسبت به آن "برادر مومن"(اخرین خطاب مستقیم رهبری به احمدی نژاد) از دلتان برکند!
از ما جز دعای خیر برای....،کاری برنمی آید.
Iran, Islamic Republic of
از چشم... مثل شما که خطکش انقلابی گری شده اید افتاد نه ازچشم انقلابیون بصیر.
Iran, Islamic Republic of
حامی تمام عیار فقرا وکم درامدها بود.
Iran, Islamic Republic of
همه اش سیاست بود
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
حضرت ایشان جواب دهند چگونه مقام معظم رهبری یک ضد انقلاب را تو تشخیص مصلحت گذاشته؟ این تذهبون؟
Iran, Islamic Republic of
بگم بگم فقط برای احمدی نژاد بده ولی بقیه آزادت هرچی میخان بگن
یامین
Iran, Islamic Republic of
و لابد خودم را یک انقلابی تمام عیار می دانم . خخخخ
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد نه مردمی نژاد
Iran, Islamic Republic of
حتما در نماز شبتان از حمایتهای بی دریغتان از احمدی نژاد که نشانه بصیرت تان می باشد توبه کرده اید که امروز او را ضد انقلاب معرفی می کنید.
Iran, Islamic Republic of
...
سعید
Iran, Islamic Republic of
با تمام این حرف ها علیه احمدی نژاد
اما اکثریت مردم همچنان منتظر ورود مجدد او به پست رئیس جمهوری هستند!!!!!!!!!!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
اینها اگه ذره ای شعور داشتند از همین کامنتها میفهمیدند که بیش از هفتاد درصد مردم ایران حامی احمدی نژاد هستند
Iran, Islamic Republic of
برادرمحبوبیت راباچندصدکامنت نمی سنجندالان احمدی نژادسیاستمدارنمای درجه ۳درکشوراست اعضای کانال واینیستاش چقدر؟؟؟ که تازه خیلیهاهم مثل من به خاطررصدعضوش هستم
Iran, Islamic Republic of
محبوبیت را با نظرسنجی و برگزاری انتخابات می سنجد، که درباره مشارالیه فعلا هردویش ممنوع است ؛ مردم کوچه و خیابان هم هرچقدر قربان صدقه اش بروند ، مهم نیست . اصلاح طلبان می گویند در هر مترمربع سه چهار نفر بیشتر جا نمی شوند، اصولگراها می گویند اینها اهالی کوفه اند، اعتدالی ها و بی بی سی هم می گویند یک مشت درو دهاتی اند.
درباره درجهسه بودنش هم عارضم ، کنتور نداره؛ شما بفرما سیاست مدار نمای درجه شونصد .
ان شاءالله که جگر مبارک خنک شده باشد!
محمود
Iran, Islamic Republic of
نظرم در مورد آقای ذوالنور مقداری تغییر کرد. از همین روزنه ها افراد فریب می خورند و دچار تغییر میشوند. غرویان را یادتان نیست؟
چطور ایشان سال 90 آنقدر از احمدی نژاد تعریف کردند و گفتند باز هم بیاید به او رای می دهیم و امروز می گویند هرگز به او رای نداده ام. خیلی مواظب باشید آقا!
Iran, Islamic Republic of
...
سلام
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد قدرت طلبترین سیاستنماست
Iran, Islamic Republic of
کسب قدرتی که درجهت خدمت به مردم محروم و توسعه و پیشرفت مملکت باشد پذیرفتنی و اشکالی هم ندارد ولی کسب قدرت برای ریاست و حکومت برمردم وبر باد دادن بیت المال و رسیدن به ثروت و حقوقها و املاک نجومی مسلما پذیرفتنی نیست با بر رسی دارائیها و اموال مسئولین در دولتهای مختلف می توان به این نتیجه رسید .
Iran, Islamic Republic of
شما ها چیکاره اید در این مملکت که هرجور دوست دارید حرف می‌زنید؟شما بیخود می‌کنید آقای تندرو که بدون هیچ مدرک و....و براحتی به هرکی دلتان خواست انگ می‌زنید،اقتصاد و اسلحه و صدا و سیما رو و....همه را در دست گرفتید و...
Iran, Islamic Republic of
از وقتی با کروبی دیدار کردی معلوم نیست که چکارت کردند که مرتب به دکتراحمدی نژاد بند کردی !!!!!!؟ خجالت بکش .
Iran, Islamic Republic of
اگر بااین افتصاحاتیکه بار آمده بخواهید نجات یابید باید دست به دامان محمود شوید و گرنه رندی سوم خواهد امد و همه ما را دور زده و کن فیکون خواهد کرد
Iran, Islamic Republic of
به قول حاج محمود:
از براي شفاي هر روزه
آب بريز قسمتي كه ميسوزه
Iran, Islamic Republic of
حق با ایشون است وقتی امثال کروبی و موسوی وامثال اینها را انقلابی می دانید حتما احمدی نزاد زد انقلاب است.کدام انقلاب .؟انقلابی که یک سری بروند ویک سری دیگر بیایند سر کارفقط انها با کروات وکت و شلوار خون مردم را در شیشه می کردند.شما با لباس دیگر.یا انقلابی که مد نظر حضرت امام بود.درسته احمدی نزاددر بعضی از اضحار نظرهاش تند روی می کند.ولی تنها انقلابی که در حال حاضر در فضای سیاسی کشور هست احمدی نزاد است.همه با ملاحضه کاری وافیت طلبی موضع می گیرند.که با روح انقلابی گری مقایر است.انقلابی گری را در مواضع رهبری نسبت به امریکاه ببینید.بدونه هیچ ضعفی و با قدرت است.
علی
Iran, Islamic Republic of
خدایا !مارا چه میشود یکی منو بیدار کنه! خوابم یا بیدارم ها!
فلاح
Iran, Islamic Republic of
سلام
جهان تیترشما خیلی خباثت درش مستتر است.
از اقای ذالنور سئوال دارم وان این است،اگر شما اقای احمدی نژاد را ضد انقلاب میدانید،اقای روحانی را چی میدانید؟
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
...
...
صمد صمدی
با سلام ضد انقلاب تمام عیار کسانی هستند که هیچ اراده ای برای مبارزه با فساد اقتصادی در این کشور اسلامی ندارند استرداد طرح ادعاده اموال نامشروع توسط هیت رئیسه مجلس عین مبارزه با عدالت خواهی و دهن کجی به انقلاب است