پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ - 17 Jan 2019
 
۰

بودجه سال ۹۷ کشور نهایی شد

سه شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷
نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از رفع ایرادات شورای نگهبان ارقام منابع و مصارف بودجه سال ۹۷ کل کشور را تصویب و نهایی کردند.
بودجه سال ۹۷ کشور نهایی شد
به گزارش جهان نيوز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست نوبت عصر امروز سه‌شنبه ۱۵ اسفند پارلمان و پس از رفع ایرادات شورای نگهبان به این بودجه، با ۱۵۰ رای موافق، ۱۲ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۱۹۵ نماینده حاضر، ماده واحده این لایحه بودجه سال ۹۷ کل کشور را از حیث منابع، بالغ بر ۱۲ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۵۲۳ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال و از حیث مصارف بالغ بر ۱۲ میلیون و ۲۳۵ هزار و ۵۲۳ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال به تصویب رساندند.

جزییات این مصوبه به شرح ذیل است:

الف) منابع عمومی بودجه دولت از لحاظ درآمد‌ها و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای و مصارف بودجه عمومی دولت از حیث هزینه‌ها و تمکلک دارایی‌های سرمایه‌ای بالغ بر ۴ میلیون و ۴۴۲ هزار و ۶۰۴ میلیارد و ۶۶۸ میلیون ریال شامل:

۱-منابع عمومی بالغ بر ۳ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۸۷۱ میلیارد و ۱۴۹ میلیون ریال

۲-درآمد اختصاصی وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی بالغ بر ۵۷۰ هزار و ۷۳۸ میلیارد و ۵۱۹ میلیون ریال.

ب) بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات ا. نتفاعی وابسته به دولت از لحاظ درآمد‌ها و سایر منابع تامین اعتبار بالغ بر ۸ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۲۴۷ میلیارد و ۲۸۴ میلیون ریال و از حیث هزینه‌ها و سایر پرداخت‌ها بالغ بر ۵ میلیون و ۳۹۱ هزار و ۲۴۷ میلیارد و ۲۸۴ میلیون ریال است.
 
کد مطلب: 596833
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *