يکشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۹ - 17 Jan 2021
 
۰

جزئیات حقوق کارگران، کارمندان و نیرو‌های مسلح

چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۷
کد مطلب: 595076
سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی در مباحث مختلفی فعالیت داشته که از جمله به می‌توان به پاداش‌ها، رشد حقوق‌ها، یارانه‌ها و ... اشاره کرد.
جزئیات حقوق کارگران، کارمندان و نیرو‌های مسلح
به گزارش جهان نيوز، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی جزئیات افزایش حقوق کارگران، کارمندان و نیرو‌های مسلح در سال ۹۷ را تشریح کرد.

سیدامیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی در مباحث مختلفی فعالیت داشته که از جمله به می‌توان به پاداش‌ها، رشد حقوق‌ها، یارانه‌ها و ... اشاره کرد.

وی افزود: در خراسان‌رضوی بحث تغییر مقامات اجرایی استان مطرح بود و تغییرات مدیریتی در مجموعه‌هایی همچون آموزش و پرورش، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دانشگاه علوم پزشکی ایجاد شده و در خصوص استاندار نیز باید بگوییم که ابقای رشیدیان قطعی شده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در بحث توسعه خراسان‌رضوی و مشهد ردیف‌های اندکی تخصیص یافته بود، خاطرنشان کرد: در جهت افزایش این ردیف‌ها که در حوزه‌های زیارت، حاشیه شهر و ... بوده افزایش یافته است و بودجه‌های ۶۰ میلیاردی حاشیه شهر، ۵۰ میلیاردی امنیت حاشیه شهر مشهد، ۱۵ میلیاردی بافت فرسوده و ۲۵ میلیاردی زیارت، ۱۶۰ میلیاردی کشف‌رود و ... از جمله بودجه‌های تخصیصی بوده است.

قاضی‌زاده‌هاشمی تصریح کرد: از مجموع بودجه تخصیصی خراسان‌رضوی در سال ۹۶ کمتر از ۵۰ درصد محقق شده و برای سال ۹۷ استان هم بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی تأکید کرد: هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در تمامی موضوعات بی‌طرف بوده و در جهت حل مسئله تلاش می‌کند و در رابطه با بحث سوال از رئیس جمهور نیز معتقدیم که مسئله‌ای حل نخواهد شد و مسئله خاصی هم ایجاد نمی‌کند، همچنین موضوع استیضاح برخی وزار همچون وزرای راه و شهرسازی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی توسط کمیسیون‌های تخصصی در دست بررسی بوده و منتظر اعلام وصول‌ها هستیم.

دبیر هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اقدامات صورت گرفته در بحث موسسات مالی و صبحت‌های برخی از نمایندگان، بیان کرد: نماینده وقتی حرفی می‌زد باید مستند و بر خواست و مصلحت مردم باشد، البته اولویت باید با مصلحت باشد.

قاضی‌زاده‌هاشمی گفت: در بحث حقوق و دستمزد ۳ نرخ حقوقی کارگری، کارمندی و نیرو‌های مسلح وجود دارد و در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان کارگران، دولت و نیرو‌های نظامی و انتظامی میزان رقم‌ها براساس نیازها، تورم‌ها و ... معین می‌شود و رشد ۱۰ تا ۲۰ درصدی را داریم و کسانی که حقوق بالا دارند از رشد کمتر و کسانی که حقوق پایین دارند از رشد بیشتر برخوردار می‌شوند؛ همچنین میزان مالیات هم متناسب با میزان حقوق و دستمزد با کاهش و افزایش همراه بوده است.

قاضی‌زاده‌هاشمی تصریح کرد: در بحث سوخت، فروش اوراق و تزریق منابع را داشتیم، اما این موارد در بحث رفع آلودگی‌ها کافی نیست و برخی کشور‌ها ملزم به برقی‌کردن خودروهایشان تا سال ۲۰۳۰ شده‌اند و ما هم باید به همین سمت گام برداریم.

وی در رابطه با مشکلات بیمه‌ای، تأکید کرد: طبق قانون یک سوم بودجه بیمه‌ای در بحث بهداشت و درمان بوده و سازمان تأمین اجتماعی در پرداختی‌های این بخش ۹ ماه عقب است، در سال گذشته رئیس جمهور ردیفی مجزا در بحث درمان معین کرد که کارگران اعتراض خود را نسبت به آن به دیوان عدالت اداری اعلام کردند و اقدام بیمه‌ها نباید به‌گونه‌ای باشد که موجب عدم اعتماد پزشکان و مجموعه‌های درمانی شود، بی‌اعتمادی‌ای که فشار آن بیشتر از همه بر مردم به‌خصوص قشر محروم جامعه وارد می‌آید.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات پدیده و موسسات مالی و اعتباری همچون میزان با تلاش‌های صورت گرفته از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی برطرف شد و ریل حرکتی این مجموعه‌ها را هموار کرد.

قاضی‌زاده‌هاشمی بیان کرد: مسئله حاشیه نشینی و آسیب‌های اجتماعی وقتی حل می‌شود که مسئله مبدأ‌ها حل شده و رشد و توسعه متوازن ایجاد شود، همچنین برای تحقق این موضوع باید در جهت ارتقاء‌های عمرانی، اجتماعی، فرهنگی، اشتغال و ... گام برداشته شود و امروزه یکی از بزرگترین مشکلات اجتماعی در ۲ بحث طلاق و اعتیاد بوده است.

منبع: تسنیم
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *