دوشنبه ۷ مهر ۱۳۹۹ - 28 Sep 2020
 
۰
رئیسی :

جریان‌ روشنفکر کشور در برابر غرب‌ خودباخته‌ است

دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷
کد مطلب: 594400
تولیت آستان قدس رضوی گفت: دفاع امام و رهبری از دولت‌ها دفاع از گفتمان آن‌ها بوده است و اینکه دستگاهی مطلقاً موردحمایت باشد، نیست و تنها گفتمانی که موردتوجه امام و رهبری مورد تأکید است.
جریان‌ روشنفکر کشور در برابر غرب‌ خودباخته‌ است
به گزارش جهان نيوز به نقل از تسنیم؛ حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی شامگاه دوشنبه در سخنانی در جمع طلاب و روحانیون مدرسه علمیه معصومیه اظهار داشت: حوزه علمیه باید همواره حامی و یاور نظام اسلامی باشد، چون انقلاب اسلامی برخاسته از متن حوزه و دین است و حوزه همواره باید حامی نظام باشد.
 
وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری همواره بر نگاه انقلابی تأکید دارند،گفت: باید نسبت به مسائل نظام حساس بود و اگر این حساسیت از حوزه گرفته شود و نظام خود را وابسته به حوزه نداند آسیب جدی ایجاد می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: نگاه به نیازمندان و محرومان در جامعه باید موردتوجه باشد، توجه به بیگانگان و این که گره‌های کشور باید به دست بیگانگان رفع شود نگاه اشتباهی است.

رئیسی با اشاره به ارزش و اهمیت عدالت اظهار داشت: در مفاهیم دینی خداوند به عدالت تأکید زیادی کرده است، مقام معظم رهبری فرمودند در این دهه تلاش کردیم پیشرفت کنیم و عدالت داشته باشیم اما عدالت در کشور ایجاد نشد.

وی گفت: اصل مبارزه با ظلم مورد تأکید اهل‌بیت(ع) بوده است، مقابله با ظلم و کمک به نیازمندان همواره مورد توجه ائمه(ع)بوده است، هر جا که با مشکل روبرو هستیم نظیر اقتصاد و آسیب‌های اجتماعی به دلیل آن است که مسئولان امر از دیدگاه امام راحل و رهبری فاصله گرفتند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: آرمان‌های انقلاب اسلامی شعاری نیست بلکه تمدنی است که انقلاب اسلامی در راستای ترویج آن فعالیت می‌کند، مبارزه با ظلم و استکبار در متن انقلاب است و جامعه بشری می‌تواند الگو بگیرد.

رئیسی با بیان اینکه فساد هرروز مردم را رنج می‌دهد، تصریح کرد: امروز در آستانه چهلمین سال انقلاب اسلامی باید به کاستی‌هایی که وجود دارد توجه شود، برخی از فساد و آسیب‌ها، تبعیض ،فساد، فقری که در کشور وجود دارد زیبنده نظام اسلامی نیست و می‌توان با سازوکارهای نظام اسلامی سالم با مفاسد مقابله کرد.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت:  مردم با نداشتن و فقر می‌سازند اما هیچ‌گاه با تبعیض نمی‌سازند، دفاع امام و رهبری از دولت‌ها دفاع از گفتمان آن‌ها بوده است و اینکه دستگاهی مطلقاً موردحمایت باشد، نیست و تنها گفتمانی که موردتوجه امام و رهبری مورد تأکید است.

وی گفت: اشخاصی که از امام و انقلاب دم می‌زدند موردحمایت امام راحل و رهبری بوده و هستند، حمایت امام و رهبری از مسئولان حمایت گفتمانی است و نه حمایت مطلق از شخص و اشخاصی بلکه در راستای کمک به مردم و عمل به وظیفه و گفتمان انقلاب اسلامی تعریف می‌شود.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: خط امام راحل نورانی و روشن و عبودیت و اخلاص و استکبارستیزی و دشمن‌شناسی و توجه به ولایت‌فقیه است.

رئیسی تصریح کرد: جریان روشنفکری در کشور ناسالم متولد شد و به راه خود ادامه می‌دهد، جریان روشن‌فکری در کشورهای هم‌جوار ما به ارزش‌های دینی توجه دارند نه اینکه در برابر فرهنگ غرب از خودباختگی داشته باشد، دانشجو و طلبه  سیاسی کسی است که نیازهای جامعه را موردتوجه قرار داده و بر اساس آن فعالیت کند.

تولیت آستان قدس رضوی اظهار داشت: طلبه انقلابی بر اساس نیازهای کشور باید فعالیت کند و در برابر نفوذها ایستادگی کرده و حوزه را در برابر هجمه واکسینه کند.

وی گفت: همه ما به‌عنوان طلبه این مسئولت را داریم که در برابر مشکلات تردیدی به خود راه ندهیم، برخی طلاب با دیدن برخی صحنه‌ها دچار گله و تردید می‌شود اما موظف هستیم به آنچه تکلیف داریم عمل کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *