پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ - 9 Jul 2020
 
۱
۴
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه علوم‌وتحقیقات خطاب به روحانی:

خلع سلاح نیروی نظامی اوج تحقیر است

يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۰
کد مطلب: 594073
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات طی نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور نوشت: آقای روحانی! خلع سلاح نیروی نظامی افتخار نیست، بلکه اوج تحقیر اوست.
خلع سلاح نیروی نظامی اوج تحقیر است
به گزارش جهان نيوز، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات خطاب به رئیس جمهور نوشت: آقای روحانی! خلع سلاح نیروی نظامی افتخار نیست، بلکه اوج تحقیر اوست.

متن این نامه به شرح زیر است:
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
جناب آقای روحانی

چند روزیست برخی اتفاقات ناگوار و جانکاه خاطر آحاد مردم ایران اسلامی را مکدر کرده است. از سانحه سقوط هواپیمای در منطقه دنا تا شهادت مظلومانه حافظان امنیت و دین به دست فرقه وحشی صفت دراویش گنابادی.

در این میان، اما آنچه بیش از همه عجیب به نظر می‌آید؛ واکنش جنابعالی و سایر اعضاء هیئت دولت به این اتفاقات است تا جایی که روح مطالبه‌گر دانشجویان بسیجی را وادار به نگارش نامه‌ای خطاب به جنابعالی کرده است.

هواپیمای مسافربری با سرنشین سقوط کرد، با گذشت سه روز از این حادثه دردناک حتی محل سقوط هواپیما هم پیدا نشد و مانند بحران‌های اخیر کشور این سپاه و ارتش بودند که به میدان آمده و فاتحانه مشکل را حل کردند، تا برگ دیگری از تعلل‌ها و ناکارآمدی مدیریت اصلاحاتی_اعتدالی شما و تدبیری که به نا امیدی روی نهاده در تاریخ ایران ثبت شود.

آقای روحانی! سه سال از امضای آفتاب تابناک برجام گذشته است، پس هواپیما‌های وعده داده شده و خریداری شده کجا هستند؟ حالا که کسی از گل نازکتر به وزیر راه تان نمی‌گوید حداقل شما از جانب ما از آقای آخوندی بپرسید چرا به هواپیما‌هایی که مکرراً دچار نقص فنی و حادثه شده اجازه پرواز داده شده است؟ از او بپرسید اگر خانواده خودشان هم بخواهند به سفری بروند اینگونه هواپیمایی را برای آن‌ها انتخاب می‌کنند؟

اما وقتی شد آنچه که نباید می‌شد، بسی شگفت زده شدیم از اینکه جنابعالی برخلاف مسائل مشابه و روال معمول حتی یک ساعت عزای عمومی برای این ۶۶ عزیز سفر کرده اعلام نکردید. علت این همه سکوت و بی تفاوتی چیست؟ آیا شما کار خیلی مهمتری از حفظ جان مردم کشورتان دارید؟

از سقوط دردناک هواپیما که بگذریم...‌
می‌رسیم به آشوب طلبی و اغتشاشات برخی دراویش در خیابان پاسداران تهران؛ آن‌ها را دیگر باید خوب بشناسید طیفی از حامیان انتخاباتی شما. آنجا که عده‌ای از این دراویش به خیابان آمده، فعل وحشی گری و حیوان صفتی را به معنای واقعی کلمه صرف کرده، ماموران نیروی انتظامی را با اتوبوس دیوانه وار زیر گرفتنه و مظلومانه به شهادت رساندند. در ادامه جوان مومن بسیجی کشور را با خودروی دیگری هدف قرار داده به داخل جمعیت وحوش کشیده و تا جایی که می‌شده با انواع سلاح‌های سرد و گرم به وی تاخته و دل ملت را خون کرده اند.

اقداماتی که تصاویر آن بلافاصله سراسر فضای مجازی را پر کرد و باعث جریحه دار شدن خاطر تمام ایرانیان آزرده شود؛ تا ساعتی بعد عموم مردم با تفکرات و دیدگاه‌های مختلف با بغض و نفرت نسبت به این وحوش چشم انتظار اقدامی محکم و پاسخی کوبنده در خور شان نیرو‌های انتظامی ایران اسلامی بودند.
 
اما متاسفانه آنچه توسط برخی وزرا و نیرو‌های تحت امر آن‌ها دیده شد ادامه خط برخی عناصر ضد انقلاب بود. وزیر فرهنگ شما هم صدا با روزنامه‌ای زنجیره‌ای این وحشیگری علیه پلیس کشور را تا حد دعوای شریعت و طریقت تنزل داده و وزیر کشور هم حتی به تطهیر چهره این مثلا دراویش پرداخت.

تلخ‌تر از اظهارات دو وزیر فوق الذکر، اقدام عجیب پلیس در برگزاری جلسه‌ای نمایشی با برخی دراویش بود. آری، متاسفانه نیروی انتظامی تحت امر وزیر کشور شما مجبور است شبیه او فکر کند و وحوشی که بی محابا و علنی آن‌ها را تهدید کرده و آشوبگرانی که تا صبح یک کلام حرف درست و منطقی را قبول نکردند را به سان یک دانش آموز خطاکار دبستانی گرد یک میز. جمع کرده و تنبیه کند
سوالی که اینجا مطرح می‌شوند این است که آیا با این گونه پاسخ‌های روشنفکرمآبانه به فتنه انگیزی دراویش خیال خام مصونیت برای سایر آشوب طلبان فراهم نمی‌شود و زمینه ساز آن نمی‌شود تا چند روز دیگر آتش فتنه از خیابانی دیگر سر برآورد؟

خدمت شما که چندی پیش در تماس تلفنی با امانوئل مکرون گفتید پلیس ما بدون حتی یک اسلحه به خیابان میآید و با آشوبگران مقابله می‌کند؛ باید عرض کنیم اگر فقط یک اسلحه در دست یکی از مأموران انتظامی بود راننده دیوانه آن اتوبوس اینگونه وحشیانه مغز جوان ایرانی را کف خیابان پخش نمی‌کرد. همان یک اسلحه می‌توانست کاری کند که امروز همسر ماموران جان بر کف میهن بیوه و فرزندشان یتیم نباشند.

آقای روحانی! شما که سال‌ها در سمت‌های امنیتی این کشور مشق سیاست کرده‌اید آیا به عواقب کلامی که به رئیس‌جمهور فرانسه گفتید فکر هم کرده بودید؟ آیا نمی‌دانستید که همین فرانسه بیشترین حمایت ممکن را از گروهک منافقین انجام داده بود؟

آری! آقای روحانی نداشتن اسلحه برای پلیس افتخار نیست! بلکه در فرهنگ نظامی خلع سلاح یک نیرو اوج تحقیر اوست!
در پایان از شما می‌خواهیم اگر بار دیگر تماسی با همراهان غربی و اروپایی خود داشتید و خواستید دوباره از خلع سلاح بگویید حداقل این‌ها را هم بگویید که، ما جوانان ایرانی مسلّح به سلاح ایمان و معتقد به آرمان‌های انقلاب اسلامی هستیم. ما ادامه دهنده راه حججی‌ها و حدادیان‌ها هستیم که ابتدای جوانی حیدرصفت در میانه میدان به شهادت میرسند. به آن‌ها بگویید که ما از شهادت باکی نداریم و راه ما تداوم راه کربلاست که با خون آغاز شده است و همان گونه که در دهه ۶۰ هم رزمندگان ما در اوج بی مهری بنی صدر با دست خالی پای حرف امامشان ماندند و پیروز شدند امروز هم این بسیجیان تا آخرین قطره خون خود حامی رهبرشان هستند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علوم و تحقیقات
محمدرضا آبدار
 
آقای روحانی! خلع سلاح نیروی نظامی  افتخار نیست، بلکه اوج تحقیر اوست
آقای روحانی! خلع سلاح نیروی نظامی  افتخار نیست، بلکه اوج تحقیر اوست
 
منبع: خبرگزاری دانشجو
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ها ها ها ها اصلا تو فیلمها و عکسهایی که امد بیرون دست پلیس هیچی نبود . اصلا پلیس مردم را ناز میکنه و بوس ؟ تا حالا دیدید پلیس ایران کسی را بزنه یا پرت کنه ؟ نه منکه ندیدم .
Iran, Islamic Republic of
عجب حوادثی و عجیبتر موضع گیریهایی که از زوایای مختلف صورت میگیرد همه عبرت آموز هستند بسیج محدود به سلاح نیست در وقت خطر اگر فقط اجازه دهند مردم هم بصیرت افزایی کنند و هم جلوی برخی خیانتها گرفته شود دشمن با هر نقابی اعم از دراویش یا هرنام دیگری جواب فتنه هایش را خواهد گرفت
حامد
Iran, Islamic Republic of
برای این حادثه یک ساعت عزای عمومی اعلام نشد اما برای فوت یک روحانی که از دوستان و همفکران خودشان بود (...) سه روز عزای عمومی اعلام کردند
Iran, Islamic Republic of
نیروی انتظامی وقتی تحقیر شد که فرهاد نظری ها محاکمه شدند بجرم اینکه در مقابل اشوبگران مقاومت کردند وامثال مکرون ها کف زدند ...