جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - 18 Sep 2020
 
۰

زد و بند کمیسیون عمران با آخوندی صحت ندارد

شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 593775
هاشمی‌تختی، درباره اتهام برخی از نمایندگان مجلس در خصوص زد و بند اعضای این کمیسیون با وزیر راه و شهرسازی گفت: چنین موضوعی به هیچ عنوان صحت ندارد.
زد و بند کمیسیون عمران با آخوندی صحت ندارد
به گزارش جهان نيوز، حسین هاشمی‌تختی نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در حاشیه برگزاری پنجمین نمایشگاه ارگان‌های دریایی در بندرعباس در جمع خبرنگاران درباره استیضاح وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: برای استیضاح عباس آخوندی، باید قبل از رسیدگی به آن در صحن علنی، از وزیر راه برای حضور در کمیسیون عمران دعوت شده و مسائل مورد اعتراض نمایندگان مطرح شود. البته هفته آینده مجلس تعطیل خواهد بود ولی در هفته بعد از آن، به کمیسیون عمران دعوت خواهد شد.
 
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: از تعداد امضاهای داوری شده برای استیضاح آخوندی خبر ندارم، ولی این استیضاح به حد نصاب رسیده است.

وی درباره نظر کمیسیون عمران مجلس در خصوص برخورد با استیضاح آخوندی، تصریح کرد: نظر کمیسیون این است که با موضوع استیضاح منطقی برخورد کرده و تحت تأثیر قرار نگیرد ولی مو را از ماست می‌کشیم. یکسری ایرادات در خصوص عملکرد وزارت راه و شهرسازی وجود دارد و آقای وزیر باید در این خصوص پاسخگو باشد. همچنین باید این مسائل در صحن علنی مجلس نیز بحث شده و هر آنچه منطقی و حق است، باید اتفاق بیفتد.

هاشمی تختی در خصوص اتهام برخی از نمایندگان مبنی بر زد و بند کمیسیون عمران مجلس با وزیر راه و شهرسازی، گفت: این اتهام به هیچ عنوان صحت ندارد و ما محکم پای کار ایستاده‌ایم، ولی نگران آن هم نیستیم که کسی به ما برچسب بزند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: هر چه حق باشد، آن را عمل می‌کنیم و اگر به این نتیجه برسیم که استیضاح وزیر راه و شهرسازی رأی بیاورد، اعضای کمیسیون عمران مجلس محکم پای کار هستند.

وی تأکید کرد: اصل بر حمایت از دولت در سطح کلان است، اما اینکه اگر ثابت شود وزیری ضعیف است، قرص و محکم پای استیضاح می‌ایستیم.
پیش از این، یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و امضاکننده استیضاح آخوندی گفته بود رفتار برخی اعضای کمیسیون عمران به گونه ای است که از آن بوی زد و بند با وزیر راه و شهرسازی استشمام می شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *