يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - 16 Dec 2018
 
۱
۴
گزیده ای از تبیین‌های فوق العاده استاد میرباقری درباره حضرت زهرا (س)

حضرت زهرا(س) مسیر تاریخ را چگونه تغییر دادند؟/ چگونه و چرا باید حضرت زهرا (س) را تصدیق کرد؟

فاطمه (ص) می‌دانستند باید قرن‌ها بگذرد تا عالَم به مدار ولایت باز گردد
سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۷
موضوع درگیری حضرت این است به هدف رساندن همه بندگان خدا این موضوع درگیری است می خواهند حجاب ظلمات را از اولیا بردارند .یک جریان می خواهد رابطه مردم با ولایت و نبوت و توحید قطع شود. نزاع بر سر توحید و کفر است. نزاع صرفا بر سر مدیریت سیاسی جامعه نیست که این یک گوشه ای از آن جریان است یک ضلع کوچک کار است.
حضرت زهرا(س) مسیر تاریخ را چگونه تغییر دادند؟/  چگونه و چرا باید حضرت زهرا (س) را تصدیق کرد؟
گروه فرهنگی جهان نيوز: استاد میرباقری طی سالهای اخیر سخنرانی‌های بسیار مهمی درباره حضرت زهرا (س) داشته‌اند که در ذیل گزیده‌ای از مهم‌ترین مطالب ایشان درباره بانوی دو عالم را مشاهده می فرمایید:

*خداوند از خشم حضرت فاطمه(س) به خشم می‌آید؛ این، گواه عصمت آن حضرت است...
«برای بيان عصمت حضرت زهرا(س)، بهتر از این تعبیر - که فريقين نقل کرده‌اند - ممکن نيست‌: «إِنَّ اللَّهَ تَعَالَى يَغْضَبُ‏ لِغَضَبِ‏ فَاطِمَةَ وَ يَرْضَى لِرِضَاهَا» (خداوند متعال از خشم فاطمه(س) به خشم می‌آید و از خشنودی‌اش خوشنود می‌شود).
بعضي فرموده‌اند که اين تعبير، لطيف‌تر از اين است که گفته بشود: «إنّ فاطمة تَغضِبُ لِغَضبِ الرّب و ترضی لِرِضاه». این هم، عصمت را می‌فهماند ولی آن تعبير [تعبیر روایت]، از این هم لطيف‌تر است».
                                                                                                                         (فاطمیه 92)           
 
*مسئلهٔ فدک، نزاع بر سرِ توحید و نبوت و ولایت بود، نه صرفاً بر سرِ قطعه‌ای زمین
«اگر ما بخواهيم درباره خطبه حضرت زهرا(س) صحبت کنيم و ببينيم که ایشان چه کرده‌اند، باید موقعيت و شخصيت حضرت زهرا(س) و ميدان و موضوع درگيري ایشان با طواغيت، ترسيم و تبيين شود و نقش وجود مقدس فاطمه زهرا(س) در این ميدان درگيری، معلوم شود؛ والا اگر روشن نشود، این اقدام هم قابل تفسير نيست... .
موضوع درگيری حضرت، به هدف رساندن همه بندگان خداست؛ می‌خواهند حجاب ظلمات را از اوليا بردارند و نگذارند یك جریان، رابطه مردم را با ولایت و نبوت و توحيد قطع کند؛ درواقع، نزاع بر سر توحيد و کفر است؛ نزاع صرفاً بر سر مدیریت سياسی جامعه نيست؛ این، گوشه‌ای از آن جریان و ضلع کوچك آن کار است».                                                                                                                                                     (فاطمیه 93)
 
* اقدامات حضرت زهرا(س) را باید در پرتو آیات و روایات فهم کرد، نه با تحلیل‌های شخصی
«در تبیین حوادث بزرگ، هر طایفه‌ای با درک خود، حادثه را تببین کرده‌اند؛ ولی وقتی تمام تحلیل‌ها را کنار ادبیات وحی قرار دهیم همه، رنگ می‌بازند.
 
نسبت به فاجعه پیش آمده در صدر اسلام نیز همین گونه است. اینکه چه شد که وجود مقدس حضرت زهرا(س) با تمام وجود، برای دفع این انحراف به میدان آمدند، چه کردند و دامنه اقدامشان چه بود و اين اقدامات، چه نتایجی داشت، تنها ادبیات قرآن و روایات است که می‌تواند مرجع فهم این وقایع باشد و تنها آن نگاه و دید نافذ است که می تواند ابعاد این حادثه را نشان دهد».                                                                        (فاطمیه 93)
 
*حضرت زهرا(س) برای ورود به زمین، از اصلاب و ارحام عبور نکردند، در معراج، مستقیماً به صلب پیامبر(ص) منتقل شدند...
خداوند تبارک و تعالی حضرت مریم(س) را برگزید (اصطفاکِ)، و از ارحام و اصلاب مطهر منتقل کرد و اصلا ناپاکی ایشان را مس نکرده است. اما حضرت زهرا(س) وقتی می‌خواهد در عالم دنیا بیاید، از اصلاب عبور نمی‌کند.
در روایات آمده است که وجود مقدس حضرت زهرا(س) در چند مرحله به صلب نبی اکرم(ص) منتقل شدند. یک مرتبه وقتی حضرت به معراج رفت، در آسمان چهارم بر حضرت ابراهیم(ع) و دیگران امامت کرد و نماز خواند، سپس به آسمان ششم رفت. از آنجا به حجب رسید و در جنت حجب، طعامی را میل کرد (که در بعضی روایات دارد که خرما بود...)، و وجود مقدس فاطمه زهرا(س) به صلب آن حضرت منتقل شد.

مرحله دوم طعام بهشتی بود که در دو مرحله بر حضرت نازل شد و آخرین مرحله‌اش شب آخری بود که پیامبر(ص) چهل شب از حضرت خدیجه(س) عزلت گزیدند. هر شب سر سفره، میهمان راه می‌دادند اما شب آخر که جبرئیل طعام بهشتی آورد عرض کرد: یا رسول الله، احدی جز شما نباید از این غذا بخورد.

در اینجا فرق حضرت زهرا(س) با حضرت مریم(س) در این است که وقتی حضرت زهرا(س) می خواهد منتقل شود، مستقیماً جبرئیل طعام بهشتی می‌آورد و به حضرت عطا می‌کند.

در روایات کتاب کافی وارد شده است که وقتی مؤمن می‌خواهد به دنیا بیاید، یک قطره‌ای از بهشت بر روی میوه یا چیز دیگری قرار می‌گیرد و در صلب پدر می‌رود.

در رابطه با حضرت زهرا(س)، اصل انتقال نور صدیقه طاهره(س) در معراج انجام شد و سپس کمالش با طعام بهشتی بود که جبرئیل بعد از چهل روز خلوت پیامبر(ص)، آن را آورد...»                                   (فاطمیه 93)
 
*حضرت زهرا(س) مسیر تاریخ را تغییر دادند
«در درگیری بین نبی اکرم(ص) و طواغيت، بین مَثَل نور الهی با مصادیق آیه ظلمات، بین عقل و جهل،
و بین ایمان و کفر، آن کسی که به میدان آمد و این جبهه را برای نبی اکرم(ص) فتح کرد وجود مقدس حضرت زهرا(س) بود.

تصرف ایشان و دفاع ايشان از امامت، معطوف به کل تاریخ است؛ یعنی حضرت زهرا(س) مسیر حرکت تاریخ را تغییر دادند. تاریخ که می‌خواست به سمت ضلال و کفر و جاهلیت برود و حرکت اجتماعی مسلمین دوباره به سمت قهقرا برود، حضرت آن حرکت را به مدار توحید و نبوت و ولایت برگرداندند».                          
                                                                                                                             (فاطمیه 93)

* حضرت زهرا(س) آن کوثری است که هدایت نبی اکرم(ص) و نور نبی اکرم(ص)، از طریق او در عالَم جاری می‌شود و باقی می‌ماند
«حضرت زهرا(س) ادامه وجود مقدس نبی اکرم(ص) و کوثر عطاشده از خدای متعال به نبی اکرم(ص) هستند.
وقتی می‌گویند ای پیغمبر، شما ابتری و ادامه نداری، مقصود ادامه نسل ظاهری نیست بلکه ادامه نبوت، ادامه هدایت و ادامه نور نبی اکرم(ص) است.

خداوند می‌فرماید: ما به تو کوثر داده‌ایم.حضرت زهرا(س) آن کوثری است که دو حقیقت «قرآن و اهل بيت(ع)» از طریق او در عالم جاری می‌شود و باقی می‌ماند.»                                                                                                                                                                                                                (فاطمیه 93)
 
* صدیقه طاهره(س) دنبال دولت مُستَعجِل نبودند؛ می‌دانستند باید قرن‌ها بگذرد تا عالَم به مدار ولایت باز گردد
«صدیقه طاهره(س) دنبال دولت مستعجل نبودند؛ کمااینکه سیدالشهدا(ع) دنبال تغییر موازنه قدرت در شرایط تاریخی سال ۶۱ هجری نبودند و نمی‌خواستند حکومت را در سال ۶۱ هجری بگیرند؛ چون حضرت می‌دانستند بعد از شهادت ایشان هم مردم آمادگی ندارند و دنبال امام سجاد(ع) نمی‌آیند؛ چطور قبل از شهادت ایشان تحمل حکومتشان را بکنند؟

همچنان‌که در روايات، اشاره شده، حضرت دنبال اقامه تاریخی حکومت حق هستند که در ظهور و رجعت اتفاق می‌افتد؛ دنبال ارتقاء وجدان بشر بودند و می‌خواستند اخلاق بشر را به جایی برسانند که تحمل ولایت کفر را نکند و جز ولایت حق را تحمل نکند.

صدیقه طاهره(س) هم همین‌گونه بودند؛ می‌دانستند دیگر کار تمام شده و باید قرن‌ها بگذرد تا عالم به مدار خودش باز گردد. تصرف ايشان برای بازگرداندن عالم به مدار حق بود؛ لذا مزد ایشان ظهور امام(عج) است. یکی از وعده‌هایی که خدای متعال به ایشان داده است این است که ظهور حتماً اتفاق می‌افتد. تلقی بنده از قرآن این است که عصر ظهور، عصر تجلی حضرت زهرا(س) از ورای امام زمان(عج) است که فرمود: «سَلَلْتَ مِنْهَا أَنْوَارَ الْأَئِمَّةِ».                                                                                                                       (فاطمیه 93)
 
*سير در عالم نور و وصول به نعمت ها، با ورود به بيت النور حضرت صديقه طاهره
وقايع بزرگ را بايد از ديد خداي متعال و معصوم مورد ارزيابي قرار داد. اتفاقي كه بعد از رحلت  رسول خدا رخ داده است، در قرآن با بيان ها و آيات مختلفي توضيح داده شده است. يكي از اين آيات، آيه 28 و 29 سوره ابراهيم است. « الم تر الي اللذين بدلوا نعمت الله كفرا و احلوا قومهم دار البوار. جهنم يصلونها و بئس القرار»

در اين آيه، موضوع مطرح شده، مسأله كفران نعمت نيست؛ بلكه بحث تبديل نعمت به كفر است. از نظر قرآن، نعمت شايسته ذكر، نعمت وجود مقدس رسول و امام مي باشد. همان طور كه در ذيل آيه آخر سوره تكاثر نيز، حقيقت نعمتي كه در روز قيامت از آن سؤال مي شود به نعمت ولايت تفسير شده است. به تعبير ديگر، تنها يك سوال از انسان پرسيده مي شود كه اگر انسان بتواند از عهده اين سوال بر آيد، ديگر سؤالي نيست. ولي اگر نتواند از عهده اين سوال بر آيد در پنجاه موقف، مورد سؤال و جواب قرا مي گيرد. اين سؤال اصلي، سؤال از خوردن و نوشيدن نيست؛ بحث اصلي اين است كه انسان در كدام وادي سير مي كند. كسي كه در وادي ولايت سير مي كند؛ در متن همين عالم طبيعت، در «دار الحيات» زندگي مي كند. ولي كسي كه بيرون از اين وادي است، در متن همين طبيعت، در «دار الدنيا» است. اگر زندگي انسان در محيط ولايت معصوم باشد، خوردن و خوابيدن و متجر او هم عبادت است.

با نور الهي است كه همه عالم به طرف قرب حركت مي كند. انوار الهي در خانه هايي تنزل داده شده كه محيط ذكر  و رفعت است. اگر كسي بيرون اين خانه ها بود، نماز او هم لهو ولعب است. اين خانه ها، خانه انبيا است كه افضل آن ها، خانه حضرت زهرا سلام الله عليها مي باشد. بلكه خانه انبياء هم در ذيل خانه حضرت زهرا است.

اگر نعمت هاي دنيايي در بستر ولايت معصوم قرار گيرد، مايه نور و قرب مي شوند. همه نعمت ها، از نعمت هاي ظاهري تا باطني (كه هيچ كدام هم غفلت آور نيست) همه در ذيل نعمت ولايت است؛ همان طور كه در روايات، نهر خمر و عسل و شير به معرفت و محبت معصومين عليهم السلام تفسير شده است. و هم چنان كه خداي متعال بهشت را از نور سيد الشهداء آفريد و نور سيد الشهداء، افضل از بهشت است. بنابراين، همه نعمت ها نازله نعمت ولايت است.

ولايت امام است كه بر سرزمين خشك انسان ما مي بارد و آن را احيا مي كند. وقتي بين جامعه تاريخي بشر و امام فاصله افتاد همه كوير مي شود و تبديل به جهنم مي گردد.«احلوا قومهم دار البوار جهنم». امام همان صراط مستقيمي است كه تا ابد و حتي در قيامت، بايد با آن سير كرد؛ چرا كه در قيامت هم، سير انسان متوقف نمي شود. آن نعمتي كه بر اساس آيه ذكر شده، تبديل به كفر شده است و آن نعمتي كه «فوز» با آن محقق مي شود، نعمت ولايت است. كساني كه با معصوم سير مي كنند از همين الان وارد بهشت مي شوند و كساني كه از طريق ولايت بيرونند، از همين دنيا در جهمند.

قبل از غدير امكان سير با اين نعمت ممكن نبود. رسول خدا در غدير، پرده غيب را از اين نعمت كنار زدند و امكان بهره مندي از آن را فراهم كردند و بنا بود تا همه عالم با اين نعمت، به حيات طيبه برسد و همه عالم به بهشت تبديل شود، ولي پرده بر اين نعمت افتاد. اقدام صديقه طاهره براي اين بود كه شعله جهنمي را كه امت، بعد از رسول خدا  بر افروختند، خاموش كند. چرا كه آنچه جهنم را خاموش مي كند، نور الهي است و حضرت صديقه طاهره نيز مشكات نور الهي اند. اين طغيان جهنم است كه حضرت را به پشت درب آورد تا همه مؤمنين را از اين جهنم عبور دهند.
                                                                                                                           (فاطمیه 92)
 
*نمونه ای از بلای حضرت زهرا(س)
راه توحید و معنویت و بهشت و بندگی با بندگی و بلای حضرت صدیقه(س)، به سوی ما گشوده شده است، و یک نمونه بلای ایشان بلای عاشوراست اگر حقیقت در عاشورا تجلی نمی کرد اگر آن سجده جضرت سید الشهدا در گودال قتلگاه نمی بود همه انبیاء وسط راه می ماندند همه انبیاء در راه توحید می ماندند.

یک وقتی ابراهیم خلیل در مسیر توحید در قصه حضرت اسماعیل موفق بیرون آمد. می فرمود ای کاش فرزندم را در راه تو قربانی می کردم تا مقامات توحید به رویم گشوده می شد خدای متعال چه جوابی دادند؟

حضرت ابراهیم را به گودی قتلگاه بردند و روضه خواندند وقتی که روضه حضرت سید الشهدا خوانده شد اندوهی بر او حاکم شد که با قربانی کردن نمی شد آن امتحان حضرت ابراهیم علیه السلام مقدمه این امتحان بود شما را به منا بردیم تا به کربلا ببریم. اگر عاشورا نبود انبیاء هم در وسط وادی توحید می ماندند.

شفاعت حضرت زهرا ست که ایشان را عبور داد.ولایت حضرت مسیر حرکت در وادی توحید است همه عالم نور حضرت صدیقه طاهره است که همان نور نبی اکرم است زیرا حضرت زهرا(س) صدر و قلب نبی اکرم اند و چیز جدائی در عرض نبی اکرم نیستند، و بلای ایشان معبر عالم است و ایشان عهد بسته اند که با بلایشان همه خوبان عالم را به مقصد برسانند.

لذا بهترین راه سلوک ما به سوی خدا با بلای حضرت است، بار را آنها برداشته اند که ما راه پیدا کنیم. چنانکه در روایت وارد شده است «أَنَّ لِرَبِّكُمْ فِي أَيَّامِ دَهْرِكُمْ نَفَحَاتٍ أَلَا فَتَعَرَّضُوا لَهَا»(5) آن نسیم رحمتی که از وادی کربلا می وزد اگر به انسان بخورد انسان را زنده می کندانسان علی الابد به حیات طیبه می رسد. وَ يُحْيِ الْأَرْضَ بَعْدَ مَوْتِه. حضرت زهرا(س) بلایشان این طوری است

وظیفه ما چیست؟
چنانکه در زیارت حضرت آمده است: اگر می خواهید نسیم رحمتی که از وادی حضرت صدیقه طاهره(س) می وزد به شما برخورد کند اول باید ولایت ایشان را بپذیرید باید برویم تحت این ولایت؛ دوم «ومصدقون» یعنی ایشان را تصدیق کنیم، حضرت که در عالم آمدند درگیری درست کردند معیار حق و باطل این است. خود و عقلتان را ترازو نکنید، عقل ما اگر درگیر اوهام هم نشود نمی تواند این عالم را مورد سنجش قرار دهد، عقل ما را برای این دادند که آنچه که خودمان قرار است وزن کنیم وزن کنیم «عَلِيٌّ مَعَ الْحَقِّ وَ الْحَقُّ مَعَ عَلِيٍّ يَدُورُ حَيْثُمَا دَار» اگر می خواهید حق را در کائینات بشناسید از این عقل بشناسید. عقل خودتان در این دریای ظلمات کاری ازش نمی آید.

معنای تصدیق
تصدیق یعنی چه ؟ آخر زیارت حضرت، خدا و ملائکه را بر هفت خصوصیت شاهد می گیریم: «أُشْهِدُ اللَّهَ وَ رُسُلَهُ وَ مَلَائِكَتَهُ أَنِّي رَاضٍ عَمَّنْ رَضِيتِ عَنْهُ سَاخِطٌ عَلَى مَنْ سَخِطْتِ عَلَيْهِ مُتَبَرِّئٌ مِمَّنْ تَبَرَّأْتِ مِنْهُ مُوَالٍ لِمَنْ وَالَيْتِ مُعَادٍ لِمَنْ عَادَيْتِ مُبْغِضٌ لِمَنْ أَبْغَضْتِ مُحِبٌّ لِمَنْ أَحْبَبْت»

این هفت خصوصیت معنای تصدیق است؛ سخط و رضایمان به دنبال رضا و سخط حضرت باشد. برائت و موالاتمان به دنبال حضرت باشد. حضرت صف بندی کرده اند، نسبت به طایفه ای راضی اند، مرز بندی کرده اند، حضرت از یک جریانی تبری جسته اند.حضرت عداوت داشتند غضب داشتند. در این عالم سخط و رضای حضرت، دنیا را دو دسته کرده است.

بنابرین تصدیق حضرت یعنی در این هفت خصوصیت دنبال حضرت حرکت کنیم. معنایش این است که بهشت و جهنم بر مدار حضرت زهرا(س) تعیین می شود. این هفت خصوصیت اگر ذیل حضرت قرار گرفت می شود تصدیق. تصدیق از مقامات مهم ما در سیر در وادی توحید است که می فرماید: «انَّكُمْ لَا تَكُونُونَ صَالِحِينَ حَتَّى تَعْرِفُواوَ لَا تَعْرِفُوا حَتَّى تُصَدِّقُوا وَ لَا تُصَدِّقُوا حَتَّى تُسَلِّمُوا»(6)

اگر تصدیق کرد. قدم بعدی این است که حضرت یک دین آورده است که همه اش دین الله است دین را نمی شود خوب و بد کرد. تبعیض قائل نمی شوند تا اینجا هستم تا آنجا نیستم اگر کسی این سه قدم را برداشت، این اتفاق می افتد که وجود حضرت صدیقه طاهره نسبت به این بنده دست به کار می شوند. کسانی که حضرت را تصدیق نکردند گرفتار ظلمات شدند، حضرت شب قدری است که عالم را از وادی ظلمات عبور می دهد.

رسول اکرم در رویای صادقه بودند که دیدند کسی بالای منبر مردم را به کفر بر می گردانند جبرئیل آمد و سوره قدر را آوردند گفتند به آنها دولت دادیم به شما شب قدر دادیم .اگر کسی به این شب قدر رو نیاورد در این شب تاریک هزار ماهه می ماند، آنهایی که حضرت را تصدیق نکردند با تمام ریاضت ها و اخلاق ها و ... در راه مانده اند راه به جایی نبرده اند. کسانی که به دنبال حضرت حرکت نکردند بلای حضرت را تصدیق نکردند نه با پیامبر ماندند نه با ولایت حضرت علی علیه السلام با این تصدیق است که ما را ملحق می کند به وجود مقدس امیرالمومنین به حقیقت نبوت و ولایت. اگر کسی که در وادی حضرت افتاد و این سه قدم را با حضرت برداشت آن وقت حضرت او را ملحق می کند.اگر کسی محلق شد به این دو وادی به توحید رسیده است.حقیقت توحید از این راه ممکن است.

موضوع درگیری حضرت زهرا
حال عنایت کردید که موضوع درگیری حضرت چیست. حضرت برای فدک می جنگند! موضوع درگیری حضرت این است به هدف رساندن همه بندگان خدا این موضوع درگیری است می خواهند حجاب ظلمات را از اولیا بردارند .یک جریان می خواهد رابطه مردم با ولایت و نبوت و توحید قطع شود. نزاع بر سر توحید و کفر است. نزاع صرفا بر سر مدیریت سیاسی جامعه نیست که این یک گوشه ای از آن جریان است یک ضلع کوچک کار است.

السلام علیک یا فاطمة الزهرا انا توجهنا و توسلنا بک الی الله و قدمناک بین یدی حاجاتنا یا وجیهه عند الله اشفعی لنا عند الله.                                                                                                                             
                                                                                                                               (فاطمیه 92)
کد مطلب: 592758
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


منصور
Iran, Islamic Republic of
بنده از حاج آقا انتقاد دارم، من و شما بایستی بیائیم بنت ابیها را تصدیق کنیم؟ یک انسان معصوم خدا، بانویی که شبیه آن را تاریخ نخواهد دید. بانویی که با لباس ساده و مدرسی زندگی می کرد، بهترین های زندگی خود را به مردم نیازمند می داد، از خودمان بپرسیم، امروز که مدیران ما در امورات این مملکت فعالیت دارند، چند درصد ثروت خود را در اختیار نیازمندان گذاشتند، در چه سطحی زندگی می کنند، ثروتشان چیست؟ واقعیت موضوع را رهبر ما گفتند. اینها مدیر اسلامی نیستند. مدیر اسلامی کسیست که دنبال عدالت و مبارزه با فساد و رانت خواری می رود. چرا ما این همه بیکار، این همه طلاق، این همه نابودی زیر ساختار اقتصادی کشور و قاچاق رو داریم؟ حضرت امام در وصیت نامه خود چه فرمود، نگذارید روزی مسیر انقلاب و حکومت تغییر کند. از همین حاج آقا می پرسم که ما در چند درصد امورات مدیریتی، رفتار و کردار خود شبیه بانوی بزرگ اسلام هستیم؟ جواب را بایسی ایشان بدهند؟ جواب صحیح ایشان مشخصه شخصیت بزرگ ایشان هست. ملت اسلامی تنها و تنها دنبال عدالتند، هر چقدر عدالت بیشتر مردم نیز وابسته تر به حکومت و انقلاب خود و رهبر خود هستند. با این همه مشکلات اقتصادی و بیمعرفتی مدیران، بازهم ملت در 22 بهمن امسال گل کاشتند، فکر می کنید ملت برای دولت آمدند، برای قشر سیاسی جامعه آمدند، یا صرفا برای رهبری و ..آمدند؟، ملت برای انقلاب، شهدای انقلاب، برای دلسوزانی که همه چیز خود را برای کشور و انقلاب خود صرف کردند و ... آمدند، لذا اینجا مدیرانی که به مردم آسیب می رسانند یا به مردم دروغ می گویند، اشرافی گری و بغول رهبر ما دنبال رانت و فساد هستند بایستی بازرسان و عوامل دادگستر این کشور بطور قاطع برخورد کنند. هر زمانی این کار صورت نگرفت، بدانیم عوامل کنترل کننده و دادرسین ما مریض اند و اگر چنین باشد، فاجعه است برای آن کشور و انقلابی و حاکمیت آن/
Iran, Islamic Republic of
بسم الله و بالله

سلام علیکم.
عدم تطابق کامل یک حکومت با رفتار و خواسته های حضرت زهراء سلام الله علیها، باعث دست کشیدن از آن حکومت نمیشود. بلکه باید بیشتر کمک کرد. همانطور که عدم تطابق کامل شما با شخصیت حضرت زهراء سلام الله علیها، باعث ناامیدی آیت الله میرباقری از شما و دست کشیدن از شما و مردم نمیشود.
والسلام
احمد
Iran, Islamic Republic of
لذت بردم
ممنوع النظر
Germany
...
کاربر محترم . با تشکر خواهشمند است از کلمات دو پهلو ، نامفهوم خودداری فرمایید.جهان نیوز