يکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ - 16 Dec 2018
 
۶
۶۵

اختلاف احمدی نژاد و لاریجانی ها از کجا شروع شد؟

يکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
چند صباحی است که مخالفت شخصی با «لاریجانی‌ها» را به انتقادات گسترده از دستگاه قضایی پیوند زده و به هر بهانه‌ای به قوه قضاییه می‌تازد.
اختلاف احمدی نژاد و لاریجانی ها از کجا شروع شد؟
به گزارش جهان نيوز، چند صباحی است که مخالفت شخصی با «لاریجانی‌ها» را به انتقادات گسترده از دستگاه قضایی پیوند زده و به هر بهانه‌ای به قوه قضاییه می‌تازد.

روزی که برای دومین دوره در سال ۸۸ پس از یک انتخابات پرحادثه سکان ریاست جمهوری ایران را به دست می‌گرفت، هنوز ریاست قوه قضائیه را محمود هاشمی شاهرودی رئیس فعلی مجمع تشخیص مصلحت نظام بر عهده داشت و تنها چند ماه بعد از آغاز دوران ریاست جمهوری و برگزاری محاکمات علنی متهمان بازداشت‌شده پس از انتخابات، هاشمی شاهرودی جای خود را به صادق آملی لاریجانی داد؛ برادر علی لاریجانی رئیس مجلس و فقیهی که در دوران بررسی صلاحیت محمود احمدی‌نژاد برای کاندیداتوری ریاست جمهوری، در شورای نگهبان حضور داشت.

بر پایه گزارش ایسنا، اما همه چیز از نزدیک‌شدن دستگاه قضایی به کابینه‌اش شروع شد؛ کابینه‌ای که ۸ تیر ۹۰ و با بالا گرفتن ادعا‌ها علیه «جریان انحرافی»، آن را «خط قرمز» خود خواند و هشدار داد که «اگر بخواهند به آن دست‌اندازی کنند، دیگر من باید وظیفه قانونی خود را انجام دهم و این حتما به کشور آسیب می‌زند».

۱ آبان ۹۱، نامه‌ای سرگشاده به آملی لاریجانی نوشت و درخواست بازدید از زندان اوین را مطرح کرد؛ درخواستی که ناظران معتقد بودند صرفا به دلیل زندانی‌شدن دوست دیرینش علی‌اکبر جوانفکر مطرح شده است.

اصطکاک‌های محمود احمدی‌نژاد به صورت کنایه‌زدن‌های هر از گاه ادامه داشت تا اینکه ۱۵ بهمن ۹۱ و در جریان استیضاح عبدالرضا شیخ‌الاسلامی، اختلافش با «لاریجانی‌ها» علنی شد و در دفاع از وزیر خود که به خاطر عدم برکناری سعید مرتضوی از مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی استیضاح می‌شد، فیلمی از جلسه مرتضوی و فاضل لاریجانی در مجلس پخش کرد تا بگوید اقدامات برادران لاریجانی اجازه نمی‌دهد چرخ مملکت بچرخد.

پخش این فیلم و اظهارات احمدی‌نژاد در جلسه‌ای که به «یکشنبه سیاه» مشهور شد، واکنش رهبر انقلاب را در پی داشت. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ۲۸ بهمن همان سال در این‌باره تصریح کردند: «قضیه‌ای در مجلس پیش آمد که قضیه بدی بود، قضیه نامناسبی بود. هم ملت را ناراحت کرد، هم نخبگان را ناراحت کرد. بنده حقیر هم از دو جهت ناراحت شدم: هم خودم در مقابل این قضایا احساس تأثر می‌کنم، هم به خاطر ناراحتی مردم، انسان احساس تأثر می‌کند. رئیس یک قوه به استناد یک اتهام ثابت‌نشده و مطرح‌نشده‌ای در دادگاه، دو قوه دیگر را متهم کرد؛ این کار بدی بود، این کار نامناسبی بود. اینجور کارها، هم خلاف شرع است، هم خلاف قانون است، هم خلاف اخلاق است، هم تضییع حقوق اساسی مردم است. یکی از حقوق اساسی مهم مردم این است که در آرامش روانی و در امنیت روانی زندگی کنند؛ در کشور امنیت اخلاقی برقرار باشد. اگر یک فردی متهم به فساد است، نمی‌شود به خاطر او انسان دیگران را متهم کند؛ حتی اگر ثابت هم می‌شد، چه برسد به اینکه ثابت نشده است، دادگاهی نرفته، محاکمه‌ای نشده. به استناد متهم کردن یک نفر، انسان بیاید دیگران را، مجلس را، قوه قضائیه را متهم کند؛ این کار درست نیست، این کار غلط است. بنده فعلا نصیحت می‌کنم. این کار، کار شایسته‌ای برای نظام جمهوری اسلامی نیست.»

صادق لاریجانی هم اخیرا درباره آن فیلم گفته است: «آقای مرتضوی را به همراه دو قاضی سراغ اخوی بنده فرستادند و گفتند در فلان موضوع به ما کمک کنید. برادر ما اظهار کرد که من به اخوی خواهم گفت و از آن‌ها خواسته بود که در یکی از شرکت‌های فلان آقا کار کند و حقوق و مسکن دریافت کند. به او گفتند که این موضوع را بنویس، اما او از این کار امتناع کرده بود. این جلسه را ضبط کرده بودند، اما کیفیت آن مناسب نبود. به همین دلیل اقدام به تجهیز سقف آن مکان به ابزار شنود کردند و در یکی از ساعت‌های موجود در اتاق نیز دوربین فیلمبرداری کار گذاشتند.»

شامگاه دوشنبه ۱۶ بهمن ۹۱ خبر رسید که سعید مرتضوی بازداشت شده و همین باعث شد که احمدی‌نژاد صبح سه‌شنبه پیش از ترک تهران به مقصد قاهره، در فرودگاه مهرآباد به خبرنگاران بگوید: «قوه قضاییه یک سازمان ویژه خانوادگی نیست.»

شاید این جمله را بتوان سرآغاز بی‌پروایی احمدی‌نژاد در انتقاد مستقیم از شخص رئیس قوه قضاییه دانست.

این اظهارات پس از پایان دوران ریاست جمهوری او هم به صورت جسته و گریخته ادامه داشت، اما چندان جدی گرفته نمی‌شد تا اینکه با آغاز رسیدگی به پرونده مالی معاونش حمید بقایی، به اوج رسید و با بست‌نشینی رفقایش در حرم حضرت عبدالعظیم (ع) و انتشار چند ویدئوی پیاپی، به صورت رگباری شروع به انتقاد از رئیس قوه قضاییه کرد و این انتقادات را به سمت خود دستگاه قضایی سوق داد؛ انتقاداتی که واکنش آملی لاریجانی را برانگیخت.

رئیس قوه قضاییه ۱۲ آذر ۹۶، بدون آنکه نامی از احمدی‌نژاد ببرد، اظهارات او علیه قوه قضاییه را مصداق «خنجر زدن به نظام» توصیف کرد و گفت: «در درون کشور هم متاسفانه کسانی آب به آسیاب دشمن می‌ریزند و دروغ‌های عجیب و غریب می‌گویند که انسان متاسف می‌شود. یک آقایی در طول چند دقیقه صحبت کردن، شاید ۵۰ حرف خلاف واقع علیه قوه قضاییه و مسئولان دستگاه زد. آخر چرا؟ متاسفانه توجه هم نمی‌کنند که این خیانت به جمهوری اسلامی و آرمان‌های شهدا و مردم است. انسان ادعای مردمی بودن بکند و این طور از پشت به نظام جمهوری اسلامی خنجر بزند؟»

او البته در ادامه تاکید کرد که «ما نمی‌گوییم اشکال نداریم و قطعا برای برطرف کردن آن تلاش می‌کنیم.»

رهبر انقلاب نیز بدون نام بردن از رئیس‌جمهور پیشین، روز ۶ دی در دیدار اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خاطرنشان کردند: «اینکه فردی مکرر، دستگاه‌ها یا قوای مختلف را مورد حمله و تهمت قرار دهد، هنر نیست، زیرا هر کودکی می‌تواند با یک سنگ، شیشه‌ای را بشکند. هنر آن است که انسان خدا را در نظر داشته باشد و منطقی حرف بزند و از سخن گفتن برای هوای نفس و جهات شخصی و دستیابی به قدرت پرهیز کند چراکه خداوند بابت هر سخنی از انسان سؤال و مؤاخذه خواهد کرد.»

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه «انقلابی‌نمایی» غیر از «انقلابی‌گری» است، اظهار کردند: «انقلابی‌گری کار سختی است، زیرا پایبندی و تدین لازم دارد و نمی‌شود که انسان در یک دهه همه‌کاره کشور باشد و در دهه بعد، تبدیل به مخالف‌خوان کشور شود.»

البته سریال احمدی‌نژاد به همین جا ختم نشد و چند روز قبل در آخرین اظهارنظر در حالی که برای بدرقه دوستش حمید بقایی در مقابل دادگاه تجدیدنظر استان تهران حضور یافته بود، در جمع تعدادی از مردمی که در این محل جمع شده بودند، قوه قضاییه را به «ظلم» متهم کرد و گفت: «بدون اینکه یک مرجع مستقل، مورد قبول، اعتماد و اطمینان مردم حرف آن‌ها را تایید کند، یکطرفه می‌زنند و می‌روند. معلوم است که ملت نمی‌تواند باور کند. باید کسانی باشند که مورد اعتماد مردم و مورد قبول مردم باشند. خب می‌خواهیم از این رفتار شکایت کنیم، به کجا باید شکایت کنیم؟! جایی نیست.»

او پا را کمی فراتر هم گذاشت و اظهار کرد: «رهبری هم که می‌گویند مسئولیت عملکرد دستگاه قضایی و بقیه دستگاه‌ها به عهده ایشان نیست.»

رئیس دولت‌های نهم و دهم در پایان حرف‌هایش به مردم اطمینان داد که «به لطف خدا به زودی شرایط کشور به طور اساسی تغییر خواهد کرد.»

البته این اولین باری نبود که احمدی‌نژاد رویکرد تقابلی خود با رهبری را آشکارا نشان می‌داد. او که همین حالا هم منصوب مقام معظم رهبری در مجمع تشخیص مصلحت نظام است، در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ و در حالی که به صراحت از سوی رهبر انقلاب از حضور در عرصه رقابت‌های انتخاباتی نهی شده بود، دست در دست دوستان بهاری‌اش، شادان و خندان در وزارت کشور حضور یافت و برای کاندیداتوری ثبت‌نام کرد.

حالا اینکه آیا با محمود احمدی‌نژاد برخورد می‌شود یا خیر، معلوم نیست. محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه که می‌گوید حکمت برخورد نکردن با احمدی‌نژاد به زودی معلوم می‌شود.

اما بهترین تصویر از رفتار این روز‌های معجزه هزاره سوم - لقبی که همسر غلامحسین الهام به احمدی‌نژاد داد و کتابی با همین نام درباره او نوشت - را خود احمدی‌نژاد برای خودش ارائه کرده است؛ البته سال‌ها پیش! او ۱۶ سال پیش و در حالی که به عنوان «عضو جامعه اسلامی مهندسین» مصاحبه می‌کرد، روز ۸ دی ۸۰ در گفت‌وگویی با ایسنا و تلویحا در واکنش به برخی اعتراضات که آن روز‌ها به بازداشت حسین لقمانیان نماینده مردم همدان در مجلس وجود داشت، گفت: «کسانی قوه قضاییه را متهم می‌کنند که خود صد در صد حزبی عمل می‌کنند.»

او اضافه کرد: «می‌خواهند متخلف را قهرمان جلوه دهند بعد می‌گویند سیاسی برخورد می‌کنند.»

احمدی‌نژاد ادامه داد: «کدام قانون اساسی برانداختن نظام خود را در خود پیش‌بینی کرده است؟ اینکه خیلی خنده‌دار است. آقا چرا اجازه نمی‌دهی من در مجلس باشم و بخواهم براندازم؟ چون اجازه نمی‌دهی دیکتاتور هستی!»

او تاکید کرد: «همواره دیکتاتور‌ها از مقابله با قوه قضاییه و قانون شروع کرده‌اند! به نظر من بیش از اینکه دوگانگی در رفتار قوه قضاییه وجود داشته باشد، در رفتار جریانات سیاسی وجود دارد. قوه قضاییه می‌خواهد با فساد مالی برخورد کند. پوشش سیاسی می‌دهند که شما با سرمایه‌گذاری مخالف هستید. اگر همگروه شماست شما همگروه خود را درست انتخاب کن.»

حال اگر احمدی‌نژاد به حرف‌های آن روز خود معتقد باشد، قاعدتا با رفتار و گفتار امروزش باید اعتراف کند که «من دیکتاتورم!»
کد مطلب: 592369
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


سرور
Iran, Islamic Republic of
اگر ایسنا این چرندیات را ننویسد فردا برای صبحانه اش نان بنفش نخواهد گرفت.
قیاس احمدی نژاد با مشارکتی ها در موضوع لقمانیان مع الفارق است.شما جهان نیوزی ها چرا غافل هستید؟ موضوع اینست که ایسنا خواسته است با دخالت دادن احمدی نژاد به نوعی دیکتاتوری اصلاح طلبان را تطهیر کند.
حسین
Netherlands
سرور عزیزم بتمام معنانی ممکن ، مهممترین موضوع تنهائی رهبر است
سرور عزیز و تاج سرم : رهبر تنهاست ... دعا کنیم که لطف خدا رحمان و رحیم شامل شود ان شاءالله
حسین
Netherlands
گله از جهان نیوز بسیار معتبر .
بیش از پنجاه در صد نظر این حقیر سراپا تقصیر را درج نکردید در حالی که نمونه هائی بدور از هر گونه اغراق تنظیم و تقدیم بود.
اعتقاد بر این استکه شما متفاوت هستید.
یا علی
علی
Iran, Islamic Republic of
اگر توجه کنیم خواست رهبری هم عدالت است
پس همه مطالبه اش کنیم
حداقل بخاطر دستور رهبری نه خواست احمدی نژاد
بدانید در آن سیستم هم رهبری دشمن دارد مانند همه عدالتخواهان
نباید حرف رهبری شهید شود
یاعلی
Iran, Islamic Republic of
عجب سوپرکامنتی
یاعلی
Iran, Islamic Republic of
نه اخوي ... مشكل اينه كه از آدمي حمايت تمام قد شد كه از اولش هم برنامش همين بود
دو تا مناظره و يه خس و خاشاك گفت مملكت رو ريخت بهم يكسري ريختن تو خيابون نظام هم فكر كرد ايران سوريه الانه به شدت هم سركوب كرد
آخرش احمدي نژاد و دار و دسته خوردن و بردن
دكل نفتي الكيه گم بشه يا اختلاس خاوري كجاي دنيا به اين راحتي اتفاق ميفته؟
وقتي اشتباه حمايت بشه عاقبتش همين ميشه
تا اشتباه هم قبول نكنيد وضع همينه
اخوي ميخواين حالا چيكار كنيد؟؟!
مهدی
United Kingdom
درست یا غلط مردم بهش رای دادند و باید چهار سال دیگر رئیس جمهور میماند.
مثل الان که مردم به روحانی رای دادند و باید چهار سال دیگر تحملش کنیم. فقط خدا کنه جایی برای درست شدن باقی بگذاره!!!
ضمناً در آن سال آشوب را موسوی و خاتمی و کروبی خائن به پا کردند.
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
گله من جهان نیوز.. چرا تو نمینویسی اتهامات واهی وارده به محمود احمدی نژاد.!؟

چرا نمینویسی واسه چی برخلاف قانون اساسی دادگاه مسئولین فعلی و سابق غیر علنی برگزار میشه.!؟

من به انصاف شماها دیگه دارم شک میکنم واقعا...

توی جهان نیوز یکبار رفتی به طور سرزده از دادگاه ها و دادسراها ی گزارش مستند کنی؟!

من خودم سرباز دادسرا بودم و از نزدیک حس کردم چ مردم گله مند چی دارن میگن..

رسالت ی سایت خبری مثه شما این نیست صحبتهای افراد معلوم الحزب و حال مثله گنجی و زاکانی و اون کیهان نویستون رو فقط تنویر کنین واسه افکار ما مردم ک ما مردم خیلی وقته باخبریم..

رسالت شما اینه ک حقه مردمی رو بگیرین و حرف ما مثلا صاحبان اصلی انقلاب رو به گوش کم شنوا و ناشنوای برخی آقایون برسونین..
حسین
Netherlands
گله از جهان نیوز بسیار معتبر .
بیش از پنجاه در صد نظر این حقیر سراپا تقصیر را درج نکردید در حالی که نمونه هائی بدور از هر گونه اغراق بود.اعتقاد بر این استکه شما متفاوت هستید.
یا علی
Iran, Islamic Republic of
به نظرم احمدی نژاد یک ... به تمام معنا ست
اگر سیاست صبر، مماشات، و تحبیب قلوب را سرلوحه قرار میداد و به جای فریاد زدن مظلومیت خود به مردم زمان میداد
قطعا سال 1400 با بیش از 30 میلیون رأی رئیس جمهور بود

مردم مردم کردن احمدی نژاد هم به حذفش ختم شده
اگر به جای این همه مردم، مردم کردن عقلش و دست خدا میسپرد می دید که چه فتوحاتی نصیبش میشه
Iran, Islamic Republic of
همین الان هم احمدی نژاد کاندید بشه بیش از سی میلیون رای میاورد
الفتنه اشد من القتل
Iran, Islamic Republic of
خدا من را نیامرزد اگر کلمه ای بدون در نظر گرفتن رضایت خدا بنویسم
عزیزان دقت کنید جزو مردودیهای فتنه های آخرالزمان نباشیم و از مردودیها از سر تعصب دفاع بیجا نکنیم که از آنان خواهیم شد
آقای احمدی نژاد خیلی زحمت کشید و شاید بتوان گفت دولت او نزدیکترین دولت به شعارهای انقلاب بود که مقام معظم رهبری هم بارها زحمات او را تقدیر نمودند اما این دلیل نمی شود که مردود فتنه نباشد چون در طول تاریخ از صدر اسلام تا کنون افراد مومن تر از او موفق به گذر از فتنه ها نشدند
اگر قوه قضاییه به اتهامات اطرافیان او رسیدگی نمی کرد و او بدگویی این قوه را در دستور کارش قرار نمی داد بهتر بود ؟!
سخن بسیار و مجال کم است
منصف باش
Iran, Islamic Republic of
منفی دهندگان، منکِر خدمات احمدی نژادن یا انحراف فعلی او ؟
بنده خدا واقعیت رو نوشته اگر می خواست یک طرفه قضاوت کنه یا خدماتشو نمی نوشت یا انحرافشو
انصاف داشته باشین
Iran, Islamic Republic of
برای رضای خدا به قوه محترم قضاییه بفرمایید :
اصل بر برائت است، نه مجرمیت ؛ متهم وظیفه ندارد بیگناهی اش را ثابت کند؛
بازداشت موقت-حتی یک روزش- سنگین ترین قرار قضایی است برای جرایم بسیار سنگین، نه اتهامات مالی کسی که قبلا مسئولیتی داشته والان هیچ راهی برای تبانی و از بین بردن اسناد و مدارک مربوطه ندارد، حالا از هفت هشت ماه موقت(حضرت آقا(به کنایه) : بله ، به تعبیری ده سال هم می تواند موقت باشد!)و پنج ماه انفرادی بگذریم؛
تفهیم اتهام مقدم بر هر اقدام دیگر -از جمله بازداشت و گردآوری اسناد و ...- است؛
و ....
Iran, Islamic Republic of
دیکتاتوردیکتاتوراست خواه احمدی نژادباشد خواه روحانی خواه اصلاح طالب و....
محکوم کردن خود در چند جمله
Iran, Islamic Republic of
لطفا یکبار دیگر و با دقت چند سطر آخر مطلب را مطالعه و قضاوت فرمایید : " اما بهترین تصویر .......... "
اهدنا الصراط المستقیم
Iran, Islamic Republic of
خدایا ما را در فتنه های آخرالزمان پیروز بفرما
در جنگی از داخل خیمه های لشگر مقابل حضرت علی علیه السلام صدای تلاوت قرآن و ناله به گوش می رسید !!
مراقب باشیم
Iran, Islamic Republic of
مراقب باشیم در جریان غبارآلود فتنه راه را گم نکنیم
Iran, Islamic Republic of
فتنه ؟؟؟ بابا تو خيلي تعطيلي
كدوم فتنه ؟ احمدي نژاد رو دست رو به نظام سال ٨٨ زد
تمام اعتبار نظام نه ماه تو خيابونا براي احمدي نژاد صرف شد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
یک سوال ساده.جناب احمدی نژاد به این پرسش پاسخ بدن که آیا آیت الله محمد یزدی با سابقه ی یک دهه ریاست قوه ی قضاییه و ریاست خبرگان رو به عنوان حکم قبول دارن یاخیر؟؟؟صرف نظر از اینکه کلا حکم قرار دادن شخص برای حل اختلاف در قانون وجود نداره.ولی مطمئنم احمدی نژاد با حکم قرار گرفتن ایشان هم مخالفت می کنه.واینجاست که مشخص می شه مخالفت با کلیت جریان روحانیت اصولگراست.و می خواد به قول معروف ژست اپوزسیونی به خودش بگیره!
Iran, Islamic Republic of
چیه؟ ژست اپوزیسیون را سند زدید به نام اصلاح طلبان و سلبریتی های جیره خورشون که بیش از سی سال از این چهل سال دولت ها دستشون بوده و هست؟
Iran, Islamic Republic of
الان میگی احمدی نژاد به کجا باید شکایت ببره؟
لابد انتظار داری طبق روال 40 سال گذشته از دست قوه قضا شکایت ببره به اپوزیسیون صادراتیتون در BBC و باهاشون درد و دل کنه و چند تا هم فحش بده به نظام و دلش خنک بشه و تمام؟!
Iran, Islamic Republic of
شما ناشناس عزیز
یک - معلوم نکردی در چه زمینه ای حاضر است آیت الله یزدی را حکم قرار دهد یا نه .
دو- اظهار فرمودی کلا حکم قرار دادن شخص برای حل اختلاف در قانون وجود ندارد . این حرف البته درست است اما ناقص است . بالاخره قانون می تواند در مواردی پاسخگو نیازهای موردی نباشد، لذا نهادی برای گره گشایی ورود می کند و اگر موارد از حد استثنا فراتر برود ، قانون را اصلاح می کنند . نمونه اصلاح قانون ، اضافه کردن مجمع تشخیص مصلحت به قانون اساسی 68 - رفع اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان - است . نمونه گره گشایی به صورت موردی، تعیین هیات حل اختلاف قوا از سوی رهبر انقلاب با استفاده از اختیارات اصل 57 قانون اساسی (ولایت مطلقه فقیه) . درزمان امام هم مواردی بوده است .
سه - بدون دلیل عقلی ابراز اطمینان کردی که احمدی نژاد با حکم قرار گرفتن آیت الله یزدی مخالفت می کند ونتیجه گرفتی که با کلیت جریان روحانیت اصولگرا مخالفت دارد و می خواهد ژست اپوزیسیونی بگیرد .
فارغ از نامطلوب بودن این نوع رفتارهای برادرانی که داعیه حزب اللهی بودن دارند، دو نمونه را یادآور می شوم : 1- احمدی نژاد با حکمیت آیت الله شاهرودی را در رفع اختلاف میان قوا مخالفت کرد؟! و آیا آیت الله شاهرودی را جزو کلیت جریان روحانیت اصولگرا می دانی یا نه؟ 2- درماجراهای سال89 و 90 یک جستجویی بکن ؛ علی الخصوص خبرگزاری فارس . آیت الله یزدی در مصاحبه ای می فرمایند(قریب به مضمون) : به احمدی نژاد گفتم این حرفهای چیست که مشایی می زند؟ چرا جلویش را نمی گیری؟ گفت : اجزاه بدید بیاد خدمتتون نظراتش رو خدمتتون طرح کنه و ببینید کجاش اشکال داره، اصلاح کنید . بهش گفتم : دست شما درد نکنه ؛ حالا سرپیری بیام با مشایی صحبت کنم؟!
توی این حکایت آیت الله یزدی که عرض شد، به نظر شما کدوم طر ف درعمل درخواست حکمیت کرده و کدوم طرف خلاف نص آیه شریفه "یستمعون القول و یتبعون احسنه" و خلاف سیره ائمه هدی سلام الله علیهم ، رد درخواست کرده؟
Iran, Islamic Republic of
برادر ناشناس اقای احمدی نژاد حکمیت هاشمی شاهرودی قبول داره
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
ای کاش در یک دادگاه عادل و به صورت علنی فاصل لاریجانی محاکمه می شد و در صورت متهم شدن مجازات و در صورت تبرئه احمدی‌نژاد به جرم تهمت زدن و تشویش اذهان عمومی محاکمه و مجازات می شد...
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز لطف بفرماید کلمه افسوس و هزاران افسوس در ادامه کامنت چه توهین یا بار منفی دارد که سانسور شده
Iran, Islamic Republic of
احمدی داره خودشو میسوزونه
Iran, Islamic Republic of
خیلی وقته سوخته شده
Iran, Islamic Republic of
این همه ترس و بد گویی از یک ادم سوخته؟
حسین
Iran, Islamic Republic of
نویسنده مطلب اینقدر منصف نبوده که بگوید احمدی نژاد برای شرکت در دادگاهی که اعلام شده بوده علنی است رفته نه برای بدرقه دوستش!..
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر احمدی نژاد
ننگ بر شما ها که فقط به این خادم ملت دروغ و تهمت می زنید
سعید
Iran, Islamic Republic of
درود بر دکتر احمدی نژاد
Iran, Islamic Republic of
راستی خوبه یاد اوری کردیدپرونده برادر لاریجانیها چه شد.ان چیزی که ما دیدیم تو فیلم انشاالله گربه بود.
Iran, Islamic Republic of
رهبر فرمودند کسی از جانب ایشان نظر ندهد و طبعا نیت خوانی هم در درجه مهمتری قرار می گیر. ایسنا و ایلنا و بقیه سایت های و خبرگزاری های وابسته به ارباب قدرت داخل و خارج هرچه بگویند آیا می توان در نظر آورد که فردی با رهبری زاویه داشته باشد و ایشان آن فرد را به عضویت تشخیص مصلحت منصوب فرمایند؟
در تهمت زنی و لجن پراکنی قدری هم باید به پاسخ روز قیامت اندیشید
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد با تمام انگلیسی ها مشکل دارد با تمام افرادیکه سالهاست با پیوند فامیلی ملت را له کردن و با شلام علیکم مسیر را ادامه می دهند!! اما دیگه دستشون رو شده
Iran, Islamic Republic of
...
کاربر گرامی مطلب شما قابلیت نشر را ندارد. جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد از روز اول هم انسان فرهیخته ای نبود و آقای رفسنجانی با دادن اولین پست به ایشان آنرا تشخیص داد و دیگر به ایشان نه پستی دادند و نه محلی میدادند متاسفانه نظارت استصوابی باعث شد ایشان با ریا کاری و دروغگویی خود را به پستهای بزرگ مملکتی نزدیک کنند و این خسارت‌های غیر قابل جبران را برای کشور رقم بزنند
Iran, Islamic Republic of
بالاخره نظارت استصوابی خوبه یا بده؟
عزیز دل! همین نظارت استصوابی بود که در سال 92 و 96 جریان ایشون رو و خودش رو از حضور در انتخابات محروم کرد ، و نتیجه اش "این همه برکات برجامیه" برای کشور است! همین دیروز یک گلابی اش افتاد زمین و شصت انسان از دست رفتند .
احمدی نژاد همین الان هم فرهیخته به معنایی که شما معرفی می کنید ، نیست . او یک استاد دانشگاه است تمام مراحل تحصیلی را با شیوه عمومی در دانشگاههای داخل کشور طی کرده، مراحل مدیریتی را هم پله پله طی کرده ، تا با رای مردم آن هم در برابر رقبایی که بنوعی ابرقدرت محسوب می شدند به ریاست جمهوری رسید .
در دوره ریاست جمهوری او بجز فعالیت فشرده و بی نظیر عمرانی ، و توزیع عادلانه ثروت های عمومی، با همت سرمایه های انسانی کشور ، افقهایی درنوردیده شد که قبلش در حد آرزو بود ، وبعد از او هم معلوم نیست کی همان افقها دیده شود : دسترسی به تمام مراحل فعالیت صلح آمیز هسته ای و چرخه کامل و صنعتی آن، اعزام موجود زنده به مدار زمین، کسب رتبه نخست عملی در منطقه و رتبه نخست سرعت پیشرفت عملی در جهان، درنوردیدن مرزهای دانش نانو،پیشرفت های عجیب در فناوری به گونه ای که در دیدار رییس جمهور روسیه ،دستگاه بررسی های پزشکی ساخت ایران عزیز هدیه داده می شود، و.....
او در تمام آن دوره ها تا همین امروز همچنان میان مردم عادی زندگی کرده است. ادبیاتش ادبیات همین مردم است که بی بی سی سال 88 بهشان می گفت در و دهاتی . امام هم با همین لحن با مردم صحبت می کرد . کافی است صحیفه امام را تورق کنی .
محمود وجداني
Iran, Islamic Republic of
سلام يك بار ديگر هم نظرم را گفتم مجددا هم ميگويم. واقعا برايم سوال است سايت شما كه مدعي دفاع از امام و آقاق را دارد چگونه برخلاف نظر صريح حضرت آقا به محل تبليغات برندهاي خارجي شده است؟! ببخشيد اينجور ميگم خودتان را اگر هم ميفروشيد به برندهاي خارجي نفروشيد. سايت را تعطيل كنيد بهتر از اينه كه محل تبليغات برندهاي خارجي بشه. ياعلي
Iran, Islamic Republic of
...
علی
Iran, Islamic Republic of
مملکت فدای دعوای اقایان چه خوب می خواهیم پیشرفت کنیم از اول تاسیس این مملکت توسط کوروش تا کنون همیشه ملت چوب همین افراد را خورده اند که همه چیز را فدای مقاصد خود می کنند و دلیل عدم کارها هم همین است که به جایی نمی رسیم مگر خدا خودش تدبیری بکند که از ریشه این موضوع در این جماعت حل شود وگرنه این قضیه تا ظهور صاحب اصلی ادامه دارد
Iran, Islamic Republic of
چرا به دولت و نمايندگان همه چي ميتوان گفت ولي چرا از قوه قضاييه و قضات نميشود شكايت كرد . نقصهاي فراواني در دادگاها وجود دارد
روح اله
Iran, Islamic Republic of
جهان نیوز!
قلمت را چند دلار ... فروخته ای؟!
روح اله
Iran, Islamic Republic of
تو که جرات نداری و اسم... را از متن پیام حذف می کنی برای رئیس جمهور احمدی نژاد!!!!!!!!!!!!! خط و نشون بکشی!
...
فلاح
Iran, Islamic Republic of
سلام
شما خیلی بی انصافید این مقاله یکطرفه است واز فرمایشات اقا هم بصورت غرض الود یک جانبه استفاده شده، جهان نیوز معلوم نیست چرا بااقای احمدی نژاد کینه دارد واین کار (تخریب احمدی نژاد) تاکی ادامه خواهد داشت.
Iran, Islamic Republic of
اشتباه یزرگی ست اگر تصور کنیم احمدی نژاد و حلقه اش ضدفسادند. اتفاقا آنها با افراد متخلف و حتی مجرم خیلی خوب کنار می آیند. چون ابن افراد کاملا مطیع و رام هستند و آماده اجرای ماموریت های ویژه احمدی نژادی. نمونه اش مرتضوی که درست بس از فوت سه نفر از معترضان به نتابج انتخابات 88 توسط "حلقه" مناسب تشخیص داده و به خدمت گرفته شد. یا بابک زنجانی که پولهای نفت را با کمک همدستانش "هاپولی" کرد!
احمدی نژادی ها بشدت دنبال کشف فساد بلکه هرگونه نقطه ضعف در افرادند. اما به چه منظور؟ مبارزه با فساد؟ خیر! برای معامله یا به عبارتی اخاذی و تهدید و اگر فرد مورد تهدید، به خواست آنها تمکین نکرد، در آنصورت با اعلام اتهاماتی علیه او، خود را قهرمان ضدفساد جا میزنند.
و متاسفانه با وجود تظاهر شدید به تقوا و پاکی، از تهمت و افترا هم هیچ ابایی ندارند....
مهدی
United Kingdom
خانه احمدی نژاد کجاست و چند میارزه؟
خانه حسن روحانی کجاست و چند میارزه؟
خودتان قضاوت کنید کدامیک سالم تره.
Iran, Islamic Republic of
واقعا جهان نیوز کارش اختلاف افکنی مگه رهبر فقط راجع احمدی نژاد حرف زد مگه به لاریجانی رییس مجلس نتوپید په چرا راجع به اون حرفی نزدی
Iran, Islamic Republic of
واقعا یکی نیست بگوید تکلیف اختلاس های کلان فاضل لاریجانی چه شد ؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خلیلی
Iran, Islamic Republic of
سوال بسیار مهم: چرا آمریکا، اسراییل، اصولگرا و اصلاح طلب همه با احمدی نژاد مخالف هستند. چه کسانی بین این ها این هماهنگی را ایجاد می کند. چگونه میشه یک نفر هم منفور اصولگرا باشه هم اصلاح طلب، هم اسراییل و هم آمریکا . کجای این مرد این ها را می سوزونه.
پس با صدای بلند خدا را شکر می کنم که من عاسق احمدی نژاد هستم. درود خدا بر این مرد.
Iran, Islamic Republic of
احسنت
Iran, Islamic Republic of
چرند نگو خليلى ! اصلاح طلبها از اول مخالف اوس محموت بودند احتمالاً آلزايمر گرفتى وگرنه خبر داشتى كه جناح چپ از اول نسبت به معجزه هزاره خوشبين نبودند بارها و بارها گفتند اين بابا پشت هم اندازه، بخاطر قدرت حاضره دست به هر لجنى بزنه، مثل آب خوردن دروغ مى بافه و … حالا اصول گراها تازه به حرف اصلاح طلب ها رسيدند اما چه فايده ؟! تا به اشتباهات خود اقرار نكنند حرفشون قابل قبول نخواهد بود !
Iran, Islamic Republic of
گفتار شما نشان دهنده ادب اصلاح طلبان است. فقط خلیلی سوال کرد. وجه مشترک همه شما در مخالفت با احمدی نژاد از کجا نشات می گیرد.
مجید
Iran, Islamic Republic of
با احمدی نژاد محشور شوی انشاء الله
فرها د
Iran, Islamic Republic of
با سلام در مملکتی که میشود از امام زمان هم انتقاد کرد چرا اجازه بردن گوشی و خبرنگار مستقل به دادسرها نمی دهند تامردم شاهد طرز رفتار قصات خوب و خوش رفتارمان نباشند
Iran, Islamic Republic of
درود بردکتر احمدی نژاد عزیز . همیشه با تو هستیم قهرمان .
یوسفی
دو حزب حاکم سیاسی چپ و راست در کشور ایران, همه کاره امور مملکت هستند که این دو حزب در تمام ارگان های نظام جمهوری اسلامی نفوذ دارند و مملکت و مردم دستشان هست. و از آمدن احمدی نژاد به این دلیل ناراحت هستند که مزاحم کارشان بوده و هر کس که مزاحم این آقایان باشد به هر طریقی تخریب و محکوم به نابودی است. پس این دو حزب حاکم با تمام اختلافات کوچک و بزرگ مخالف امثال احمدی نژادها هستند فرقی نمی کند هر کس که مزاحم آقایان باشد آنرا تخریب و نابود می کنند....
Iran, Islamic Republic of
واقعا یکی نیست بگوید تکلیف اختلاس های کلان فاضل لاریجانی چه شد ؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کامران
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد یک مرد است . درود بیکران بر او . من عاشق اش هستم. بنظر من ریس جمهور 30 میلیونی خواهد بود
حجت
Iran, Islamic Republic of
چرا نگفتید که رهبری فرمودند اصل استیضاح اشکال داشت...احمدی نژاد در دل مردم مستضعف جاداره شماها جاتون کجاست..
Iran, Islamic Republic of
آدما تا یه جایی می تونن نقش بازی کنن ودیگران رو سرکار بذارن اما بعدش دستشون رو میشه مثل احمدی نژا
خداعاقبتا رو بخیر کنه . . .
Iran, Islamic Republic of
دکتر احمدی نژاد یک جریان بالنده برای مبارزه با فساد است که تمام ازادیخواهان همگی از این تفکر و جریان دفاع و حمایت می کنند . پس درود بی کران بر دکتر احمدی نژاد و لعنت خدا بر غارتگران و رانت خواران و زیاده طلب ها .
سامان
Iran, Islamic Republic of
این روزها قطعا آقای احمدی نژاد با لجبازی و از روی هوای نفس داره بزرگترین اشتباهات عمرش رو انجام میده...شاید روزی متوجه اشتباهش بشه که دیگه خیلی دیر شده باشه...