جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ - 18 Jan 2019
 
۰
مرزبان:

اتاق‌تاریک‌نمونه سینمای‌کودک درجشنواره فیلم فجر بود

پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۱
تهیه کننده سینما گفت: "اتاق تاریک" در جشنواره فیلم فجر یکی از نمونه های سینمای کودک است که من خوشم آمد. در این اثر مشکلات کودک نشان داده می شود و پدر و مادر آن قدر که توجهشان به لج بازی های خودشان و کارهای روزانه است به کودک نبود.
اتاق‌تاریک‌نمونه سینمای‌کودک درجشنواره فیلم فجر بود
به گزارش جهان نيوز، پروانه مرزبان نویسنده و تهیه کننده سینما درباره سینمای کودک گفت: فیلم کودک یا برای کودک است که ساخته می شود یا موضوع آن کودک است  که بزرگسالان هم باید ببینند.

وی در همین راستا افزود: "اتاق تاریک" در جشنواره فیلم فجر یکی از نمونه های سینمای کودک بود که من خوشم آمد. در این اثر مشکلات کودک نشان داده می شود و پدر و مادر آن قدر که توجهشان به لج بازی های خودشان و کارهای روزانه است به کودک نبود.

تهیه کننده "چهل کچل" به تاثیر سینمای کودک بر خانواده ها اشاره و اظهار کرد: فکر می کنم باید آثاری برای خانواده ها با موضوع سینمای کودک نشان داده شود و این خوب است. به عنوان فیلمساز سینمای کودک به روحیات کودکان توجه دارم، می دانم چه احساساتی دارند و نگرششان به پدر و مادرشان چیست. برای این که توجه پدر و مادر را جلب کنند چه حرکات و رفتارهایی می کنند، ممکن است پدر و مادر به کودک خود توجه نکند اما وقتی یک فیلم با موضوع کودک ببیند در حقیقت تلنگری برای آن هاست که حتما جواب می دهد و خوب است.

مرزبان درباره تقویت سینمای کودک همچون دهه های گذشته توضیح داد: برخی فیلمسازان فکر می کنند چون موضوع این نوع سینما کودک است باید آثار صرفا سرگرم کننده باشد یا دارای رقص و پایکوبی باشد. این خوب است اما باید در کنار این آثار درباره کودک هم فیلم ساخته شود که هم پدر و مادر مخاطب باشند و توجه کنند و هم کودک خوشش بیاید. می توانیم توسط فیلم ها آموزش های خود را به کودکان دهیم نه این که صرفا سرگرم کننده باشد. ما هم روزی کودک بودیم و وقتی از سینما خارج می شدیم خود را قهرمان آن فیلم می دیدیم و دوست داشتیم همان کارها را انجام دهیم.

وی ادامه داد: پایان نامه دانشگاه من کودک و نوجوان بود و مطالعات زیادی در این باره داشته ام که کودکان وقتی فیلم خوبی ببینند خود را قهرمان فرض می کنند. نمی گویم پند و اندرز دهیم چون کودکان این دوره پند و اندرز دادن به خود را دوست ندارند اما می شود مطالبی بیان شود که خوشش آید و در ذهنش نقش ببندد.

این تهیه کننده درباره فعالیت های خود خاطرنشان کرد: در مرحله انجام تحقیق و پژوهش اثری با موضوع کودک و نوجوان هستم که اسم آن ممکن است تغییر کند. موضوع آن درباره کودکی است که به دنبال رسیدن به ورزش مورد علاقه خود است. فکر می کنم تولید اثر از اردیبهشت  آغاز می شود و اگر جشنواره کودک و نوجوان در آبان ماه باشد می توانم برای این رویداد در سال آینده آماده کنم اما اگر تیرماه باشد این اثر آماده نمی شود.

منبع:میزان
کد مطلب: 591595
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *