چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - 23 Jan 2019
 
۰

موضوع تراریخته باید با نگاه علمی حل و فصل شود

چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۱
مخبر دزفولی گفت: نگاه به موضوع زیست فناوری با توجه به حساسیت‌های موجود باید جامع باشد، موضوع محصولات تراریخته که ذیل این حوزه است باید با نگاه علمی حل و فصل شود.
موضوع تراریخته باید با نگاه علمی حل و فصل شود
به گزارش جهان نيوز، محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در  صد و دومین جلسه  ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور با اشاره به حضور حماسی و پرشور مردم در راهپیمایی 22 بهمن گفت: این حضور حماسی و پر شور به همه ما یادآوری می‌کند که باید همه توان خود را بیش از پیش در خدمت مردم به کار گیریم.

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور هم در تشریح اقدامات انجام شده در روند تدوین سند ملی زیست فناوری گفت: هم اکنون ویرایش هشتم این سند با جلب نظر همه دستگاه‌های مسئول در این زمینه برای تصویب تقدیم شده است.

وی افزود: در تدوین این سند با توجه به همه جوانب تلاش شده تا راهبردها و راهکارهای روشنی اتخاذ شود.

پس از سخنان دستاری اعضا به بحث و بررسی پیرامون مفاد سند ملی زیست فناوری پرداختند که لزوم دستیابی به جایگاه برتر در حوزه اخلاق زیست فناوری، توجه به ایمنی زیستی برای کشور، تلاش برای تجاری شدن محصولات زیست فناوری از طریق تخصیص منابع لازم، واگذار کردن برخی امور جزئی به ستاد مربوطه، نقش زیست فناوری در بهداشت و درمان و حفاظت محیط زیست و تأثیر پیشرفت ح‌های حوزه زیست فناوری بر بهبود تولیدات صنعتی از جمله این نظرات بود.

 مخبر دزفولی در این زمینه گفت: نگاه به موضوع زیست فناوری با توجه به حساسیت‌های موجود باید جامع باشد.

وی افزود: موضوع محصولات تراریخته که ذیل این حوزه است باید با نگاه علمی حل و فصل شود.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ادامه بررسی سند ملی زیست فناوری به جلسه آینده موکول شد.
کد مطلب: 591374
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *