شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ - 23 Feb 2019
 
۰

تداوم رشد منفی بخش مسکن در سال جاری

چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۰
براساس آخرین آمار منتشر شده در پایان سال 96 حدود 42 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمرانی محقق خواهد شد که رشد صفر درصدی نسبت به سال 95 خواهد داشت.
تداوم رشد منفی بخش مسکن در سال جاری
به گزارش جهان نيوز، براساس آخرین آمار منتشر شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس، حاکی از رشد منفی بخش مسکن طی سال‌های 88 تا حال حاضر بوده که این امر در دو سال اخیر تشدید شده است.

برای بررسی شرایط بخش ساختمان در سال جاری باید رشد ساختمان‌های دولتی که متکی به بودجه عمومی است و به علاوه رشد بخش ساختمان در بخش غیر دولتی وابسته به تعداد پروانه صادر شده باید مطالعه شود.

همچنین در سال 94 رشد بخش مسکن (17-) و سال 95 رشد بخش مسکن به (13-)  بوده است و پیش‌بینی می شود رشد ارزش افزوده بخش ساختمان در سال جاری به (2.4-) رسیده که حاکی از کاهش هزینه‌های عمرانی و سرمایه‌گذاری در بخش‌های اقتصادی است.

این در حالی است که در پایان سال 96 حدود 42 هزار میلیارد تومان از منابع بودجه عمرانی محقق خواهد شد که رشد صفر درصدی نسبت به سال 95 خواهد داشت.

به این ترتیب رشد ارزش افزوده بخش مسکن و ساختمان  دولتی و غیر دولتی در پایان سال جاری به (2.4-) درصد خواهد بود.

شایان ذکر است، پروانه‌های صادراتی در سال 95 نسبت به سال 94 رشد 15 درصدی داشته است، در این میان در 6 ماهه نخست سال جاری تعداد پروانه‌های صادر شده در مناطق شهری 7.8 درصد رشد داشته است.

گفتنی است، که رشد ساختمان‌های بخش خصوصی در پایان سال 96  مثبت و حدود 1.4 درصد پیش‌بینی می‌شود.

تداوم رشد منفی بخش مسکن در سال جاری/ بودجه عمرانی ثابت ماند

منبع:میزان
کد مطلب: 591234
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *