يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - 24 Feb 2019
 
۰
۳

شورجه: افتخار ما فیلمسازی برای نظام است

چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۹
ما بچه مذهبی‌های سینما همیشه مورد نقد سایرین قرار گرفته‌ایم درحالی‌که ما افتخار می‌کنیم که فیلمسازی وابسته و در خدمت نظام حاکم هستیم.
شورجه: افتخار ما فیلمسازی برای نظام است
به گزارش جهان نيوز، جمال شورجه در مصاحبه ای با وقایع اتفاقیه گفت: حاتمی‌کیا فیلمسازی است که با اعتقاد و باور فیلمسازی می‌کند و«به وقت شام» نمودی از زحمت‌های این هنرمند است. حال منتقدان خودشان را جای این هنرمند بگذارند که بعد از این همه سال فیلمسازی موفق، حال مورد تمسخر یک مجری قرار می‌گیرد که فیلمی درباره ارزش‌های هنرمند را برابر با واژه‌های کمدی و زامبی و... تحقیر می‌کند، تحقیر با نقد متفاوت است.

ما بچه مذهبی‌های سینما همیشه مورد نقد سایرین قرار گرفته‌ایم درحالی‌که ما افتخار می‌کنیم که فیلمسازی وابسته و در خدمت نظام حاکم هستیم. زمانی‌که بخش خصوصی به حمایت از فیلم‌های ما نمی‌پردازد، قاعدتا بخش‌های دولتی به حمایت از ما بر می‌آیند و اگر همین اتفاق هم نیفتد که ما اصلا حامی نداریم. بخش خصوصی باید بداند که حیاتش در گرو حاکمیت است؛ بنابراین چرا خودشان را در وضعیتی متفاوت از ما می‌دانند.

منبع:فردا
کد مطلب: 591213
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
هنرمند باید مردمی باشد.شما که برای حکومت فیلم میسازید چیزی میسازید که انها ناراحت نشوند پس از دردها و رنجها و واقعیات و دلایل ان حرفی نمی زنید.هیچ هنرمندی نباید وابستگی به هر چیزی داشته باشد چون اگر داشته باشد دیگر هنرمند نیست
Iran, Islamic Republic of
خیر اینطور نیست اشتباه میکنی! هیچ هنرمندی خنثی نیست. هر کس به یک چیزهایی اعتقاد داره. ضمنا ماهیت حکومت اسلامی ضد استکباری و ضد امپریالیستی است، بنابراین وابستگی به چنین نظامی عین آزادگی و در جهت منافع ملت هست
United States
...
کاربر گرامی مطلب شما قابلیت نشر را ندارد. جهان نیوز