دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 21 Jan 2019
 
۰
۱

رابطه ترس و رفراندوم!

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۹
طرح موضوع رفراندوم از سوی روحانی، نشانه چیست؟ آیا رفراندوم تدبیری برای خروج از بن بست است یا بیش از همه، ترس از هویدا شدن سهل اندیشی و شکست است؟
رابطه ترس و رفراندوم!
به گزارش جهان نيوز؛ رضا سراج کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به سخنان روز یکشنبه روحانی درباره رفراندوم در کانال تلگرامی خود نوشت:
واقعیت این است که سیاست خارجی، میدان مانور روحانی برای وعده دادن و همراه ساختن افکار عمومی با ایده مرکزی دولت خود (تعامل با آمریکا) بوده است. در چند ماه آینده دو اتفاق بسیار مهم به وقوع می‌پیوندد.

اول) با لبه خروج آمریکا از برجام، قدرت مانور روحانی در سیاست خارجی به صفر نزدیک می‌شود.

دوم) در محیط اجتماعی، قضاوت افکار عمومی نسبت به ایده مرکزی دولت روحانی و کارآمدی ایشان برای حل مشکلات اقتصادی کشور و معیشت مردم، نهایی می‌شود. برآیند دو موضوع مذکور در افکار عمومی، منجر به شکل گیری تجربه تاریخی عدم اعتماد به آمریکا و اثبات سهل اندیشی و ناکارآمدی جریان متمایل به آمریکا می‌گردد.

این مهم، همه ترس و کابوس روحانی است. روحانی و جریان غربگرا، نگران رسیدن مردم به دور برگردان تجربه تاریخی عدم اعتماد به آمریکا هستند.
بنابراین طرح موضوع رفراندوم، ترس از شکل گیری تجربه تاریخی و فرار به جلو برای عدم پاسخگویی به مردم است. ای کاش روحانی به جای این همه ترس، شجاعت برخورد مقتدرانه با آمریکا برای احقاق حقوق ملی را داشت.


 
کد مطلب: 591068
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
"روحانی و ...، نگران رسیدن مردم به دور برگردان تجربه تاریخی عدم اعتماد به آمریکا هستند"

...