يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 Jan 2019
 
۰

ارتش مصر به دنبال بازجویی از دو مقام سابق

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۶
سخنگوی نیروهای مسلح مصر اعلام کرد، قصد دارد رئیس سابق ستاد ارتش و رئیس سابق دیوان محاسبات اداری این کشور را مورد بازجویی قرار دهد.
ارتش مصر به دنبال بازجویی از دو مقام سابق
به گزارش جهان نيوز به نقل از ایسنا، تامر رفاعی، سخنگوی نیروهای مسلح مصر از قصد ارتش برای انجام تحقیقات از سامی عنان، رئیس سابق ستاد ارتش این کشور و هشام جنینه، رئیس سابق دیوان محاسبات اداری مصر خبر داد.رفاعی گفت، این تصمیم پس از آن گرفته شد که هشام جنینه به عنوان معاون عنان در جریان اعلام نامزدی‌اش در انتخابات ریاست‌جمهوری مصر ادعا کرد، عنان مدارک و شواهدی علیه دولت و رهبران مصر دارد و تهدید کرد در صورت اتخاذ هرگونه اقدامات قانونی علیه عنان این مدارک را منتشر خواهد کرد.

وی تاکید کرد، این اظهارات جنایاتی است که تردیدها را پیرامون دولت مصر و نهادهای آن برمی‌انگیزد، آن هم زمانی که نیروهای مسلح کشور برای ریشه‌کن کردن تروریسم در صحرای سینا درگیر هستند.
این مقام مسؤول گفت، نیروهای مسلح قانون اساسی را برای حفظ امنیت ملی و عزت و شرف آن به کار خواهند بست.
وی تصریح کرد، نیروهای مسلح اتخاذ هرگونه اقدامات قانونی علیه دو فرد مذکور را به طرف‌های تحقیقاتی ذی‌ربط ارجاع خواهند داد.

پیشتر هشام جنینه نسبت به تعرض به عنان از طریق ترور یا کشتن او در زندان ابراز نگرانی و تهدید کرده بود در صورت اقدام علیه عنان، او اسناد و شواهدی را منتشر خواهد کرد که بسیاری از رهبران کنونی دولت مصر را محکوم می‌کند.جنینه گفت، عنان مدارک و شواهدی دارد که روند محاکمه‌های سیاسی را تغییر و مقام‌های دیگر را محکوم می‌کند.وی ادامه داد، این مدارک در داخل مصر نیست و عنان آنها را از کشور خارج کرده است.جنینه افزود، این مداراک به بحران‌های حقیقی جامعه مصر از ۲۵ ژانویه ۲۰۱۱ تاکنون مربوط است.
 
  •  
     
کد مطلب: 591047
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *