يکشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۷ - 24 Feb 2019
 
۰

رئیس نمایشگاه بین المللی قرآن منصوب شد

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی، عبدالهادی فقهی زاده معاون قرآن و عترت این وزارتخانه را به عنوان رئیس بیست وششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم منصوب کرد.
رئیس نمایشگاه بین المللی قرآن منصوب شد
به گزارش جهان نيوز، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در حکم سیدعباس صالحی به فقهی زاده آمده است: اکنون که آن آوای دلنشینی که از ژرفای سینه بلال حبشی برخاسته بود، در سراسر گیتی طنین افکن شده و تلالو شورانگیز کلام حق، دل ها را به شور و اندیشه ها را به نور مزین می کند؛ پذیرش هر مسئولیتی در بزرگداشت کلام نور دشوارتر و عظیم تر می نماید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این حکم تصریح می کند: امید است با تلاش مجدانه و بهره گیری پیوسته از تجارب گذشته و ظرفیت های حوزه های مختلف قرآن و عترت به ویژه تشکل های صنفی و نهادهای مردمی موید و موفق باشید.

به گزارش ایرنا، فقهی زاده در اوایل دی ماه در نخستین جلسه مجمع مشورتی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با تاکید بر تقویت جنبه محتوایی این نمایشگاه گفت: تقویت استانداردهای نمایشگاه، کنار گذاشتن قالب های قدیمی، محتوابخشی و همچنین فضاسازی موثر برای جلب نگاه ها به سوی این نمایشگاه باید در اولویت قرار گیرد تا افراد و گروه های بیشتری بتوانند در نمایشگاه حضور پیدا کنند.

وی تاکید کرد: تقویت استانداردهای نمایشگاه و فضاسازی موثر برای جلب نگاه ها به سوی نمایشگاه بین المللی قرآن باید در اولویت قرار گیرد.

فقهی زاده با اشاره به نشست های برگزار شده به منظور بررسی ابعاد گوناگون نمایشگاه قرآن گفت: یکی از اولویت های کاری که در نخستین نشست خبری خود نیز اعلام کرده بودم، کیفیت بخشی و غنابخشی به نمایشگاه بین المللی قرآن کریم بود که در میان فعالیت های معاونت از دیرباز از برجستگی و موقعیت ممتازی برخوردار است و به نوعی ویترین کارهای متعدد در حوزه های گوناگون به شمار می رود.

وی افزود: واقعیت این است که در تمام دوره های مرتبط با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه ای به نمایشگاه بین المللی قرآن شده ولی همچنان لازم است درباره غنابخشی بیشتر، فکر و رایزنی کرد و از این رو پیشنهاد می کنم به طور خاص توجه ویژه ای به تقویت جنبه عترت در نمایشگاه نشان داد که در این صورت تغییرات محتوایی مثبت و جدی در بخش های مختلف نمایشگاه پدید خواهد آمد.
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین توجه به روش های محتوایی و نوآوری در نمایشگاه قرآن را از موارد مهم در این زمینه دانست و عنوان کرد: عترت را باید به گونه ای معنا کنیم که تمام ابهاماتی را که به اسلام ضربه می زند رفع کند، چرا که قرآن کریم و اهل بیت (ع) عامل وحدت بین مسلمانان جهان به شمار می رود.

البته فقهی زاده در اولین نشست خبری خود که در آذرماه برگزار شد، از راه اندازی دبیرخانه بیست و ششمین نمایشگاه قرآن خبر داد و برپایی نمایشگاه قرآن را یکی از کارهای بزرگ این معاونت دانست.
وی با بیان برخی ویژگی های نمایشگاه بیست و ششم گفت که قرار است این نمایشگاه در بهار ۹۷ و به مدت سه هفته در مصلای امام خمینی (ره) برگزار شود.

فقهی زاده تاکید کرد که مسئولان برگزاری، نمی خواهند که نمایشگاه قرآن به فروشگاه تبدیل شود و واقعاً باید نمایشگاهی از فعالیت‌های قرآنی باشد که طی سال در کشور انجام می‌شود.

منبع:ایرنا
کد مطلب: 590934
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *