دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 21 Jan 2019
 
۰
شمشادی :

آسمان سوریه برای رژیم صهیونیستی امن نیست

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۰
یک کارشناس مسائل سوریه گفت: اسرائیل باید بداند آسمان سوریه برای جنگنده های این رژیم پوشالی امن نیست.
آسمان سوریه برای رژیم صهیونیستی امن نیست
به گزارش جهان نيوز به نقل از خبرگزاری دانشجو، حسن شمشادی کارشناس مسائل سوریه در خصوص سرنگونی اف ۱۶ اسرائیلی متجاوز به خاک سوریه و طرحادعای تل‌آویو مبنی براینکه تجاوز هوایی روز شنبه به خاک سوریه در واکنش به ورود یک پهپاد ایرانی به اراضی اشغالی صورت گرفته، گفت: نقش مستشاری جمهوری اسلامی در هفت سال اخیر در سوریه واقعیتی مبرهن و انکار ناپذیر است وقتی جمهوری اسلامی عنوان می‌کند نقش مستشاری در این کشور دارد یعنی در عرصه‌هایی مثل رسانه، فرهنگ، اقتصاد و نظامی حضور مستشاری دارد و این حضور به دعوت دولت قانونی سوریه صورت گرفته است.

وی یکی از اقدامات صورت گرفته توسط جمهوری اسلامی در حوزه حضور مستشاری در سوریه را تامین اطلاعات هوایی از موقعیت تروریست‌ها دانست و گفت: اقدامات مستشاری جمهوری اسلامی برای کمک به ارتش سوریه مسئله جدیدی نیست و قصه‌ای که اسرائیلی‌ها مطرح می‌کنند نیز تازگی ندارد و همان طور که سردار سلامی گفت: ما منتظر نظر اسرائیل نمی‌مانیم که بعد بخواهیم آن را تایید تا تکذیب کنیم.

شمشادی تصریح کرد: منبع خبر جمهوری اسلامی دولت و ملت سوریه است، اما در این میان ممکن است شیطنت‌هایی وجود داشته باشد که بخواهند جو را علیه جمهوری اسلامی بشورانند و برای اقداماتی که در آینده انجام خواهد شدبه جو حاکم علیه جمهوری اسلامی دامن بزنند.

این کارشناس مسائل سوریه با بیان اینکه در کنار این مسائل چیزی که از اهمیت بالایی برخوردار است مسئله پهباد ایرانی است گفت: سقوط این پهباد در سرزمین فلسطین اشغالی در حقیقت نوعی نگاه توسط رژیم صهیونیستی است که برای سرپوشی و سقوط اف ۱۶ صورت گرفته است.

وی با تاکید براینکه این اتفاق در ۳۰ و چند سال گذشته اتفاقی بی سابقه بوده است، گفت: در این ایام هیچ یک از جنگنده‌های اسرائیل دچار این قبیل اتفاقات نشده اند و این روند معادلات را در سوریه متفاوت می کنددر حقیقت این  اتفاق گامی به جلو برای بازسازی سیستم دفاع  ضد هوایی سوریه  است که با حضور مستشاران ایران و روسیه صورت گرفته  ودر حقیقت پدافند دفاعی سوریه تقویت شده است.

شمشادی تاکید کرد: اسرائیل باید بداند آسمان سوریه برای جنگنده های این رژیم پوشالی امن نیست و در حقیقت بزرگ کردن خبر سقوط پهباد و ارتباط آن با عملیات ارتش اسرائیل در اراضی سوریه در حقیقت  برای سرپوش گذاشتن به این مساله جدید و شکستی است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی متحمل شدو اف 16آنها در سوریه سقوط کرد.
کد مطلب: 590868
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *