يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 Jan 2019
 
۰
۲

حذف‌ مدارس‌ نمونه‌ دولتی دوره‌ اول‌ متوسطه!

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۳۴
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی در پایه هفتم برگزار نمی‌شود، گفت: مدارس نمونه دولتی دوره اول متوسطه طی سه سال حذف خواهند شد.
حذف‌ مدارس‌ نمونه‌ دولتی دوره‌ اول‌ متوسطه!
به گزارش جهان نيوز؛ علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در خصوص «سرنوشت مدارس نمونه دولتی در دوره اول متوسطه»، اظهار داشت: حذف آزمون از مدارس نمونه دولتی و استعدادهای درخشان در پایه هفتم صورت می‌گیرد، اما آزمون ورودی پایه دهم این مدارس برقرار است.

وی ادامه داد: قبلاً برای ورود دانش‌آموزان به مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی دوره دوم متوسطه دو آزمون برگزار می‌کردیم، اما امسال تنها یک آزمون برگزار می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: مدارس نمونه دولتی در دوره اول متوسطه طی ۳ سال حذف می‌شود؛ به این شکل که امسال این مدارس در دوره اول متوسطه ورودی دانش‌آموز ندارند و فقط پایه‌های هشتم و نهم در این مدارس تحصیل می‌کنند.

زرافشان بیان داشت: وقتی این دو پایه به تدریج خارج شدند، این مدارس به صورت دولتی و عادی می‌شوند و پس از ۳ سال، این نوع مدارس در متوسطه دوره اول، از سیستم آموزشی حذف خواهند شد.

منبع: فارس
کد مطلب: 590737
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
پیش بسوی نسلی لاقید و بیسواد
شاید میخواهند سطح سواد را پائین بیاورند و نیز توقع عمومی و در پی آن حل کردن بیکاری !!!!
ضمن احترام به همه مشاغل عزیز نسل بعدی نانوا و قصاب و بقال و رفتگر و کارگرند و دوباره پزشک از هند و .....
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
بزرگترین اشتباه همین است دوره راهنمایی (متوسطه اول) اوج شخصیت سازی و آینده سازی برای یک نوجوان است حذف این مدارس یعنی حذف راه نخبه پروری