دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ - 21 Jan 2019
 
۰

توصیه رحیم پور به فیلمسازان جوان: شما را نترسانند!

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
رحیم پور ازغدی گفت: طنز و جذابیت، تکنیک و تکنولوژی و هر آنچه در سینمای لائیک اهمیت دارد در سینمای مکتبی و انقلابی نیز مهم است.
توصیه رحیم پور به فیلمسازان جوان: شما را نترسانند!
به گزارش جهان نيوز، سخنرانی رحیم پور ازغدی در موضوع سینمای دینی و مکتبی و نسبت آن با سینمای روشنفکری و سایر مقولات، برنامه جشنواره سینما انقلاب بود.
 
 رحیم پور سخنان خود را با طبیعی بودن برگزاری جشنواره‌های جانبی‌ای مثل ققنوس و عمار در کنار جشنواره‌های رسمی آغاز کرد و گفت: همچنان در آغاز چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، باید با روش‌های پارتیزانی فیلم انقلابی تولید کنیم و این طبیعی است.
 
در ادامه وی گفت: طنز و جذابیت، تکنیک و تکنولوژی و هر آنچه در سینمای لائیک اهمیت دارد در سینمای مکتبی و انقلابی نیز مهم است.
 
سخن دیگر رحیم پور در موضوع ایدئولوژیک‌زده خواندن سینمای انقلاب و مکتبی از سوی جریان روشنفکری، لائیک و لیبرال بود.
 
وی معتقد بود به همان اندازه که سینمای مکتبی و انقلابی ایدئولوژیک است سینمای ضد دین، سینمای غریزه و شهوت، سینمای لاابالی‌گری و اصولا هر سینمای دیگری هم ایدئولوژیک هستند، با این تفاوت که ایدئولوژی گروه نخست را خداوند سفارش داده است، اما دیگران از شیطان دستور می‌گیرند.
 
وی ادامه داد:  برعکس تصور همگان، سینمایی که تمرکزش روی لذت و شهوت و غریزه است یک ایدئولوژی تمام عیار است.
 
وی در بخش دیگری از صحبت‌ها این توصیه را به فیلمسازان جوان انقلاب داشت که نگذارید شما را بترسانند و بگویند سینمایی که شما ساخته‌اید به درد ققنوس و عمار می‌خورد و اینجا جایی فیلم‌های حرفه‌ای و علمی است.

منبع:خبرگزاری دانشجو
کد مطلب: 590584
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *