چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ - 23 Jan 2019
 
۰

تعداد یارانه‌بگیران افزایش یافته است

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور، تا آبان‌ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۹۰۰ هزار نفر به جمعیت یارانه‌بگیران کشور افزوده شده‌اند.
تعداد یارانه‌بگیران افزایش یافته است
به گزارش جهان نيوز، بررسی عملکرد ۸ ماه سازمان هدفمندی یارانه‌ها حکایت از ان دارد که در ۸ ماهه منتهی به پایان ابان سال جاری، کل منابع حاصل از اجرای هدفمندی یارانه‌ها ۳۱٫۴ هزار میلیارد تومان و و مصارف قانون مذکور ۳۱٫۸ هزار میلیارد تومان بوده است.
 
 بر این اساس ۳۰٫۵ هزار میلیارد تومان از مصارف مذکور (بالغ بر ۹۵ درصد) صرف پرداخت نقدی و غیر نقدی به خانوارها، ۸۶۵ میلیارد تومان در بخش بهداشت و ۴۴۸ میلیارد تومان در بخش حمایت از تولید مصرف شده است.

بر اساس گزارش دیوان محاسبات کشور در آبان ماه سال جاری، ۷۶٫۳ میلیون نفر یارانه نقدی دریافت کرده‌اند که نسبت به اسفند سال ۹۵، تعداد ۹۰۱ هزار نفر به صورت خالص به جمعیت یارانه بگیران اضافه شده است.

با توجه به رشد جمعیت کشور و کندی در حذف یارانه افراد غیر نیازمند، در صورت ادامه روند کنونی اعطای یارانه تا پایان سال از سقف پیش بینی شده برای این موضوع (۳۳٫۵ هزار میلیارد تومان) تجاوز خواهد کرد و منابع پیش بینی شده در تبصره ۱۴ نیز کافی نخواهد بود.
 
منبع: شهر فردا
کد مطلب: 590539
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *