يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 20 Jan 2019
 
۰

تأثیر بازیگران هالیوود بر افزایش خودکشی در آمریکا

دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۵
رسانه دولت آمریکا اعتراف کرد که آمار خودکشی در آمریکا طی سال‌های اخیر رو به افزایش بوده و نوشته که بازیگران سینمای آمریکا نیز در افزایش این آمار تأثیرگذار هستند.
تأثیر بازیگران هالیوود بر افزایش خودکشی در آمریکا
به گزارش جهان نيوز، صدای آمریکا در این گزارش نوشت: نتایج یک پژوهش علمی در آمریکا نشان می‌دهد، خودکشی ستاره‌های بزرگ دنیای هنر و سرگرمی تأثیر منفی در جامعه داشته و باعث افزایش تعداد قربانیان می‌شود.

پژوهشگران مرکز بهداشت عمومی در دانشگاه کلمبیا با انتشار مقاله‌ای در جورنال پزشکی «پلاس وان» نتایج تحقیقات جامع خود را منتشر کردند، این نخستین باری است که درباره تأثیر خودکشی ستاره‌های مشهور بر جامعه در عصر دیجیتال تحقیق می‌شود و به همین دلیل از اهمیت خاصی برخوردار است.

پژوهشگران پس از خودکشی «رابین ویلیامز» بازیگر و کمدین محبوب آمریکایی در سال ۲۰۱۴ به بررسی آمار و ارقام خودکشی در ایالت‌های مختلف پرداختند و فهرست کاملی از قربانیان تهیه کردند. نتایج تحقیقات اولیه نشان داد در چهار ماه نخست ۱۸۴۱ نفر در آمریکا خودکشی کردند، یعنی افزایشی در حدود ۱۰ درصد که باعث شگفتی پژوهشگران شد. این افزایش در تمامی رده‌های سنی یا جنسیتی محسوس بود و به باور پژوهشگران ارتباط مستقیم با مرگ رابین ویلیامز داشت.

به عقیده آنها پوشش گسترده خبری رسانه‌ها و بیان جزئیات مرگ چهره‌های مشهوری مثل رابین ویلیامز در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی یکی از عوامل مهم این پدیده اجتماعی است. به این معنا که آگاهی از جزئیات چنین حوادثی باعث تشدید افسردگی، ناامیدی و سایرمشکلات روحی بیماران شده و آنها را به خودکشی با روشی مشابه تشویق می‌کند.

پژوهشگران باور دارند مرگ ستاره‌های بزرگ در دهه‌های گذشته به دلیل عدم وجود شبکه‌های اجتماعی تأثیر چندانی بر جامعه نداشت و تغییر خاصی در میزان خودکشی ایجاد نمی‌کرد.

منبع: کیهان
کد مطلب: 590407
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *