چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ - 16 Jan 2019
 
۱
۱۳

جزییات خودکشی یک متهم به جاسوسی در زندان

يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۲
با توجه به خودکشی کاووس سیدامامی در سلول محل نگهداری‌اش جزئیاتی از پرونده و مرگ وی افشا شد.
جزییات خودکشی یک متهم به جاسوسی در زندان
به گزارش جهان نيوز، روز گذشته بود که دادستان عمومی و انقلاب تهران خبر از دستگیری یک تیم چهار نفره از جاسوسان داد.

جعفری دولت‌آبادی در اظهاراتش عنوان کرده بود: تعدادی از متهمان وابسته به شبکه‌های اطلاعاتی بیگانه اقدام به جمع‌آوری اطلاعاتی از برخی مراکز داخلی کرده و به بیگانگان منتقل کرده بودند.
بررسی‌ها برای مشخص شدن هویت افراد بازداشت شده ادامه داشت تا اینکه مشخص شد این افراد برخی از کارشناسان و مسئولان حوزه محیط زیست بوده‌اند.

تنها ساعاتی پس از انتشار این خبر برخی از شبکه های معاند و رسانه‌های ضد انقلاب از مرگ کاووس سیدامامی استاد دانشگاه خبر دادند که مشخص شد این فرد یکی از افراد دستگیر شده در پرونده جاسوسی بوده است.

 جریانات ضدانقلاب تلاش بسیار کردند تا خودکشی سید‌امامی را به عنوان جنایت قلمداد کنند.
اطلاعات موجود از پرونده سیدامامی حکایت از آن داشت که این فرد چندین روز قبل از اعلام دستگیری از سوی دادستان تهران دستگیر شده و در جریان بازجویی‌ها به انتقال حجم زیادی از اطلاعات محرمانه به سرویس‌های جاسوسی خارجی اعتراف کرده است.

همچنین مشخص شد این فرد در مواجهه با بازجویان پرونده از بالا بودن حجم اطلاعات بازجویان از پرونده‌اش شوک‌زده و بهت‌زده شده و در لحظاتی دور از چشم زندان‌بانان دست به خودکشی زده است.

صحت این اطلاعات و نحوه فوت سیدامامی از هاله‌ای از ابهام قرار داشت که سرانجام جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران در حاشیه راهپیمایی 22 بهمن در مصاحبه با رسانه‌ها به اتهام سیدامامی در خصوص جاسوسی اذعان کرده و گفت این فرد در زندان دست به خودکشی زده است.

البته انچه مشخص است این است که این فرد در سلول محل نگهداری خود را به دار آویخته است.
این در حالی است که اطلاعات تکمیلی‌تر حکایت از آن دارد که سیدامامی اطلاعاتی را از حوزه آب و منابع آبی ایران به مؤسسات وابسته به سیا و MI6 انتقال می‌داده است.

هرچند براساس اطلاعات موثق ارتباط سید امامی با سرویسهای جاسوسی بیگانه که ظاهرا با اسناد غیر قابل انکار ثابت شده است، اما با توجه به سوابق و مشیء رفتاری وی باعث تعجب دانشجویان وی در دانشگاه امام صادق(ع) شده است.

خبرنگاران فارس در حال پیگیری اخبار تکمیلی این ماجرا هستند.
کد مطلب: 590358
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


مجید
Iran, Islamic Republic of
خود گویی و خود خندی
عجب مرد هنرمندی
كه چي مثلا"؟!!!
حاشيه سازيها و دروغ پردازيهاي رسانه هاي معاند از مرگ يك جاسوس خائن و مواردي از اين دست , نتيجه پنهان كاريها و عدم شفافيت در اطلاع رساني به موقع دستگاه قضا و بي اطلاعي افكار عمومي از فعاليتهاي قوه قضائيه در برخورد با فساد و خيانت مفسدان و خائنين به وطن است.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
منابع آبی !
که چی بشه ؟! از خودتون پرسیدید ؟!
Iran, Islamic Republic of
خدا لعنتش کنه .وطن فروش. بی غیرت. گوربگورشده. خدا نگذره ازاین مسولانی بی لیاقتی که خواب هستن و و کسایی رومدیرمیکنن که دراصل جاسوسن.دشمن درپی دشمنی شب وروز برا همه چیزملت ما ازخوردن گرفته تابقیه امور... نقشه میکشه.
Iran, Islamic Republic of
حالا هر کی بازداشت میشه میگن خودکشی کرده
...
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
باز که گند زدین
چطور میخواین بفهمین
این دسته از مجرمین بایستی تا آخرین مراحل بازجویی و گرفتن اطلاعات دست و پا بسته مانند بیماران icu وccuدر زندانهای ویژه و با مراقبینی با رده اطمینان 100 در 100 نگه دهری بشوند
Iran, Islamic Republic of
...
یک زن
United States
واقعا چقدر تو زندان متهم ها خود کشی میکنن؟؟؟؟!!!!
سعید امامی ها
ستار بهشتی ها
زهرا کاظمی ها
و ....
اخی ، چقدر حواسشون جمع هست اقایان وزارت اطلاعات
ایراد نداره حواسشون هم که جمع نباشه ،امثال جهان نیوز ها هستن که گند کاریشون رو ماست مالی کنن
الملک یبغی مع الکفر و لا یبغی مع الظلم
Turkmenistan
ما ایرانی ها متاسفانه چند ژن معیوب داریم که شاید به این اندازه بقیه مردم دنیا نداشته باشند . ... این دکتر بدبخت آخه چی کم داشت که به جاسوسی رو آورد ؟ گرین کارت مسخره آمریکا یا اقامت لجن انگلیس !!! به تمام تحقیقات و کتابهایی که نوشته به دیده شک و تردید و سناریوی دشمن بنگرید و گول نخورید . ...
Iran, Islamic Republic of
مهمترین اطلاعاتی که به غربی ها داده است این بوده که ایران دچار خشکسالی وسیع شده است و به سبب شرمساری از این خیانت خود را کشتانده است.!!!!
Turkmenistan
کاش اونایی که وطن فروشی می کنند و خیانت به کشور بدانند در نزد اربابان آمریکایی و انگلیسی به اندازه یک دستمال توالت بیشتر ارزش ندارند .