سه شنبه ۴ تير ۱۳۹۸ - 25 Jun 2019
 
۶
۲۰۷

در روز پیروزی انقلاب روحانی تیتر خوبی به رسانه های غرب هدیه کرد

يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۴
در پایان سخنرانی روحانی یک مرتبه وحدت و انسجام و چله انقلاب و... یادش رفت و شیوه جدیدی برای انتخابات ارائه کرد که اگر تعدادی آمدند گفتند فلانی آدم خوبی است بپذیریم!
در روز پیروزی انقلاب روحانی تیتر خوبی به رسانه های غرب هدیه کرد
گروه سیاسی جهان نيوز: عبدالله گنجی: روحانی در مراسم 22 بهمن از دستاوردهای انقلاب و استقامت ملت گفت. همچنین از مشکلات و چالش ها نیز با همان واژه معروف "باید بشود" گفت و کلی در لزوم وحدت سخن گفت. سخنرانی بدی نبود.

داشت تمام می کرد که یهویی یادش افتاد در این سخنرانی به امثال زیبا کلام، روشنفکران اصلاح طلب، بی بی سی و رسانه های همسو حال درست و حسابی نداده و فردا خواهند گفت: تو که حرف نظام را زدی، همان گفته های اصول گرایان را تکرار کردی. یک مرتبه وحدت و انسجام و چله انقلاب  و... یادش رفت و شیوه جدیدی برای انتخابات ارائه کرد که اگر تعدادی آمدند گفتند فلانی آدم خوبی است بپذیریم (عوام گرایی مدرن یا نخبه فریبی) این سیاست مدار قدیمی در سالروز انقلاب، رفراندوم اصل59 را توصیه کرد اما نگفت برای چه کاری؟ برای یک برجام دیگر؟

برای همه چیزهایی که در بخش قبلی سخنش به عنوان افتخارات نظام یاد کرد؟

 این که یک مقام عالی کشور در روز پیروزی انقلابش و آن هم در چهل سالگی، بن بست نمایی برای رفراندوم کند دارای کفایت سیاسی است؟
کد مطلب: 590310
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *


Iran, Islamic Republic of
ایشون مسئول اول اجرایی کشوره یا مفسر قانون اساسی یا اندیشمند روشن فکر؟ برا اینم یه رفراندوم بذاریم.
حسین
Netherlands
حتی مفسر یا دانشمند ... امروز ، روز زبون بازی نبود.
خدای متعال بسیاری از گروها را دوست ندارد، سعی کنیم از آنان نباشیم
... إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ
يَمْحَقُ اللَّهُ الرِّبَا وَيُرْبِي الصَّدَقَاتِ ۗ وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ كُلَّ كَفَّارٍ أَثِيمٍ
...فَإِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْكَافِرِينَ
...وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ الظَّالِمِينَ
...إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ مَن كَانَ مُخْتَالًا فَخُورًا خداوندکسی را که متکبر و فخر
فروش است دوست نمی‌دارد.
...إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ مَن كَانَ خَوَّانًا أَثِيمًا
...وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ الْمُفْسِدِينَ
...إِنَّهُ لَا يُحِبُّ الْمُسْرِفِينَ
...إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ الْخَائِنِينَ
Iran, Islamic Republic of
انگار فتنه های سال 98 جدیه
Iran, Islamic Republic of
فتنه ها تا ظهور ادامه دارد.....


خاصیت فتنه غربال کردن مؤمنین واقعی از منافقان است....تنها ریسمان الهی برای نجات یافتن و غرق نشدن در فتنه ها دو ثقل قرآن و ولایت است


مصداق ظاهر ولایت در امروز ولایت فقیه است....
Iran, Islamic Republic of
شما فتنه شناسی ؟ از کجا به شما گفتن مسول شناخت فتنه ؟ بجز 14 معصوم مگر معصومی داریم ؟ کی به شماها مدرک فتنه شناسی داده ؟ اقلیتی که از رفراندوم می ترسن . چون نتیجه رفراندوم را میدونن ؟ اگر فتنه شناس بودید که احمدی نژاد سر کار نمیومد !!!!!
Turkmenistan
آره اتفاقا نه فقط این عزیز بلکه حداقل نصف به علاوه یک مردم ایران من جمله همه آنهایی که به رئیسی رای دادند نه تنها فتنه شناس که انگل شناس هم شدند . اونم با مدرک بالا . چرا ؟ چون : ما را شکستگی به نهایت رسیده است / آنقدر شکسته ایم که دگر نتوان شکست !!! به دلیل دروغ های فراوانی که از امثال بنی صدر هاشمی خاتمی میرحسین کروبی دیده و شنیده ایم . به کوری چشم دشمنان و کفار هم فتنه شناسیم هم نیت خوان
Iran, Islamic Republic of
اقا تو هنوز جرات نداری با ای پی خودت بیایی ...
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
خیلی به خودت مغرور نباش دوست عزیز در انتخابات مجلس آخر سال ۹۷ مردم پاسخ رفراندوم خواهی شما را خواهند داد . معلوم میشه کی از رفراندوم می ترسه . اگر ساختار مجلس فعلی برقرار ماند حق باشماست
حمید
Iran, Islamic Republic of
با این گل به خودی هایی که اصولگراها فعلا دارن به خودشون میزنن، بعیدم نیست ساختار مجلس همینطور باقی بمونه. تکلیف روحانی و اطرافیانش که مشخصه، ما فعلا مشکلمون سر حزب اللهی(نما)هاست...
...
Iran, Islamic Republic of
فک کنم فقط ادای همه چیز دونو در میارین.همین چند وقت پیش از طرف همون غربی هایی که قبولشون دارین نظر سنجی کاملی انجام شد.بهتره بری یه سر بهش بزنین هم شما هم رئیس جمهور که متاسفانه برای شماها نظرسنجی فاجعه ست
علی
Iran, Islamic Republic of
الان دقیقا کجاست میسوزه
از اینکه تمام شعارها... الکی بوده و کلاه سرت رفته میسوزی
از این که 5سال ازز است جمهوری روحانی به اندازه سال اول ریاست جمهوری دکتر برای مردم کار نشده
...
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
ما از استاد پیر انقلاب، امام رحمت الله علیه راههای شناخت فتنه گر و درس فتنه شناسی را آموختیم آنجا که گفت «ببینید دشمن از کدام حرف شما یا از کدام عمل شما خوشحال میشود؛ و از کدام حرف وکدام عمل شما خشمگین میشود ؛اگر دشمن از حرف و عمل شما خوشحال شد شما بایست عمل و حرف خود را تصحیح کنید و.....»پس ما فتنه را از ...حرفها و رفتارهای دشمن شادکن شناختیم.
Iran, Islamic Republic of
بار کج به منزل نمی رسد
حسین
Netherlands
صد در صد همینطور استکه می فرمائید ، اما در بین راه خیلی ها بیهوده تلف می شوند و این وظیفه همه است که تا جائی که ممکن است از اسراف و اتلاف جلوگیری کنیم.
در انتخابات گذشته بیش از یکساعت در صف بودم برای رای و به آقای رئیسی رای دادم چون عملکرد چهار سال اول ایشان بعوان رئیس جمهور قابل قبول نبود. اما بعنوان یکی از امت تلاش خودم را کردم تا از این وضع جلوگیری کنم. و حالا هم می نویسم تا شاید بتوانم توجه امت و ملت را به "میزان" جلب کنم تا بر اساس تبلیغات بشیوه دشمن ( بعنوان نمونه ایجاد ترس...) رای ندهند و بر اساس میزان رای بدهند تا انسانها در بین راه تلف نشوند.
دست حق بهمراه همه حقپرستان
Iran, Islamic Republic of
دیدگاه و مطلب شما هر دو زیبا و عالی بود
متشکرم
Iran, Islamic Republic of
به نظر من حرف درستی زده. امروز مشکل اصلی، خود...دولت غربگراست. اگر ذره ای صداقت داشت، باید استعفا می داد ا.... مجلس هم که با او معامله می کنه و حاضر نیست ... بنابر این باید مشروعیت روحانی به رفراندوم گذاشته شود. ...
Iran, Islamic Republic of
کاشکی متن کامل سخنرانی را میگذاشتید من چیزی متوجه نشدم از صحبتهای آقای گنجی
خیلی روشن است که روحانی در روز 22 بهمن سخن از رفراندم کرده است
کدام رئیس جمهور در روز استقلال کشور این گونه حرف می زند او متخصص امنیت است خوب می فهمد این سخن یعنی چه ...
Iran, Islamic Republic of
تو انگستان هم رفراندم برگزار کردند در اسکاتلند هم در اسپانبا هم ما با بنجام رفراندام مشکلی نداریم ما با فساد حکومتی مشکل داریم
Iran, Islamic Republic of
همه شدند قرآن شناس و مفسر قرآن. برا این آدما و حرفای بیخود چرا آیات الهی رو خرج میکنی؟؟؟ لا یمسه الا المطهرون. امثال تو مردمو از دین هم دل زده میکنید. خشکه مقدسهای نخ نما
Iran, Islamic Republic of
تو هم که از قرآن خرج کردی؟؟!!!!
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
چرا همینکه از قرآن و خدا صحبت میشه ناراحت میشین؛؛ عین قوم نوح
فَلَمْ يَزِدْهُمْ دُعَائِي إِلَّا فِرَارًا (آیه 6سوره نوح)
چرا از کلام خدا و از شنیدن حق فرار میکنید
وَإِنِّي كُلَّمَا دَعَوْتُهُمْ لِتَغْفِرَ لَهُمْ جَعَلُوا أَصَابِعَهُمْ فِي آذَانِهِمْ وَاسْتَغْشَوْا ثِيَابَهُمْ وَأَصَرُّوا وَاسْتَكْبَرُوا اسْتِكْبَارًا(آیه7سوره نوح)
و من هرگاه آنان را (به حق)دعوت کردم تا آنان را بیامرزی،انگشتان خود را درگوشهایشان کردند و جامه هایشان را به سر کشیدند و بر انکار خود پافشاری کردند و به شدت تکبر ورزیدند.
صدق الله العلی العظیم
مگر روحانی که متخصص امنیت است نمی داند سخن از رفراندم در روز 22 بهمن یعنی چه؟ او یا .... یا .......
رئیس جمهور یه کشور در روز استقلال کشور ش باید اینطوری حرف بزند ...
Iran, Islamic Republic of
ایشان از اصل 59 قانون اساسی زده:
اصل پنجاه و نهم (59) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:
در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه‏پرسی و مراجعه مستقیم به آراء مردم صورت گیرد. در خواست مراجعه به آراء عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد.
کدام مساله است که مجلس در آن می ماند و باید به آرای عمومی مراجعه کرد؟
غیر از برجام دو و خود تحریمی سپاه پاسداران و سپاه قدس و حزب الله؟
ایشان دنبال این است و الا توی این چهل سال حتی رحلت امام هم چنین مساله ای را پیش نیاورد
روحانی خواب پریشان دیدی !!! تو که هیچ, صدتای دیگه هم نمی تونند این قدرت موشکی که "تل آویو و حیفا را با خاک یکسان می کند" از ما بگیرد. به تحقیق دانشگاه مریلند نگاه کن ملت اینا هستند.
اتمام کار روحانی
Iran, Islamic Republic of
...
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی پس چرا برای برجام رفراندوم نگذاشتید الان چه مسئله ای در کشور داریم که مهمتر از برجام باشد حقیقت اینه که ایشان عادت دارد هر هفته با یک بحث جنجالی حواس مردم را از مشکلات اقتصادی پرت کند یک روز بحث انتقاد از پیامبر یک روز بحث به زور بهشت بردن مردم و ....بس کنید وظیفه ای که قانون اساسی به عهده تان گذاشته و سوگند خورده اید غیر از این حاشیه سازی هاست
Iran, Islamic Republic of
فکر خوبی بهترین کار همین به رفراندام گذاشتن برجام است
Iran, Islamic Republic of
انتخابات ریاست جمهوری یک رفراندم برای برجام بود
Iran, Islamic Republic of
الان خیلیها از رای اردیبهشت ماه خود علنا اظهار پشیمونی میکنن پس بهتره اولین رفراندم ؛ رفراندم عزل ... باشه
Iran, Islamic Republic of
برجام آینده ایران را فروخت و حتی حاضر نشدند حرف 80 میلیون که پیش کش که حرف چند نماینده مجلس را گوش کنند. ...
Iran, Islamic Republic of
این ۸۰ میلیونی که میگید یکیش منم و موافق رابطه با تمام کشورهای دنیا . مخالف تندروی و مرگ گفتن بر این اون . میشه از طرف خودتون‌حرف بزنید ؟
Iran, Islamic Republic of
حالا با بتن ریزی تاسیسات هسته ای روابط با کشورهای دنیا خوب شد ؟!
سرمایه گذاری خارجی در دولت نهم و دهم خیلی بیشتر از امروز بود.
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
در انتخابات بعدی نظر مردم در مورد برجام مشخص خواهد شد البته مرگ بر این و اون نمی گوییم فقط مرگ بر آمریکا و اسراییل و انگلیس ومنافقین و آل سعود می گوییم که شما نسبت به اینها آلرژی دارید خب به قول روحانی به جهنم !
Iran, Islamic Republic of
مرگ بر روسیه و چین نمی گی ؟
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
بزرگترین دشمن انقلاب کدوم کشوره ؟ما امریکا را بزرگترین دشمن می دانیم و مرگ بر آمریکا می گوییم رهبر هم همین را می گوید امام خمینی هم همین را می گفت . یعنی می گفت شیطان بزرگ آمریکا است .
Iran, Islamic Republic of
ار دید من هم بزرگترین دشمن کشورم روسیه و چین هستند . پس مرگ بر روسیه و چین
Iran, Islamic Republic of
امام خمینی ره خیلی صحبتها کردند به همشون گوش کردید ؟ مگر امام خمینی ره نگفت میزان رای ملت هست ؟ مگر امام ره نگفت حکومت مردم بر مسولین ؟ مگر امام خمینی ره نگفت اب و برق و اتوبوس رایگان ؟ مگر امام ره نگفت نیروهای انتظامی و سپاه حق ورود به اقتصاد را نداره ؟ باز هم می خواهی بگم ؟ این بود ارمانهای امام ؟ اقایان می خواهی در مورد اختلاس و فامیل بازی در کشور بگم ؟ مگر میشه تو این نظام همه با هم فامیل هستند . خوب مگر میشه کسی را طرف قرار دارد ؟ وجدان بیدار بهترین چیزی هست که انسانها باید داشته باشند . دوست خوب من هموطن بزرگترین عیب برای کشوری که فقط خودش را اسلامی را اسلامی میدونه و بقیه را بد میدونه بانکش نزول خور هست . مردمش دم سطل اشغال دنبال غذا هستند . من فکر کنم باید اصلاحات در کشور صورت بگیره و اگر نگیره واقعا زندگی سخت و سخت تر میشه و دیگه اون وقت راه نجاتی نیست .
یا حق
Iran, Islamic Republic of
میشه بپرسم امریکا به کدوم کشوری که باهاش کار کرده بدی کرده ؟ انقلاب صنعتی المان یا انقلاب صنعتی کره جنوبی و سنگاپور چندین کشور دیگه . ببخشید میشه بگیر روسیه و چین کدوم کشور را خوشبخت کردن ؟
علی
Iran, Islamic Republic of
انگار تاریخ رو نخوندی.ببخش،اشتباهی بهت گفتم منورالفکر....سرنوشت میرزاکوچک خان....عهدنامه ننگین ترکمن چای و....اگه مرگه باید گفت مرگ بر همه خائنین به میهن ووطن از روسیه گرفته تا امریکا و...
Iran, Islamic Republic of
اصلا از این به بعد میگیم مرگ بر منافقین و کفار چطوره؟؟؟
شاید این آلژیت کار دست بده پس بهتره بروی پیش دوستات این حرفا رو نشنوی
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
با یک گل بهار نمیاد عزیزم
الان اکثریت قریب به اتفاق مردم فهمیدن برجام یک کلاه گشاد بود که آمریکائیها و اروپائیها سرمون گذاشتن؛ و اصلا اونها رابطه با ما رو نمیخان بلکه اونها فقط ثروت و نفت بازار ما رو میخان؛ نمونه اش ارسال خونهای آلوده به hiv که توسط دولت فرانسه به عمد انجام شد و الآن خانواده های زیادی رو درگیر کرده
ضمنا اپسیلون رو گردش کنی میشه صفر
حاشیه درست کردن تا ذهن مردم را از مشکلات دور کند تا از ناکارامدی دولتش دور کند...
علی
Iran, Islamic Republic of
آقای هاشمی،درسایتهای مختلف ومباحث مختلف بعنوان یک روشنفکر حرف زدی وجاهایی بدون تعصب بحث کردی.اینجا هم منصف باش.کاری به این جوبازیها ندارم وآقایان رئیس جمهور و....شما جواب بده....رفراندوم(اگر به معنای واقعی برگزاربشه)کجاش بده؟آیا احترام به شعورملت ایران اشکالی داره؟
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
وقتی این آدم هنوز به اعتماد مردم در 2 رفراندم ریاست جمهوری جواب نداده هنوز کمترین مقدار وعده هاش عملی نشده حرف زدن از رفراندمهای دیگه بجز عوام فریبی و فرار از پاسخویی دیگه چه توجیهی داره؛ الآن از طرح این موضوع بجز وحدت شکنی و ایجاد انشقاق در جامعه و انداختن مردم به جان هم چه دست آوردی داشته
Iran, Islamic Republic of
باز اسم رفراندوم اومد بعضیا چشاشون مثل چشای قورباغه شد!!!
هاشمی :شب دراز است و قلندر بیدار
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز کاری نداره در آخر سال۹۷ انتخابات مجلس می تونه یک نوع رفراندوم باشه اونوقت مشخص میشه چشم کیا قورباغه ای میشه
United States
نه عزیز انتخابات انتصابی رفراندوم نیست . رفراندوم خواسته مردم هست .
Iran, Islamic Republic of
از کدوم مردم صحبت می کنید مردم همون هایی بودند که دیروز به میدان اومدند و به صراحت پافشاری خود را بر حمایت از نظام و... به جهانیان اعلام کردند شما اول پرچمت رو عوض کن بعد اگه وقت کردی یک سری به اینجا بزن
Iran, Islamic Republic of
ولی تجربه نشون داده بعضی ها مردش نیستن که نتیجه رفراندوم را هم بپذیرند و مثل بچه ها جر زنی می کنند مثل سال ۸۸
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
پس روحانی هم انتصابی بود از نظر شما؟
Iran, Islamic Republic of
خوب شما بگو اصلا ما هیچ اتتصابی نیست ؟ هر انتخابات هزاران نفر رد صلاحیت نمیشن ؟ چرا باید حتی با اینکه با احمدی نژاد مخالفم باید رد صلاحیت بشه ؟ اگر کاری کرده جرات داشته باشید محاکمه کنید و مردم هم بدونن . مردم درسته شهروند درجه ۲ هستند ولی چرا نباید بدونن ؟ چرا همه رییس جمهورمون بد میشن ؟ هاشمی بد شد . خاتمی بد شد . احمدی نژاد بد شد و حتما روحانی هم بد میشه ؟ مگر میشه ؟ مگر داریم ؟بزارید مردم انتخاب کنن . بزارید مردم صحبت کنن
Iran, Islamic Republic of
... برو تاریخ رفراندوم کشورهای امریکا انگلیس فرانسه آلمان ایتالیا و .... رو در بیار .
رفراندوم اصل نظام شون رو و
رفراندوم قانون اساس شون رو
هیچ کدام چنین کاری را نکرده اند !!!!!!!!
میگید نه , سند تاریخی بیارید که انجام شده .
این گوی و این میدان
چشم اربابای شما از این حضور مردمی قورباغه ای شده!
United Kingdom
اگه گذاشتن که مردم مخالف سیاستهای موجود هم راهپیمایی کنن ، اونوقت می‌بینیم که ارباب های چه کسانی چشاشون مثل قورباغه میشه!!
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
همین دیماه اومدید تو میدون فقط به جای شعار ،زدید اماکن عمومی ومال و اموال مردم رو داغون کردید و مردم بی گناه رو کشتید ؛ تو کشور اربابتون، کدخدای بزرگ هم اجازه میده کسی از این غلطا بکنه؟؟؟
تازه شما که اومدید بیرون ماهم جلوتون در اومدیم ،پس یکدفعه که ما میایم شما جلوی ما بیاید بیرون؛ اگه وجود دارید؟؟؟
United States
چرا از رفراندوم می ترسی . شما که ادعا می کنی ۵۰ میلیون رای دارید......این گوی این میدان.........
براي آنانكه طالب حقيقت اند
Iran, Islamic Republic of
سلام دوستان
صبح شما بخير
پيرو مطلب آقاي عبدالله گنجي، امروز صبح تحقيق مفصلي كردم كه نتايج آن تقديم مي گردد:
1- هيچ كدام از خبرگزاريهاي رويترز، فرانسه، واشنگتن پست، اي بي سي نيوز، خبرگزاري چين، شين هوا، هاآرتص و خبرگزاريها و سايتهاي مختلف كشور آذربايجان (كه مفصلاً گزارش تهيه كرده بودند) به موضوع رفراندوم در سخنراني روحاني اشاره اي نكرده اند و لذا به نظر نمي رسد صحبت جناب آقاي عبدالله گنجي در مورد "هديه تيتر به رسانه هاي غربي" مقرون به واقعيت باشد. چون نه تنها در تيتر، كه در متن خبرها هم چنين چيزي به چشم نمي خورد. آنهم نه فقط "رسانه هاي غربي" كه در رسانه هاي شرقي نيز چيزي مشاهده نشد. (دوستان اگر موردي مشاهده كردند لطفاً اطلاع دهند)
2- خبرگزاري فرانسه موضوع دعوت رييس جمهور از تمام جناحهاي سياسي به وحدت را موضوع اصلي دانسته است. «تايمز اسرائيل» نيز نوشته: روحاني «شکل گیری سال وحدت را برای خنثی سازی توطئه های اسرائیل خواستار شد» و در ادامه از قول رييس جمهور نوشته: «من درخواست می کنم چهلمین سال انقلاب ، سالی که پیش رو داریم ، سال وحدت باشد. از همه ی اصولگرایان ، اصلاح طلبان و میانه روها ، همه ی احزاب و همه ی مردم می خواهم گرد هم بیایند و در کنار یکدیگر باشند».
3- روحاني وحدت تمام جناحها و رفع اختلافات را با محوريت قانون اساسي خواستار شد. وي تأكيد كرد ظرفيت قانون اساسي براي رفع اختلافات بسيار بالا است و هيچ بن بستي در آن وجود ندارد چرا كه حتي طبق ماده 59 رجوع به آراء عمومي نيز [در شرايط خاص] در آن پيش بيني شده است.
4- جمله اي كه فكر مي كنم بايد با استقبال طرفداران آقاي دكتر احمدی نژاد مواجه مي شد اين بود كه وي گفت طبق روايات اگر 40 نفر به خوبي فردي شهادت دهند خدا وي را مي آمرزد حتي اگر گناهكار باشد، پس از شوراي محترم نگهبان نيز خواهش مي كنيم اگر «چند میلیون شهادت دهند یک آدمی خوب است» به نظر مردم احترام گذاشته و اجازه دهند وي كانديد شود تا زمينه وحدت بيشتر در جامعه فراهم گردد. رئیس‌جمهور تاکید کرد: «راه قانونی را سهل کنیم. احراز صحت و سلامت و شایستگی را سهل کنیم و [نظر] مردم را در احرازها مشارکت دهیم. با مردم مدارا کنید و بگذارید همه سلیقه‌ها در انتخابات‌ها شرکت کنند». وي در ادامه گفت: «راه، این است که انتخاب مردم را سهل کنیم چون این راه حراست از نظام است.»
روز خوبي داشته باشيد
حسین
Netherlands
با سلام و صبح بخیر و بهمراه بیشترین تمجید ها بدلیل ممارست و پشت کار شما عزیز بی نظیر. تکرار می کنم بینظر بخصوص که شما از طرفداران چشم و گوش بسته این به اصطلاح دولت نیستید ، اما در عین حال در بعضی موارد هم سلیقه نیستیم.
در جهت امر شماره یک شما تیتر بی بی سی عینا کپی شد:
"""رئیس‌جمهور ایران همه‎پرسی را راه خروج از بن‌بست سیاسی دانست""".
بی بی سی در لیست شما نیست اما بلحاظ نفوذ جرثمه ضرورتش احساس می شد.
از یکطرف بن بستی نمی بینم. اگر اراده ای در کار باشد تا با فساد و ربا و و ریا ... الخ مبارزه جهادی شود همه مشکلات تاکید می کنم همه مشکلات حل شده و حل نشده ها را امت و مردم قبول و جبران می کنند. از طرف دیگر ، در مورد همه پرسی بهترین راه استعفای دولت یا عدم رای اعتماد به دولت است و انتخابات مجدد ، اگر در گفته خو حقیقت را می جویند.
ان شاءالله که همیشه در این تلاش فرهنگی ناب موفق باشید.
یا علی
Iran, Islamic Republic of
جواب چشم و گوش بسته رو باز ۱۴۰۰ خواهید دید
هر چه دل تنگتون می خواد الان بگین
اراده ملت اصلاحات رو دوباره انتخاب خواهد کرد
ر
حسین
Netherlands
قصد جسارت نبود، متاسفانه بدور از مقایسه با دیگر روسا ، نتایج با تطبیق وعد ها غیر قابل قبول اند. غیر از این نیست که ما همه در یک قایق نشسته ایم. بخصوص روسا ، در صورت سقوط ، استخوانهایشان بدتر و بیشتر خواهد شکست. نگاه کنید به سرنوشت پیشینیان.
قَدْ خَلَتْ مِن قَبْلِكُمْ سُنَنٌ فَسِيرُوا فِي الْأَرْضِ فَانظُرُوا كَيْفَ كَانَ عَاقِبَةُ الْمُكَذِّبِينَ
ترجمه : انصاریان
قطعاً پیش از شما روش هایی [در میان ملل و جوامع بوده که از میان رفته است]، پس در زمین گردش کنید و با دقت و تامّل بنگرید که سرانجام تکذیب کنندگانِ [حقایق] چگونه بود.
Iran, Islamic Republic of
روحانی نتوانست اقتصاد کشور و معیشت مردم را سر و سامان بدهد و اوضاع از قبل خیلی بدتر شده است و 1400 کار اصلاحات تمام است .
Iran, Islamic Republic of
حسین آقا با تشکر از نظرات خوب شما، بنده نیز به نوبه ی خود تمایل به ذکر چند نکته در خصوص نظر "برای آنانکه طالب حقیقت اند" دارم. اولا که تا زمانی که رسانه های غرب گرا به شدت در داخل کشور فعال هستند، نیازی به رویترز و واشنگتن پست و ... نیست. علی الحساب از دوستان دعوت می شود تیتر امروز برخی رسانه های داخلی را بررسی کنند!
ضمنا اگر رسانه های ذکر شده در نظر ۱۰:۰۲ هنوز تیتری در خصوص همه پرسی نزده اند و از آن حرفی به میان نیاورده اند، بدین معنی نیست که در آینده نیز هیچ حرفی از آن نباشد. این اول بازی است!
یک نکته هم به دوستان عزیزم عرض می کنم: به هیچ عنوان فریب سخنان با عنوان "حقیقت" را نخورید! این سیاست قرن هاست که اجرا می شود. گوشه ای از حقیقت را به شما نشان می دهند و بخشی از آن را نشان نمی دهند و دقیقا همان بخش حذف شده، روشن کننده ی موضوع است. همان بخش حذف شده تببین کننده ی حقیقت واقعی است. سال هاست که این یک متد برای تسخیر اذهان مردم در بازی های سیاسی است. با نشان دادن بخش کوچکی از حقیقت شما را دچار تحلیل و نتیجه گیری اشتباه می کنند. این یک بازی ناجوانمردانه ی سیاسی است. دوستان بسیار مراقب رسانه ها، وبگاه های خبری و کامنت ها باشید. حزب و جناح و جریان هم ملاک نیست.
در پایان یک نقد و تذکر هم به تحریریه ی جهان نیوز دارم: واقعا امیدوارم که جریان هایی که خود را انقلابی و اسلامی می دانند از تکنیک "حذف بخشی از حقیقت" برای مبارزه با جناح رقیب استفاده نکنند. چرا که اصلا اسلامی نیست. این خلاف آموزه های اهل بیت است. اگر شما واقعا دلسوز انقلاب هستید و به دنبال پیاده کردن اصول اسلام در کشور هستید اول از خود شروع کنید. این نقدی است که من به جریان موسوم به جریان ارزشی دارم. من نگرانم که ارزش های اصیل اسلامی و انقلاب فدای بازی های حزبی و جناحی شود. مولایمان علی (ع) این چنین سیاست هایی را روا نمی دانستند.
امیدوارم نظرم بدون سانسور منتشر شود. باتشکر
براي آنانكه طالب حقيقت اند
Iran, Islamic Republic of
سلام بر حسين آقاي گرامي
صد در صد حق با شماست. بي بي سي از تيتر فوق، استفاده كرده است. با اجازه شما، چند نكته را در همين رابطه تقديم مي كنم:
- فقط بي بي سي فارسي اين تيتر را انتخاب كرده است.
- حدود 190 خبر در رابطه با اين موضوع را بررسي كردم. متوجه شدم كه در سايتهاي غير فارسي، "گاردين" نيز اين موضوع را در تيتر مدنظر قرار داده است. اما اكثر مواردي كه در رسانه ها به عنوان تيتر مطرح شده اين موارد است:
"روحاني «سال وحدت و اتحاد» را اعلام كرد. (بيش از 90 سايت خبري به اين موضوع اشاره كرده اند و برخي اين نامگذاري را واكنشي به تظاهرات اعتراض آميز چندي قبل دانسته اند)
رويترز: "ايران موشك بالستيك را به نمايش گذاشت، روحاني مي گويد سياست منطقه اي آمريكا به شكست انجاميده است" (سايتهاي بسياري نمايش موشك را مدنظر قرار داده اند)
تايمز آو اسرائيل: "در سالگرد انقلاب، روحاني نقشه هاي آمريكايي-اسرائيلي براي تفرقه در ايران را تقبيح كرد"
و ساير تيترها نيز به موارد فوق نزديك است مشتمل بر گزارشاتي از راهپيمايي عظيم مردم، (برخي ميليوني و برخي چند صد هزار نفري گزارش كرده اند) نمايش موشك بالستيك در راه پيمايي. شعارها عليه آمريكا و اسرائيل، سخنراني رييس جمهور عليه توطئه هاي دشمنان، اعلام سال وحدت و اتحاد و ...
از مشاركت شما در غناي بحث، بسيار ممنونم
حسین
Netherlands
اجازه بدهید که تکرار کنم "شما بی نظیر اید".
موید باشید در پناه خدای متعال
براي انانكه طالب حقيقت اند
Iran, Islamic Republic of
حسين آقا، بزرگواري شما بسيار براي من آموزنده است هر چند لايق آن نيستم.
با تجديد ارادت و تقديم احترام
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
راه درست صحبت کردن در مورد وحدت اینه که بگوییم رهبری طبق قانون اساسی هماهنگ کننده قوای سه گانه هستند و اگر اختلافی باشد باید میزان رهبر باشند نه اینکه رهبر را نادیده بگیریم و بگوییم همه پرسی(رفراندوم) . در وهله اول برای رفع اختلافها باید به نظر رهبر توجه شود و اگر ایشان در موردی صلاح بدانند دستور همه پرسی(رفراندوم) می دهند .طبق اصل ۱۱۰ قانون اساسی همهپرسی(رفراندوم)از اختیارات رهبر می باشد.
Iran, Islamic Republic of
زیاد صدا و سیما میلی می بینی در المان بخاطر یک فرودگاه و سر و صداش که خیلی ساده هست رفراندوم برقرار شد . اقای عزیز رفراندوم ترس نداره .بلکه شماها را از خواب بیدار می کنه . باعث میشه تا دیر نشده به اصلاحات لازم در کشور رسیدگی بشه !شما از چی رفراندوم که در قانون اساسی ایران هست مخالفید؟
حمید
Iran, Islamic Republic of
...
اولین رفراندوم
Iran, Islamic Republic of
اولین رفراندوم باید برای اعلام عدم رضایت مردم از عملکرد روحانی و دولتش باشه و اگر فرزند خلف باباشه، نتیجه رو بپذیره و انصراف بده از تداوم ریئس جمهوریش!
اینکا رو میکنه؟! هررررررررررررررررررررگز
برای احترام به حقوق شهروندی خود ساخته اش، اینکار رو بکند.اگر اکثریت ناراضی بودند، استعفا و انحلال دولتش را اعلام کند تا انتخابات زودرس انجام شود و مردم مجبور نباشند 4 سال با دروغهای تکراریش بیچاره شوند.
...
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
بحث رفراندم نیست بحث یک فتنه و یک فیلم دیگه است، بحث ترسوندن مردم و ... وسیاه نمایی کردن ......
United States
رفراندوم برگزار کنید . ببینید مردم موافق روحانی هستند یا نه !!!!درود بر روحانی
Iran, Islamic Republic of
اعتراضات اخیر نشان داد مردم دیگه موافق روحانی نیستن و از وضع موجود خسته شده اند.
Iran, Islamic Republic of
رفراندوم معلوم می کنه اما چی رو نمی دانم؟!
Iran, Islamic Republic of
...
. کاربر گرامی مطلب شما قابلیت نشر را ندارد. جهان نیوز
روحانی
Iran, Islamic Republic of
درود و صد بدرود بر سید حمید روحانی انقلابی.
United Kingdom
طبق قانون اساسی ایشان مسؤل اجرای قانون اساسی هستن .
United Kingdom
چرا از رفراندوم می ترسید ؟ چون دیگه موقع رفراندوم نمی تونید اتوبوسی و حقوقی و ساندیسی ببرید این ور اون ور ؟ خوب شما که میگید همه مردم با شما هستند . از چی می ترسید ؟ رفراندوم تنها راه حل این کشور هست .
Iran, Islamic Republic of
وقتی رئیس جمهوری که دهباشی این جمله را یادش داد که من حقوق دان هستم سرهنگ نیستم سر از اصل 59 در نمی آورد شما کجای کاری؟
اصل 59 قانون اساسی را مجلس باید در امور مهمی که نمی تواند چاره اندیشی کند با دو سوم آراء نمایندگان که خواستار رفراندم هستند به اجرا در می آورد. به رئیس قوه مجریه هم مربوط نمی شود حالی تان هست یا نه؟
اینکه هر کسی ادعای رفراندم کند که سنگ روی سنگ بند نمی شود
ملت که روز 22بهمن در تمام کشور شعار دادند "این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده " کورتان کرده. کی از رفراندم می ترسد؟ ملت جان می دهد برای نظام ...
Iran, Islamic Republic of
دست شورای فخیمه نگهبان درد نکنه با احراز صلاحیت قشنگشون.. .
Iran, Islamic Republic of
ایشون موقع سخنرانی شدیدا عصبی بودند نمی دونم علتش نگاههای مردم بود یا حضور پرشور مردم.
Iran, Islamic Republic of
ما که جز ارامش در ایشون چیزی ندیدیم
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
سانسور هم حدی داره . هر کامنتی طرفدار رفراندوم باشه بالا نمیاد ؟ از چی می ترسید ؟ اتفاقا تنها راه سفت کردن ریشه های نظام همین رفراندوم هست ....
Turkmenistan
مگه راهپیمایی 22 بهمن خودش یک پا رفراندوم نیست ؟؟!! اگه نه و تو اونو به عنوان رفراندوم قبول نداری از کجا معلوم باز دوباره نتیجه رفراندومی که به نفعت نباشه را قبول کنی ؟؟!! درست مثل رفیقات کروبی و میرحسین !!!
Iran, Islamic Republic of
نه نیست . چون فقط عده ای از مردم میان که خیلی کم هستند ما 55 میلیون نفر بالا 18 سال داریم . طبق خواسته رییس جمهورمون ما هم خواهان رفراندوم در کشور هستیم . بعدشم برو با ای پی ایران بیا صحبت کن ما اگر با هم جر و بحث می کنیم در داخل خاک ایران زندگی می کنیم و طرفدار نظام هستیم فقط برای بهبودیش چیزی می نویسیم . و در پایان همه با هم در داخل ایرانیم .
Turkmenistan
...
. کاربر گرامی مطلب شما قابلیت نشر را ندارد. جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
آفرین خوب اینو شناختی
Turkmenistan
خدای بر سر شاهد است بنده از روزی که متوجه شدم شورای نگهبان به درستی مرحوم هاشمی را رد صلاحیت کرد و روحانی را تایید صلاحیت کرد بنده این روز را می دیدم .
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
جالبه که آقای روحانی میگه اگر چهل نفر گفتند فلانی خوبه بپذیریم به ایشان عرض می کنم احمدی نژاد را ۲۴میلیون گفتند خوبه اگر شورای نگهبان امسال با همین فرمولِ جنابعالی صلاحیت ایشان را تایید می کرد شما ۵میلیون رای بیشتر نمی آوردی و قطعاً انتخابات را به احمدی نژاد واگذار کرده بودی
Iran, Islamic Republic of
آقای هاشمی
روحانی گفت باید صلاحیت احمدی نژاد رو تأیید میکردید. الان دقیقاً مشکل شما چیه؟
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
مشکلی ندارم الان هم طرفدار احمدی نژاد نیستم .عرضم اینه که اگر صلاحیت احمدی نژاد تایید میشد مطمئن باشید روحانی ۵میلیون رای بیشتر نمی آورد چون روحانی از هاشمی رفسنجانی سال ۸۴ مهم تر و شناخته شده تر نبود و احمدی نژاد سال ۸۴ هم قبل از انتخابات اصلا به جز تهرانی ها کسی او را نمی شناخت با این حال احمدی نژاد ناشناخته ،هاشمی را که شخصیت دوم کشور بود در انتخابات شکست داد روحانی که دیگه معلومه . در سال۸۴ هاشمی با آن جلال و جبروت ۱۰ میلیون و احمدی نژاد ۱۷میلیون رای آورد
درووووووووووووووووغ
Iran, Islamic Republic of
...چند سال اند که در حال سناریو سازی و پرونده برای احمدی نژاد هستند تا برای همیشه او را حذف سیاسی توسط شورای نگهبان یا محاکم قضایی کنند!
جالبتر آنکه وقتی مطمئن شدند احمدی نژاد در عرصه نیست، به نظام و حاکمیت دستور دادند و تا این مرحله پیش رفتند که اگر "به من رای ندهید جنگ می شود"!
احمدی نژاد مرد، نوری است که خفاشان ظلمت نشین در لجن زار سیاسی کاری تحمل دیدنش را ندارند.
کار خفاش، زندگی در تاریکی و خوراکش نشخار غذای کثیف و نجس است.
Iran, Islamic Republic of
معمولا مجریان مراسم تدفین نظر چهل نفر را بر سر جسد یک درگذشته و برای طلب رحمت الهی می پرسند. حاج حسن موضع ریاست جمهوری را با روضه خوان مرده بودن هنوز تفاوت نگذاشته است
رضايي ع ر
Iran, Islamic Republic of
حتما ميگه اگر چهل نفر گفتند " محمد سوروس و كفروبي خوبند " لابد اينها خوبند و بايد از گناهانشان در فتنه 88 گذشت ؟؟؟؟؟!!!!!!!
Turkmenistan
از خلاقیتی که به خرج دادی خوشم اومد . ...
Iran, Islamic Republic of
خدا وکیل اِند اعتماد به نفس در حد الکلاسیکو را باید در شیخ حسن جستجو کرد. اولا انتخابات یادش نمیره. ثانیا از اخلاق! حرف می زنه. ثالثا چنان باید و نباید می گوید که العیاذبالله پیامبر اعظم (ص)چنین نمی گفت.
Iran, Islamic Republic of
ایشون میگن در سال آینده که چهلمین سال انقلابه انشالله انقلاب به بلوغ کامل میرسه. ما هم برا ایشون همین آرزو را داریم.
Iran, Islamic Republic of
همه امروز بخاطرنظام ورهبری اومده بودند ولی بعضی نادانها به اسم خودشان تمام می کنند. زهی خیال باطل... این ملت فقط وفقط به عشق رهبری میان وسط میدون
امید
Iran, Islamic Republic of
حرف حسابی جواب ندارد اگر 70درصد مردم ایران گفتند ما شما تمامیت خواهان و دم دستگاه تان را قبول نداریم ورای دادند 70 در صد ملت باید روند یا شماها...........................................
Iran, Islamic Republic of
تمامیت خواهان منظورش افساد طلب ها هستند دیگه مگه نه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
ح. ف و م. ج از مفسدان اقتصادی یادته نره
رهبر معظم انقلاب فرمودند مردم به فساد و تبعیض اعتراض دارند
مردم رای ندادند که داداش ایشان فساد اقتصادی به بار بیاره " وثیقه 50 میلیاردی " براش بنذارن
برای م. ج هنوز وثیقه ای تعیین نشده
100 در صد مردم با فساد و تبعیض و حقوق نجومی و ...... مخالفند
100 در صد مردم با گرانی و بیکاری و رکود اقتصادی مخالفند
رای به روحانی رای ............
کی حالیتون بشه خدا عالمه!
حسین
Netherlands
...
حسین
Netherlands
هرگز پیامی با سه نقطه و خالی ارسال نخواهم کرد.
در پیام قبلی بجای خالی قوه قضائیه اشاره شده بود. بر ضعف هر سه قوه که در حد انقلاب اسلامی نیستند تاکید و پیشنهاد شده بود از هم اکنون نیروهای حزب الهی را مشخص و حمایت کنیم برای انتخابات سال اتی مجلس.
یا حق
Iran, Islamic Republic of
بله جهان این حق را به خود می دهد که ویرایش کند با سه نقطه ولو بخشی از پیام فرستنده حذف شود
چرا ؟
چون جهان نپسندیده ؟
از این دلیل محکم تر چه می خواهید ؟ ضمنا نظرتان محترم است برای خودتان !!!!!!!
جل الخالق !
سانسور
Iran, Islamic Republic of
...
. کاربر گرامی مطلب شما قابلیت نشر را ندارد. جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
روحان هم مثل خیلی ها یه روزی میره زیاد کاریش نداشته باشین عددی نیست!
Iran, Islamic Republic of
درسته میره
این خاصیت نهاد های انتخابیه
ولی مردمی که انتخاب میکنن همیشه هستند
مگر این که انتخابشون رو محدود کنیم
Iran, Islamic Republic of
نه عزیز دل مردم فریب خوردند ولی به یاری خدا هشیار خواهند شد همه ملت ایران شریف و انسان دوست و صبورند اگر عده ای به تحریک این عوام فریبان دچار گمراهی شدند با عملکرد بد و ناکارآمدی شان به هوش خواهند آمد و کشور را در آینده نزدیک از چنگشان در می آورند
Iran, Islamic Republic of
بله ولی به هر حال مردم هم اشتباه می کنند. امثال شما جوری در مورد مردم صحبت می کنند که گویی مردم ممکن نیست هیچ اشتباهی مرتکب شوند. این ملت باید انقدر اشتباه کند تا راه درست را یاد بگیرد. هر چه کمتر اشتباه کند زودتر راه درست را پیدا می کند.
Iran, Islamic Republic of
فکر کنم تو آخرش با این عقل و هوشت به انیشتین ایران تبدیل میشی !!
Iran, Islamic Republic of
محدودیت انتخاب وقتی اتفاق افتاد که دولت در انتخابات ریاست جمهوری امسال نخواست سه میلیون رای مردم رو بگیره چون یقین داشت رای به رقیب اوست
Iran, Islamic Republic of
به قول جناب آقا «اگه به مردم واقیت گفته بشه مردم بهترین انتخاب را خواهند کرد»
ولی دیدیم که به مردم دروغ گفتن و اونها را از خیالات ترساندن؛ وعده های پوچ و توخالی دادن، مشکلات را به گردن دولت گذشته انداختن و...
Iran, Islamic Republic of
انتخاب مردم رو با ...محدود کردن...
Iran, Islamic Republic of
بایست مواظب کارهای روحانی بود...
Iran, Islamic Republic of
اره بابا میره باز انشالله خاتمی یکی دیگه رو انتخاب می کنه
انشالله این بار رای ما ۳۰ میلیون رو رد می کنه
پشت سر رهبر نازنینمون و در کنار اصلاحات قدم خواهیم زد
البته اقلیت حق انتقاد براشون محفوظه و قابل احترام هستن
Iran, Islamic Republic of
روحانی با این عملکرد ضعیف اصلاحات رو به مسلخ برد.
Iran, Islamic Republic of
اه، اه ! حال آدم به هم ميخوره از اين ادبيات طلب كارانه و غير مؤدبانه ، انگار بعضى ها با اينكه القاب دكترا و … يدك ميكشن بلد نيستند محترمانه بنويسند، بايد احترام بزرگترها خصوصا رئيس جمهور را نگه داشت
Iran, Islamic Republic of
اشتباه مثبت دادم مگه این احترام ملت رو نگه می داره
Iran, Islamic Republic of
دوست عزیز رئیس جمهور هم وظیفه دارد احترام رئیس جمهور را نگه دارد احترام منتقدین را هم که ۳۸ در صد حداقل هستند نگه دارد
Iran, Islamic Republic of
دقت نکردید چگونه حرف زد!!!! با ما است و یا علیه ما؟؟؟ احترام متقابل است عزیزم
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
منظورم این بود که رئیس جمهور باید خودش احترام خودشو نگه داره و هر حرفی نزنه فقط که ما نباید احترام او را نگه داریم دوست عزیز
Iran, Islamic Republic of
کسانی که با وجود کارشکنی های وزارت کشور به روحانی رای ندادن مداقل 43 درصد بودند. اینو بعلاوه عده زیادی که الان پشیمون هستند بکنید می بینید منتقدین حداقل 70 درصد هستند.
که البته رئیس جمهور نشون داده حاضر نیست احترامشون را نگه داره و حداقل حرفشونو بشنوه! چه در مطبوعات چه پشت در موسسات بانکی!
Iran, Islamic Republic of
رییس جمهور هم نباید خودشوبا یه روزنامه نگار روزنامه ی زرد اشتباه بگیره به نظر شما این ادبیات رییس جمهور و رفتن در ژست اپوزیسیون وبد وبیراه گفتن به نظامی که خودش رییس جمهور اونه کار مؤدبانه ایه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد رییس جمهور نبود؟!!!!!
یا اینکه کلا مثل اربابتون 2 تا شخصیت دارید؟!!!
Iran, Islamic Republic of
احمدی نژاد آخوند نبود
محمدعلی
Iran, Islamic Republic of
نه اینکه جنابعالی تندیس ادب تشریف دارید!
بد نیست یکبار کلمات زشتی که توی این یه خط و نصفی افاضه فرموده اید را بشمرید.
Iran, Islamic Republic of
...به هرمنتقدی فحش میده، به هردلسوزی متلک میگه و توهین میکنه؛...
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
روحانی هیچ مناسبتی با مردمی که راهپیمایی عظیم رو خلق کردند نداره چرا باید یک نفر این حماسه عظیم رو با این سخنرانی یکی به میخ یکی به نعل لوث کنه؟ مگه حکم خداست که سخنران رئیس جمهور باشه؟
Iran, Islamic Republic of
برادر عزیز : چهل ساله که سخنران این روز ریس جمهور بوده . چطور سخنرانی برادر سردار سپاه رو ده شبکه مستیقیم پخش میکنه و تا الان که ساعت نزدیک پنج و نیم عصر 22 بهمن میباشد باز داره از شبکه های مختلف تکرار میشه . در ضمن ریس جمهوری در سخنرانیش از مسائل مختلفی حرف زد . نسبت به یکی از اصول قانون اساسی هم اشاراتی داشت . مگرصبحت از اصول قانون اساسی باید باعث نگرانی دیگران بشود ؟ ایشون که نگفتند کدوم اصل یا موضوع رو به رفراندوم بگذاریم . شما هم آقای گنجی نیت خوانی نکنید .
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
کدوم مسئله در این چهار پنج سال اخیر مهم تر از برجام بود چرا رئیس جمهور نگفت به رفراندوم بگذاریم
Iran, Islamic Republic of
رئیس جمهور از همین الان به تاریخ پیوسته البته به عنوان مثل اعلای عبرت!
Iran, Islamic Republic of
واسه اکثریت هنوز رئیس جمهور منتخبه
سیدی
Iran, Islamic Republic of
کاش سخنران مراسم تهران سردار سلیمانی بود....تا دنیا ببیند قهرمان ملی ایران اسلامی سلیمانی است نه....
Iran, Islamic Republic of
مگریارانه را رفراندوم نگذاشت؟چرا برخلاف نظرمردم تلاش میکنندیارانه را قطع کنند؟مردم خوب می فهمند...
Iran, Islamic Republic of
...
علی
Iran, Islamic Republic of
با سلام سخنرانی را امروز در کرمان سردار سلیمانی عزیز انجام داد وبه همه درس خوبی داد ایشون پیرو واقعی امام وانقلاب هستش
ایمان
Iran, Islamic Republic of
شما قانون اساسی خودتون رو قبول ندارین؟ مگه اصل ۵۹ جزو قانون اساسیتون نیست؟
هاشمی
Iran, Islamic Republic of
آقای روحانی چرا برای برجام رفراندوم نگذاشت مگر در این پنج ساله اخیر مهم تر از برجام و بحث هسته ای داشته ایم؟اصل ۵۹ قانون اساسی می گوید " در مسائل بسیار مهم اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اِعمال قوه مقننه از راه همه پرسی و مراجعه مستقیم به آرای مردم صورت گیرد..."
Iran, Islamic Republic of
الان یادش اومده می خواد جبران کنه
برجام 1 پاس شد و ملت را شوت کرد به عقب
حالا ایشان می خواهد برجام 2 را پاس کند و ملت به درک بفرستد یعنی بدون قدرت موشکی کند
Iran, Islamic Republic of
اساسی تون؟!

شما ایرانی نیستی؟
United States
تا شما ایرانی هستید نه
Iran, Islamic Republic of
کمی مطالعه کن....
روحانی حق داره این ...رو بگه... تا وقتی آدمهایی در سطح شعور تو وجود دارند
Iran, Islamic Republic of
اصل پنجاه و نهم (59) قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران:
در مسایل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی ممکن است اعمال قوه مقننه از راه همه‏پرسی و مراجعه مستقیم به آراء مردم صورت گیرد. در خواست مراجعه به آراء عمومی باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس برسد.
Iran, Islamic Republic of
همه قانون اساسی رو قبول داریم و...... را قبول نداریم
Iran, Islamic Republic of
واقعا شما که میگین اکثریت با تفکر انقلابی و رهبر و ... هستن پس چرا تا اسم رفراندوم میاد از ترس سکته میکنید ؟
Iran, Islamic Republic of
میگم چطوره در مورد مالکیت خانه شخصی شما هم رفراندوم بذاریم؟!!!
مگه نباید به نظر مردم احترام گذاشت!...

آخه 2 زار فکر کن بعد حرف بزن... اگر روحانی خیالش از سطح فکر امثال تو راحت نبود هیچ وقت این ...
United States
والله شماها تو خونه های مردم هم جستجو می کنید. شما ۲ میلیون هم نیستید و دارید به مردم ظلم می کنید.
مهدی
Iran, Islamic Republic of
اخه رفراندومی که بی بی سی و من و تو تبلیغ به شرکت در اون بکنن رفراندومه؟
Iran, Islamic Republic of
رفراندومی بذاریم ک...
Iran, Islamic Republic of
اگه به مردم واقعیت گفته بشه مردم بهترین انتخاب رو انجام میدن ...
حمید
Iran, Islamic Republic of
نبایست شیرینی و حلاوت این راهپیمایی باشکوه با تلخی صحبتهای روحانی به کام مردم حزب اللهی تلخ میشد
...
یزدی زاده
Iran, Islamic Republic of
منافقین از کفار بدترند( امام خمینی)
درتعجبیم از اینکه چطور در روز به این مهمی و در میان این جمعیت انقلابی چطور شخصی مانند روحانی ... این حرفها...را بیان میکنه؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
اخه چیزی که جالبه اینه که تو‌بوق و‌کرنا می کنید ملت اومدند همه پشت نظامند ...
Iran, Islamic Republic of
پ نه پ حتما این جمعیت میلیونی به عشق روحانی اومدن.. خخخخخخخخخخخخخخخخ
اشتباهی منفی دادم
Iran, Islamic Republic of
... تقریبا استدلالی که در کنایه به شورای نگهبان ارائه کرد به همان سستی جملاتی مانند نقد بر ائمه وپیامبر ومذاکره ی امام حسین با ابن سعد بود اینکه که روحانی چرا اینگونه در حالی که همکاره ی دولت است ولی خود را یک مرتبه کنار می کشد وبه نظام گل می رند این سوال را در ذهن ایجاد می کند که چه کسانی منتظر این گونه صحبت ها آن هم دراین جنش ملی هستند ...
Iran, Islamic Republic of
من امروز در تظاهرات شرکت کردم و اکثر مردم از سخنرانی ایشان ناراضی بودند.
Iran, Islamic Republic of
من همیشه به مختار حسودی میکنم...
خدا توفیق بزرگی به او داد که به دست او دشمنان اهل بیت رو به جهنم فرستاد
دعا میکنم خدا این توفیق رو در مورد روحانی به مردم ایران هدیه کنه
میلانی
Iran, Islamic Republic of
رییس جمهور تو ایران اسلامی مانند یک خدمتگزار است وسعی کند بهترین خدمت را به ملت بکند حق امر ونهی به ملت را ندارد هر کسی برخلاف نظام اسلامی کاری کند از دید این ملت بد ومردود است
Iran, Islamic Republic of
قابل توجه شورای نگهبان!!!!!!
Iran, Islamic Republic of
درست گفتی. قابل توجه شورای نگهبان که به عنوان نماینده مردم فبل از انتخابات یه وظایفی برعهده دارد تا معلوم کند مردم به چه کسانی رای بدن. آقای جهانگیری در زمان ثبت نام رسماً اعلام کرده بود که آمده تا روحانی رای بیاره . پس نیامده که رئیس جمهور بشه. همین دلیل کافی بود تا شورای نگهبان او را رد صلاحیت کنه. ولی نکرد. مردم از همین امور ناراضی اند
Iran, Islamic Republic of
مردم ۲۲ بهمن ثابت کردند راضی هستند
نفرمائید قربان
Iran, Islamic Republic of
ریاست جمهوری توضیح دهند که چه چیزی را میخواهند به رفراندم بگذارند.
محمدعلی
Iran, Islamic Republic of
امان از خون دلی که این به دل رهبری و مردم شهید داده می کنند.
حالا شاید زود باشد ولی 30 سال دیگر تاریخ معلوم خواهد کرد...
Iran, Islamic Republic of
یک کم دقت کنی متوجه میشوی میخواهد چه چیزی را به رفراندوم بگذارد؟
عبدا......
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
... این مدلی برای روپوش گذاشتن بر ناکارمدی است و گرنه حکمت اقتضا می کند در چنین روزی اقتدار ملت ایران را به رخ بدخواهان بکشد
سرور
Iran, Islamic Republic of
نمی خواهد.
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
حالا جدا از داد و نعره زدن مگه شما می ترسین مردم تاییدتون نکنن ؟ مطمئنا مردم این نظام رو قبول دارن
رفراندومم بزارین حتما مردم میگن اری
جانباز
Iran, Islamic Republic of
... آقای روحانی شما اگرراست میگی چرا وقتی یارانه را رفراندوم گذاشتی واکثرمردم خواستاردریافت یارانه هستندهرروز تلاش می کتید تا یارانه ها را قطع کنید!این حرفها فقط سرپوش گذاشتن به ناکارآمدی وخلف وعده هاست!
احدی
Iran, Islamic Republic of
وقتی دستش خالیست و در مقابل ملت حرفی برای گفتن ندارد به در و دیوار میزند
Iran, Islamic Republic of
اگه عده ای خاص ودر اقلیت وصاحب قدرت وثروت از رفراندوم (رای مردم)میترسند.
اول باید اصل 59رو از قانون اساسی حذف کنند
دوم نمایندگان فرمایشی در دامن مردم قرار دهند .
سوم ریئس جمهوری در معرض انتخاب مردم قرار دهند که اینگونه درخواست رفراندوم نکند.
...
Iran, Islamic Republic of
در جواب ۷:۳۶
دقیقا منظور شما از عده ای خاص و در اقلیت و صاحب قدرت و ثروت چیه؟ از همان عبارت "در اقلیت" می توان رویکرد فکری شما را فهمید. ای کاش مردم می دانستند صاحبان اصلی ثروت در این کشور چه کسانی هستند که سالهاست با لابی گری در مجلس مانع حل معضلات جامعه شده اند.
راستی شما تا قبل از سخنرانی جناب روحانی اصلا میدونستی اصل ۵۹ چیه؟! :)
Iran, Islamic Republic of
...
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
روحانی:
اگر در دو مسئله اختلاف داریم، دعوا و شعار ندارد صندوق آرا را بیاوریم، طبق اصل 59 قانون اساسی هرچه مردم گفتند به آن عمل کنیم.
آقای عزیز!!!
جهت اطلاعتون 97 درصد مردم در رفوراندوم یارانه که برگزار کردید، خواهان دریافت یارانه بودند، چرا برخلاف نظر مردم یارانه شون را قطع کردید؟!! به مردم و نظر مردم برگردید...
ولایت مدار واقعی
Iran, Islamic Republic of
رهبر معظم انقلاب در پیام 22 بهمن 96:
آینده متعلق به ملت بیدار و بصیر ماست و ما مسئولان باید بکوشیم از ملت عقب نمانیم.
دکتر محمود احمدی نژاد در بین مردم رشت در 21 بهمن 96:
آینده روشن از آن ملت ایران و همه ملت ها خواهد بود. انقلاب به فضل الهی به آرمانهایش دست خواهد یافت و شرایط به نفع مردم تغییر خواهد کرد انشالله.
موجک
Iran, Islamic Republic of
هرچی میخوایم صبرکنیم و هیچی نگوییم تا وحدت کلمه خدشه دار نشه، بعضی ها نمی گذارند. از این ملت خستگی ناپذیر آدم باید شرم کنه.
Iran, Islamic Republic of
متاسفم. ارزش این تجمعات خیلی بلاتر از این بود که با حرفای ضد و نقیض و تناقض گویی و میتینگ انتخاباتی آقای روحانی مواجه شود. باید از جمعیت میلیونی عذرخواهی شود.
محمد بهرامی
Iran, Islamic Republic of
در باب سخنان حقوق دان در خصوص رفراندم :نوع اول، رفراندم تقنینی است که موضوع اصل 59 قانون اساسی است. این نوع از رفراندم اِعمال قوه مقننه است و از طریق مجلس صورت می‌پذیرد. با این توضیح که اصل 59 تصریح می‌کند در مسائل بسیار مهم اقتصادی، سیاسی اجتماعی و فرهنگی می توان اِعمال قوه مقننه را از راه همه پرسی و مراجعه مستقیم به آرای مردم انجام داد و همین اصل تاکید دارد درخواست مراجعه به آرای عمومی (رفراندم تقنینی) باید به تصویب دو سوم مجموع نمایندگان مجلس شورای اسلامی برسد. بنابراین بر خلاف آنچه رئیس جمهور محترم اعلام کرده‌اند، با این نوع از رفراندم نمی توان...
محمد بهرامی
Iran, Islamic Republic of
نوع دوم رفراندم در قانون اساسی گفت:‌اما نوع دیگر رفراندم یعنی رفراندم قانون اساسی در اصل 177 آمده و موضوع آن، فقط تجدید نظر یا بازنگری در قانون اساسی است. این رفراندوم است که منوط به فرمان رهبری است و اجرای آن از مجلس نمی گذرد. بنابراین باید گفت اگر منظور آقای رئیس جمهور، همانگونه که اعلام کرده اند، مسائل فرهنگی و اجتماعی و... است که راهکار آن باز هم از مجلس می گذرد. درباره نوع دوم نیز بعید است منظور آقای رئیس جمهور تغییر قانون اساسی باشد که موضوع اصل 177 است و به تصویب مجلس نیازی ندارد. اگرچه آن نیز مقدمات خاص خود را دارد و منوط به فرمان رهبری است.
Iran, Islamic Republic of
بنی‌صدر: «راه حل قضیه این است که ما مسائل را از مردم پوشیده نداریم و اگر همه بپذیرند بهترین راه حل این است که به خود مردم مراجعه کنیم و ببینیم که آنها چه راه حلی را بهتر می‌بینند، همان را عمل کنیم. من خیال می‌کنم که سالم‌ترین راه بدون بحران، این است که از خود مردم خواسته بشود که همه موافقت کنند به مردم مراجعه کنیم و با رأی عمومی آنچه باید بشود بشود. این بهترین شکل حل مسائل است.»
لطفا سخنان بنی صدر را با سخنان آقای روحانی مقایسه کنید
Iran, Islamic Republic of
...
Iran, Islamic Republic of
."قل موتوا بغیظکم"
Iran, Islamic Republic of
بوهای خیلی بدی از حرفهای روحانی به مشام من میرسد. موضوع سپاه و برجام و قدرت موشکی رتبه های دوم تا الی آخر هستند.
United States
متاسفانه حاج حسن کمی فراموشی پیدا کرده. سال اول ریاست جمهوریش در مسئله یارانه با وجود التماس ایشون و بقیه وزرا نود و هشت ئو نیم در صد مردم به ایشون نه گفتند ولی خوب یادش رفته و دوباره توی دنیای خودش سیر می کنه.
...
علی
...
مجيد فرهادي
Iran, Islamic Republic of
با سلام
به قول معروف عدو شود سبب خير اگر خدا خواهد . برادر عزيز نگران نباش ، آرامش خودت رو حفظ كن . اگه با حكمت به اين جور اتفاقات كه ايشون و دوستانشون ايجاد مي كنند بنگري ، خواهي فهميد يه روزي ميرسه ( بزودي انشاا... ) بخاطر اين حرفش ، همون مسئله رفراندم پشيمون ميشه كه چرا اين حرفو گفتم . باور كنيد ايشون و همفكرانشون جاده صاف كن نظام و نيروهاي مخلص نظام هستند ( اين جور كارها برا نظام هزينه داره ولي عايديش از هزينه اش به مراتب بيشتره ) . بيش از اين نمي تونم توضيح بدم ، .
Iran, Islamic Republic of
مردم از همه چیز راضی هستند و اینو ۲۲ بهمن به دنیا ثابت کردیم
کمبود هایی هست اما ناچیزه
Iran, Islamic Republic of
مردم از فساد و فقر و تبعیض گله مند هستن و حضورشون در راهپیمایی 22 بهمن فقط به عشق رهبر معظم انقلاب بود.
احمد
Iran, Islamic Republic of
ایشون روز ملی 22بهمن رو باروزمیلی اشتباه گرفته بود
یه دردمند
Iran, Islamic Republic of
...
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
فقط همین رو بگم که حق حدود 80 میلیون نفر آدم گردنت هست آقای رئیس جمهور....
فردایی هم هست و باید آنجا جوابگو باشی..
علی برکت الله
Iran, Islamic Republic of
پس چیکار کنه بنده خدا؟! بره به فکر ایجاد اشتغال باشه؟؟!!!
اینا همه اش روضه برجام هستش که بر هر کوی و برزنی سر میدهد این شیخ ما!!
Iran, Islamic Republic of
کفایت سیاسی را احمدی نژاد رئیسی قالیباف شریعتمداری زاکانی رسایی حسینیان کوچک زاده و.... دارند وبس؟
Iran, Islamic Republic of
اینکه در چله انقلاب از کفایت سیاسی رئیس جمهور صحبت شود نشانه چیست؟
United States
متخصص گل به خودی از نافرجام گرفته، تا اقتصاد رقت بارش، تا سیاست خارجه ذلت بارش، و سخنرانیهای نکبت بارش. بابا گلهاتو زدی واقعا اقای گلی. ...
Iran, Islamic Republic of
آقا چرا حساسيت نشان ميدهيد ، از آقاي رئيس جمهور بخواهيد موضوع مورد نظرشان براي رفراندوم را اعلام كنند كه مجلس در موردش تصميم بگيره ، البته از اون طرف هم كيفيت اجراي يكسري مطالبات زمين مانده مردم از اين دولت كه با قول آقاي رئيس جمهور قبل از دو انتخابات قبلي بوده هم بايد در راستاي رفراندوم مورد نظر ايشان تعيين تكليف شود . دوستان محترم اصولگرا لطفا انفعالي برخورد نكنيد مصرانه از ايشان بخواهيد موضوع مورد نظرشان را بگويند .
Iran, Islamic Republic of
این آدم اول کفایت خود را برای ملت ثابت کند و مسئولیتی که ادعا کرده انجام دهد و به کاری که در صلاحیتش نیست حق دخالت ندارد.
Iran, Islamic Republic of
اگرمملکت مجلس باهمت واراده ای چون مدرس داشته باشد بایددست به کارشده وایشان رافاقد کفایت سیاسی اعلام نماید . مطمئن باشند مردم ازآنها پشتیبانی خواهند کرد.
Iran, Islamic Republic of
با نظارت استصوابی راه مدرس را به مجلس بسته اند
Iran, Islamic Republic of
...
کاربر محترم . با تشکر خواهشمند است نظریه خود را با کلمات مناسب تری تنظیم و ارسال نمایید. جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
...
کاربر گرامی مطلب شما قابلیت نشر را ندارد. جهان نیوز
Iran, Islamic Republic of
روحانی دراین پنج سال مثل یک اپوزیسیون عمل کرده ومتاسفیم برای ...که از کدخدانترسد وبه متخصصان ودانشمندان داخلی توجه نماید وبا فساد واختلاس وحقوق های نجومی ورانتی و....مبارزه کند
فاصله
Iran, Islamic Republic of
کاش به جای رو کم کنی اصولگرا و اصلاح طلب پشت سر رهبری حرکت کنید نه یک جناح- ما همه با هم هستیم پشت ولایت هستیم
Iran, Islamic Republic of
از ذهن امنیتی چیزی بیشتر نباید انتظار داشت ....
دوست
Romania
...
Iran, Islamic Republic of
رفراندم برای سیب و گلابی...