يکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 21 Oct 2018
 
۰
نژاد پرستی از جنس صهیونیستی

اخراج یهودیان رنگین پوست از اسرائیل

يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۹
صهیونیست‌ها در حالی تصمیم به اخراج یهودیان آفریقایی تبار دارند که سال‌ها برای کوچاندن آن‌ها به فلسطین اشغالی به آن‌ها وعده‌های رؤیایی می‌دادند.
اخراج یهودیان رنگین پوست از اسرائیل
به گزارش جهان نيوز؛ یکی از ویژگی‌های بارز صهیونیست ها، نژاد پرستی آن‌ها است که همواره از اقدامات و عملکرد آن‌ها قابل دریافت بوده است. این نژاد پرستی در یکی از جدیدترین اقدامات رژیم صهیونیستی آشکار شده است و موجب ایجاد موجی علیه این رژیم غاصب نژاد پرست شده است، اما نکته مهم اینجا است که آن‌ها به رغم این موج مخالفت‌های دامنه دار، با آمارسازی‌های دروغین، درصدد اجرای تصمیم نژاد پرستانه خود هستند.

کوچاندن یهودیان به فلسطین
از زمان اشغال فلسطین در سال ۱۹۴۸، صهیونیست‌ها با به کارگیری آژانس یهود تلاش کردند به منظور غلبه جمعیتی، یهودیان کشورهای مختلف را به فلسطین اشغالی مهاجرت دهند. در همین راستا تعداد زیادی از یهودیان کشورهای مختلف با وعده زمین، مسکن و کار به فلسطین اشغال شده فرا خوانده شدند. با کشتارهای وسیع روستاها و شهرهای مختلف از فلسطینیان به زور ستانده شد و اخراج یا کوچ اجباری آنها، یهودیان را در این مکان‌های اشغال شده سکونت دادند. موج‌های جمعیتی مختلفی طی ۶۹ سال گذشته به فلسطین اشغالی آورده شدند. برخی از این یهودیان با عملیات‌هایی که موساد در کشورهای اصلی به وجود آورد با ایجاد رعب و وحشت به فلسطین فرار کردند. اما جمعی از این یهودیان از کشورهای آفریقایی به فلسطین اشغالی مهاجرت کردند.

صهیونیست‌ها برای مهاجرت دادن یهودیان در دهه‌های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ دست به هر کار می‌زدند. در بسیاری از موارد به دلیل مخالفت کشورها مبدأ با خروج جمعیت، مهاجرت یهودیان طی عملیات اطلاعاتی با همکاری موساد و دیگر دستگاه‌های امنیتی ونظامی رژیم صهیونیستی صورت می‌گرفت تا به هرقیمتی شده، جمعیت یهودیان فلسطین اشغالی را افزایش دهند. حال در اواخر دهه دوم قرن ۲۱ صهیونیست‌ها در تلاش اند مهاجران یهودی آفریقایی تبار را از سرزمین‌های اشغالی اخراج کند. این در حالی است که براساس آمارهای موجود تعداد این مهاجران آفریقایی تبار به همراه فرزندان و خانواده هایشان قریب ۲۵۰ هزار نفر برآورد می‌شود.

دروغ پردازی حرفه‌ای صهیونیست‌ها
با وجود آنکه مهاجران آفریقایی تبار براساس اسنادی که تا کنون ارائه کرده اند با وعده، به سرزمین‌های اشغالی قدم گذاشته اند، اما صهیونیست‌ها ادعا کرده اند که این مهاجران آفریقایی تبار، مهاجران غیرقانونی اند که بدون مجوز به فلسطین اشغالی قدم گذاشته اند. به همین دلیل باید از فلسطین اشغالی اخراج شوند.

تحریف آمار
به گفته رادیو پیام اسرائیل اداره مهاجرت رژیم صهیونیستی تعداد این یهودیان مهاجر آفریقایی تبار را ۳۸ هزار نفر است که ۱۵ هزار نفر از آنان درخواست پناهندگی داده اند. نکته مضحک این است که به گفته همین منبع اداره مهاجرت رژیم صهیونیستی تا کنون به ۶ هزار و ۵۰۰ پرونده درخواست، رسیدگی کرده که تنها ۱۱ درخواست را مورد تأیید قرار داده است.

نکته قابل این است که خود صهیونیست‌ها باوجود آنکه آمار موجود در خصوص این مهاجران به شدت تحریف می‌کنند، اما به نکته‌ای در مدعایشان اشاره می‌کنند که دروغ بودن این ادعای را نشان می‌دهد. صهیونیست‌ها آماری را که ارائه می‌دهند مجموعه‌ای از مهاجران آفریقایی تبار به اضافه فرزندانشان معرفی می‌کنند. سؤال اینجا است که مهاجر غیرقانونی نمی‌تواند به اندازه‌ای در یک کشور به شکل غیرقانونی ادامه حیات دهد که دارای فرزند و نوه و نتیجه باشد.

نژاد پرستی بی پرده رئیس رژیم صهیونیستی
در همین راستا رئیس رژیم صهیونیستی، رئووین ریولین طی اظهاراتی اعلام کرد: «با پناهجویان آفریقایی همدردی می‌کنم، اما دنیا بداند اسرائیل کشوری کوچک و دارای امکانات محدود است و در درجه نخست باید به براداران یهودی خود برسد که از کشورهای جهان به اسرائیل مهاجرت کرده و می‌کنند.»

این سخن ریولین چند نکته مهم در بر دارد:

نخست؛ آنکه مقامات رژیم صهیونیستی به فکر ساختن یک سرزمین برای یک قوم خاص هستند و دیگر انسان‌ها را در محاسبات خود به حساب نمی‌آورند.

دوم؛ آنکه ریولین در سخنان خود رسما مهاجران یهودی آفریقایی تبار را که با کمک دستگاه‌های امنیتی به فلسطین اشغالی دعوت کرده اند غیر یهودی و مهاجر غیر قانونی خواند.

سوم؛ صهیونیست‌ها به دنبال تصفیه نژادی در فلسطین اشغالی و بین یهودیان هستند.

حقیقت ماجرا
ریشه این مشکل به زمانی باز می‌گردد که آژانس یهود در کشورهای دنیا به دنبال مهاجرت دادن یهودیان بود. در آن ایام برخی از سیاهپوستان آفریقایی (به ویژه از اتیوپی) نیز اعلام کردند، یهودی شده اند و قصد مهاجرت به فلسطین اشغالی را دارند. این تعداد با تعدادی از سیاهپوستان که از زمان‌های قبل یهودی بودند به فلسطین اشغالی مهاجرت کردند. زمانی که این مهاجران به فلسطین اشغالی رسیدند، اختلافات بر سر این مهاجران رنگین پوست آغاز شد. یهودیان غربی تبار حاضر به پذیرش این مهاجران رنگین پوست نبودند. شورای حاخام‌ها حاضر نشد این مهاجران رنگین پوست را به اضافه عده دیگری که از آمریکا آمده بودند یهودی بداند؛ لذا به آن‌ها حق شهروندی و اقامت داده نشد. برخی از این رنگین پوستان دهه‌های متمادی در فلاکت بارترین شرایط در حال ادامه زندگی هستند و مورد ظلم‌های فراوان قرار گرفته اند. حال آن‌ها را مهاجران غیر قانونی می‌نامند تا بتوانند با این نام آن‌ها را به راحتی اخراج کنند. مهاجرانی که روزی برای کوچاندنشان به آن‌ها وعده‌های توخالی دادند.

رواندا مقصد نهایی
دولت نتانیاهو تصمیم گرفته است تا با اقدامی، به یکباره برای همیشه از این مهاجران رنگین پوست که تعدادشان در حال افزایش است خلاص شود. مقصدی که صهیونیست‌ها این بار در نظر دارند، کشور رواندا در مرکز آفریقا است. این کشورهای از اواسط دهه نود دچار جنگ داخلی شد و قریب ۸۰۰ هزار نفر در این درگیری‌ها کشته شدند. در حال حاضر نیز حکومتی دیکتاتور به دست نشاندگی آمریکا در آنجا حکومت می‌کند. صهیونیست‌ها می‌خواهند مهاجرانی را که زمانی برای حضورشان در فلسطین اشغالی به آن‌ها التماس می‌کردند به این منطقه نا امن و پرخطر بفرستند.

مواضع مخالف
در محافل داخلی رژیم صهیونیستی بسیاری از مهاجران شرقی تبار و کسانی که مدعی اند بازماندگان هولوکاست هستند با این کار دولت مخالف اند.

بسیاری از کشورهای آفریقایی که در فلسطین اشغالی سفارتخانه دارند با این اقدام مخالفت کرده اند. اما به نظر می‌رسد صهیونیست‌ها این بار عزم خود را جزم کرده اند که آفریقایی تبارها را اخراج کنند.
منبع: تسنیم
کد مطلب: 590298
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *