چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۹ - 23 Sep 2020
 
۰
ویژه برنامه‌های راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ اعلام شد

راهپیمایی ۲۲ بهمن در هزار شهر و ۴ هزار روستا برگزار می‌شود / روحانی سخنران اصلی تهران

چهارشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
کد مطلب: 589576
اهپیمایی سراسری یوم الله ۲۲ بهمن در بیش از یک هزار شهر و شهرستان و ۴ هزار روستای کشور با حضور ۶ هزار خبرنگار، تصویر بردار و گزارشگر داخلی و خارجی برگزار می‌شود.
راهپیمایی ۲۲ بهمن در هزار شهر و ۴ هزار روستا برگزار می‌شود / روحانی سخنران اصلی تهران
به گزارش جهان نيوز،‌ برنامه‌های راهپیمایی سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن صبح امروز- چهارشنبه ۱۸ بهمن- در نشست خبری توسط قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اعلام شد.
نصرت الله لطفی در ابتدای این نشست با اشاره به مقطع حساس کنونی در کشور اظهار داشت: راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن امسال از اهمیت زیادی برخوردار است و ملت فهیم ایران با اتحاد و همدلی با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن برگ زرین دیگری بر اوراق سراسر عزت و افتخار میهن اسلامی اضافه خواهند کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به برگزاری مراسم میهمانی لاله‌ها در روز پنجشنبه ۱۹ بهمن گفت: این مراسم به عنوان قدردانی و تجلیل از مقام شامخ شهدا که عزت امروز کشور مدیون آنهاست، در ۱۸ هزار گلزار شهدا در سراسر کشور برگزار می‌شود. این مراسم در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) و همزمان در گلزار شهدای پاوه به عنوان نماد شهدای اهل تسنن و گلزار شهدای آشوری در اسلام شهر به عنوان نماد شهدای اقلیت‌های دینی به صورت ویزه و با حضور اقشار مختلف مردم برگزار می‌گردد.

 بانگ رسای تکبیر فاطمی شامگاه ۲۱ بهمن در سراسر کشور طنین انداز می‌شود
لطفی در خصوص برنامه‌های بزرگداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: شامگاه شنبه ۲۱ بهمن به یاد سال‌های پیروزی انقلاب در سال ۵۷، بانگ رسای تکبیر فاطمی در هر کوی و برزن توسط مردم طنین انداز خواهد شد.

وی با اشاره به سخنان گوهربار امام راحل که فرمودند" حفظ نظام از اوجب واحبات است"، تاکید کرد: نظام متکی به مردم شکست ناپذیر است و یکی از جلوه‌ها و مصادیق مردمی بودن نظام جمهوری اسلامی، راهپیمایی‌ها و مراسمی است که با حضور پرشکوه مردم در طول سال به ویژه در ۲۲ بهمن برگزار می‌شود.

 راهپیمایی ۲۲ بهمن در یک هزار شهر و شهرستان و ۴ هزار روستای کشور برگزار می‌شود
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان این که اکنون و در آستاانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، دستاورد‌های انقلاب به ثمر رسیده و شاهد بالندگی نظام هستیم، تصریح کرد: این نظام مقدس منجر به فروپاشی استکبار در جهان خواهد شد و از این رو مستکبرین جهانی احساس خطر می‌کنند و در صدد ضربه زدن به نظام اسلامی ایران هستند.

وی در ادامه با تشریح برنامه‌های یوم الله ۲۲ بهمن امسال در تهران و سراسر کشور گفت: راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن، در یک هزار شهر و شهرستان و ۴ هزار روستا برگزار می‌شود.

لطفی ضمن اعلام مسیر‌های ۱۰ گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران افزود: مردم تهران ساعت ۹ صبح حرکت خود را از مسیر‌های ۱۰ گانه به سمت میدان آزادی آغاز می‌کنند و شروع مراسم رسمی در میدان آزادی ساعت ۱۰ صبح خواهد بود.

وی اظهار داشت: مردم ایران اسلامی در سراسر کشور، امسال نیز باشکوه‌تر و پرشورتر از سال‌های قبل، با حضوری انقلابی در راهپیمایی ۲۲ بهمن، پاسخ دندان‌شکنی به دشمنان قسم‌خورده این مرز و بوم به‌ویژه به آمریکای مستکبر خواهند داد.

نصرت الله لطفی با اشاره به حوادث اخیر اضافه کرد: ۲۲ بهمن امسال در حالی ملت بزرگ ایران، سی و نهمین سالگرد انقلاب خود را جشن خواهند گرفت که در چند ماه گذشته، شاهد نابودی حکومت خودخوانده وجنایتکارانه تکفیری‌های داعشی در عراق و سوریه بوده و دیگر بار یاد و خاطره همه سربازان جبهه بیداری اسلامی، بویژه شهدای مظلوم حرم را گرامی می‌دارد. ۲۲ بهمن امسال، مردم ایران با افتخار جشن سالگرد انقلاب خود را پاس خواهند داشت در حالی که همین ملت در ماه گذشته با هوشیاری و بیداری، یکی دیگر از فتنه‌های آمریکایی – صهیونیستی را در سراسر کشور خنثی کردند.

لطفی با اشاره به اینکه ۲۲ بهمن امسال، روز بزرگ فریاد استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی و مردمی‌ترین و بزرگ‌ترین جشن ملت ایران است خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری، علما و مراجع عظام و روسای محترم قوای سه گانه تاکید کرده‌اند، حفظ وحدت، بزرگترین سرمایه انقلاب اسلامی ملت ایران است.

وی یوم الله ۲۲ بهمن را روز تجلیل از مجاهدت‌های امام راحل، فجرآفرینان و ایثارگران و تجدید میثاق با امام، شهیدان و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: ۲۲ بهمن امسال، فرصت استثنایی فریاد عزت و اقتدار ایران اسلامی است. عزت و اقتداری که حاصل ایستادگی ملت بزرگ و ایثار و فداکاری آحاد ملت بخصوص خاندان معظم شهدا و به‌ویژه شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، علم و فناوری، مدافعان حرم و همچنین حاصل پیشرفت‌های شگرف در عرصه‌های علم و فناوری و رشد پرفروغ در عرصه‌های مختلف علمی است.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اضافه کرد: ۲۲ بهمن امسال، مردم ایران از هر قومیت و نژاد و سلایق سیاسی، همه با پرچم خوشرنگ جمهوری اسلامی ایران یک صدا «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی» را فریاد خواهند زد و در تمامی استان‌های کشور و با تدبیر ستاد‌های استانی، برنامه‌های ویژه، متنوع و نوآوری در مسیر‌های راهپیمایی پیش‌بینی شده که با حضور مردم عزیز، به اجرا در خواهد آمد.

وی با اشاره به اینکه سخنرانان مراسم در سراسر کشور از همه سلائق، جناح‌ها و گرایش‌ها انتخاب شده اند، گفت: امسال نیز برای تمام مراکز استان‌های کشور و شهر‌های بزرگ، سخنران ملی پیش بینی شده و از تهران اعزام شده و سخنران رسمی مراسم ۲۲ بهمن خواهند بود.

برپایی هزار و ۴۰۰ غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدادی و رفاهی در مسیر‌های ۱۰ گانه تهران
لطفی اظهار داشت: در تهران و مسیر‌های ده گانه و به ویژه در مسیر میدان امام حسین ع. تا میدان آزادی و از میادین صادقیه و فتح و سه راه فرودگاه تا میدان آزادی، بیش از هزار و ۴۰۰ غرفه فرهنگی، هنری، خبری، امدادی و رفاهی توسط تشکل‌های مردمی، سازمان‌ها و نهاد‌ها برای بازدید مردم عزیز پیش بینی شده و بیش از ۲ هزار غرفه در مسیر‌های راهپیمایی حدود هزار نقطه در سراسر کشور در نظر گرفته شده است. همچنین ایجاد غرفه‌های ویژه محصولات تولیدی- صنعتی شرکت‌های ایرانی، جلوه‌ای از خودکفایی و توانایی ایرانیان و بخشی از تجلی حماسه اقتصاد مقاومتی ایران سربلند است.

وی افزود: امسال، بیش از ۶ هزار خبرنگار، عکاس و فیلمبردار مراسم ۲۲ بهمن در سراسر کشور را پوشش خبری می‌دهند که در تهران ۲۵۰ خبرنگار خارجی و ۲ هزار ۸۰۰ خبرنگار، عکاس و عوامل تصویر برداری و خبری داخلی حضور دارند. بیش از ۳ هزار خبرنگار، عکاس و تصویربردار در سایر استان‌های کشور برای پوشش مراسم حضور خواهند داشت. همچنین تمامی شبکه‌های صدا و سیمای جمهوری اسلامی از جمله ۳۵۰ گروه خبری و تمام شبکه‌های برون مرزی و جام جم در تهران و تمام شبکه‌های استانی کشوردر مسیر‌های راهپیمایی، مراسم ۲۲ بهمن را به صورت مستقیم و تولیدی پوشش خبری ـ. تصویری خواهند داد.

لطفی در ادامه از حضور بسیاری از شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی کشور‌های دیگر در ایران خبر داد و افزود شبکه‌های خارجی از جمله شبکه‌های تلویزیونی او-آر-اف انگلستان– المیادین - المنار- الجزیره –العراقیه - راشا تودی – آر تی ال و زد دی اف آلمان – خبرگزاری‌ای اف‌ای اسپانیا و سی سی تی وی و شین هوا چین –خبرگزاری‌های فوجی وکیودو و روزنامه‌های آساهی و یومیوری ژاپن- خبرگزاری بلومبرگ و‌ای پی و شبکه تلویزیونی‌ای پی تی ان آمریکا و خبرگزاری آناتولی ترکیه نیز آمادگی پخش گزارشات خبری را داشته اند و با استقرار در مسیر‌های راهپیمایی و میدان آزادی خبر رسانی خواهند کرد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در خصوص مراسم ویژه ۲۲ بهمن؛ میدان آزادی تهران گفت: مراسم رسمی یوم‌الله ۲۲ بهمن در میدان آزادی تهران، رأس ساعت ۱۰ صبح، با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط یکی از قاریان ممتاز بین‌المللی و اجرای سرود رسمی جمهوری اسلامی ایران و با حضور خانواده معظم شهیدان، ایثارگران، جانبازان و مردم فهیم و همیشه در صحنه و مسئولین لشکری و کشوری، سفرا، کارداران و وابستگان نظامی کشور‌های خارجی مقیم و میهمانان خارجی به ویژه جوانان کشور‌های بیداری اسلامی و تعدادی از علما و شخصیت‌های فرهیخته، فرهنگی، سیاسی کشور‌های اسلامی در تهران آغاز می‌شود. این مراسم با پرواز بادکنک‌ها از برج آزادی و انجام جلوه‌های ویژه و برنامه‌های مختلفی از جمله سقوط چتربازان نیرو‌های مسلح و انجام عملیات نمایش هوایی، اجرای سرود توسط رزم‌نوازان دژبان ارتش جمهوری اسلامی ایران، اجرای سرود توسط گروه سرود ۱۳۵۷ هزار نفری جوانان دانش آموز و گروه تواشیح و مداحی حماسی یکی از مداحان و قرائت قطعنامه سراسری یوم الله ۲۲ بهمن همراه خواهد بود.

نصرت‌اله لطفی افزود: حجت الاسلام و المسلمین آقای حسن روحانی، رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران، سخنران رسمی مراسم ۲۲ بهمن امسال در تهران هستند. همچنین در پایان مراسم، نماز جماعت ظهر در چادر‌های نماز هلال احمر، تمامی نمازخانه‌های ادارات، مدارس و مساجد مسیر‌ها اقامه خواهد شد و گلباران مردم توسط بالگرد‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران پایان بخش برنامه‌ها خواهد بود.

منبع:میزان
نام شما

آدرس ايميل شما
برای ارتقای فرهنگ نقد و انتقاد و کمک به پیشرفت فرهنگ و اخلاق جامعه، تلاش کنیم به جای توهین و تمسخر دیگران، نظرات و استدلال هایمان را در رد یا قبول مطالب عنوان کنیم.
نظر شما *